Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjaśnienie- problemy techniczne z forum
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-06-11, 17:12   Wyjaśnienie- problemy techniczne z forum

Witam!

Pierwszy, mam nadzieję już rozwiązany problem, to rejestracja robotów reklamujących strony dla dorosłych. Gdyby to nie pomogło, są jeszcze 2 inne modyfikacje, także nie ma co się tym przejmować.

Drugi jest poważniejszy i będzie się zapewne wiązał z przenosinami na inny serwer. Obecny, z powodu swojej konfiguracji, nie obsługuje poprawnie tego forum. A nie mamy takiej siły przebicia, aby ktoś chciał coś w tej materii zmienić. Inną opcją jest ingerencja w kod, lub zmiana na na przykład IPB, lecz wydaje mi się, że zbyt dużo z tym zachodu.

Może macie inny pogląd na tę sprawę, lub ktoś ma możliwość załatwić hosting na stronę i forum gomoku na tych samych zasadach co obecnie- czyli za darmo. Jeśli nie, sam znajdę firmę, która nam zasponsoruje serwer. Powinno mi się to udać w ramach starych znajomości.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-11, 17:43   

Zapytam w mojej bylej firmie, chociaz phpBB bylo traktowane jako najwieksze zlo, wiec nadziei specjalnej bym sobie nie robil.

Czyzby nasze forum otwieralo zbyt wiele tabel i sie serwer sql sral? :)
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-06-11, 18:33   

Serwer sql sam w sobie chodzi dobrze. Tylko co jakiś czas pada u nas (i tylko u nas) jakaś tabela (zwykle któraś duża) i trzeba robić repair na bazę (ja tego nie mogę zrobić- muszę prosić BOK). Wchodząc w phpmyadmin widać tabele jako "w użyciu".

Gdyby to była tylko strona, z niewielką bazą- chodziłaby świetnie. Ale tak nie jest.

Z tym phpbb (nawet by przemo) nie jest tak źle, jak by się mogło wydawać. Przynajmniej w naszym przypadku. W końcu i dużo większe fora sobie radzą.

Użytkowników dziennie jest około 40, transfer miesięczny rzędu 4-5 GB, wielkość bazy to 50 MB, z czego 60% zajmuje search. To chyba nie są przygniatające liczby.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-11, 19:34   

A gdyby trochę oczyścić? Zrobić gdzieś kopię, a tutaj zostawić posty z ostatniego np.: roku?
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-06-11, 19:40   

Jestem sentymentalny ;)
 
 
 
McHay 

Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: Kasinka City
Wysłany: 2007-06-12, 10:17   

Niestety przy bazach danych czasem się trzeba wyzbyć sentymentalności :)
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-13, 18:29   

Panowie szacunku troche to jest popierdulka a nie duza baza :P
A wracajac do tematu moze poczekac jeszcze chwile na phpBB 3? A jesli nie to moze jednak zainwestowac te ~200zły w IPB? :>
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-06-16, 23:59   

Trudno powiedzieć na pewno, ale najprawdopodobniej przyczyną problemów było wykorzystanie całego miejsca przeznaczonego na bazę danych. Było to 50 MB, jednak zarówno panel administracyjny serwera, jak i phpmyadmin pokazywał niższe wartości. Ja też zapomniałem, że akurat taki limit miejsca ustawiłem na bazę danych. W firmie udostępniającej nam serwer też jakoś nie wpadli na to. Zmyliło również to, że po "repair" na bazę, wszystko wracało do normy (na pewien czas). Dopiero jakieś pół godziny temu domyśliłem się w czym może tkwić problem, a administrator serwera potwierdził, że skończyło nam się miejsce i teraz mamy 100 MB.

Teraz w sumie pozostaje pytanie, czy przenosić forum. Środa-czwartek powinno być już gotowe konto pod forum i stronę na serwerze w Niemczech (mam dostać miejsce od kolegi). Także temat zostaje otwarty póki co.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-19, 08:33   

Poczekac chwile na phpbb3 i przeniesc.
Moje skromne zdanie.
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group