Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie i pożegnanie
Autor Wiadomość
__browar__ 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 53
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2004-07-12, 12:34   Powitanie i pożegnanie

nie wiem jak Was ale mnie to bardzo irytuje denerwuje rece opadają i w ogóle brak słów jak ktoś przychodzi na stół i sie wita pisząc np. w,c,cz,cze litości , czy ludzie są tacy leniwi żeby dopisać pare literek żeby to wyglądało po polsku... dla mnie osobiscie jest to lekcewarzenie bo co komu szkodzi jak pisze cze , dopisać dwie literki, rozumiem że ktoś może sie tłumaczyć że to skrót no ale bez przesady (to samo z pozegnaniami)...litości , ale wczoraj to był już szczyt wszystkiego :P zapytałem sie przeciwnika czy chce rewanż a przeciwnik odpisuje: t :| ja nie wiem może jestem przewrażliiony ale strasznie mnie to denerwuje...

co o tym myslicie? czekam na Wasze opinie

Pozdrawiam Browar
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-07-12, 12:38   

Temat rzeka tak naprawde. Ja sie przyzwyczailem, widze ze tak po prostu jest i tyle. Jak siedze na stole i ktos przyjdzie, to w ogole moge sie nie witac, o ile przeciwnik nie powita pierwszy.

Dla mnie tak juz jest na kurniku i nie przeszkadza mi to.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-07-12, 13:01   

Ja zawsze piszę całe wyrazy, używam 'polskich' liter i nawet zaczynam dużą literą. Ale to taki mój odchył. :wink: Na początku też mnie trochę irytowały te skróty, ale już się przyzwyczaiłem i nie mam uwag. Jak ktoś napisze "cz" po przyjściu na stół, a po skończonych grach, albo po cofnięciu ruchu - "dz", to już jest ok. Gorzej jak komuś się nie chce nawet tyle.

PS Błagam - "pożegnanie", nie "porzegnanie". Niech ktoś to zmieni w tytule.

Pozdrawiam,
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-12, 13:40   

[akapit]Ja zupełnie jak Lone, to chyba nie tylko jego odchył. Nies sobie ludzie tak gadają tylko żeby byli kulturalni.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-07-12, 14:23   Re: Powitanie i pozegnanie

__browar__ napisał/a:
ja nie wiem może jestem przewrażliiony ale strasznie mnie to denerwuje...


Jesteś trochę przewrażliwiony :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-07-12, 15:47   

Az do teraz sie nad tym nie zastanawialem. Nie myslalem, że komuś przeszkadza jak pisze ,,cz,, albo ,,dz,,. Przepraszam wszystkich przeze mnie urażonych. Nie mialem tego na celu. Chodzi o to, że jak kogoś nie znam to mysle ze wystarcza podstawowe internetowe zwroty. ,,cz,, i ,,dz,, sa np. ok, poniewaz pochodza od polskich slow. angielskie ,,brb,, ,,thx,, ,,cu,, albo nawet ,,rotfl,, o wiele mniej mi sie podobają niz polskie odpowiedniki, ale nigdy bym, nie pomyslal ze moga kogoś zdenerwować. Dla mnie ,,cz,, albo ,,k,, lub inne spelniaja identyczna role i ze wszystkimi swoimi wadami są jednak bardzo pozytywne. Myślę, że rozwiałem pare wątpliwości:)).
Dla mnie sprawa jest oczywista.

pozdrawiam autorów poprzednich postów:)) fajnie się czytało.

P.S. Zrobiłem z ,,z,, - ,,ż,, w temacie :P :) )))
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2004-07-12, 17:48   

tutaj chcialbym zwrocic uwage na jeszcze jeden aspekt skrotowych powitan/pozegnan.

Zwykle nie uzywalem i slowa typu "cz/hi" czy tez "dz" troche mnie irytowaly.

Jednakze od pewnego czasu sam zaczalem ich uzywac - i to zupelnie z innego powodu niz kultura - mianowicie przez koncentracje przed sama gra. Czesto wchodzac na stol do kogos/lub tez gdy ktos do mnie przyjdzie pisze tylko krotkie powitanie w stylu "hi" i nawet nie patrze na odpowiedz - w tym momencie liczy sie tylko gra i reszta przestaje zupelnie istniec. Zdarza mi sie, ze ktos cos napisze do mnie, a ja dopiero po paru minutach to dostrzege:)

z pozdrowieniami,
Kamil
 
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-12, 22:04   

Ja tak samo jak Kashon. Bardzo rzadko pisze "cześć" zazwyczaj " cze" ale wtedy odrazu wtrąca się Minuta z textem " cze (czi)- chińska jednostka czegoś tam równa 32 cm" Mnie to nie denerwuje jak ktoś pisze "cze, hi" skrót, jak skrót. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o koncentracje a nie o jakieś lenistwo.

Pozdrawiam
Seba
 
 
 
__browar__ 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 53
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2004-07-12, 22:31   

wstukanie dodatkowo dwóch literek to ma być koncentracja?? :| po prostu przyznajcie sie że nie zależy Wam na dobrym wyglądzie i przyzwoitym przywitaniu , 5 literek wielkie mi halo , no ale skoro dla Was skrót nie robi różnicy... no ale lepsze to niż w ogóle nie mielibyście sie witać, według mnie skróty używa sie dla siebie żeby sobie ułatwić a nie jesli zwraca sie tak do drugiej osoby, takie jest moje zdanie

Pozdrawiam Paweł :)
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-12, 22:55   

No ale przecież jak się pisze PRZYNAJMNIEJ "cze", "hi" to jest znak że ktoś się przedstawia i ma ksztynę kultury że sie wita. Są tacy przecież którzy nawet się nie witają, nie podziękują za grę. Ja tam uważam że pisanie skrótów jest ok. Ale też bez przesady np. "t, d, c" ( tak, dzieki, czesc") Wystarczy " tak, dz, cz" Jest pewien gracz na kurniku, gra w gomoku On w "o sobie" ma napisane by rozpowrzechniać skrót DZG czyli dzięki za grę. Może to jest dobry sposób na podziekowanie za grę?

Pozdrawiam
Seba

PS: Zapewne tylko wszystko mieszam i nikt nic nie rozumie :)
 
 
 
__browar__ 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 53
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2004-07-12, 23:28   

a wyobraź sobie rozmowe która opierałaby sie tylko na skrótach z których połowy byś nie zrozumiał a może i większości, nie wiem skąd sie wzięła ta minimalizacja-ograniczać sie do minimum,ale dobrze że nie wszyscy jej podlegają

Pozdrawiam
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-12, 23:55   

Ale ja spotkałem się tylko ze skrótami " cze, dz, hi" więc raczej prędko nie spotkamy takiej rozmowy. Chodzi tylko o te 3 skróty, tak bardzo przeszkadzają Tobie?

Pozdrowienia
Seba
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-13, 00:58   

[akapit]Kto wie od czego jest skrót PPP (ppp) ?

[akapit]Nie lubię skrótów, ale bardziej (jeżeli chodzi o klulturę graczy) przeszkadza mi to że po skończonej grze (zwłaszcza na turniejach) wiele osób poprostu znika. Naprawdę nie wyrabiam się z: "Dzięki za grę" "Powodzenia w następnych : )" albo jeszcze jeśli przegram to przed tym "Gratki" itp.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-07-13, 01:36   

Zawsze myślałem, że "hi" to po angielsku "cześć" :roll: Od czego jest to skrót? Hm?

Mam kilka nicków, na których skupiam się na poprawnym pisaniu i unikaniu skrótów. To naprawdę zabiera sporo czasu. A na turniejach rzeczywiście najczęściej zanim napiszę chociaż "dzięki", to przeciwnika już dawno nie ma (tu akurat dochodzi też kwestia lagów).

Ale na przykład pisanie "c" zamiast "cześć" to już trochę przegięcie, bo to jakiś skrót skrótu :)

P :P

Angst
 
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-07-13, 02:07   

Ja ostatnio grałem z gościem nasza rozmowa wyglądała tak: -hej, - c, - grasz?, -t i nagle pisze mi "s" no to ja zaskoczony pytam się o co chodzi z "S" a on na to: "rany jaki ty ciemny jesteś S to jest SWAP!"...... Hym dobrze wiedzieć :roll:

Pozdrawiam
Seba


PS: Sorki Angst, hi to po angielsku cześć. Wiedziałem! :) tak mi się napisało
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group