Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tą popularyzacją?
Autor Wiadomość
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-12-05, 15:42   

wywiad srodowiskowy na temat klubu krakow - zapewne wyszlo ze jestesmy pijakami i nie poswiecamy juz czasu rozkminom na planszy, fakt, zalosne - R O T F L .
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-12-05, 15:56   

Nasza elitarność może wynikać co najwyżej z tego, że po prostu już się znamy jakiś czas. Z niczego innego :) Tu nie ma co się nadawać lub nie- nie robimy testów, kto jest godzien ;)

Myślę, że najprostszą drogą do przekonania się o tym, jak działamy, a przede wszystkim jacy jesteśmy, byłoby przybycie na jakiś turniej :)

Dyskutuj, sugeruj... krytykuj też, jednak może to być mało konstruktywne, gdy się nie zna mechanizmów naszym Stowarzyszeniem rządzących i realiów, w których się obracamy.
 
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2007-12-05, 16:45   

Niektórzy będą sugerować, niektórzy rozważać, a ja poproszę po prostu naszych moderatorów o stworzenie działu "Dla początkujących". Poproszę także, aby był on umieszczony nad "Dział techniczny" (współlokator - psycholog tak sugeruje ;) ). Co do tworzonych tam tematów, proponuję zamieścić jeden - informacyjny, o funkcjonowaniu forum, poruszaniu się po nim, który będzie też zawierał link oraz informację o stronie stowarzyszenia (www.gomoku.pl).
Nie mówię, że to zadziała ale lepiej zrobić coś niż siedzieć na ...krześle i nie robić nic. Mogę stworzyć kilka podstawowych tematów, dzięki którym ten dział sam się będzie napędzał, ale po 1 dopiero w weekend, po 2 dobrze byłoby skonsultować treści w tych tematach zawarte.
Nie chcę nic sugerować Kocie, ale wykazujesz się tu największą ilością pomysłów. ;)
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2007-12-05, 18:23   

Halo!

Ja na przykład nie znalazłem jeszcze tego czegoś co będzie takie dobre, że jak będę członkiem PSGRiP to będzie mi lepiej niż jest teraz, bo jak coś chce się dowiedzieć czy coś, to mam to forum. I na razie to mi wystarcza, na turnieje nie jeżdżę (raz byłem :P ) więc zniżka mnie nie rusza. Może dlatego by powstał taki oficjalny 'Klub Rzeszów' bym się zapisał, ale mnie często nie ma w domu, a poza tym chyba już mają tyle osób co trzeba.

@ chemik: Jeżeli kogoś zainteresuje coś ta gra, a na przykład wie, że ludzie grający na poważnie w szachy i interesujący się nimi mają kluby zrzeszające dobrych graczy, że się pisze książki i analizy partii w nich, że się gra o tytuł mistrza świata czy inne, że są turnieje. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy wie o Spartakiadzie, czy Memoriale M. Tala czy turze w Linares, ale jednak jakieś pojęcie się ma i wyobrażenie. Więc potencjalny zainteresowany wpisuje w Googlach frazę "gomoku" i bum pierwsze z góry PSGRiP :D . Cóż za przypadek :!: Bardziej dociekliwy otworzy jeszcze link do Wiki. I tam nawet przeczyta o renju i pente jak jeszcze nie "odkrył" ich na kurniku. A nakłanianie kogoś obcego jest dość dziwne (dla mnie) - to jak roznoszenie ulotek. Reklama by to była, ale dobrowolnie nie będę takiego czegoś robić :D . Ja bym się odnośnie reklamy nie czepiał jest jaka jest - a patrząc, że organizuje to garstka ludzi rozrzuconych po całej Polsce, to to wydaje mi się, że jest wystarczające. Ja jakoś znalazłem to forum ;) .

BTW. dlaczego zadaniem PSGRiP jest popularyzacja gry?

A jeśli już chcemy ją popularyzować to kierownictwo może się rozeznać czy np. gry gomoku, bądź renju lub pente nie da się wpisać do Akademickich Mistrzostw Polski (była/jest na stronie ich ankieta w stylu "czy powinno być więcej gier?"). Studenci to taka społeczność co ma bardzo dużo wolnego czasu, a przykładowo w zimie ciężko jest grillować (wiem, że się da) i z chęcią wyrwie się na jakiś wypad.
Raczej nie zabiegam o to, by ta gra się tam pojawiła, ale dość dziwne jest dla mnie, że jej tam nie ma, jak są szachy i go (warcaby pewnie też). Jeżeli uważa się gomoku za grę logiczną wymagającą sporego wkładu intelektualnego to jednak powinny być też takie inicjatywy. Patrząc ile jest turniejów w szachy czy go, to gomoku prezentuje się mizernie.

Co do "klubu krakow" to on jeszcze istnieje? :D

president_devil napisał/a:

dobrze byłoby skonsultować treści w tych tematach zawarte

Już się pani minister F. o wszystko pytała prezia, i wiadomo jak było. Trochę zaufania chyba można mieć. Bardzo by dobrze było, gdyby było trochę więcej opracowanych otwarć w lib'ach.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-05, 20:36   

. . .To może wypowiem wtrącę, że nie każdy by chciał żeby ktoś do niego zagadał czy dał ulotkę( ja bym nie chciał). Jak ktoś mi chce dać ulotkę to przypomina mi się scena z Dnia Świra o wycinaniu lasów, a jak mnie zaczepia (najczęściej chcąc nawrócić w wierze) to grzecznie dziękuję.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-12-05, 21:39   

Chaosu napisał/a:
. . .To może wypowiem wtrącę, że nie każdy by chciał żeby ktoś do niego zagadał czy dał ulotkę( ja bym nie chciał). Jak ktoś mi chce dać ulotkę to przypomina mi się scena z Dnia Świra o wycinaniu lasów, a jak mnie zaczepia (najczęściej chcąc nawrócić w wierze) to grzecznie dziękuję.


przyklady ktore podales nie maja nic wspolnego z reklamowaniem stowarzyrzenia gomoku w pokojach gdzie gra sie w te gry, no chyba ze ktos znalazl sie tam przez przypadek, ale watpie ze osoby ktore siedza na dobrocinie czesto mialy cos przeciw jakby ktos mu opisal ta gre w troche szerszych perspektywach niz tylko stawianie kamieni na plansze myszka, i patrzac sie na wirtualnych przeciwnikow. Przeciez nikt nie zaczepia go na ulicy, i nie mowi o gomoku jako stowarzyszenie.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-12-05, 23:45   

wicherek napisał/a:
przyklady ktore podales nie maja nic wspolnego z reklamowaniem stowarzyrzenia gomoku w pokojach gdzie gra sie w te gry, no chyba ze ktos znalazl sie tam przez przypadek, ale watpie ze osoby ktore siedza na dobrocinie czesto mialy cos przeciw jakby ktos mu opisal ta gre w troche szerszych perspektywach niz tylko stawianie kamieni na plansze myszka, i patrzac sie na wirtualnych przeciwnikow. Przeciez nikt nie zaczepia go na ulicy, i nie mowi o gomoku jako stowarzyszenie.

Nie masz racji, np pisanie do każdego na kurniku prywatnej wiadomości, żeby się zapisał do stowarzyszenia albo wszedł na gomoku.pl podchodzi już pod spamowanie i ulotkarstwo, i tutaj w pełni się z Chaosu zgadzam, też nie chciałbym być nagabywany. Na czacie głównym ok, ale też nie za dużo.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-12-06, 00:04   

Problem jest taki, że na kurniku wyperswadowana jest nazwa 'kółko i krzyżyk' a nie 'gomoku'. :)
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-12-06, 08:19   

bad_mojo napisał/a:

Nie masz racji, np pisanie do każdego na kurniku prywatnej wiadomości, żeby się zapisał do stowarzyszenia albo wszedł na gomoku.pl podchodzi już pod spamowanie i ulotkarstwo, i tutaj w pełni się z Chaosu zgadzam, też nie chciałbym być nagabywany. Na czacie głównym ok, ale też nie za dużo.


Nadal nie rozumiecie o czym pisałem. Nie chodzi mi o spamowanie, e-maile, pw itp. Pisałem o ROZMOWIE.
Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jest sobie gracz, powiedzmy żółty. Ma już rozegranych parę tysięcy partii, więc poznał już trochę grę i realia życia w kurniku. I nagle do jego stolika zstępuje z niebios (czyt. dosiada się) wielce zasłużony red. Kulturalnie wita się, proponuje np. rozegranie kilku partyjek i, przekonawszy się, że żółty to cywilizowany człowiek, proponuje wstąpienie do Stowarzyszenia.
Wiem, że to czysta fantastyka, ale wyobraźcie sobie, co pomyślałby taki żółty. Czy nie wzrosłaby jego sympatia do Stowarzyszenia? Czy naprawdę by uznał, że jest nagabywany? Nie sądzę.
Ale oczywiście musiałby się znaleźć ktoś ze Stowarzyszenia, komu by się chciało...
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
teletombola

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 123
Wysłany: 2007-12-06, 10:53   

a może dobrychemiku rozpropagujesz stowarzyszenie we własnym klanie oraz w klanach zaprzyjaźnionych :) z tego co wiem prężnie działasz na polu klanowym :)
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-12-06, 11:53   

W Krakowie można założyć klub od podstaw bez leśnych dziadków bo z tego co się orientuję jest tam ogromna ilość graczy. Sam bym wpadł na jakieś spotkanie do Kraka.
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 12:01   

Wiesz Vilu, nawet pomyślałam, żeby cos pokombinować, chocby z chemikiem, ale słowo "żenada" mnie jakoś zniechęciło.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-12-06, 12:28   

zenujace lesne dziadki maja kamienie i gobany, wiec chyba na poczatku sie bez nich nie obejdzie
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-12-06, 13:15   

Dobry chemik po prostu chce wam pomóc, pozwólcie sobie pomóc, widocznie sami sobie nie radzicie od nadmiaru obowiązków. Za to klub warszawski prosperuje wartko i zdecydowanie, ku lepszej przyszłości - tak przynajmniej wynika z mojego wywiadu środowiskowego.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-12-06, 13:23   

Chyba klub krakowski poczuł się dotknięty. To dobry znak, bo świadczy, że jego członkowie nie utracili ambicji. Może więc uda się odkurzyć zapomniany (ponoć) sprzęt do grania?

A teraz do teletomboli:

Czemu mam propagować Stowarzyszenie, do którego nie należę i nikt mnie do niego nie zaprasza? Na razie ograniczam się do zachęcania moich znajomych do gry w gomoku.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group