Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto gra programem?
Autor Wiadomość
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-01-13, 10:31   

bad_mojo napisał/a:
Czy rzeczywiście pojawił się program, który jest w miarę szybki i dobrze sobie radzi z swap2?

Oczywiście i to już od dość dawna. Kiedyś nawet starałem sie wyszukac ten auto-kurnik, teraz dostaję go na tacy ale nie chce mi się sprawdzać.
Co do szybkości gry - pamiętacie młodego Tunneta Taimlę? On potrafił wygrać z niemal każdym w 30 sekund. Te programy umożliwiają wygranie w 3 sekundy, czego byłem świadkiem.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-01-13, 17:42   

Ja stanąłem na piskvorkim, który się często gubił i był spokojnie do ogrania. Ale tu widzę, że oni chyba też korzystają z piskvorka, tylko z jakimś silnikiem Timo2010? Może to kwestia dużej mocy obliczeniowej współczesnych kompów :) Czy ktoś rozwinie temat?
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-01-13, 17:45   

fajnie, że jest podany free kod - mnie interesowałaby możliwość grania np. Blackstonem albo Goro Barykina.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-13, 18:02   

bad_mojo napisał/a:
Może to kwestia dużej mocy obliczeniowej współczesnych kompów :) Czy ktoś rozwinie temat?

Nie zgłębiałem się nigdy w algorytmy w tej kwestii (choć mam parę publikacji na ten temat u siebie, ale jakoś zawsze mi brakowało sił, żeby zgłębić), ale jedno mogę powiedzieć: gomoku jest stosunkowo prostą (w sensie złożoności algorytmicznej) grą w porównaniu z np. szachami. Natomiast w szachach już od dłuższego czasu mamy super szybkie programy, które grają na sensownym poziomie powiedzmy mistrza krajowego.

Nie sądzę, żeby był problem z napisaniem takiego programu do gomoku, który by w ogóle rozwiązywał grę (w końcu dla każdego układu kamieni jeden z graczy musi mieć strategię przynajmniej nieprzegrywającą). Kwestia tylko tego, że gomoku jest mało popularne i niewielu (jeśli w ogóle) ludzi się tym zajmuje na tak zaawansowanym szczeblu. Od czasu do czasu mam wczyt, żeby się tym zająć, hie hie. :D

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-01-13, 20:12   

bad_mojo napisał/a:
Ja stanąłem na piskvorkim, który się często gubił i był spokojnie do ogrania. Ale tu widzę, że oni chyba też korzystają z piskvorka, tylko z jakimś silnikiem Timo2010


Tito2010, http://gomocup.wz.cz/gomoku/
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2012-01-14, 13:48   

blaanzaxx: mam fife 09 peljna wersja
blaanzaxx: z torent
ondik1: wow jestes boski
blaanzaxx: aleja nic nie muysilem placić
blaanzaxx: darmowe torent to jest na stronie torent.info
blaanzaxx: wszystko darmowe


Przyklad typowego uzytkownika programu. Glupy 16-latek ktory do wczoraj nie wiedzal co to jest torrent :) )
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2012-01-14, 15:27   

na dzien dziszejszy mam za ostatne 2 miesiace na czarnej liscie 80 progow, chyba czas cos z tym zaczac robic? Nie zna ktos z PSGRIP mafa w realu? Moze za kase by sie zgodzil zrobic jakiegos admina dla gomoku?
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2012-01-14, 15:37   

Popieram, może napiszemy list do mafa z propozycją powierzenia admina osobie zaproponowanej przez związek. w zamian za to można mu zaproponować kasę.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-14, 15:59   

To właśnie Maf powinien płacić ludziom za administrowanie. Chyba coś Wam się pokręciło. Załóżmy przez chwilę, że nawet to dojdzie do skutku. Trzy kwestie:

1) Kto będzie za to płacił? Bo na pewno nie ja.
2) Kto by miał być takim adminem? I dlaczego uważacie, że jeśli będzie to robił za darmo, to będzie to robił dobrze? Powód dla którego Maf zniósł adminów na pewno jest taki, że po prostu się nie spełniali (cokolwiek by to znaczył). Bo kto Ci zrobi dobrze robotę za darmo?
3) Ja mam lepszy pomysł: dofinansujcie mnie i mój projekt pt "kurnik ssie, czyli zróbmy coś lepszego". ;) Obiecuję, że będę tępił progów z całą siłą. Niestety brak finansów ciągle oddala perspektywę ukończenia go i puszczenia w net.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2012-01-14, 16:45   

templar napisał/a:
To właśnie Maf powinien płacić ludziom za administrowanie. Chyba coś Wam się pokręciło. Załóżmy przez chwilę, że nawet to dojdzie do skutku. Trzy kwestie:

1) Kto będzie za to płacił? Bo na pewno nie ja.
2) Kto by miał być takim adminem? I dlaczego uważacie, że jeśli będzie to robił za darmo, to będzie to robił dobrze? Powód dla którego Maf zniósł adminów na pewno jest taki, że po prostu się nie spełniali (cokolwiek by to znaczył). Bo kto Ci zrobi dobrze robotę za darmo?
3) Ja mam lepszy pomysł: dofinansujcie mnie i mój projekt pt "kurnik ssie, czyli zróbmy coś lepszego". ;) Obiecuję, że będę tępił progów z całą siłą. Niestety brak finansów ciągle oddala perspektywę ukończenia go i puszczenia w net.

templar


Nic nam sie nie pokrecilo, bo maf dal znac ze go nasz problem nie obchodzi i ze go administrowanie nie obchodzi.

1) Ludzia ktorym zalezy na gomoku. I tych jest wiele. Ja bym dal 10-20 euro i wiem o pare osobach ktore tez by tyle dali. Wiec nazbierac 200-300 euro nie byl by problem, tylko kwestia czy to wystarczy mafowi czy nie. Mozesz dac pytanie czy jest moralne brac kase za rzecz za ktora maf by mial placic, chociaz take pytanie jest irrelevant.
2) Adminem by miala byc jakas trustworthy osoba (np angst) albo grupa trustworthy osob. Nie trzeba robic zadnej robote, tylko banowac progow. Na to nie jest potrzeba byc Einstein albo siedzec na kurniku 24/7.
3) Bezsens. a) ciezko zrobisz cos lepszego niz kurnik (w sensie simple, easy, yet effective), b) -wazniejsze- i jakby zrobiles cos lepszego, nigdy tam nie bedziesz mial long-term traffic, c) wymaga to duzo kase, w czechach zainwestowalismy 600+ euro i nic z tego bo programistowi sie znudzilo. Na taki projekt ja bym nic nie dal. d) rosjani i wegrzy juz robia takie serwery, jak dla mnie to bedzie failure
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-14, 17:25   

ondik napisał/a:
Nic nam sie nie pokrecilo, bo maf dal znac ze go nasz problem nie obchodzi i ze go administrowanie nie obchodzi.

Dokładnie, dlatego moim zdaniem nie ma sensu o to zabiegać.

ondik napisał/a:
1) Ludzia ktorym zalezy na gomoku. I tych jest wiele. Ja bym dal 10-20 euro i wiem o pare osobach ktore tez by tyle dali. Wiec nazbierac 200-300 euro nie byl by problem, tylko kwestia czy to wystarczy mafowi czy nie.

Ale chyba nie myślisz, że jednorazowa opłata załatwi sprawę? Za 200-300 euro miałby dać nieograniczony czasowo dostęp do administrowania swoim serwisem? Nie sądzę.

ondik napisał/a:
Mozesz dac pytanie czy jest moralne brac kase za rzecz za ktora maf by mial placic, chociaz take pytanie jest irrelevant.

Zgadzam się - irrelevant.

ondik napisał/a:
2) Adminem by miala byc jakas trustworthy osoba (np angst) albo grupa trustworthy osob. Nie trzeba robic zadnej robote, tylko banowac progow. Na to nie jest potrzeba byc Einstein albo siedzec na kurniku 24/7.

Nikt tego nie zrobi porządnie za darmo. Nie chodzi o to, że to jest trudne. Chodzi o to, że jak się podjarasz, to miesiąc to porobisz dobrze (jak się porządnie podjarasz ;) ). Ale jak już Ci się odechce to przestaniesz się do tego przykładać i zaczniesz to olewać (bo mimo wszystko to jest obowiązek, a nie przyjemność). Albo dla zabawy zaczniesz sobie urozmaicać pracę banowaniem nie tych osób co trzeba. To są moim zdaniem powody, dla których Maf zrezygnował z adminów. Wiem co mówię, obracam się w tym biznesie 24h/dobę.

ondik napisał/a:
3) Bezsens. a) ciezko zrobisz cos lepszego niz kurnik (w sensie simple, easy, yet effective),

Ależ mylisz się. Kurnik ma mnóstwo niedogodności. Nie chodzi o zrobienie czegoś lepszego (cokolwiek by to znaczyło), tylko tego co zadowoli użytkowników. No przepraszam bardzo, ale ja non stop słyszę jak ludzie narzekają na kurnik, więc to wcale nie jest taki super portal.

ondik napisał/a:
b) -wazniejsze- i jakby zrobiles cos lepszego, nigdy tam nie bedziesz mial long-term traffic,

A to niby dlaczego? Non stop powstają nowe portale konkurencyjne dla istniejących już (mówię nie tylko o grach, ale ogólnie), które przyciągają nowych użytkowników. To jest biznes. Na wolnym rynku (jakim na szczęście internet jeszcze jest) lepszy produkt wypiera gorszy i tyle.

ondik napisał/a:
c) wymaga to duzo kase, w czechach zainwestowalismy 600+ euro i nic z tego bo programistowi sie znudzilo. Na taki projekt ja bym nic nie dal.

No jak mieliście takiego fajnego programistę, któremu się po prostu znudziło, to współczuję. Najwyraźniej nie potrafiliście sensownie tych pieniędzy zainwestować, tzn. odpowiedni kontrakt. Że jak się znudzi programiście to zwraca kasę plus umowne kary. Jak po prostu daliście gościowi kasę bez zabezpieczenia, to wiesz, hehe, trochę słabo. :)

Tylko pytanie brzmi: jaki to ma związek z moim projektem? Irrelevant.

ondik napisał/a:
d) rosjani i wegrzy juz robia takie serwery, jak dla mnie to bedzie failure

Może i cały świat mieć takie serwery. Rynek zagraniczny mnie na razie nie interesuje. Zrozum, że nowy produkt na rynku nie musi być zajebiście innowacyjny. Wystarczy jak w paru miejscach jest lepszy od aktualnie panującego. Kurnik utrzymuje się na szczycie popularności (przynajmniej w Polsce) tylko i wyłącznie dlatego, że nie ma realnej konkurencji jeśli chodzi o gry online. Dlatego, że wszystkie inne portale traktują gry tylko jako dodatek do swojej głównej działalności.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-14, 17:38   

templar napisał/a:
Nikt tego nie zrobi porządnie za darmo. Nie chodzi o to, że to jest trudne. Chodzi o to, że jak się podjarasz, to miesiąc to porobisz dobrze (jak się porządnie podjarasz ;) ). Ale jak już Ci się odechce to przestaniesz się do tego przykładać i zaczniesz to olewać (bo mimo wszystko to jest obowiązek, a nie przyjemność).


Mógłbym za darmo porządnie zbanować wszystkie progi na gomoku mając taką możliwość. Dla samej satysfakcji ;)

templar napisał/a:
A to niby dlaczego? Non stop powstają nowe portale konkurencyjne dla istniejących już (mówię nie tylko o grach, ale ogólnie), które przyciągają nowych użytkowników. To jest biznes. Na wolnym rynku (jakim na szczęście internet jeszcze jest) lepszy produkt wypiera gorszy i tyle.


Fajnie, gdyby można było tak łatwo i szybko przenieść się gdzieś, gdzie panowałby porządek i przyjazne podejście (np uwzględnienie renju i pente). Niestety obawiam się, że Ondik ma rację pisząc, iż popularyzacja to większe wyzwanie niż stworzenie dobrego serwera.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-01-14, 19:00   

ondik napisał/a:
Moze za kase by sie zgodzil zrobic jakiegos admina dla gomoku?


Nie przeszkadzają mi na tyle żebym płacił za pozbycie się ich ze strony, zwłaszcza że większość tych nicków należy do jednej osoby. Nie zdarzyło się jeszcze i pewnie za szybko nie zdarzy, że w pokoju będzie załóżmy 20 progów.

templar napisał/a:
No przepraszam bardzo, ale ja non stop słyszę jak ludzie narzekają na kurnik, więc to wcale nie jest taki super portal.


Wszystkim się nie dogodzi.

templar napisał/a:
Za 200-300 euro miałby dać nieograniczony czasowo dostęp do administrowania swoim serwisem?


Wcześniej taka władza była za darmo, opłaca się :-)
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-01-14, 19:49   

Odpowiedzcie mi na jedno pytanie... Po co z nimi gracie? Bo tego nie rozumiem. Chcecie udowodnić jacy to jesteście mocni ogrywając proga? W ten sposób progi się nakręcają i to zachęca ich do przychodzenia na Kurnik. Po co o nich piszecie? To dzieci i Im się to podoba, że są "SŁAWNI".
_________________
...
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2012-01-14, 23:11   

To już nie jest same granie progów dla grania a jakaś chora zemsta za nie wiadomo co, która przejawia się do wysyłania linków z programem do niebieskich, zielonych ...
Tłumaczy im jak się tym obsługiwać itp.
To też zabija tą grę. Nowy, niedoświadczony gracz, który rozpoczyna przygodę z gomoku myśli, że ci wszyscy czerwoni to już tylko progi a najlepszy człowiek jest gdzieś na poziomie 1900. Potem po co się starać samemu dojść skoro, można mieć w krótkim czasie reda.
Wiem, że w tym momencie to bezsilny lament ale chciałem o tym napisać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group