Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mecz Polska - USA w pente
Autor Wiadomość
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-25, 17:01   

Blee nie ma Utrata ;|

Po pierwsze Yoss najlepsze byłoby rozegranie dwumeczu każdy z każdym ale tak jak mówisz zajęłoby to dużo czasu - no chyba że mamy go dużo bo nikt nie wie kiedy ten mecz - to wtedy taka propozycja jest dobra.
Jeśli chodzi o turniej to raczej nie.

Inna opcja to taka żeby wybrać 3-4 "pewniaków" a reszta mogłaby walczyć o pozostałe miejsca w dwumeczach (wiem że głupie ale nie mam głowy do takich rzeczy :) )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2007-09-26, 08:59   

Myślę, że: arczi, gnoza, 7, yoss, zum powinni grać.
Należałoby też zapytać utratosa, czy zechciałby zagrać.
Nie wiem w jakiej aktualnie formie jest 100per (było nie było jest 2 drugiej rundzie mojego turnieju na BK ;) ), ale także widziałbym go w składzie.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2007-09-26, 09:05   

Ciekawych pojedynków polsko-amerykańskich zapraszam -> Pento-pro by aaru
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 09:11   a może

... mecz po MP w Pente? i skład od góry jak sie da? myślę, że Maciek weźmie udział, w końcu jest numero uno, a i pewnie jakieś rozmowy kuluarowe już prowadził na temat meczu, yoss namawiaj go skutecznie....
wtedy mecz najwcześniej po drugiej dekadzie listopada )) co o tym myślicie?
byłyby dwie pieczenie na jednym ogniu:
-eliminacje
-zawodnicy byliby, że tak powiem "rozgrzani" w końcu do MP jakieś przygotowania każdy robi
plus dodatkowo:
-dłuższy okres na przygotowanie do meczu
-dłuższy okres na rozpropagowanie samego meczu
- ???

bmac
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-09-29, 20:36   

wybieranie topa po zeszlorocznych osiagnieciach jest conajmniej smieszne.

turniej to najlepsze rozwiazanie, a yoss jako "dyplomata" powinien zajac miejsce w skladzie bez wyjatku na wynik takiego turnieju.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-15, 09:06   

Hmm, widzę że idea meczu upadła, chyba że Yoss ma wszystkie szczegóły tylko nie chce się z nami podzielić nimi : P
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zum 


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 51
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-10-15, 16:18   

Idea nie upadła, trzeba by tylko zorganizować eliminacje i pogonić Amerykanów, żeby zrobili to samo w miarę szybko. Z tego co wiem to maja małe problemy ze składem, więc może trzeba będzie na nich trochę poczekać.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-10-15, 18:05   

Problem polega na tym, że nie ma chyba kogoś, kto to zorganizuje :roll: Yoss nie ma czasu, więc niech jego rolą będzie jedynie dogrywanie tematu z Amerykanami, a eliminacjami zajmijmy się sami :)

Jeśli nadal chcemy z nimi zagrać, to trzeba szybko przeprowadzić eliminacje, ustalić w ten sposób wewnętrzny ranking spośród chętnych do gry i mamy skład gotowy, a piłka jest po stronie Amerykanów.

Po określeniu najlepszej możliwej daty spotkania (mam nadzieję, że gramy mecz w ciągu jednego dnia, a nie partie z czasem tydzień na ruch) gra czołowa 4, 6, 8 czy 10 (jak kogoś nie ma, to na jego miejsce wskakuje kolejna osoba) + kilka osób na ławce.

Najlepiej chyba, aby w eliminacjach zagrał każdy z każdym (trzeba najpierw potwierdzić ostateczną listę chętnych) po 4 gry (dwie białymi i czarnymi) i suma zdobytych w ten sposób punktów (1 za wygraną partę, 0,5 za remis) ustali nam wewnętrzny ranking.

Jako, że każdy wydaje się tematem zainteresowany, nie ma chyba potrzeby ustalać jakichś terminów, walkowerów, itp. Jak ktoś nie będzie grał, to reszta go popędzi :)

Na forum założy się temat z wynikami i tabelami (najlepiej jakby każdy grał na nicku irp_***, co ułatwi śledzenie tematu i sprawdzanie statystyk).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-10-15, 20:30   

Myślę, że to rozsądne rozwiązanie. Zgłosiło się niewiele osób więc nie będzie wielkim problemem rozegranie 4 partii z każdym na 5 minut na przykład. Również proponuję grać na nickach "irp".

Terminy nas nie gonią więc nie ma wielkiego pośpiechu ale dobrze by było jakby każdy w miarę możliwości starał się rozegrać swoje pojedynki.
_________________
wzgw
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group