Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta nr 3: Preferencje otwarć....

Na ile wybór obowiązujacego opena na turnieju wpływa na Twoją decyzję przyjazdu? Czy może są inne czynniki sportowe! mające wpływ decydujacy?
wybieram tylko narówniejszy teoretycznie wariant czyli SWAP 2 i tylko wtedy przyjeżdżam?
36%
 36%  [ 9 ]
jest mi to obojetne, przyjeżdżam na wszystko, od standardu do SWAP 2, bez wzgledu na listę uczestników/obsadę turnieju?
64%
 64%  [ 16 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-09-30, 17:07   swap czy swap2 w Warszawie 10 listopada?

Ankieta.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2007-09-30, 18:02   

Zasadniczo nie wiem co to jest SWAP2 i moze jest lepszy, ale mam wrazenie, ze chcesz byc fajny, wiec zaglosuje na SWAP.
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-09-30, 18:24   

hmmm swap 2 może dac większą szanse osobom które nie znają schematów [czyli np. mi] ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2007-09-30, 19:00   

To zmieniam zdanie, od teraz lubie Mojo i jestem za SWAP2.
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-30, 21:38   

Ja jestem za swapem2 - tak jak mówi Mucha - koniec ze schemaciarzami :P
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-30, 21:54   

Zwykły swap. Rozrzutek już nie grywam od dawna i też bym wolał na takie niespodzianki nie trafić, ale to zwykły swap jest popularny i z ewentualnością wpadnięcia na schemat po prostu należy sie pogodzić. Dlatego pozostaję za dobrą tradycją , wg której wszystkie ogólnopolskie turnieje odbywały się dotychczas swapem bez przeróbek i mam nadzieję, że tak pozostanie.
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-09-30, 22:06   

Swap2 - idziemy do przodu - stop grom konczacymi sie w 5 ruchu...
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-09-30, 22:59   

Strasznie brakuje mi w tej ankiecie opcji "nie wiem" :)

Powiem szczerze, że widzę plusy i minusy obu opcji (patrząc zarówno obiektywnie, jak i subiektywnie), a nie do końca rozumiem osoby, które wolą swap (nie ma w zasadzie żadnych konkretnych argumentów poza tradycją).

Na razie nie głosuję - poczekam na argumenty obu stron :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-30, 23:05   

nie zagłosuję bo mi wszystko jedno ; mogę grać także pro czy standard :)
natomiast może tradycyjnie zostawić swap a nad 2 pomyśleć w przyszłym roku
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-09-30, 23:06   

alicecooper napisał/a:
nie zagłosuję bo mi wszystko jedno ; mogę grać także pro czy standard:)
natomiast może tradycyjnie zostawić swap a nad 2 pomyśleć w przyszłym roku

Alice przesadziłeś, ale generalnie się z Tobą zgadzam :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Niezdecydowani łączcie się! ;)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-30, 23:38   

nie przesadziłem , ja mogę naprawdę grać też standard jesli byłby taki tur
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-09-30, 23:47   

Też z chęcią zagrałbym standard. ;)

Nie przemawia do mnie argument, że pojawią się nowi gracze, zieloni, którzy nie znają swap2. Przestańmy się oszukiwać - na turniejach pojawia się garstka znających się ludzi, którzy świetnie wiedzą, co to za wariant. Jeżeli rzeczywiście ktoś będzie potrzebował tłumaczenia, z chęcią zgłaszam się na ochotnika do tłumaczeń, proszę tylko tego nadmiernie nie wykorzystywać :)

Argument za jest podstawowy: dość schemaciarzy, trzeba powrócić do korzeni tej gry, czyli do myślenia. Zresztą w szachach też wymyślono wersję 960 po to właśnie, żeby nie było takiej przewagi ludzi znających otwarcia.

Kolejny argument: jeszcze tego nie próbowaliśmy.

Co do ankiety: specjalnie nie ma odpowiedzi "nie wiem", bo byłaby zbyt popularna. :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-01, 08:52   Ja Powiem wprost...

bad_mojo napisał/a:
Też z chęcią zagrałbym standard. ;)
Nie przemawia do mnie argument, że pojawią się nowi gracze, zieloni, którzy nie znają swap2. Przestańmy się oszukiwać - na turniejach pojawia się garstka znających się ludzi, którzy świetnie wiedzą, co to za wariant... :)
....Argument za jest podstawowy: dość schemaciarzy, trzeba powrócić do korzeni tej gry, czyli do myślenia. Zresztą w szachach też wymyślono wersję 960 po to właśnie, żeby nie było takiej przewagi ludzi znających otwarcia.
Kolejny argument: jeszcze tego nie próbowaliśmy.
Co do ankiety: specjalnie nie ma odpowiedzi "nie wiem", bo byłaby zbyt popularna. :)


... Maćku drogi a roztomiły,
to przyjdź i zagraj, mógłbym powiedzieć, ale najpierw przyjdź....

...całe te dywagacje z swap 1 i swap 2 mają pewien charakterystyczny rys, a mianowicie dotyczą wycinkowego tylko problemu Stowarzyszenia, który ma pewna naturalną ważność, ma swoje miejsce i swój wpływ na całość. Problem jest umieszczony w jakimś czasie, czasoookresie i jest otoczony innymi. Już spojrzenie rozszerzone o sąsiednie problemy Stowarzyszenia jest delikatnie mówiąc, naturalnie zupełnie inne. A co dopiero całokształt? Żyjący własnym życiem organizm PSGRiP, zbiór indywidualnych energii tworzących twór, no właśnie jaki....

W tym wąskim zakresie, wypowiedzi biorących udział brzmią nawet nieźle, mądrze i merytorycznie, boć tak jest przeca.... a to nowi zieloni, a to nie oszukujmy się, a to że garstka nas jest, i wszyscy wszystko wiedzą...
...a na koniec hasełko: dość schemaciarzy, jeszcze tego nie próbowaliśmy, wracamy do korzeni.... NO WŁAŚNIE, WRACAJMY...

-do pozytywnych energii pierwszych spotkań, wracajmy...
-do marzeń o przyjaznym, otwartym dla wszystkich Stowarzyszeniu, wracajmy...
-do klubów otwieranych przez zapaleńców kulek, wracajmy...
-do włączania się wszystkich chętnych w strumień działania Stowarzyszenia, wracajmy...
-nie pisze więcej )) boć to przeca offtoping podobno,, a jak za dużo napisane to się początku nie pamięta, i w ogóle i w szczególe, i strumienie, i strumyczki, bleeeee

więc wracajmy do myślenia, pomyślcie, o co w tym wszystkim chodzi...

powodzenia

bmac
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-10-01, 10:34   

Swap2 był na MMP w tym roku. Mam wrażenie, że wielkiego hip hip hurra z tej okazji nie było. Jakoś cały czas graliśmy swap, założenie było że gramy swap i tak nagle rzucać się na ten swap2... W przyszłym roku warto by nad tym pomyśleć, ale póki co swap jest dużo bardziej popularny.
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-10-01, 11:19   

Ece napisał/a:
Swap2 był na MMP w tym roku. Mam wrażenie, że wielkiego hip hip hurra z tej okazji nie było. Jakoś cały czas graliśmy swap, założenie było że gramy swap i tak nagle rzucać się na ten swap2... W przyszłym roku warto by nad tym pomyśleć, ale póki co swap jest dużo bardziej popularny.


Heh, fajne macie podejscie do turnieju nie ma co... dla Was bardziej licza sie standardy, i wczesniejsze ustalenia co do zasad niz zmiana na cos innego lepszego? zdaje sie ktos cos pisal o zmianach na LEPSZE

z takimi osobami nie ma co pchac sie na popularyzacje gomoku, skoro wszystko podporzadkowane jest standardom, grill rowniez nie byl we wczesniejszych zalozeniach, dlaczego teraz nagle ma byc? . Przeniose sie chyba na szachy, tam przynajmniej ludzie czytaja argumenty innych...

a jezeli chcecie kierowac sie glosami wiekszosci pograjcie w chinczyka, bo tam gra wiecej osob <smiech> albo przynajmniej nie narzekajcie, ze zniechecacie ludzi do przyjazdu skoro nie moga znalesc swojego standardu gry przez caly rok organizowania turniejow na zywo. (pomijajac jedyny turniej standard) dla ludzi niegrajacych swapa.

do dupy z takim stowarzyszeniem, skoro czlonkostwo NIC nie daje - a ankieta robiona jest dla jaj.

ps. kiedy turniej keryo?
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group