Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tą popularyzacją?
Autor Wiadomość
bałtyk_gdynia 
Ostrzeżeń: | 1/3/4

Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 170
Skąd: 18°32E 54°32N
Wysłany: 2007-12-06, 13:33   

dobrychemik napisał/a:
Może więc uda się odkurzyć zapomniany (ponoć) sprzęt do grania?


lepiej samemu wydać te 40 zł na deskę+kamienie (kiedyś tyle kosztowało) i nie liczyć na innych, zwłaszcza, że mają takie a nie inne podejście

dobrychemik napisał/a:
Czemu mam propagować Stowarzyszenie, do którego nie należę i nikt mnie do niego nie zaprasza?


ja Cię zapraszam
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-12-06, 14:59   

Dzięki wielkie za zaproszenie. Daję słowo, że poważnie się nad tym zastanowię :)

(Najzabawniej by było, gdyby Bałtyk wcale nie był członkiem Stowarzyszenia...)
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2007-12-06, 15:54   

Jak już utworzycie klub to można zrobić sparing z klubem Łask ;) co prawda nie mamy dobrych graczy ale spotykamy się co tydzien. Polecam utworzenie takiego klubika :)

ps. dobry temat, forum sie ożywiło troche :)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-06, 16:07   

. . .Najłatwiej jest powiedzieć że ktoś nie rozumie. Jedyne czego nie rozumiem to dlaczego piszesz o graczach określając ich za pomocą rankingu. Takie klasyfikowanie jest dla mnie rażące. Jednak mimo tego wyobraziłem sobie jakoś opisaną przez Ciebie sytuację (stawiając się w roli członka stowarzyszenia) i pierwsze co pomyślałem, to że czułbym, że nagabuję kogoś. Chyba nie pasuję do tego tematu.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2007-12-06, 16:27   

Ja w Kraku mógłbym czasem zagrać.
ps. kamyki i deskę też mam.
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-12-06, 20:42   

Chaosu napisał/a:
. . .Najłatwiej jest powiedzieć że ktoś nie rozumie. Jedyne czego nie rozumiem to dlaczego piszesz o graczach określając ich za pomocą rankingu. Takie klasyfikowanie jest dla mnie rażące.


Żartujesz? Nie wiesz czemu określam graczy wg rankingu? Już mówię czemu. Znajdź mi mocnego gracza, który zechce grać z kimś o niskim rankingu. (Pomijam czarnego kota, który i na tym polu wybija się ponad tłum). Sam ciągle, na moje kulturalne propozycje gier, otrzymuję wymijające odpowiedzi, że "nie teraz". Ponieważ naprawdę nie ma innego powodu niż mój niski ranking, by unikać gry ze mną, to jako człowiek jako tako inteligentny rozumiem, że ranking JEST wyznacznikiem tego, czy warto poświęcić mi trochę czasu.

A tak na marginesie: zobaczcie jaka żywa dyskusja jest w tym temacie. A gdybyście mieli więcej/częściej takich "dobrychchemików"? Strach pomyśleć... :)
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2007-12-06, 21:01   

dobrychemik napisał/a:
Znajdź mi mocnego gracza, który zechce grać z kimś o niskim rankingu. (Pomijam czarnego kota, który i na tym polu wybija się ponad tłum).


Za bardzo by się nie musiał wysilac
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-06, 22:34   

. . .Nie, nie żartuję. Może przypomnę, że nie każdy gracz który jest dobry na kurniku jest też w stowarzyszeniu (ba, to zdecydowana większość). I nie każdy gracz, który jest w stowarzyszeniu jest dobry. Ponadto nie każdy kto jest w stowarzyszeniu i jest dobry jest zaangażowany w promocję stowarzyszenia i nie ma obowiązku być tym zainteresowany. Pozostaje niewielkie grono... Jednak jeśli ranking jest dla Ciebie tak ważny mogę pożyczyć jakiś nick od kota, zaprosić do stołu, podniesiesz swoje morale (i ranking) serią zwycięstw, a na koniec wspomnę o stowarzyszeniu. To na kiedy się umawiamy?

PS. Dla wielu graczy kurnik to nie tylko miejsce do gry ale i spotkań, a także forma komunikacji. Nie tylko gracze o wysokim ranku odpowiadają 'nie teraz' i to nie przez Twój ranking.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 23:33   

Prosiłbym o nieposługiwanie się przykładem mojej osoby, zwłaszcza w nieuzasadnionych przypadkach [ 1) jestem słabym graczem 2) gram po prostu z kim chcę 3) nie uważam rankingu treningowego za jakikolwiek wyznacznik umiejętności - i łatwo podać na potwierdzenie tej tezy mnóstwo dowodów ]

Oczywiście każdy ma swój pogląd na temat rankingu, ale generalnie większość osób, zwłaszcza tych które potrafią porównać obecną sytuację na kurniku z tą sprzed 2, 3 czy więcej lat, nie mają raczej zbyt dobrego zdania o rankingu jako o mierniku siły graczy. I sporo racji ma chaosu jeśli chodzi o kwestię jakiejkolwiek korelacji pomiędzy umiejętnościami, a przynależnością do Stowarzyszenia oraz działalnością na jego rzecz.
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-12-07, 08:44   

Doszły mnie słuchy, że strasznie namieszałem tutaj. Pora zatem sytuację wyklarować i całą sprawę zamknąć.


Chaosu napisał/a:
. . . Może przypomnę, że nie każdy gracz który jest dobry na kurniku jest też w stowarzyszeniu (ba, to zdecydowana większość). I nie każdy gracz, który jest w stowarzyszeniu jest dobry. Ponadto nie każdy kto jest w stowarzyszeniu i jest dobry jest zaangażowany w promocję stowarzyszenia i nie ma obowiązku być tym zainteresowany. Pozostaje niewielkie grono...


Dużo tych „nie każdy”. Ale przecież nigdzie nie pisałem, że „każdy”. Nie robiłem badań porównawczych, dogłębnych sondaży itp. na temat zachowań i działań członków Stowarzyszenia. Wyraziłem jedynie subiektywną opinię kogoś z zewnątrz. Wyraźnie to zatem powtórzę: nie napisałem jakie jest Stowarzyszenie, ale jak ja je postrzegam. Wystarczy?

Chaosu napisał/a:
Jednak jeśli ranking jest dla Ciebie tak ważny mogę pożyczyć jakiś nick od kota, zaprosić do stołu, podniesiesz swoje morale (i ranking) serią zwycięstw, a na koniec wspomnę o stowarzyszeniu. To na kiedy się umawiamy?


Żałosne...

czarny_kot napisał/a:
Prosiłbym o nieposługiwanie się przykładem mojej osoby, zwłaszcza w nieuzasadnionych przypadkach [ 1) jestem słabym graczem 2) gram po prostu z kim chcę 3) nie uważam rankingu treningowego za jakikolwiek wyznacznik umiejętności - i łatwo podać na potwierdzenie tej tezy mnóstwo dowodów ]


Wybacz, Kocie, że pozytywnie się o Tobie wyrażałem – to się już nie powtórzy. Mam nadzieję, że nie spotkały Cię z tego powodu nieprzyjemności.
Aha, skoro tak Ci na tym zależy: jesteś słabym graczem. Dodam jeszcze, że Kopernik była kobietą.

Podsumuję zatem całą dyskusję – subiektywnie!

Jest sobie Stowarzyszenie i jakoś funkcjonuje. W statucie ma coś na temat popularyzacji gomoku. Niektórzy członkowie Stowarzyszenia uważają, że robią dostatecznie dużo w tej materii. Inni tak nie uważają, bo wcale nie uważają. Ogólnie zatem jest dobrze - członkowie Stowarzyszenia są z siebie zadowoleni.

To czemu, u licha, jakiś dobrychemik twierdzi, że dobrze nie jest? Co on wie? Nic nie wie! Przychodzi i poucza. Co za arogant!

Zapewne jestem w błędzie. Nie znam Was i nie znam Stowarzyszenia, więc wybaczcie mi moją niewiedzę. Dziękuję za dyskusję. Z mojej strony uważam ją za zamkniętą.

Do zobaczenia w Kurniku. A konkretnie podczas turniejów oficjalnych, bo nie sądzę żebyśmy mieli okazję zagrać poza nimi.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-12-07, 11:32   

dobrychemik napisał/a:

Żałosne...


no ba! co najmniej jak klub krakow :D

pieknie sie obraziles, lubie czytac takie posty
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-12-07, 12:08   

Dobrychemik, właśnie dlatego pisałem o spotkaniu na oficjalnym turnieju. Forum często daje mylne wyobrażenie- w tym wypadku o nas i Stowarzyszeniu. Komentowanie czyichś wypowiedzi formą "żałosne" jest bardzo nieuprzejme z Twojej strony i obraża osobę, której wypowiedź komentujesz.

Końcówka Twojego posta to raczej wyraz Twoich emocji niż merytoryczna krytyka. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję się spotkać i porozmawiać.
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2009-01-02, 13:55   

Jaki pomysł ma Stowarzyszenie na popularyzację gier takich jak Renju i Pente?

Według mnie jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni, to grupka entuzjastów tych gier na tyle się skurczy (najczęściej ze względu na coraz to nowe obowiązki idące w parze z wiekiem), że turniej na żywo czy chociażby on/off-line będzie pozostawał w kwestii życzeń.

Trochę byłoby szkoda stracić co już mamy a niestety jest na to spora szansa...

-Karol
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-02, 17:30   

No właśnie.... jestem członkiem Stowarzyszenia, nikt nic nie robi aby mnie zwerbować na pente, wielka szkoda że nie ma pente na kurniku, a do innych serwisów nie jestem przekonany.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-02, 18:18   

vint.ee

tu zagrasz w gomoku czy pente ;) mile widziana znajmośc podstawowych słów niemieckich i odrobina wyobraźni, by rozszyfrować co, się klika, niski poziom pente, wystyarcza na początek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group