Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja wznowienia ILR
Autor Wiadomość
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-25, 10:09   

Co do zasad to nie rozumiem czemu mielibyśmy grać RIF? Na ME grano Taraguchi, a na MŚ Yamaguchi, czemu grać coś czego się już nie gra? :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-08-25, 10:38   

Zasady mi są raczej obojętne, najlepiej te, gdzie najmniej decyduje teoria.

Co do strony - zgodnie z sugestią Zukole optowałbym za Vint'em.

Każdy z każdym to dobry pomysł - zgłosiły się raczej osoby odpowiedzialne, więc chyba nie będzie problemu z rozgrywaniem spotkań.

Jeżeli chodzi o parametry - na start 4 spotkania po 10 minut będą chyba ok.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-25, 12:57   

Problemów z rozgrywaniem spotkań akurat nie widzę, bo wymyśliłem sobie by grać cyklem październik-czerwiec, na wzór listopad-maj z EL. Na vint jednak nie ma nic między 10, a 30 minutami, więc jak angst już napisał 4 po 10 albo 2 po 30 - chyba że umówimy się na granie 4x15 i każdy będzie pilnował czasu :)
 
 
casbah

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-08-25, 17:30   

Wstępnie mogę się dopisać do tych rozgrywek, ale pewności, że zagram jeszcze nie mam.
Interesuje mnie formuła rozgrywek.

Jeżeli ma być to liga to jak na każdą szanującą się ligę należałoby stworzyć kalendarz spotkań :) . Nie wiem na ile to realne i czy nie wzbudzi sprzeciwu, ale forma kolejek czy też rund wydaje mi się rozsądną opcją dla rozgrywek długoterminowych (a jak Zukol mówił w grę wchodzi nawet 8 miesięcy). Dodatkowo liga ma rozpisane wszystkie pary każdej kolejki jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Ale to taka luźna propozycja :)

Jeżeli nie liga, to długo wyczekiwany w naszym społeczeństwie system szwajcarski. Taka sama forma jak EL oraz inne, dobrze nam znane rozgrywki u sąsiadów.

W zasadzie system nie ma większego znaczenia, ale propozycja ligi wydaje się ciekawa i daje możliwość zmierzenia się z każdym.
Bardziej interesuje mnie sposób umawiania spotkań. Kto gra kiedy i z kim. Ile jest na to czasu. System z IRP (duża swoboda przy umawianiu spotkań) mi osobiście się nie podoba i wolałbym odgórnych wytycznych oraz zbioru zasad. W EL się sprawdza to i u Nas może. Taka kolejka 2-3 tygodniowa i każdy wie z kim ma się dogadać.

Odnośnie zasad to podzielam zdanie Henrego. Całkowicie.

Wybór serwera ograniczam raczej do możliwości spełnienia naszych wymagań, czyli zadeklarowanych zasad gry.

Mecz w formie 4 gier po 10 min też wydaje mi się OK. Sprawdza się.

Pozdr.
_________________
http://www.forum.gomoku.p...t=1174&start=90
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-30, 17:58   

Co do systemu szwajcarskiego mam mieszane uczucia, ale jeśli ta forma będzie miała poparcie to nie widzę problemu. Tu jednak czekam na propozycje i opinie od Was ( do 15. września włącznie ), żeby nie okazało się iż w temacie cisza, a później komuś nie podoba się system i nie ma zamiaru brać w tym udziału.

16. września pojawią się informacje o formie rozgrywek i parametrach oraz będzie można potwierdzić swój udział ( do końca września ).
Start 01.10.2010.
 
 
Gacul 

Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 51
Skąd: Krk
Wysłany: 2010-08-31, 21:57   

Odnośnie serwera, co powiedzlibyście gdyby zagrać w Yamaguchi na kurniku?
 
 
Gacul 

Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 51
Skąd: Krk
Wysłany: 2010-09-01, 09:15   

Można to rozgrywać tak, że:
-Pierwszy gracz (czarny) stawia open i podaje liczbę ruchów.
-Drugi gracz wybiera kolor.
-Gracz grający czarnym podaje propozycje ruchów i stawia a1 żeby nie tracić czasu, podczas, gdy gracz biały wybiera piąty ruch dla czarnych.
Gdy już wybierze, czarny cofa ruch (a1) i stawia tam gdzie biały sobie życzy ;) . Dalej gra toczy się normalnie.
 
 
casbah

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-09-01, 09:16   

Niby fajnie, ale przy czasówkach można nie zauważyć faulu :)
_________________
http://www.forum.gomoku.p...t=1174&start=90
 
 
 
Gacul 

Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 51
Skąd: Krk
Wysłany: 2010-09-01, 09:24   

Jak w gomoku widać 3x3 i 4x4, to w renju też się rzuci w oczy przy czasówkach :P
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-09-01, 10:04   

Po meczu pasowałoby wtedy sprawdzać partie jeszcze raz, ale to żaden problem.
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-01, 13:03   

W realu też są czasówki i nikt nie robi z tego wielkiego halo.

Nie wiem o co chodzi ze sprawdzaniem gry - jak załóżmy w czasie gry ktoś sfauluje, a przeciwnik tego nie zauważy to stwierdzenie po grze " tu sfaulowałeś - wygrałem" jest dla mnie absurdalne.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-09-01, 15:20   

To takie kombinowanie :/ U mnie jeszcze dojdzie przełączenie planszy z full screen na okno standardowe (niezmaksymalizowane), bo na full screen mam rozjechane współrzędne na dole planszy(dlatego w celu podyktowania alternatywnych ruchów musze wykonać "taki krok"). Wciaż nie wiem jak to naprawić, może chodzi o to, że mam rozdzielczość ustawioną na 1280x1024 (nie mam monitora panoramicznego). Ciekawi mnie, czy u Was podobne problemy ?(proszę o podanie rozdzielczości jakiej używacie)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-09-01, 19:00   

W sumie masz racje Zukol, na żywo też nikt nie sprawdza potem, aczkolwiek to są rozgrywki internetowe a nie na żywo :)
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2010-09-01, 22:28   

w grze na żywo teoretycznie mozna nawet nie zauważyć piątki, więc faulu też nie. Jeśli nie zauważyłeś wygranej, to nie wygrałeś - proste
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-09-01, 23:06   

Tak, ale w grach internetowych czasem przypadkowo można wygrać, nie widząc.
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group