Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarium Turniejów
Autor Wiadomość
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-01, 19:31   

ermijo napisał/a:
Co do mistrzostw Polski w Renju i Pente - ile osób gra w te gry ? 8 ? (IPP Spavacza przez internet nawet nie ma lepszej frekwencji a na żywo może być tylko gorzej). Może jak te gry wrócą na kurnik to będzie miało to większy sens.


Ermijo, w pente Polacy stanowią ścisłą światową czołówkę już od pewnego czasu, tak więc możliwość wykazania się kto jest najlepszy na krajowym podwórku jest ważna. Poza tym, renju i pente nie są aż tak znane, bo nawet wtedy, gdy były na kurniku, odwiedzało je regularnie maksymalnie 5 osób. Dzięki mafowi, w pente nie przestali grać tylko zawodnicy, którzy 'siedzą' w tym od dawna. Zresztą, nie licz, że kiedykolwiek maf je przywróci.

O renju się nie wypowiadam, bo się nie znam.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-12-01, 20:06   

Ok może i masz rację, ale czy warto na prawde robić mistrzostwa w których startuje 11 osób ?
Może warto, ale nie co rok !
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-01, 20:26   

Równolegle do MP pente był turniej gomoku, więc jeśli takowy się zorganizuje również i następnym razem to chyba nie będzie źle.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-12-01, 20:27   

nie rozsmieszaj mnie. to, ze ty nie grasz, to nie znaczy, ze ma nie byc turniejow w pente. btw jak juz tak lecimy ze statystykami, to w tym roku na mp w pente zagralo wiecej osob niz na mp w gomoku.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-12-01, 20:41   

Przyczyną spadku liczby uczestników w MP gomoku jest wycofanie turniejów oficjalnych. W NT gra gównie stara ekipa. Dawniej ludzie widzieli, że są osobne rankingi, turnieje rozpisane na "głównej" a i dostęp do statystyk był o wiele łatwiejszy. To oficjale były tym, co wciągało do gry w gomoku oraz zachęcało do nauki tej gry. Zieloniaki szły na oficjalny i byli pod wrażeniem całej oprawy, atmosfery i poziomu, oraz możliwości gry z adifkami i dreddami. Teraz ludzi przyjdą raz, drugi, trzeci na gomoku, ugrają 1400 i im się to nudzi. Idą tam, gdzie oficjale są, a i gra bardziej popularna (szachy, warcaby). Wraz z wygaśnięciem oficjali wyschło źródło nowych gomokowców. Powiedzcie sami, kto się ostatnio nowy pojawił? Chyba jedynie oficer_dwl oraz zbigniewpocisk i to tylko dzięki temu, że do Krk mieli blisko. Tak długo jak oficjale nie wrócą i nie zakorzenią się znów w świadomości, turnieje live będą miały niską frekwencję.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-12-01, 21:30   

Mistrzostwa kraju dla 10 osób to kpina, obojętnie czy gramy w pente, renju czy gomoku. Jednak skoro nie ma obecnie opcji by grała większa ilość osób, to trudno - grajmy.
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2009-12-01, 21:44   

Ja bylem w Warszawie ale nie gralem, aktualnie najbardziej interesuje mnie backgammon.
Co do przyszlorocznej rozpiski, to osobiscie nie widze sensu organizowania turnieju w lecie w miescie. Moze mam naiwne spojrzenie, ale skoro np. kola naukowe (uczelniane) robia sobie co jakis czas wypad w plener - jakies schronisko w gorach, czy tani osrodek wypoczynkowy by polaczyc imprezowanie z wycieczkami po gorach to czemu w lecie sie na takie cos nie szarpnac, mozna przeciez zebrac zaliczke wplacajac wczesniej na konto stowarzyszenia czy cos - kiedys widzialem informacje, ze podobnie dzialala (nie wiem czy jeszcze) letnia szkola go - w lecie organizowano w jakims osrodku wypoczynkowym zlot sympatykow tej gry, organizowano w tym czasie turnieje, lekcje a dodatkowo byly inne atrakcje (koszt byl rzedu 300 pln - ale te wszystkie informacje pisze z pamieci, wiec moga byc znieksztalcone).
Co do pomyslu turnieju w Rzeszowie, mysle ze z organizacja takiego czegos nie ma za wiele zachodu - jedyne organizowalem 2 razy turniej bilardowy, oba udane. Jezeli to jest kwestia zaklepania spania (o przyzwoitym standardzie i cenie) oraz sali do gry (jezeli za darmo, to w gre wchodzi pewnie jakas szkola, bo kto inny dysponuje takimi i nie zazada wynagrodzenia - z tym mogloby byc krucho ale to chyba nie byloby niemozliwe) lub dom kultury - jakby co to sa sale konferencyjne mniejsze i wieksze wiec mozna wynajac. Jezeli sa pieniadze, to nie ma z tym problemu.
Rzeszow ma nie za szczegolna lokalizacje w porownaniu z Warszawa czy Krakowem. Jedynie nie powinno byc problemu z graczami lokalnymi bo tych skupia Klub Rzeszowski i z kontaktem ani zaangazowaniem w gre nie ma wiekszego problemu.
Mistrzostwa w Pente uznaje za jaknajbardziej sluszne, chociazby z tego powodu, ze nie ma innego turnieju gdzie polscy gracze mogliby sie spotkac - czy to sie nazywa MP czy zwykly turniej to ma marginalne znaczenie (przynjamniej dla mnie). I tak chodzi chyba o gre i zabawe z nia zwiazana niz o tytuly czy rankingi.
Co do slabych frekwencji na turniejach - z mojego punktu widzenia dobra odskocznia sa lokalny klub, tak samo jak ze mna bylo z kilkoma innymi graczami z Rz. Tu bym upatrywal najwieksze szanse na pozyskanie nowych graczy, ale tu ktos musi troche popracowac bez gwaracji, ze sie oplaci.

-Karol
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-01, 22:01   

ermijo napisał/a:
Przyczyny niskiej frekwencji?

Po pierwsze wielu z graczy z tzw. starej gwardii już nie jeździ - obecnie zasila ja jedynie Alice i Angst (oraz Prezes).


. . Hej, a ja?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-12-01, 22:07   

Chaosu napisał/a:
. . Hej, a ja?

No tak, przez moment skojarzyła mi się stara gwardia ze staruchami (wiek posiadany hehe).
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-03, 20:42   

Na Toruń nie liczcie, no chyba ze Templar zorganizuje turniej, wpadnę na 100% :P

MP Pente w Krk muszą być, choćby żeby 7 znowu pokazał, ze Kraków jest stolicą polskiego Pente. Poza tym musimy wyremontować Rondo Ofiar Katynia, na co kasy nie ma, a każda turystyczna złotówka się przyda :P

Ja nie byłam w Wawie, bo zapomniałam :) Tak tak, jestem zarobiona, mam inne priorytety niż na studiach i w ogóle życie.

Chętnie bym się wybrała do Rzeszowa, bo to urocze miasto, więc się Minut bierz do roboty z Michałem, czekam!

Co do frekwencji, to nie wiem. Zdaje mi się, że w 2004 roku nas gomoku po prostu połączyło a teraz ludzie wpadają żeby pograć, nie zauważam elementu towarzyskiego.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-12-03, 22:58   

Johanka_z_arcu napisał/a:
Zdaje mi się, że w 2004 roku nas gomoku po prostu połączyło a teraz ludzie wpadają żeby pograć, nie zauważam elementu towarzyskiego.
Coś w tym jest na pewno, natomiast ostatnio nie pojawiają się na turach przedstawicielki płci pięknej, także całe szczęście, że w tej sytuacji nie da się zauważyć elementu towarzyskiego ;)

Analiza powinna być pełniejsza, czyli np. wyodrębnienie w Warszawie turów w szkole Marka i poza nią.

Co do obcokrajowców, to na pewno ich zapowiedziane pojawienie się w jakimś stopniu zachęca do przybycia co najmniej kilka dodatkowych osób.

Cieszę się, że w końcu w jakimś temacie można przeczytać więcej niż kilka wypowiedzi. Moim zdaniem kluczowe jest znalezienie kilku sprawdzonych baz turniejowych (jak dla mnie są to aktualnie szkoła Marka, schronisko w Krakowie i może sala w Bytomiu), a jak widać chyba najlepszym pomysłem jest łączenie miejsca gry z miejscem noclegu, bo wiadomo, że sprzyja to integracji, a i koszty zwykle są dużo niższe.

Jak ktoś napisał wcześniej, aby zorganizować turniej potrzebni są przede wszystkim do tego chętni (Alice sam wszystkiego nie dopilnuje, chyba że tak, jak to opisał S3v3n, czyli organizacja "zdalna" w znanym miejscu). Rzeszów kiedyś coś nieśmiało wspominał o turze, ale na tym się skończyło. Myślałem nad turniejem w Płocku, ale jestem tu sam, nie znam żadnego noclegu w rozsądnej cenie, a i dojazd nie jest chyba rewelacyjny. Pozostaje nam chyba bazować na sprawdzonych miejscach, więc kluczowy staje się wybór optymalnych dat.

Zupełnie inna sprawa to zorganizowania turnieju kilkudniowego np. nad morzem, o czym niektórzy co jakiś czas napomykają. Tylko czy rzeczywiście byliby chętni?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-03, 23:35   

angst napisał/a:
Moim zdaniem kluczowe jest znalezienie kilku sprawdzonych baz turniejowych

to juz nie jest problem - w końcu "poszedłem po rozum do głowy"
przy okazji szukania noclegów w wawie stwierdziłem ze najsensowniejsze niezadrogie są w schronisku PTSM - czyli odpowiednik tego w Krakowie

poszukałem i okazuje sie ze tych schronisk jest dużo w Polsce
tak że jeśli tylko takowe ma sale świetlicową i nam udostępnią - to mamy dobre bazy:)

dlatego odmiennie niz w latach poprzednich, jestem dobrej myśli ze nie będzie szarpania z miejscami tylko po prostu sprawdzę telefonicznie a ewentualnie potem poproszę kogoś o wizytę kontrolną

stąd moje propozycje gdańska czy zakopanego bo i tam maja PTSM :) (w rzeszowie też - dla przykładu schronisko tam jest na 60 osób i ma sale konferencyją)

PS sala w bytomiu raczej odpada, po ostatnich wyczynach gdzie ujawnił się "brudny Harry" :P , wcale nas tam nie chcą
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-05, 20:21   

Płock mi sie bardzo podoba, mega ladne miasteczko dobrze polozone, ladne dziewczyny i wogole jest tam pieknie:)
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-12-05, 20:29   

czy ktos probowal rozmawiac o turniejach wiazanych (w celu turniejow towarzysko-laczacych)? kiedys byla mowa o takiej organizacjii ze zwolennikami gry Go, ktos cos pytal?
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-05, 21:27   

tak, ostatnio nawet rozmawiałem z szefem stowarzyszenia szogi żeby połączyć siły i zrobić federację stowarzyszeń - gier wschodnich (w tym go też)
co do wspólnego turnieju to jest kwestia sali, tam gdzie się pomieścimy sami
tam z innymi juz nie da rady,
ale plany są
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group