Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozyje dla Stowarzyszenia
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-14, 17:20   

Punkty 3 i 4 zdecydowanie popieram, także o losowej nagrodzie pieniężnej nie mam najlepszego zdania, ew. zamiana na książkę o gomoku to krok w dobrym kierunku.
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2010-07-16, 19:23   

Może to dziwnie zabrzmi i wielu wyda się głupie, ale nie myśleliście kiedyś na zrobieniem reklam na stronie i forum? Albo próbie skorzystania z programów partnerskich? Nie wiem, ile wejść dziennie macie na stronę i forum, ale na pewno jakieś pieniążki mogłyby się z tego uzbierać. Oczywiście nie będą to tysiące złotych (bo podejrzewam, że aż tak popularna strona i forum nie są, ale może się mylę), ale na jakąś nagrodę pieniężną na pewno. Według mnie trzeba przedyskutować każdą opcję a ta, moim zdaniem, jest też godna uwagi takich ofert w internecie jest pełno.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2011-11-15, 11:43   

Dobre miejsce, żeby rzucić moją propozycję. :)

Czy nie sądzicie, że dużo lepszym sposobem zapisu partii (gomoku, renju, pente) byłby wariant zapisu szachowego? Tzn. dwie kolumny (dla czarnych i białych) i po kolei lecimy: H8 K5 D7, itd.

Plusy: czytelniejsze, łatwiej przerzucić do renliba, nawet jeśli ktoś się pomyli to może dalej notować (co w przypadku mini planszy może nie mieć sensu), jak ktoś się pomyli i zauważy to łatwiej poprawić błąd - nie robi się chaos. Nie ma problemów z renju (dostawiane kamienie) i pente (zbijanie kamieni).

Minusy: no chyba tylko tyle, że nie jest to na momencie wizualizowane, ale w sumie po co to komu? I tak to później leci do renliba.

Adifek wspominał, że poruszy ten temat na ostatnim walnym. Miało to miejsce? Jeśli tak, to jakie są ustalenia i dlaczego?

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-11-15, 13:20   

templar napisał/a:
Adifek wspominał, że poruszy ten temat na ostatnim walnym. Miało to miejsce?


Nie poruszył.
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-11-15, 16:20   

templar napisał/a:

Czy nie sądzicie, że dużo lepszym sposobem zapisu partii (gomoku, renju, pente) byłby wariant zapisu szachowego? Tzn. dwie kolumny (dla czarnych i białych) i po kolei lecimy: H8 K5 D7, itd.

Plusy: czytelniejsze, łatwiej przerzucić do renliba, nawet jeśli ktoś się pomyli to może dalej notować (co w przypadku mini planszy może nie mieć sensu), jak ktoś się pomyli i zauważy to łatwiej poprawić błąd - nie robi się chaos. Nie ma problemów z renju (dostawiane kamienie) i pente (zbijanie kamieni).
templar


Było jednak poruszone już na tym forum ...
http://www.forum.gomoku.p...ighlight=#46929
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2011-11-15, 18:13   

No no. Proponuję, żeby spróbować takim systemem rozegrać przynajmniej jeden turniej i wtedy ocenić, który jest lepszy. Wydaje mi się, że taka propozycja jest fair play i powinna wszystkich zadowolić.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group