Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi członkowie PSGRiP .... czyli
Autor Wiadomość
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-08-14, 09:11   

Nie zdążę wszystkiego przeczytać ale tak na sucho:

przypomniało mi się, że w szachach od jakiegoś (google) czasu istnieją 2 federacje. POwstanie tej drugiej miało miejsce po proteście Kasparova dotyczącym interpretacji walki o mistrzostwo w szachach z Karpovem. Później Kasparov założył własną organizację. Zatem można było być mistrzem świata w jednej lub w drugiej.

Tak samo z gomoku. Jeśli ja bym założył prawnie jakieś stowarzyszenie gomoku, to mógłbym ogranizować turnieje o mistrzostwo POlski w mojej federacji.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2007-08-14, 09:38   

Owszem :) Zakładaj ja się zapisuję do Twojego stowarzyszenia ale jeden warunek :) zaraz po moim zapisie robisz mistrzostwa, będzie nas tylko 2 więc staniemy na podium :)
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-08-14, 10:19   

Muchal napisał/a:
Gdyby stowarzyszenia nie było, taki turniej mógłby być uznawany za kaprys jakiegoś tam fanatyka, który chce pokazać ze w coś jest najlepszy...

Może i tak, może i nie... ja tylko zwracam uwagę na to, że pytanie (zadane przez Bmaca) było o sens bycia członkiem Stowarzyszenia, a nie o sens istnienia Stowarzyszenia. To o czym Ty i Chaosu mówicie dotyczy sensu istnienia Stowarzyszenia, a nie bycia jego członkiem... co innego gdybyś napisał, że np. chcę być członkiem, aby dalej istniało Stowarzyszenie, by dalej mogły być organizowane takie wypaśne turnieje. Po prostu piszecie nie na temat.

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-14, 11:59   

. . .Ok, rozumiem o co chodzi. Trudno mi to rozgraniczyć bo te dwa sensy są ze sobą blisko powiązane : ) Ale spróbuję, moim zdaniem sens bycia członkiem jest taki (gdy stowarzyszenie już istnieje) żeby pokazywać, że jest się w to zaangażowanym i działać aby to udowodnić. Wiadome jest że można grać w turniejach (i mieć ranking) i bez stowarzyszenia, i na upartego mógłbym nie być członkiem (choć zniżki mi się opłacają) ale właśnie, na upartego czyli żeby co manifestować? Nie dam się ograniczyć? Nie będę w stowarzyszeniu u 100pera/Utratosa, stowarzyszeniu gdzie jest wiele kłótni i niedomówień? Myślę, że ktoś kto się interesuje powinien zostać członkiem stowarzyszenia bez zwracania uwagi na to wszystko i myśleć ideologicznie. Dla mnie nie ma znaczenia kto rządzi a kto nie bo jedyne co decyduje o tym czy robię coś dla stowarzyszenia jest to czy mi się chce, czy nie : )

. . .A co daje mi stowarzyszenie? O legitymację nigdy nie dbałem więc to nie to : ) Poczucie że przynajmniej symbolicznie angażuję się w rozwój gomoku (raz ja ciągnę stowarzyszenie do góry innym razem stowarzyszenie ciągnie mnie do gry). Dodatkowo poczucie przynależności do grupy profesjonalistów (a nie amatorów) i to nie tylko polskich, bo przecież wiem że zagraniczni gracze też należą u siebie do swoich organizacji. Wiadomo, że można być profesjonalistą nie będąc w stowarzyszeniu a grając ale nie wiem czemu miałoby to służyć, istnienie tej instytucji wydaje mi się naturalne i logiczne.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-08-14, 12:33   

Czyli rozumiem, że jesteś w to tak zaangażowany, że jak będziesz pisał CV do pracy we wzmiance o zainteresowaniach dołączysz to, że jesteś członkiem Stowarzyszenia GRiP ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-08-14, 13:06   

ermijo napisał/a:
Czyli rozumiem, że jesteś w to tak zaangażowany, że jak będziesz pisał CV do pracy we wzmiance o zainteresowaniach dołączysz to, że jesteś członkiem Stowarzyszenia GRiP ?

W zasadzie to czemu nie? Tylko najpierw trzeba coś zrobić zeby stowarzyszenie sie rozrosło i było wiecej interesujących się osób... Jak tak będzie kiedyś będziemy mogli się pochwalić ze jesteśmy jednymi z pierwszych członków tak wspaniałego stowarzyszenia ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-14, 19:10   

ermijo napisał/a:
Czyli rozumiem, że jesteś w to tak zaangażowany, że jak będziesz pisał CV do pracy we wzmiance o zainteresowaniach dołączysz to, że jesteś członkiem Stowarzyszenia GRiP ?

. . .Zupełnie nie, będzie mi miło jeśli wyjaśnisz którędy myślałeś żeby to wymyślić.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-08-15, 12:50   

Chaosu napisał/a:
ermijo napisał/a:
Czyli rozumiem, że jesteś w to tak zaangażowany, że jak będziesz pisał CV do pracy we wzmiance o zainteresowaniach dołączysz to, że jesteś członkiem Stowarzyszenia GRiP ?

. . .Zupełnie nie, będzie mi miło jeśli wyjaśnisz którędy myślałeś żeby to wymyślić.


Ja taką wzmiankę mam i co?
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-08-15, 21:30   

Od Stowarzyszenia chcę głównie, aby było. Ponadto, aby organizowało turnieje, w których bardzo lubię uczestniczyć. Swoją na nich obecność, pomoc komuś w dojechaniu na miejsce, ewentualnie w organizacji, traktuję jako wsparcie, w zasadzie obowiązek członka Stowarzyszenia. Na więcej niestety nie starcza mi czasu (no może jeszcze prowadzenie IPP), ale być może jak się wszystko ustabilizuje wygospodaruję go ciut więcej, aby być bardziej aktywnym.

Kiedyś analizowałem "sposoby" przyciągania nowych członków - jeśli znajdę ten materiał, to mógłbym, gdyby ktoś był tym zainteresowany, zamieścić gdzieś tutaj / wysłać na priv.

Pozdrawiam

Angst

P.S.
HonoR napisał/a:
Chaosu napisał/a:
ermijo napisał/a:
Czyli rozumiem, że jesteś w to tak zaangażowany, że jak będziesz pisał CV do pracy we wzmiance o zainteresowaniach dołączysz to, że jesteś członkiem Stowarzyszenia GRiP ?

. . .Zupełnie nie, będzie mi miło jeśli wyjaśnisz którędy myślałeś żeby to wymyślić.


Ja taką wzmiankę mam i co?


Po rekomendacji bodajże Kashona, również to wstawiłem (konkretnie wówczas chyba, że członek Zarządu :twisted: ) do CV i nawet dostałem pracę ;)

Może (najprawdopodobniej) nie miało to żadnego wpływu, ale jednak tak było... I wiem, że nie jestem w tym odosobniony...
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-20, 13:51   

Ja też mam, i na rozmowach zawsze o to pytają ;-)
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-28, 08:56   czyli reasumujac...

..członkostwo w PSGRiP daje formalnie:

1. prawo do bycia Członkiem, tzn prawo wyborcze w pełnym tego słowa znaczeniu
2. prawo do posiadania legitymacji z określonym numerem
3. prawo do noszenia znaczka/emblematu Stowarzyszenia
4. prawo do korzystania z przywilejów bycia członkiem PSGRiP
4a. przywilej uczestniczenia w MP
4b. przywilej posiadania oficjalnego rankingu PSGRiP
4c. przywilej zniżek w opłatach turniejowych
4d. przywilej dofinansowania Dojazdów na turnieje
4e.

... natomiast pozostałe, nieformalne, ale chyba nawet ważniejsze:

cdn będę dopisywał tutaj, aczkolwiek wielu się to nie podoba, tu skomasuję wszystkie przemyślenia, potem je wstawię w formie ogłoszenia

bmac

PS1.: i patrząc na sześć postów powyżej.... to zupełnie normalne, to dowód na możliwość społecznego działania czyli szerszego spojrzenia na rzeczywistość, umiejętności współdziałania w grupie, umiejętności zarządzania, etc. etc., mówiąc krótko, to się liczy, ale pewnie nie decyduje... ))

PS2.: wpisywanie się pod postem babci pączkowej/Kochaaaanki to sama słodycz, cóż za avatar... hihi
Ostatnio zmieniony przez bmac 2007-10-08, 06:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-09-28, 09:29   Re: czyli reasumujac...

Cytat:
2. prawo do posiadania legitymacji z określonym numerem

Proszę od wysłanie mi pocztą legitymacji, której jeszcze nie dostałem.
Dziękuję.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-28, 19:48   Re: czyli reasumujac...

bmac napisał/a:

2. prawo do posiadania legitymacji z określonym numerem

. . .Ermijo, prawo to nie obowiązek : )

. . .Co chciałem powiedzieć, jak formalnie ma się kwestia numerów, bo gdzieś w czwartym roku stowarzyszenia wpisywali się nowi członkowie, akurat były czyste legitki od 100pera i numery.... wpisujący się (do stowarzyszenia) wybrali sobie sami (bądź wybrał im wypisujący legitymacje) zajmując numery poprzednich posiadaczy. Mam nadzieję, że ktoś to pamięta i ta kwestia zostanie wyjaśniona.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-28, 22:39   Ta i nie tylko ta...

... kwestia będzie wyjaśniona, sprawy legitymacji są ważne z formalnego, ale także jak widać, ze względów historycznych? z lekka ambicjonalnych? mogę powiedzieć, że ja nie mam legitki z numerem Jeden hihi, ale też mam ciekawy...

a propos legitymacji.... mam pewną ideę, ale jak wszystkie piękne idee wymaga pięknych pieniędzy, a póki co puchy

bmac
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-14, 15:01   Re: Nowi członkowie PSGRiP .... czyli

bmac napisał/a:
... czego Ci potrzeba, aby się zapisać do Stowarzyszenia, i nie tylko zapisać.... działać, czuć się związanym w pozytywnym tego słowa znaczeniu, utożsamiać się z TWOIM Stowarzyszeniem...

Gość, czego Ci potrzeba? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group