Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:22
nowe gobany
Autor Wiadomość
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-12-13, 22:46   

templar napisał/a:
bad_mojo napisał/a:
Jakiekolwiek zapisy partii z turniejów byłyby w układzie liczba-liczba masakrą, jeżeli kashon albo Ty templar podejmiecie się odczytywania tych zapisków, poprawiania błędów i sprawdzania, czy przypadkiem ktoś w połowie partii nie zaczął nagle najpierw brać liczby z boku, a potem z dołu (czy też na odwrót), to proszę bardzo, nie mam nic przeciwko. Ponieważ to jednak nie nastąpi, powinno według mnie pozostać litera-liczba. To oczywiste, że jeżeli coś jest głupie a zgodne z tradycją, to należy to zmienić. Przynajmniej dla mnie.

Interesujące... czyli uważasz, że ludzie grający w go (które ma troszkę dłuższą tradycję od gomoku) mają problemy z zapisywaniem/odczytywaniem partii? Poza tym jaką mam gwarancję, że w układzie litera-liczba nie pojawią się błędy? No to jest trochę nie trafiony argument.


Coś się do tego go tak /.../ - chińczyków jest więcej - i znów tak jakby to kogoś obchodziło. Ma być szybko dla graczy i wygodnie dla komisji. Jeśli chcesz tradycji to może mamy jeszcze zgodnie ze starodawnym rytuałem składać dziewicę w ofierze przed rozpoczęciem każdej partii a po oddawać dziesięć pokłonów zwycięzcy :lol: co za typy
Ostatnio zmieniony przez bmac 2007-12-16, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-12-13, 23:05   

Vilu, trochę szacunku dla innych poglądów. Ja potrafię się z kimś nie zgodzić, jednocześnie będąc uprzejmym i nie drwiąc z tej osoby.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-13, 23:49   

No te 10 pokłonów to ciekawa sprawa.
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-12-14, 02:12   

To dobre pytanie, czy nie zgadzając się z kimś, potrafisz jednocześnie z niego nie drwić. Według mnie pokazując, że ktoś się myli, zawsze troszeczkę z niego drwisz. Chyba, że uznajesz, że oba rozwiązania są równoważne, ale wtedy po co podejmować w ogóle dyskusję?
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group