Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
angst- nowy administrator
Autor Wiadomość
om3g4

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-05, 18:33   

W odpowiedzi na post w SB Johanki.

Cytat:
[Dzisiaj 17:24] Johanka_z_arcu: czem mniej doswiadczenia, tem wieksza swoboda <chyba>, więc nie trzymam kciuków Piotrus :)


Johanko nie zgodzę się z tobą.

Admin (jako moderator) przeznaczony jest moim zdaniem to tego aby umożliwiać, dać użytkownikom pełen komfort dyskusji, czyli pilnowanie np. nie chcianych zachowań, tzn. wulgaryzmów, spamu etc.

Uważam, że jeśli admin (mod) strony działa nie zgodnie ze zdaniem (jakimkolwiek) większości użytkowników forum, tzn. ogranicza ich wypowiedzi, nie pozwala na rozwój tematów etc. (nawet jeśli posty odbiegają od niego, a wywiązala sie jakaś "ciekawa" dyskusja, warto ją zostawić, potem choćby przenieść, a nie po jednym poście od razu kasować), więc jeśli większość użytkowników nie jest zadowolona z admina, i powodem tego jest kiepska atmosfera czy też różne pretensje... to admin (mod!) nie spełnia swojej, według mnie "podstawowej" roli, tzn. "żyć z użytkownikami"... a nie "obok nich".

Tak, więc ostatecznie: doświadczenie na pozycji admina czy moda jest szalenie ważne, aby mógł on "trafnie" usuwać posty, i przede wszystkim wspópracować z użytkownikami.

Tak więc życzę angstowi, aby nabierał doświadczenia, oraz oczywiście aby przemyślał mojego posta :)

PS. Nie pisałem w SB ponieważ "za mało tam miejsca" :D , mam nadzieję, że się nie oburzysz Johanko, że w taki sposób wykorzystałem twoją wiadomość :D .
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-07-05, 18:57   

Zauważyłem, że raczej problemem jest podejście do mojej osoby a nie samego administrowania. Klarownie napisałem czego się można spodziewać i staram się tego trzymać. Nie interesuje mnie, czy większość osób lubi czytać przekleństwa (mogę je tolerować ewentualnie w dziale dla członków, jeśli rzeczywiście większości to nie przeszkadza) i będę usuwał/edytował takie posty, o czym wcześniej uprzedzałem.

Oczywiście, że pewne odbieganie od tematu jest tolerowane, ale nie w każdym przypadku. Nie widzę problemu, aby zakładać nowe tematy zamiast kontynuować wątek "off-topicowy". I dodatkowo uważam, że chyba łatwiej przyzwyczaić się 50-60 osobom do jednej niż odwrotnie ;)

Poadminuję trochę i zobaczymy. Ja się do tego nie pchałem i jak nie będę akceptowany przez znaczną część użytkowników to Ece (Zarząd?) będzie musiał poszukać nowego za(na)stępcy.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-05, 22:47   

Spoko Omega, nie jestem oburzona ;-)
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-07-05, 23:35   

om3g4 napisał/a:
Uważam, że jeśli admin (mod) strony działa nie zgodnie ze zdaniem (jakimkolwiek) większości użytkowników forum[...]
Przede wszystkim nie mamy tu do czynienia ze zdaniem większości użytkowników. To co najwyżej kilka osób, głośno manifestujących swoje niezadowolenie. Poza tym, no niestety nie wszystkie głosy są równe. Forum jest przede wszystkim dla członków Stowarzyszenia, pomaga w organizacji turniejów, zarządzaniu Stowarzyszeniem etc. Trudno jednakowo podchodzić i do głosów osób jedynie czasem zaglądających na forum i do głosów osób, które czynnie działają na rzecz Stowarzyszenia.

Problem z kasowaniem postów powraca co jakiś czas. Jest nawet moje ogłoszenie w tym dziale.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-06, 10:42   

Jeśli kilka osób głośno manifestuje swoje niezadowolenie, to może to być znak, że faktycznie coś jest nie w porządku. I w takiej sytuacji osoby odpowiedzialne za forum powinny na ów znak zwrócić uwagę, przemyśleć czy na pewno dobrze wywiązują się ze swoich zadań, a nie całkowicie go lekceważyć.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-06, 11:36   

Te same osoby zazwyczaj jedyne co robią to manifestują swoje niezadowolenie, więc może faktycznie lepiej je lekceważyć? Chcesz coś zmienić, to zaproponuj rozwiązanie. Nasze narodowe skłonności do stękania, ubolewania nad sobą niestety nie mają racji bytu. Ktoś sprzątać na forum musi i dobrze, że znalazła się osoba, która chce. Można się sprzeczać co do formy, zasad, ale nazywanie kogoś debilem czy inne tego typu określenia świadczą o... szkoda pisać.
Zawsze możesz założyć swoje super tajne forum do wymiany nicków, które wszyscy mają w ... ulubionych, ale chyba nie o to chodzi.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-06, 12:06   

Nie twierdzę, żeby zachowywać posty które są zwykłym wyzywaniem, to przecież jasne - wulgarne teksty, osobiste kłótnie należy kasować. Ale usuwanie postów tylko dlatego, że nie dotyczą bezpośrednio głównego tematu to wg mnie przegięcie.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-06, 12:33   

Piotrek robi bardzo dobrą robotę

najlepszym dowodem jest to ze zamiast skasowanych postów ich autorzy nie napisali nic sensownego (oprócz narzekania na admina) czyli były to rzeczy do wycięcia

może jeszcze tym którzy nie mogą żyć bez bluzgania dawaj ostrzeżenia:)

a jeśli posty nie na temat ale jakiś sens mają to przenosić do hyde parku
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-07, 22:22   

Administrator to taki ktos kto dba o czesc techniczna forum. Owszem moze sie zajmowac takimi pierdolami jak kasowanie postow jednak ma wazniejsze zadania. Od kasowania postow ma kundle (modow).
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-07-07, 23:21   

Zbyszku, wszystko zależy od organizacji forum. Może być jeden administrator, może ich być dziesięciu. Zamiast dwóch stopni administracji (mod i admin), może być ich np. cztery. Ważne, żeby w miarę sprawnie to funkcjonowało.
 
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-09, 15:24   

Cytat:
najlepszym dowodem jest to ze zamiast skasowanych postów ich autorzy nie napisali nic sensownego (oprócz narzekania na admina) czyli były to rzeczy do wycięcia


nie zgadzam się.. do teraz nie zostało mi wyjaśnione dlaczego został usuniety mój post z tematu "nieznane nicki" gdzie pytałem o nick gnuto?? Minuta tylko napisał-- LOL ;)

ponadto wiele postów bez bluzg i narzekania na admina zostało usuniętych z tematu o wynikach irp gdzie ludzie komentowali wyniki arcziego...

sa to dwa przypadki jakie zaobserwowalem usuwania postów ...
obie decyzje uważam za kompletnie niezrozumiałe, wręcz jest to działanie na niekorzyść

600
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-07-09, 20:04   

Nie wiem kto i czemu usunął post o Gnuto. Nie przypominam sobie, abym ja to zrobił. Natomiast ile można pisać o tym samym :)

Tematem IRP zarządzam od dwóch lat, więc raczej wiem, które posty nadają się do wycięcia. A nie usuwa się ich tylko dlatego, że są przekleństwa lub skargi na administratora (takiego zresztą jeszcze mi się nie zdarzyło usunąć, chyba że były przekleństwa).

Pozdrawiam

Angst

P.S. Docieramy się jak widzę ;) Proponuję żeby w tym temacie zgłaszać uwagi do mojej "pracy" (jak to się działo już do tej pory ;) ).
 
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-07-10, 14:46   

i taka rozmowa to o dupe rozbic...

chcecie aby zwracać uwagę a nastepnie tłumaczycie sie bardzo smiesznie ze tym tematem zarzadzasz od dwoch lat!! na jaką cholere usunałeś posty na temat wyniki arcziego?? nie mozna skomentowac w jakikolwiej spontaniczny sposób wyniku?? i nie było tam przekleństw a tylko tym sie tlumaczycie...

nie dogadamy się
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-07-10, 15:19   

Chyba nie przeczytałeś mojego posta. Napisałem wyraźnie, że przekleństwa i krytyka adminów nie są jedynymi powodami usuwania postów.

Nie jestem w stanie zapamiętać powodu usunięcia wszystkich postów. Zasugerowałem jedynie, iż mam pewne doświadczenie w zakresie IRP i chyba jestem właściwą osobą do decydowania, które posty nadają się do zostawienia, a które nie, w tym dziale. I tak poszedłem Wam na rękę, zostawiając niektóre komentarze do wyników, chociaż założeniem tematu był jego stricte informacyjny charakter .

A głupoty w stylu "za Arcziego grał Peace" po prostu do tego tematu nie pasują.

Proponuję założyć temat "Komentarze do wyników IPP" i tam w podobny sposób komentować rezultaty.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2008-05-04, 21:06   

Tak przy okazji tematu o nowym moderatorze przypomniał mi się ten :)

Piotrek już prawie rok zajmuje się forum, ja ostatnio bardzo rzadko tu bywam, choć czasem coś tam zrobię (zaktualizuję, uśmiechnę się do forumowiczów ;) ). Różne rzeczy czasem zrobiłbym inaczej, ale powiedzmy że większość "niedobrego" zrzucimy na wścibskiego prezesa :P Generalnie jest dobrze i chyba większość z nas jest zadowolona z "nowego" administratora :D Bynajmniej ja nie widzę nikogo lepszego na to miejsce :twisted:

Jak ktoś chce jeszcze posłodzić Piotrkowi, to niech się nie krępuje. Słowa krytyki będą usuwane :] :twisted: :wink: 8) :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group