Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2007-11-19, 11:17
Ranking PSGRiP
Autor Wiadomość
rozbijacz 

Dołączył: 03 Lip 2005
Posty: 74
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2007-01-19, 15:43   Ranking PSGRiP

Hej,

Ostatni raz ranking był liczony chyba po MP w Krakowie...
Chciałbym wiedzieć czy ten ranking będzie liczony dalej? Nie są policzone turnieje: Mariasz, W Krakowie (walne) i w Łodzi.
Zapraszam na tę stronę - jest tam policzony ładnie ranking.
http://www.szachy.ckj.edu...bkie/index.html
Wystarczy kliknąć wyniki końcowe i na danego zawodnika - pokaże się jego ranking.
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-19, 15:53   

Ostatni ranking:
- Gomoku policzony jest za MP w Wawie
- Pente opublikowany został przed MP http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=1383
- Renju ostatnia aktualizcja po Toruniu

W tej chwili próbujemy stworzyć automatyczny system naliczania rankingu...

P.S. Bardziej podoba mi sie Rifowki ranking w szczególności sposob jego prezentacji :) http://stepanov.lk.net/rifrat/rifrat.html
P.S.2 W gomo byłbyś w pierwszej trójce . Być może nawet pierwszy :)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-01-19, 18:34   

Możesz podać przybliżony termin opublikowania aktualnego rankingu?
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-19, 18:49   

Trudno powiedzieć. Zaległości sięgają 15 miesięcy wstecz.
W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie automatycznego systemu naliczania rankingu.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-19, 19:19   

Dla ustalenia aktualnego rankingu sugeruję poprosić o pomoc Miłosza, bez niego będzie Wam chyba ciężko to ogarnąć.

Mam nadzieję, że nie rozpatrujecie możliwości nie brania pod uwagę rozegranych do tej pory gier i liczenia go od początku? :wow:

Pozdrawiam

Angst

P.S. A tak przy okazji - czy jest drugi taki maniak oprócz mnie, który startował we wszystkich dotychczasowych ogólnokrajowych turniejach w gomoku w realu? :D
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-01-19, 19:33   

Widzę jak daleko sięgają zaległości i wiem, że najlepiej jakby ranking sam się obliczał. Dotąd jednak dawało się to robić bez automatu, a nie zauważyłem, aby coś się od tego czasu w tym względzie zmieniło. Jedynie osoba, która miałaby to robić.

Dlatego chciałbym, abyś jasno określił, ile czasu na to potrzebujesz. Dzięki temu będziesz miał motywację.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-01-19, 21:13   

... oraz nie obejmą one kolejnych turniejów, których daty są dość bliskie ...
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-19, 21:23   

Dysponuję WSZYSTKIMI plikami programu Swiss Perfect ze WSZYSTKICH turniejów PSGRiP. Ponadto napisałem program, który na podstawie tychże plików wylicza zmiany rankingu po każdym turnieju. Korzystając z tego narzędzia można w ok. 2-3 godziny doprowadzić ranking do aktualności. Niestety, po tym, jak "Stowarzyszenie uznało", że nie jestem mu już potrzebny (a w zasadzie po tym, jak zdecydowana większość członków uznała, że ma głęboko w d...e sprawy Stowarzyszenia i nie raczyła pojawić na najważniejszym chyba Walnym w całej naszej historii) ciężko znaleźć mi motywację do wytężonej pracy, tym bardziej, że i tak mam sporo roboty z przekazaniem wszystkiego obecnemu Zarządowi. Plusem (plusami) zaistniałej sytuacji jest fakt, że mam czas zaangażować się w inne interesujące mnie sprawy (to plus dla mnie), między innymi w działalność stowarzyszenia Mariasz, którego od pewnego czasu jestem członkiem (to plus dla PSGRiP, bo dzięki bardzo dobrym układom, jakie mam z prezesem Mariasza pojawiła się szansa na załatwienie sali na MMP - taki bonusik, trochę off-topic w tym wątku :D ).

Aha, jeszcze jedno - na Walnym Michał (Soul), który co prawda nie widział możliwości współpracy ze mną jako prezesem i Markiem (Alicem) jako członkiem zarządku, ale za to zadeklarował aktywną i owocną pracę w zarządzie, którego Maciek (Utratos) będzie prezesem, podjął się zadania szybkiego stworzenia nowej strony internetowej Stowarzyszenia, którj częścią miał być sprawny system liczenia i prezentowania rankingu... Rozumiem, że lada chwila możemy spodziewać się wdrożenia? :/
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-23, 08:37   

Na walnym soul nie byl pewny wyjazdu do pracy do szwajcarii co jednakze zaistnialo. W zwiazku z tym, moja aktywna praca jest w tej chwili znacznie ograniczona - mowilem o tym prezesowi przed zgoda na kandydowanie. Wiecej nie mam do dodania.

Pozdrawiam Soul
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2007-01-24, 10:32   

Michał, to bardzo ładnie, że powiedziałeś o tym prezesowi. Szkoda, że nie wspomniałeś o tym wszystkim obecnym na Walnym, przed oddaniem głosu na Ciebie.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-24, 11:19   

A może po prostu zamiast tej całej gadaniny co kto miał,co kto powiedział,co obiecał - ktoś się tym zajmie?Wynikneła taka a nie inna sytuacja trudno :) Skoro Soul tymczasowo nie może,a wątpie że "zataił" coś celowo to może się tym zająć ktoś inny prawda?No bo wątpie,że Soul jest jedyną osobą która to potrafi ;) Nawet ja bym się tym zajęła,ale niestety nie mam o tym zielonego pojęcia (i to się pewnie nigdy nie zmieni ze względu na ograniczoność mojego mózgu :P )

Wszyscy narzekają,czekają a w tym temacie tylko 100per napisał coś konstruktywnego :) Ja juz nie moge czytać jak stary zarząd narzeka na obecny,obecny zarząd nie wywiązuje się z obietnic itp itd. Jak Wam zależy na Stowarzyszeniu to zróbcie do cholery coś sami,a nie oglądajcie się na innych.

Kiedy znikną te podziały? :(
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 12:36   

Napiszę to do piątku (działający bubel można nawet dziś wieczorem), teraz mam kolokwia i w związku z tym brak czasu.
Otrzymałem od Utratosa przykładowy eksport turnieju do pliku html, dokładny sposób wyliczania rankingu i mam pełną wersję Swiss Perfect. Na początek planuję napisanie parsowania tych plików i ujednolicenie formatu do xml-a, którego schemat już mam - przynajmniej jak się zmieni wersję Swissa, to nie będzie trzeba nic poprawiać we właściwym programie. W sumie, to przydałaby mi się jeszcze lista wszystkich graczy, którzy kiedykolwiek grali w turniejach, gdyż tylko wtedy będę mógł wypluć np.: listę rankingową, czy eliminować ew. literówki - chyba taka jest na głównej stronie stow.

Można to zrobić dobrze, wg. wzorców, albo 'byle działało' - w każdym razie nie planuję poświęcić na to więcej niż 2 dni :P

Nie planowałem się tutaj wypowiadać, bo kto wie co z tego wyjdzie - w każdym razie coś się dzieje.
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-24, 16:06   

Przecież napisałem programik w php do obliczania rankingu tymczasowego i nietymczasowego. Dawałem to zarzadowi jakiś czas temu i jakoś niedawno Utratosowi. Nie wiem zcemu nie korzystacie :| Co prawda trzeba ręcznie wpisywać niektóre rzeczy, lecz oblicza automatycznie.......zawsze coś.

Podam linki, a nuż widelec ktoś się skusi i pobawi się.
Ranking ustalony
Ranking nieustalony

Wystarczy znać zasady jak się ustala rankingi a korzystanie z formularza bedzie łatwe i proste.

Jeżeli ktoś umiałby i miał chęci rozbudowe o automatyczny import danych z turniejów z np. excela czy innego pliku gdzie te dane by były, na pewno by ułatwiło to zadanie.


_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 17:21   

szarlott napisał/a:
...wątpie że "zataił" coś celowo...

ja także wątpię żeby obecny zarząd zrobił coś celowo:P

a co do robienia czegoś
to ja na przykład staram się co tydzień przez dwie godziny uczyć gry chętnych
(a przygotowanie także potrafi trwać swoje)
jeśli ktoś poświęca więcej czasu to chętnie dowiem się kto
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-24, 18:19   

Nie na temat będzie,ale niedobrze mi Alice jak czytam Twoje posty odnośnie obecnego zarządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group