Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi członkowie PSGRiP .... czyli
Autor Wiadomość
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-09, 09:36   Nowi członkowie PSGRiP .... czyli

... czego Ci potrzeba, aby się zapisać do Stowarzyszenia, i nie tylko zapisać.... działać, czuć się związanym w pozytywnym tego słowa znaczeniu, utożsamiać się z TWOIM Stowarzyszeniem...
Co według Was, członków PSGRiP i jeszcze zastanawiających się, jest przeszkodą podstawową w podjęciu takowej decyzji, a co Was przyciąga najbardziej? To temat rzeka, zresztą jak wszystkie tutaj głęboko połączony z całością problemów PSGRiP, ale jest niewątpliwie jednym z wiodących, zwłaszcza ostatnio, aby nigdy nie powtórzyło się zdanie Dragona... jednego z założycieli PSGRiP: "...piszę tu, bo już nie jestem zaznaczony w grupie członków stowarzyszenia..." i aby np. Adik stał się Aktywnym Członkiem Stowarzyszenia, ACS, jaki ładny skrót, ;-) .... i aby już nigdy ani gram pozytywnej energii członków Stowarzyszenia nie został zmarnowany... cdn

bmac
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-07-09, 12:09   

Mnie przyciąga najbardziej możliwość pogrania w gomoku i renju na żywo, dzielenie się uwagami na temat gry z innymi graczami i dzieki turniejom odpoczynek (miłe spędzenie czasu)

to tak na szybko

pozdrawiam
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2007-07-09, 12:55   

Muchal napisał/a:
Mnie przyciąga najbardziej możliwość pogrania w gomoku i renju na żywo,


bez członkostwa mozna robic to samo :)
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-07-09, 13:13   

teletombola napisał/a:
Muchal napisał/a:
Mnie przyciąga najbardziej możliwość pogrania w gomoku i renju na żywo,


bez członkostwa mozna robic to samo


tak ale bez stowarzyszenia nie bardzo, przynajmniej nie na takim poziomie, bo to dzięki stowarzyszeniu na turniej zjeżdzają najlepsi gracze z Polski i nie tylko.
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2007-07-10, 16:37   

Muchal napisał/a:
teletombola napisał/a:
Muchal napisał/a:
Mnie przyciąga najbardziej możliwość pogrania w gomoku i renju na żywo,


bez członkostwa mozna robic to samo


tak ale bez stowarzyszenia nie bardzo, przynajmniej nie na takim poziomie, bo to dzięki stowarzyszeniu na turniej zjeżdzają najlepsi gracze z Polski i nie tylko.


Na turnieju jest zawsze dopiska ze udzial moga brac wszyscy bez wzgledu na umiejetmnosci i przynaleznosc do stowarzyszenia kazdy koles z ulicy moze pojechac na ten sam turniej poki co ktory organizowany byl do tej pory :)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-10, 16:42   

. . .Widać że czegoś nie łapiesz, chodzi o to że bez stowarzyszenia tych turniejów by nie było.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
13arek 

Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 1
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2007-08-11, 21:30   

bmac mysle ze to bardzo dobry pomysl nowi ludzie nowe znajmosci a co za tym idzie rozw :D ijanie sie w graciu=)
_________________
the choice is yours
 
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2007-08-13, 10:36   

Chaosu napisał/a:
.Widać że czegoś nie łapiesz, chodzi o to że bez stowarzyszenia tych turniejów by nie było.

chyba ty nie lapiesz nie chodzi o to czy by byly tylko o to czy mozna pograc nie bedac w stowarzyszeniu...odpowiedz MOŻNA
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-08-13, 13:31   

Pamiętam, że jak pierwszy raz wszedłem na to forum, a później założyłem tutaj konto, od razu wydawało mi się ono ciekawe. Pisałem sporo postów, często błędnych na temat gomoku, ale bardzo chciałem "się pokazać". Pytanie : komu ? i po co ? Samo bycie forumowiczem dość szybko mi przeszło, chciałem czegoś więcej - zapisać się do Stowarzyszenia. Teraz - jako jego członek już prawie rok - doszedłem do wniosku, że nie ma tak wielkiego znaczenia jak wcześniej mi się wydawało. Po prostu - istnieje grupa ludzi, którzy lubią sobie pograć w realu. Jednak, kiedy nie jeździ się na turnieje bycie w Stowarzyszeniu traci troszkę sens. Oczywiście też miałem w zamyśle pewne plany "co zrobić dobrego dla naszej organizacji" jednak były to tylko plany i wyobraźnia. Dziś patrząc już z innej perspektywy - chcę lepiej poznać grę gomoku, chcę sprawić, że ta prosta gierka nabierze choć troszkę naukowego lub popularnonaukowego wymiaru. Nie bez powodu, każdy kto uczył się programowania przez to przechodził. I ja również podczas studiów tego doświadczyłem.

Podsumowując - nie ma dużej różnicy pomiędzy tym, że ktoś jest w Stowarzyszeniu z formalnego punktu (tzn, jest gdzieś to zapisane w dokumentach itd.) a tym, że ktoś się pasjonatem gomoku lecz do tegoż Stowarzyszenia nie należy. Można wiele rzeczy robić "na własną rękę", choć w zamyśle planu powstania Stowarzyszenia - "organizacja" ta miała pomóc w realizowaniu właśnie tych "wielu rzeczy".

Wiele tematów na tym forum wydaje się być wyczerpanymi - są już gdzieś zakopane w stercie wątków typu "kłótnie" i Hyde Parki i mało kto do nich wraca.
Z braku ochoty ? czasu ? a może zmęczenia sobą i ludźmi w Stowarzyszeniu ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-08-13, 13:55   

Z braku ochoty.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-13, 17:20   

teletombola napisał/a:
Chaosu napisał/a:
.Widać że czegoś nie łapiesz, chodzi o to że bez stowarzyszenia tych turniejów by nie było.

chyba ty nie lapiesz nie chodzi o to czy by byly tylko o to czy mozna pograc nie bedac w stowarzyszeniu...odpowiedz MOŻNA


. . .Bez stowarzyszenia nie byłoby turniejów więc nie można by było w nich uczestniczyć. Oczywiście że można pograć z innymi bez stowarzyszenia ale nie (jak powiedział Muchal) na turniejach, na takim poziomie. Już łapiesz? Jakkolwiek nieściśle wyraził się Muchal to nasz punkt widzenia jest taki i mamy rację, mam nadzieję że zrozumiesz.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-08-13, 18:54   

Chaosu napisał/a:
. . .Bez stowarzyszenia nie byłoby turniejów (...)

A to niby dlaczego? Ja sam kiedyś organizowałem turniej gomoku w Gdańsku podczas zjazdu miłośników anime i mangi (nie mogę powiedzieć, że był to turniej tak wspaniale zorganizowany jak w Łasku, bo ja mam słabe umiejętności organizacyjne, ale był). Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że coś takiego jak PSGRiP istnieje. Innym razem w Toruniu też miałem zorganizować turniej podczas tzw. Pierniconu, ale niestety to nie wypaliło z różnych przyczyn, które nie miały związku z PSGRiP. Więc moim zdaniem nie masz racji i przyznaję rację teletomboli.

A wracając do tematu. Dla mnie nie ma wielkiej różnicy czy jestem członkiem czy też nie. Nadal mogę jeździć na turnieje i spotykać się ze znajomymi... mimo to jak już zostałem członkiem to poczułem się w jakimś stopniu odpowiedzialny za Stowarzyszenie. Więc to jest co dostałem od Stowarzyszenia - odpowiedzialność. :) Może dla niektórych to zabrzmi bardziej jak kara, niż nagroda, ale ja się cieszę, że się dokładam do tego interesu. :) No i jest to dla mnie powód do dumy być członkiem elitarnej brygady gumowców. :]

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-13, 20:31   

. . .Nie mówię że nie byłoby spotkań (takie były i za czasów cronixa) i nie mówię że nie byłoby turniejów (rozgrywanych na tych spotkaniach czy nawet jako oddzielnej imprezy) bo turnieje nie są monopolami stowarzyszeń i innych zrzeszeń ale nie byłoby żadnych turniejów rangi mistrzowskiej czy międzynarodowych, czy olimpiad bez stowarzyszenia bo taka jest kolej rzeczy, że jak jest zapotrzebowanie to się tworzy stowarzyszenia. Tym bardziej widać to gdy stowarzyszenie już istnieje. Nie przyznaję racji teletomboli tylko Muchalowi bo zrozumiałem o co mu chodziło i nie ograniczam się do własnego zdania niereagując na wyjaśnienia i argumenty innych.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-08-14, 00:47   

Chaosu napisał/a:
ale nie byłoby żadnych turniejów rangi mistrzowskiej czy międzynarodowych, czy olimpiad bez stowarzyszenia bo taka jest kolej rzeczy

A co to ma do rzeczy? Byłyby turnieje czy nie? Byłyby. Nie mógł byś ich nazwać np. mistrzostwami Polski, ale by były. Jeśli mówisz o jakimś systemie rankingowym, wyłanianiu mistrza Polski, czy świata, no to trochę inna kwestia, nie? To jest bardzo fajny argument za tym, aby istniało PSGRiP, ale czy jest argumentem za tym, aby być członkiem (wydaje mi się, że właśnie o to chodziło Bmacowi)? Poza tym z wypowiedzi Muchala tego nie można wywnioskować, a mi nawet nie przyszło do głowy, żeby tak ją rozumieć.

Tak na marginesie - to, że ktoś przyjeżdża na turniej lub nie, to jest bardziej kwestia reklamy.

Chaosu napisał/a:
Nie przyznaję racji teletomboli tylko Muchalowi bo zrozumiałem o co mu chodziło i nie ograniczam się do własnego zdania niereagując na wyjaśnienia i argumenty innych.

Czyżby? A poprosiłeś Muchala o wyjaśnienie? A skąd wiesz, że dobrze go zrozumiałeś? To raczej Ty właśnie się ograniczasz do własnego zdania.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-08-14, 08:54   

Na prawdę nie wiem o co się kłócicie.
Prawda stoi po środku, Templar masz racje, że turnieje mogłyby się rozgrywać bez stowarzyszenia, ale ja raczej popieram Chaosa, bo Stowarzyszenie według mnie jest taką siła napędową to organizacji tych turniejów. Gdyby stowarzyszenia nie było, taki turniej mógłby być uznawany za kaprys jakiegoś tam fanatyka, który chce pokazać ze w coś jest najlepszy... A taki turniej organizowany przez stowarzyszenie, przez samą nazwę nabiera rangi , nawet jeśli nie są to mistrzostwa Polski.

Turnieje nie są najważniejsze w celach stowarzyszenia (choć bardzo ważne) . Najważniejsze według mnie jest rozpowszechnianie gomoku, renju i pente, zachęcanie większej ludzi do gry (np. pokaz w tomaszowie), a także nauka słabszych graczy w internecie.

pozdrawiam
Muchal
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group