Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sprawa adika
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-28, 14:10   sprawa adika

Jeżeli ktoś z Was myśli że nie potrafię oddzielić spraw prywatnych od publicznych to się myli.
(wystarczy spojrzeć na to że moja praca dla stowarzyszenia nie ma nic wspólnego z tym co myślę o zarządzie)

Zbanowałem adika z 1 i tylko 1 powodu

dlatego że jest trollem internetowym: to znaczy przychodzi tu tylko zaśmiecać forum , obrażać ludzi i ich skłócać.

była to decyzja w 100 % słuszna i jak najbardziej odpowiednia dla moderatora

PS czy gdyby adik zaczął obrażać ece czy angsta i dostał ban też by było mówienie że to "w swojej sprawie" i nie powinni tego robić?
to by znaczyło ze wystarczy zbluzgać każdego admina na forum i być nietykalnym.



natomiast popełniłem błędy i potrafię się do nich przyznać

1) nie powinienem się wdawać w jakąkolwiek dyskusje z trollem

stało się tak dlatego że jak wiele osób wie każdy ma u mnie szansę, po powrocie adika pomyślałem że może faktycznie dorósł , wydoroślał, zmienił się
mój błąd - jest takim samym trollem jak był (dlatego uważam że powinien mieć zakaz na tym forum)

zresztą wystarczy zobaczyć jak wykorzystał amnestię (posty typu: mojo-srojo)
i myli się ten kto sądzi że adik by przestał sam z siebie (potrafi napisać post i kilka w odpowiedzi jednym ciągiem)

2) nie powinienem wobec adika stosować epitetów - przepraszam za późno się zorientowałem że to podpuszczanie

PS bardzo ciekawi mnie postawa osób potępiających mnie za kilka epitetów na rok
i jednocześnie żądających powrotu adika na forum - jakieś rozdwojenie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-28, 15:26   

Nie dostrzegłem w zachowaniu adika chęci wszczynania kłótni. Wykazał on tylko, że twój post miał inny cel, niż tylko ten do którego oficjalnie się przyznawałeś. Jeśli nie chciałeś takiego rozwoju dyskusji, zamiast "ciekawostka" trzeba było uczciwie zatytułować post "insynuacja". Adik miał wg mnie rację, bo po Kwidzyniu można było napisać wiele rzeczy, że frekwencja zawiodła, że Zarząd jest za to odpowiedzialny, że Prezes powinien sie wytłumaczyć etc. I to wszystko byłoby słuszne. A tymczasem sięgnąłeś zupełnie niepotrzebnie po chwyt poniżej pasa. Ok, ponoć to Hyde Park, gdzie można pisać wszystko, więc nikt nie ma prawa zabronic takich postów. Ale czemu nie dopuszczasz do siebie, że może istnieć możliwość krytyki?

Zamiast argumentów o większej sile użyłeś argumentów siły. I nie masz się po co tłumaczyć że adik niby jesteś jakimś tam trollem czy jeszcze czym tam innym. Popełniłeś błąd dając bana i najbardziej odpowiedzialne byłoby odwołanie tej decyzji i próba zakończenia kontrowersyjnej, zbędnej dyskusji. A tymczasem chcesz swój błąd usprawiedliwić. Po co?!
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-28, 15:54   

nie uważam żeby adik cokolwiek wykazał , wręcz przeciwnie,
natomiast uważam że ban był słuszny co widać choćby po tym że po 1 dniu ma znów zakaz i to nie ode mnie
oczywiście mogą Ci się nie podobać moje poglądy
EOT
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-06-28, 16:02   

czarny_kot napisał/a:
Kwidzyniu
KWIDZYNIE :!:

Generalnie zgadzam się z alicem. Prócz sposobu załatwienia sprawy z adikiem. Nie można nikogo banować prewencyjnie. Nie można jednocześnie obrażać i karać, wykorzystując swój autorytet. Noblesse oblige.

Znam Adrianka i nawet go lubię (zapewne z wzajemnością ;) ). Zostawić go mi, a będzie dobrze :)
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-28, 16:02   

Nie chodzi o to, czy mi się podobają czy nie, chodzi żeby na ile to możliwe dążyć do obiektywizmu w administrowaniu forum. Dlatego jeśli nawet ban był zasłużony, a dyskusja była ściśle związana z twoją osobą, to mógł go dać ktoś inny, unikając w ten sposób oskarżeń o stronniczość.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-28, 16:08   

czarny_kot napisał/a:
to mógł go dać ktoś inny, unikając w ten sposób oskarżeń o stronniczość.

masz rację tak było by lepiej
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2007-06-29, 20:15   

Alice, milo mi, ze przejales sie ta sprawa rownie mocno, jak losami Utratosa podczas turnieju w Kwidzynie. Nie chce kolejnych nieporozumien, nie mam stalego dostepu do internetu, wiec nawet na dyskusje o 3 w nocy nie mam warunkow.

Fakty sa takie, ze Alice troche niesprawiedliwie zeruje na stereotypie, ktory skrzetnie budowalem przez lata. Meczy mnie cos takiego:

Cytat:
po powrocie adika pomyślałem że może faktycznie dorósł , wydoroślał, zmienił się
mój błąd - jest takim samym trollem jak był (dlatego uważam że powinien mieć zakaz na tym forum)

Dorosl, wydoroslal, przedoroslal, zdoroslal - Boze, daj spokoj. Czego oczekiwales? Ze wroce na forum i bede jezykiem urzedowym aprobowal Twoje zagrania ponizej pasa? Upokorzyles sie dostatecznie tym, ze Utratos nie uznal za sluszne brania udzialu w narzuconej przez Ciebie chorej dyskusji. Do tego doszedl ban dla mnie w akcie desperacji i czepianie sie pojedyncznych niescislosci w moich postach. Jesli idzie o 'trolling', dodam gwoli scislosci, ze nie zaczalem pisac o Tobie jak o 'frajerze' czy 'glupku'. Smieszylo mnie, ze trzymasz sie wersji, ze Twoj temat nie mial zadnych podtekstow, wiec napisalem ogolnie, ze 'nie mozesz miec nas za takich frajerow', na co Ty odpowiedziales: 'jak widac, jestes frajerem'. Wiadomo, ze nie bylo jak udowodnic Twoich intencji, dopoki bys sie nie przyznal, a Ty zastosowales najbardziej PRYMITYWNA odpowiedz. Nie ja Cie obrazilem, tylko Ty mnie. Ale juz wspomnialem na poczatku, ze zerujesz na moim stereotypie, dlatego jeszcze nie zostales 'zjedzony'. Co dalej?
Cytat:
udowodniłeś że jesteś tym samym debilem któremu kiedyś zablokowano możliwość pisania na forum

To bylo baaardzo, bardzo mile. Tym bardziej, ze niczym sobie nie zasluzylem.

Wiem, ze sie przyczepisz, wiec przytaczam:
Cytat:
Klamiesz, Alice, klamiesz. I jeszcze frajera udajesz, a przy okazji probujesz ze mnie zrobic.

Nie bylo mozliwosci, zeby Cie 'zmusic' do pisania prawdy. Uparles sie - wbrew temu co mysli wiekszosc, ze mna na czele - ze zadnych insynuuacji w strone Utratosa nie kierowales swoim tematem, dlatego powiedzialem jasno, ze klamiesz. Nie widze w tym zadnego objawu 'trollingu'. Dodalem tez, ze 'udajesz frajera', bo nie potrafilem inaczej wyjasnic Twojego zachowania. UDAJESZ, a nie JESTES. Zwroc uwage (a przeciez o tego typu epitety mnie potem oskarzales).

Podsumowujac: w Twoich oczach jestem debilem, trollem i frajerem. Ty w moich udawales frajera i klamales mowiac, ze temat mial pelnic tylko funkcje ciekawostki, bez zadnych podtekstow i doszukiwania sie ironii.

Kto jest trollem, no kto? Daj spokoj, bo zalosne sa te teksty o 'dorastaniu', a Twoje przejecie w przyznawaniu sie do winy co najmniej falszywe. Zdecydowanie cenniejsze byloby szczere wyjasnienie, po co zakladales temat 'ciekawostka'. Ja wiem, Ty wiesz, wiekszosc ludzi myslacych na tym forum tez wie, a mimo wszystko pozorujesz skruche i trwasz ambitnie w tym, ze jestem zlym dzieckiem, ktore wprowadza niepotrzebny zamet. Do niczego by nie doszlo, gdybys byl szczery.

Bardzo mi przykro, ale nie czuje sie od Ciebie glupszy, nie uwazam tez, azebym to ja wyznaczyl niski poziom poprzedniej dyskusji. Rownie dobrze moglbym zalozyc temat pt. "ciekawostka" i napisac, ze 2+2 jest 5. Uparlbym sie, a Ty moglbys mi mowic, zebym nie udawal frajera, ze i tak wszyscy wiedza, ze mysle inaczej, ze to klamstwo, ale ja bym trwal w tym, ze to jest 5, i tyle. Na tym polega forum dyskusyjne, nie moge miec do Ciebie pretensji. A BAN dla mnie sprawil mi olbrzymia satysfakcje: przekonalem sie z duma, ze mam racje, wiec jestem usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam Was serdecznie, milych wakacji.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-29, 21:17   

w dziale technicznym wytłumaczyłem swoja decyzję moderatora

uprzejmie proszę administratora o kierowanie postów nienależących do działu technicznego np. do hyde parku lub śmieci
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-06-30, 11:20   

adik znów po latach masz swój temat... normalnie gwiazdor:o
...wydaje mi sie ze mozesz isc spokojnie na reportera:)
juz tylko bede czekał jak z maiami w sluchawkach nadajesz
no chyba ze aktor? 8)
07
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group