Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarium Turniejów
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-19, 00:14   

drodzy koleżanki i koledzy

otóż trochę wyjaśnień
plan turniejowy na ten rok przewidywał:

03 - Kraków
05 - Łask
07 - Kwidzyn
09 - Warszawa
11 - Bytom

nie będę wracał do trudności z Krakowem ;/ (po paru obiecanych miejscach skończyło sie tak że dogadałem sie ze schroniskiem)

natomiast:

- turniej w Kwidzyniu nie odbędzie się (z wielu powodów - np ratusz (w którym turniej był ostatnio) po pożarze nie jest wyremontowany itd) (będzie pewnie regionalny)

- warsaw open był przez ostatnie dwa lata we wrześniu i tak zakładaliśmy ale okazuje się ze organizatorzy zmienili prawdopodobnie na listopad

dlatego musimy zmodyfikować plany turniejowe

i nie robimy nikomu "na złość" że pente przewidziane jest w Łasku
tylko musimy sie liczyć z najgorszym czyli kłopotami
i uważamy ze lepiej jest zrobić turniej nawet se słabszą obsadą
niż na przykład musieć zrezygnować z MP (jak to było w zeszłym roku z wiadomych powodów)

dlatego apeluję o przyjazd do Łasku i serdecznie zapraszam
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-28, 20:40   

jak co roku wracamy do tematu:)

pod tym adresem jest graficzne zestawienie dotychczasowych turniejów (czas i frekwencja)
http://gomoku.pl/turnieje
którą robiłem żeby się zorientować co zaproponować

z wniosków historycznych: widać załamanie 2006 roku, jak sądzę były 2 powody
1) zmęczenie ludzi poprzednimi turniejami
2) krecią robotą (ale nie będę rozwijał tematu, w końcu dział VIP jest otwarty dla członków)

z wniosków praktycznych:
-widać że początek roku jest ok
-do tego roku także koniec roku (listopad grudzień) był ok
-maj i wrzesień wyraźnie nie pasują

PROPOZYCJA
luty 2010 - Kraków - MP Pente
kwiecień 2010 - Śląsk - MP Renju
lipiec 2010 - ?
listopad 2010 - Warszwa - MP Gomoku

przy czym Kraków ze Śląskiem mogą się zamienić miesiącami
? - tu pytanie czy w tym terminie byli by chętni, jeśli tak to gdzie?
moje osobiste typy: Rzeszów, Gdańsk, Zakopane, Toruń, Wrocław (w kolejności od najbardziej słusznego:) )


PS co się stało że teraz w listopadzie frekwencja nie dopisała ??
proszę napiszcie w tym temacie - prośba głownie (ale nie tylko) do członków PSGRiP - czemu nie przyjechaliście
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-11-28, 22:56   

W tym roku nie przyjechałem na Mistrzostwa Polski, bo byłem zagoniony. Zmiana miejsca zamieszkania i liczne zajęcia spowodowały, że popołudniami się uczę, a nie gram w gomoku, a weekend wole spędzić z najbliższymi. Do tego doszła możliwość dorobienia w miejscu zamieszkania w sobotę, w dniu turnieju. Myślę, że na kolejnych turniejach raczej się pojawię. Osobiście uważam, że Rzeszów jest o wiele gorszym pomysłem od Krakowa, a najbardziej kompromisowy wydaje się być Śląsk(jakieś takie zagęszczenie ludności, blisko Czech e.t.c.)
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-28, 23:21   

W tym roku maj się nie udał, ale wcześniej 2 razy mieliśmy turnieje w Łasku i nie było tak źle. Ja bym wniosek z tego roku sformułował nieco inaczej: mieliśmy dwa turnieje w Warszawa i dwa razy ze słabą frekwencją. Może by tak eksperymentalnie zrobić rok bez turnieju w Warszawie? Zamiast tego turniej np. we Wrocławiu czy w Rzeszowie?

Za nami też czwarty Mariasz. I po raz czwarty - klapa. Nawet nie chce mi się pisać tego samego, uważam, że to kompletnie nie ma przyszłości. Nie róbmy na Mariaszu MP, a jeśli już musimy coś tam organizować to jakiś najmniej znaczący turniej regionalny - nawet jak zagra 5 osób to nikt się tym nie będzie specjalnie przejmował.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-11-28, 23:24   

Według tej rozpiski w lipcu był tylko jeden turniej - pierwszy, więc frekwencja dopisała. Mam wątpliwości czy za nieco więcej ponad pół roku może być podobnie. Przypomnę, że w dniach 2-12.07 będą mistrzostwa Europy gomoku i renju w Estonii. Czy nie lepiej udać się właśnie tam? ( nie mam pojęcia jakie są to koszty, ale ranga turnieju na pewno znacznie wyższa ).

Z tej piątki - Toruń, Rzeszów, Gdańsk, przepaść, Zakopane ( oczywiście jakby turniej był we Wrocławiu to się zjawię )

Najlepiej będzie, jeśli pojawi się stały rozkład turniejów - w Krakowie przez ostatnie 2 lata turniej był praktycznie w tym samym czasie i widać ile było ludzi ( nie wnikam na ile komuś pasuje data i dojazd )
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 03:25   

zukole napisał/a:
Przypomnę, że w dniach 2-12.07 będą mistrzostwa Europy gomoku i renju w Estonii. Czy nie lepiej udać się właśnie tam? ( nie mam pojęcia jakie są to koszty, ale ranga turnieju na pewno znacznie wyższa ).

normalny bilet autobusowy Ecolines: (zniżki są nieznaczne)
kraków - talinn 440 zł w dwie strony, grupa osób >6 - 400 zł/os
warszawa - talinn 370 zł w dwie strony, grupa osób >6 - 333 zł/os

bilet pkp 2 kl normalny warszawa rzeszów w 1 stronę 100 zł
bilet pkp 2 kl normalny kraków rzeszów w 1 stronę 34 zł
--------------------------------------------
turnieje w Łasku były ok bo muchal zmobilizował miejscowych
aczkolwiek drugi był już bliski wpadki
----------------------------------------------
nie widze problemu żeby nie robic tura w wawie
tylko co w zamian? - znów południe polski? to trochę za dużo
a w końcu wawa jest w miare w centrum i z dobrymi połaczeniami
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-11-29, 12:32   

Ja mam taką propozycje:
luty - Kraków MP gomoku (z eliminacjami i finałem A) (chyba ze za szybko znowu mp gomoku)
kwiecień - Śląsk MP renju
lipiec/sierpien/wrzesien - Rzeszów MP Pente
listopad - MAriasz otwarty turniej gomoku i może jeszcze renju albo pente?

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2009-11-29, 17:31   

Co znaczy frekwencja dobra, średnia albo zła?
Jest to jakoś specjalnie określone?

A poza tym z tego co widzę na razie na zachodzie nie ma szans na turnieje.
Czy w takiej Wielkopolsce nikt nie gra w gomoku?
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-11-29, 17:58   

Kubica10, zawsze możesz sam zorganizować, ja na pewno bym przyjechał. :)

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 18:50   

Kubica10 napisał/a:
Co znaczy frekwencja dobra, średnia albo zła?

>20, około 20, kilkanaście i mniej
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-29, 22:42   

Nie wpadłem na tura, bo miałem akurat urodziny, a więc biba na chacie jednak była lepszą opcją.

Jeśli chodzi o turnieje to moja propozycja wygląda tak:
1. luty/marzec - MP pente w Krakowie - ostatnie 2 turnieje pokazały, że są chętni nawet na grę w pente, a przecież jednocześnie może być turniej gomoku, tak jak to miało miejsce w tym roku
2. kwiecień/maj - MP renju na Śląsku
3. wrzesień - MP gomoku w Rzeszowie

Wiem, że moje typy to miejsca na południu kraju, ale jak wykazywały ostatnie turnieje, miejsca takie jak Kraków i Śląsk zawsze były oblegane, a jeśli chodzi o Rzeszów, to można w końcu dać szansę Minucie i Vilowi na zorganizowanie turnieju : )

Podejrzewam, że ten post spotka się z szeroką krytyką, aczkolwiek myślę, że moglibyśmy przetestować taką/podobną opcję.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-11-29, 23:08   

Ciekawe kto ten turniej w Rzeszowie zorganizuje. :wink:

alicecooper napisał/a:
bilet pkp 2 kl normalny warszawa rzeszów w 1 stronę 100 zł
bilet pkp 2 kl normalny kraków rzeszów w 1 stronę 34 zł


Warszawa - Rzeszów - bus 55 zł, PKS parę zł mniej
Kraków - Rzeszów - pociąg 20,50 zł
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-12-01, 17:45   

Uwazam, ze turnieje powinny odbywac sie tam, gdzie sa warunki i przede wszystkim checi do ich organizowania...fajnie tak sobie gdybac, ze moze Slask, moze Torun, a moze Rzeszow, ale jakos nikt stamtad sie nie deklaruje (a moze nie wiem?), nawet wstepnie, do organizowania turnieju. Gwoli scislosci z Krakowem tez nie jest jakos super pod tym wzgledem, bo np w tym roku nikt z nas nie zajmowal sie organizacja i wszystko wzial na siebie Alice, ale nie byl to pierwszy turniej tutaj i powiedzmy, ze szlaki byly jakos przetarte i dalo sie to ogarnac z perspektywy stolicy.
Generalnie wcale bym sie nie zdziwil, gdybysmy w 2010 mieli powtorke z tego roku, czyli wiosna Krakow, a jesienia Warszawa.
Co do rozgrywanych mistrzostw Polski w poszczegolne gry, to mysle, ze powinnismy sie zaczac w koncu trzymac z grubsza jakiegos jednego kalendarza i skoro w 2009 mielismy MP pente wiosna, a MP gomoku jesienia, to niech tak bedzie i w kolejnych latach, niech sie to jakos w koncu usystematyzuje.
Aha, nie bylo mnie teraz na turnieju, bo raz, ze bylem nim srednio zainteresowany, a dwa ze nawet jakbym bardzo chcial, to sie rozlozylem grypa z powiklaniami..
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-12-01, 18:34   

No to i ja się wypowiem.

Nie byłem na turnieju, gdyż miałem inne plany. Jakie ? Życiowe :) Ważne, że miesiąc wcześniej pisałem, że nie pojawię się w Warszawie. Niestety od pewnego czasu gre gomoku traktuję wyłącznie jako zabawy na kurniku. Nie mam specjalnie mobilizacji, żeby mierzyć się w turniejach na żywo, a jak do tego dojdą inne okoliczności to chyba oczywiste jest, że się nie pojawiłem.
Choć nie deklaruję, że rezygnuję z turniejów na żywo, jeśli będe się pojawiał - to tylko tam, gdzie mam blisko - czyli Kraków, względnie Rzeszów albo Śląsk.

Przyczyny niskiej frekwencji?

Po pierwsze wielu z graczy z tzw. starej gwardii już nie jeździ - obecnie zasila ja jedynie Alice i Angst (oraz Prezes). TO chyba zrozumiałe, ludzie się starzeją, zakładają rodziny, pracują i tylko Ci najbardziej zatwardziali fanatycy mogą sobie pozwolić na regularne przyjazdy (nawet jeśli ktoś powie że to tylko 4 razy w roku).

PO drugie - motywacja i mobilizacja. Dawniej było z tym lepiej, udawało się werbować nowych ludzi. Po prostu ktoś kiedyś spróbował - może mu się nie spodobało ? Może więcej atrakcji dla tych grających na niskim poziomie ? Choćby nauka gry w realu i dyskusja przy gobanie - tak bardziej oficjalnie bo i tak przeciez większość czasu się gra poza innymi rzeczami :P

Po trzecie - frekwencję w Bytomiu czy w Krakowie za każdym razem podbijali Czesi, a ostatnio Węgrzy więc nie jest do końca tak dobrze z Polakami i statystyka Alica jest trochę przekłamana choć ciekawa.

Co do mistrzostw Polski w Renju i Pente - ile osób gra w te gry ? 8 ? (IPP Spavacza przez internet nawet nie ma lepszej frekwencji a na żywo może być tylko gorzej). Może jak te gry wrócą na kurnik to będzie miało to większy sens.

No i niby każdy ma napisać w tym wątku dlaczego nie przyjechał - czyli około 40 usprawiedliwień - może jakby każdy jednak napisac coś od siebie na ten temat - można by było jakieś wnioski wyciągnąć. Np. mogłoby się okazać, że organizujemy 2 turnieje w roku albo jeden albo (odpukać) wcale.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-12-01, 19:11   

ermijo napisał/a:

Po trzecie - frekwencję w Bytomiu czy w Krakowie za każdym razem podbijali Czesi, a ostatnio Węgrzy więc nie jest do końca tak dobrze z Polakami i statystyka Alica jest trochę przekłamana choć ciekawa.


nieprawda.
w krk w tym roku pierwszego dnia na 32 grajacych bylo 4 obcokrajowcow, a drugiego 5 na 28 zawodnikow.
w 2008 w krk w turniejach nie uczestniczyl nikt z zagranicy.
w bytomiu w 2007 w gomoku na 25 bylo 6 obcokrajowcow.
w krk w 2006 jeden na 35 grajacych w mp w gomoku.
w bytomiu w 2005 w gomoku gralo z kolei 3 obcokrajowcow na 27 zawodnikow.

reasumujac, zadnego sztucznego podbijania frekwencji tu nie ma, raz zaledwie ilosc obcokrajowcow siegnela niemal 25% wszystkich zawodnikow.


ermijo napisał/a:
Co do mistrzostw Polski w Renju i Pente - ile osób gra w te gry ? 8 ? (IPP Spavacza przez internet nawet nie ma lepszej frekwencji a na żywo może być tylko gorzej). Może jak te gry wrócą na kurnik to będzie miało to większy sens.


w tym roku na mp w pente gralo 11 osob, z czego tylko 5 gra w ipp, wiec nie uwazam, zeby liczba grajacych w ipp byla jakims wyznacznikiem co do ilosci zawodnikow na mp..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group