Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najbliższe plany turniejowe - dyskusja.
Autor Wiadomość
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-07-22, 16:29   

Mam rozumieć, że będzie tylko gomoku blitz? a gomoku na dłuższy czas nie będzie?
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-22, 16:51   

Nikt się nie kwapi do napisania dłuższego posta w tym temacie, dlatego w swoim stylu wysilę się na nieco więcej :)

Podstawowym celem na najbliższe 5 miesięcy jest rozegranie 3 turniejów rangi mistrzowskiej. Wszystko wskazuje na to, że zorganizowane zostaną jedynie dwa weekendy turniejowe, czyli w jednym z nich trzeba zrobić dwa mistrzostwa. Gdzie? Tutaj podstawowym wyznacznikiem jest frekwencja, a w miarę niezłej można spodziewać się na Śląsku - zarówno jeśli chodzi o renju (przyjazd Czechów) jak i o pente.

Czyli teoretycznie najlepsze wyjście to dwa turnieje mistrzowskie w Bytomiu, tak, żeby w listopadzie w Warszawie była możliwość zorganizowania dwudniowych MP w gomoku z prawdziwego zdarzenia. Ale teraz powstaje pytanie, czy MP w renju i MP w pente to plan który całkowicie spełni oczekiwania. A moim zdaniem, niestety, to się nie uda:
1) graczy, których interesuje wyłącznie gomoku taki scenariusz całkowicie zniechęci i po prostu nie przyjadą (blitz to takie gomoku pół-żartem pół-serio, więc pewnie nikogo nie przekona)
2) także jeśli chodzi o renju i pente, to przecież nie ma co liczyć na to, że wszyscy, którzy się pojawią, zagrają w obie gry - osób takich będzie garstka, reszta natomiast ma zapewnioną nudę przynajmniej na jeden dzień (ten, w którym odbędzie się turniej dla niej nieinteresujący).

Dlatego wydaje mi się, że powinien zostać uwzględniony poza tym zwykły turniej w gomoku. Nie wiem, na ile jest to realne, ale można by zaryzykować plan 4 turniejów w jeden weekend: jednego dnia jedna z gier mistrzowskich + równolegle zwykłe gomoku, a drugiego kolejne mistrzostwo + równolegle gomoku blitz. Oczywiście nie wyobrażam sobie biegania między stołami tak jak we wrześniu 2006 ;) A to oznacza, że zwykły turniej gomoku byłby tylko dla osób, które nie biorą udziału w mistrzostwach pierwszego dnia, natomiast gomoku blitz - tylko dla tych, którzy nie grają w drugim turnieju mistrzowskim.

Zakładając przyzwoitą frekwencję (ok. 30 osób grających) można by przy takim scenariuszu optymistycznie liczyć na 4 turnieje po kilkanaście osób biorących udział w każdym z nich. Co o tym sądzicie?
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-07-22, 18:00   

Ja w 100% popieram "rozkład" turniejów zaproponowany przez Pawła. Rozegranie wyłacznie pente i renju oraz tylko turnieju gomoku blitz wiązało by się z niewielką frekwencją.
P.S Gdyby były tylko turniej renju i pente sam bym rozważał czy warto jechać do bytomia.
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-22, 21:51   

Jak nie będzie zwykłego gomoku to ja z Krzychem się nie pojawimy na bank. Ale to że będzie też nie jest gwarancją naszego przyjazdu, no ale zobaczymy :)
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-07, 21:32   

rzeczywiście równoległe turnieje to lepszy pomysł
wtedy byłoby gomoku
(tym bardziej że jednak w renju i pente zagra mniej osób niż w gom)
znak zapytania był bo nie jest to jeszcze ustalone
tu było wstępne info i sygnał do dyskusji
 
 
manga_21__ 


Dołączyła: 24 Lut 2005
Posty: 179
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-08-29, 16:40   

Więc mnie nie bedzie we wrześniu na turnieju w Bytommiu
PS.Sorry w najbliższym czasie się nie zobaczymy, chodź prędzej też się nie wydzielismy więc to niema żadnego związku według mnie bo jadę do Anglii do pracy na długi czas, wyjazd w najbliszym czasie lub miesiaca/dnia.Pozdro:) :D
_________________
Hej ziomale jak leci;-)
 
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2009-04-16, 21:48   

Czy jest już wiadomo kiedy i gdzie odbędzie sie najblizszy turniej "na żywo"?
_________________
"Better to reign in hell than serve in heaven"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group