Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
turnieje oficjalne dla początkujących (zwykłe gomoku)
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-18, 14:18   

w żadnej grze na kurniku tak nie jest, 2 rankingi(warcaby, szachy) albo żaden(mahjong czy kalambury)


Kot, jak znajdziesz coś koło 1000 to daj:P
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-11-18, 15:26   

Cytat:
No chyba, że będzie liczony osobny ranking oficjalny dla standardu? To by miało sens


To ma sens bo na BK tak jest ? Właśnie nie ma sensu, bo w takim razie równie dobrze trzeba by wprowadzić ranking do swap
i swap2 ;0, a przecież jedne z pierwszych turów były na pro, więc też powinny być osobno ?
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-11-18, 22:40   

Ej, ale teraz przynajmniej zebrać 11 punktów w turze nie powinno być tak łatwo. Jest o co walczyć.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2008-11-19, 10:12   

Wczoraj był oficjal standardu ...no ok , mimo wszystko jednak pewna część graczy "litowała" się nad rywalem mającym białe stawiając pierwszy kamień gdzieś na dole . :) Więc nie wiem czy miałaby jakaś gra sens gdyby ten kto rozpoczyna wiedział przed startem że wygrał. No właśnie chciałem spytać : Czy czarne mają pewny win dla najlepszych ruchów czy też istnieje cień szansy dla białych ?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-11-19, 11:38   

Jedyna szansa dla białych jest taka, że ktoś nie potrafi grać czarnymi. Co gorsza, nawet nie znając sure win czarne mają na tyle dużą przewagę, że ciężko jest wybronić białymi.

Ja grałem po prostu od środka i zaczynałem konikiem, dzięki czemu udało mi się wygrać swoje rozpoczęcia. Dredd i Alibibiking grali np. na dole, co powodowało, że było ciekawie :)

Dla mnie te turnieje są dobrą okazją do nadrobienia zaległości sprzed paru lat, których nigdy nie udało się wyeliminować. Oczywiście wolałbym grać swap(2), ale jak się nie ma co się lubi...

Podstawowe spostrzeżenie jest takie, że w gomoku nie trzeba znać teorii, żeby być naprawdę silnym graczem (w opcji swap). Z kolei sama znajomośc teorii to za mało. Zupełnie inaczej niż w renju...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-19, 12:03   

angst napisał/a:
Tee turnieje są dobrą okazją do nadrobienia zaległości sprzed paru lat, których nigdy nie udało się wyeliminować.


angst napisał/a:
Ja grałem po prostu od środka i zaczynałem konikiem, dzięki czemu udało mi się wygrać swoje rozpoczęcia.


A co? Ćwiczysz Piotrek granie konikiem? :lol:
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-19, 13:49   

To prawda, w standardzie błąd białych oznacza szybsze przegranie partii bo białe nie mają wiele możliwości. Czarne za to mają takie możliwości, można choćby zagrać pro a jeśli się gra standard i się pomyli w ataku, błąd ten nie kosztuje aż tak wiele, bo jak Angst napisał przewaga jest wciąż duża.
Mi się podobało i będę grał ten turniej, przegrałem jedną grę czarnymi mam więc nad czym popracować.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-11-19, 18:22   

Zauważyłem ze Alibibigking dziwnie dużo razy zaczynał chyba aż 7 :)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-19, 20:26   

angst napisał/a:
Jedyna szansa dla białych jest taka, że ktoś nie potrafi grać czarnymi.


Niekoniecznie, można też decydować się na niegranie najpopularniejszych i najprostszych sure winów, a wówczas rywal, jeśli potrafi dobrze grać, to może doprowadzić do w miarę wyrównanej partii.

angst napisał/a:
Ja grałem po prostu od środka i zaczynałem konikiem,


Koszmar :] Ja już kompletnie nie wiedziałem co robić, jak przez kilkanaście ruchów wymienialiśmy się ciosami konik za konik :P
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-20, 02:13   

Muchal napisał/a:
Zauważyłem ze Alibibigking dziwnie dużo razy zaczynał chyba aż 7 :)


Faktycznie :| 3 razy pod rząd na samym końcu czyli z mocnymi przeciwnikami. So sick!

Tak to ja bym też turniej wygrał :P Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem - wcześniej też miał już raz czarnymi pod rząd.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-20, 16:04   

to normalne, zakładając że czarne zawsze wygrywają

turniej na 32 graczy;

po 1 rundzie 16 czarnych

po 2 rundzie 8 takich którzy mieli dwa razy czarne

po 3 rundzie 4 co miało 3razy czarne

po 4 rundzie 2 którzy mieli czarne 4 razy

po 5 jeden który miał 5 razy czarne (na pięć rund)

system szwajcarski chyba tu nie za dobrze się sprawdza, ale lepszego nie ma...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-24, 23:15   

Wszystkich graczy do 1800 punktów zapraszam na turniej gomoku standard, który odbędzie się w tę sobotę (tj. 29.03) o godzinie 20. :)
Turniej będzie liczył 7 rund, czas 5 minut na gracza. Zakładam, że turniej będzie się odbywał regularnie raz w tygodniu (jeżeli będą zainteresowani, to ilość turniejów oraz terminy mogą ulec zmianie).

Nr turnieju - 7396316
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-04, 14:41   

Wyniki turnieju dla początkujących na mindoku - http://www.mindoku.com/tournaments/48506/results

10.01 odbędzie się turniej dla początkujących w renju (zasada swap1) - http://bit.ly/1Aswiq8
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-21, 18:52   

http://www.mindoku.com/tournaments/45459/results 140 uczestników :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group