Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto gra programem?
Autor Wiadomość
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-01-14, 23:15   

Jeśli 100 osób napisze do Mafa to w końcu coś z tym zrobi.
_________________
...
 
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 23:34   

Ja osobiscie wystosowałem już kilkanascie pism.


PS. Zukole i Ermijo byliby najfajniejsi w administrowaniu.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-15, 13:28   

maestro napisał/a:
Mógłbym za darmo porządnie zbanować wszystkie progi na gomoku mając taką możliwość. Dla samej satysfakcji ;)

Zrobisz to raz, dwa, trzy. Potem programy zostaną dopracowane (np. programista wymusi, żeby wykonywał tylko jeden ruch na 2 sekundy). Sprawdzenie czy ktoś gra programem będzie co raz trudniejsze. Aż w końcu zdasz sobie sprawę, że to nie przyjemność tylko obowiązek, który wymaga poświęcenia czasu. No przecież to nie jest trudne do zrozumienia. Naprawdę wątpię, żeby ktokolwiek to robił porządnie za darmo. Z resztą wystarczy popatrzeć na to co było. Bywało, że admini wchodzili na gomoku i nie robili zupełnie nic. Dobrymi chęciami, to wiecie, piekło jest wybrukowane. W praktyce jednak nic nie jest takie piękne.

maestro napisał/a:
Fajnie, gdyby można było tak łatwo i szybko przenieść się gdzieś, gdzie panowałby porządek i przyjazne podejście (np uwzględnienie renju i pente). Niestety obawiam się, że Ondik ma rację pisząc, iż popularyzacja to większe wyzwanie niż stworzenie dobrego serwera.

Czyżby? Nie zauważyłem, żeby kurnik się gdzieś reklamował. Ja oczywiście rozumiem, że nie jest to łatwe. Nigdzie nie napisałem, że jest. Natomiast jestem w 100% przekonany, że to byłyby lepiej zainwestowane pieniądze.

zukolwe napisał/a:
Wszystkim się nie dogodzi.

Nie chodzi o dogodzenie wszystkim. Ale naprawdę kurnik jest strasznie prymitywny. Fajny to był może 10 lat temu. Ale teraz świat poszedł na przód. Mnie np. najbardziej rozwala fakt, że żeby coś skopiować z czata albo wejść w link muszę wykonać masę dziwnych operacji (prawy przycisk myszy -> otwarcie nowego okienka -> skopiowanie -> wklejenie w nowym oknie przeglądarki. WTF? ). Jest brzydki jeśli chodzi o grafikę. Jakieś dziwna polityka nazewnictwa ników (brak znaku "_" jest zupełnie bezsensowne). Brak renju, pente z niezrozumiałych dla mnie przyczyn. Całkowity brak społecznościowego aspektu (to jest według mnie bardzo ważne, aby gracze mogli wypowiadać się na temat portalu i przedstawiać swoje uwagi i nie tylko) - niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał. Brak zaawansowanych statystyk (np. ja chętnie zobaczyłbym sobie wykres swojego rankingu jak się zmieniał przez lata gry). Brak zintegrowania z Facebookiem, Twitterem i Google+ (np. fajny byłby pomysł użycia kont Gmailowych do logowania się na serwer - w ogóle bez konieczności zakładania nowego konta). Można wymieniać i wymieniać. No przepraszam bardzo, ale kurnik zatrzymał się w rozwoju 10 lat temu (założę się, że po stronie serwera też są wykorzystywane archaiczne technologie) - to przeżytek, a nie super portal.

zukole napisał/a:
Wcześniej taka władza była za darmo, opłaca się :)

No jak było za darmo, a teraz chcą za to płacić, to nie wiem czy się opłaca. :D Poza tym jak raz pojawi się popyt, to koleś z łbem na karku, by nie poprzestał na tym. Zwłaszcza, że jeśli mowa o takich sprawach, to oczywiście musiałaby być sporządzona umowa. I co Maf by napisał w takiej umowie? "Daje im nieograniczony dostęp do adminstrowania kurnikiem za jednorazową opłatę"? Musiałby być idiotą.

Ja nie mam zamiaru rzucić nawet złotówki na ten pomysł.

bbj napisał/a:
Wiem, że w tym momencie to bezsilny lament ale chciałem o tym napisać.

Dokładnie tak jak mówisz. Ostatnio ja np. zauważyłem, że każdego kto przyjdzie na mój stół sprawdzam. Jeśli ma ponad 80% wygranych (i nie znam człowiek, że to np. Zukole) to z góry zakładam, że próg i nie gram z nim. To chore (choć skuteczne), niepotrzebnie generowane negatywne fale.

sexomierz napisał/a:
Jeśli 100 osób napisze do Mafa to w końcu coś z tym zrobi.

Wątpię.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-01-15, 14:03   

templar napisał/a:
Zrobisz to raz, dwa, trzy. Potem programy zostaną dopracowane (np. programista wymusi, żeby wykonywał tylko jeden ruch na 2 sekundy). Sprawdzenie czy ktoś gra programem będzie co raz trudniejsze.


Pytanie czy teraz jest sprawdzane. Zanim dodacie na listę ignorowanych czy tam czarną sprawdzacie czy grają progiem, czy po prostu macie takie odczucie? Mnie osobiście nie chce się sprawdzać, przeglądam grę i mam odczucie że coś tu nie gra. To raczej jest ciężko obejść, bo mimo wszystko program(maszyna) gra inaczej niż człowiek.

templar napisał/a:
niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał


http://www.kurnik.pl/grupy/pomoc/37190/
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-01-15, 14:28   

Zaczynam doceniać ta czarna listę w profilu. Jeśli lista jest długa, to bardzo pewne, że ktoś oszukuje w rankingu przy okazji grając programem. Jeśli jest tylko jedno ostrzeżenie zerkam na ilość rozegranych gier.
jestem zwolennikiem banów w tym sensie, że dodaję kogoś na czarna listę lub też ufam podobnym decyzjom wśród znajomych.
Wszystko jest zatem w porządku, jestem czujniejszy a temat jak zwykle o niczym i w dodatku w dziale GOMOKU!!
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-15, 16:34   

zukole napisał/a:
Zanim dodacie na listę ignorowanych czy tam czarną sprawdzacie czy grają progiem, czy po prostu macie takie odczucie?

Ja to robię czysto na odczucie. Bardzo możliwe, że się mylę w niektórych przypadkach. Ale ja mogę (bo jestem wredny typ ;) ), natomiast taki admin nie powinien się sugerować wyłącznie intuicją.

zukole napisał/a:

templar napisał/a:
niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał


http://www.kurnik.pl/grupy/pomoc/37190/

No dobrze. Wchodzę na kurnik, loguję się i co dalej? Gdzie jest link do tego forum? Gdzie jakaś informacja? Mam się domyślać, że to gdzieś jest? Liczyć na to, że Zukole mnie poinformuje? ;) Przecież to powinno być na stronie głównej jak wół wielkimi literami, żeby nawet ślepy zauważył.

Wystarczy rzucić okiem na te grupy, żeby szybko zauważyć, że wpisy się pojawiają z częstotliwością raz na miesiąc. Już nasze forum ma większy ruch, a raptem może 20 osób dziennie tu wchodzi (nie brać liczb dosłownie). Żenada, nie dlatego, że ludzie nie chcą się wypowiadać, tylko po prostu dostęp jest mega zakręcony.

Poza tym forma jest nieprzejrzysta i najzwyczajniej w świecie brzydka. Czemu nie można zamieszczać obrazków i linków? Gdzie emoty? Dlatego piszę, że to niewypał. Fajnie by było mieć w tym miejscu coś na kształt Facebooka.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-15, 18:53   

templar napisał/a:
Zrobisz to raz, dwa, trzy. Potem programy zostaną dopracowane (np. programista wymusi, żeby wykonywał tylko jeden ruch na 2 sekundy). Sprawdzenie czy ktoś gra programem będzie co raz trudniejsze. Aż w końcu zdasz sobie sprawę, że to nie przyjemność tylko obowiązek, który wymaga poświęcenia czasu. No przecież to nie jest trudne do zrozumienia. Naprawdę wątpię, żeby ktokolwiek to robił porządnie za darmo. Z resztą wystarczy popatrzeć na to co było. Bywało, że admini wchodzili na gomoku i nie robili zupełnie nic. Dobrymi chęciami, to wiecie, piekło jest wybrukowane. W praktyce jednak nic nie jest takie piękne.


NT zajmuje się ponad 3 lata, wyłożyłem w to tyle czasu i wysiłku, co - szacuję - potrzebowałbym na banowanie 100 progów dziennie przez kilka lat. I nie dostałem złamanego grosza, więc można :) A dopracowywanie programów, żeby grały jak ludzie? Dział science fiction piętro wyżej.

templar napisał/a:
Nie chodzi o dogodzenie wszystkim. Ale naprawdę kurnik jest strasznie prymitywny. Fajny to był może 10 lat temu. Ale teraz świat poszedł na przód. Mnie np. najbardziej rozwala fakt, że żeby coś skopiować z czata albo wejść w link muszę wykonać masę dziwnych operacji (prawy przycisk myszy -> otwarcie nowego okienka -> skopiowanie -> wklejenie w nowym oknie przeglądarki. WTF? ). Jest brzydki jeśli chodzi o grafikę. Jakieś dziwna polityka nazewnictwa ników (brak znaku "_" jest zupełnie bezsensowne). Brak renju, pente z niezrozumiałych dla mnie przyczyn. Całkowity brak społecznościowego aspektu (to jest według mnie bardzo ważne, aby gracze mogli wypowiadać się na temat portalu i przedstawiać swoje uwagi i nie tylko) - niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał. Brak zaawansowanych statystyk (np. ja chętnie zobaczyłbym sobie wykres swojego rankingu jak się zmieniał przez lata gry). Brak zintegrowania z Facebookiem, Twitterem i Google+ (np. fajny byłby pomysł użycia kont Gmailowych do logowania się na serwer - w ogóle bez konieczności zakładania nowego konta). Można wymieniać i wymieniać. No przepraszam bardzo, ale kurnik zatrzymał się w rozwoju 10 lat temu (założę się, że po stronie serwera też są wykorzystywane archaiczne technologie) - to przeżytek, a nie super portal.


To wszystko racja, ale jak pisałem wcześniej, ludzie się przyzwyczaili. A ludzie to aspekt najważniejszy. W przypadku wielu gier i środowisk, w tym polskiego gomoku, kurnik jest monopolistą. Na inny serwer może wybiorą się jacyś przypadkowi ludzie, ale nie bardziej doświadczeni gracze, którzy tu zawsze mogą spotkać swoich znajomych i przeciwników których kojarzą. Same rozwiązania sprawiające, że serwer będzie nowocześniejszy i ciekawszy, nie wystarczą.
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-15, 19:52   

maestro napisał/a:
A dopracowywanie programów, żeby grały jak ludzie? Dział science fiction piętro wyżej.

Rzeczywistość. Naprawdę, dodanie losowego szumu do algorytmu, żeby raz szybciej grał raz wolniej, to nie jest problem.

Druga kwestia: jeśli nie będziesz w posiadaniu algorytmu programu to nie jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić, że gracz grał programem. A ponieważ in dubio pro reo to nagle banowanie staje się ciut trudne. No chyba, że miałbyś zamiar to robić na wyczucie (jak to Zukole wspominał), ale to nie jest dobry pomysł. :)

Maestro, to jest zupełnie co innego niż NT. Jeżeli twierdzisz, że dałbyś radę robić to za darmo, to ok - wierzę, że w to wierzysz. :) Ja sam jestem administratorem ( i programistą jednocześnie ) i się obracam wśród administratorów i doświadczenie mi podpowiada, że jednak trzeba zapłacić komuś, żeby dobrze wykonał pracę. Takie jest moje zdanie.

Chętnie bym zobaczył jak się sprawdzasz w tej roli, żeby móc później powiedzieć "a nie mówiłem?" :D , ale wątpię, żeby kiedykolwiek do tego doszło (jeśli chodzi o kurnik), więc chyba nie ma sensu się sprzeczać. :)

maestro napisał/a:
To wszystko racja, ale jak pisałem wcześniej, ludzie się przyzwyczaili.

Ludzie też byli przyzwyczajeni do telefonów stacjonarnych, gdy wchodziły komórkowe. Byli przyzwyczajeni do Naszej Klasy, gdy na polski rynek wchodził Facebook, itd. itp. Powtarzam: lepszy produkt zawsze wypiera gorszy.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-01-16, 01:16   

templar napisał/a:
lepszy produkt zawsze wypiera gorszy.

no dokładnie, dlatego najlepszym wokalistą na świecie jest Justin Bieber, którego kawałek na Youtube ma prawie 700 mln obejrzeń, nie mówiąc już o Lady Gadze, która na trasie koncertowej w tym roku chce zarobić ponad miliard dolarów :]

banowanie na wyczucie to według mnie może nie najlepszy, ale dający najlepsze efekty, sposób :) jednak zrobienie czerwonego nicka, nic z tego nie mając, zabiera trochę czasu i energii, kompletnie nieopłacalnej, i w końcu się pewnie komuś znudzi. Skasowali mi kiedyś konto na facebooku, które miałem pewnie ze 2 lata, kompletnie bez ostrzeżenia czy czegokolwiek, i to nieodwołalnie. Oczywiście następnego dnia założyłem sobie kolejne, bo gdybym był adminem, zrobiłbym to samo - wywalić, a jak ktoś będzie pisał odwołania, to dopiero rozpatrzyć. Albo nie :) raczej nie :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-16, 02:13   

bad_mojo napisał/a:
no dokładnie, dlatego najlepszym wokalistą na świecie jest Justin Bieber, którego kawałek na Youtube ma prawie 700 mln obejrzeń, nie mówiąc już o Lady Gadze, która na trasie koncertowej w tym roku chce zarobić ponad miliard dolarów :]

Dokładnie tak. Jeśli mowa o popularności, to te "produkty" są lepsze od innych. Wyparły słabsze i tyle. To jest kwestia podaży i popytu i tyle. Przyjaciela oszukasz, mamusie oszukasz, ale życia nie oszukasz. :)

Lepsze/gorsze można oceniać tylko i wyłącznie przez pryzmat popularności. O tym cały czas była mowa. Jak ktoś rozumiał moje słowa inaczej, to źle rozumiał.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2012-01-16, 16:18   

Ja uważam, że problem lepsze/gorsze jest bardziej złożony, i raczej bym się skłaniał ku twierdzeniu, że "muzyka" Biebera to po prostu popularne gówno, i to, że jest takie popularne, nie ma znaczenia w twierdzeniu, czy jest dobre, czy złe.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-01-16, 16:27   

Kto to jest Bieber się pytam?
_________________
...
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-16, 16:41   

templar napisał/a:
Rzeczywistość. Naprawdę, dodanie losowego szumu do algorytmu, żeby raz szybciej grał raz wolniej, to nie jest problem.


Granie w jednostajnym tempie to tylko jeden z bardzo wielu elementów które mogą świadczyć o korzystaniu z programu. Co z nieumiejętnością stawiania i grania swap? Z wykładaniem się na schematach? Ze stawianiem ruchów charakterystycznych dla programów? Z granem w tych samych układach ciągle identycznych ruchów? I z wieloma innymi przesłankami, dzięki którym teraz rozpoznajemy oszustów? Skonstruowanie programu, który będzie grał zupełnie nie do odróżnienia jak człowiek, to zadanie na lata i ogrom pracy, nie przypuszczam, żeby komukolwiek chciało się coś takiego robić.

templar napisał/a:
No chyba, że miałbyś zamiar to robić na wyczucie (jak to Zukole wspominał), ale to nie jest dobry pomysł.


Dokładnie tak bym robił. Właściwie nie na wyczucie, bo to brzmi jak na chybił-trafił, tylko na podstawie przesłanek. I myślę, że to bardzo dobry pomysł.

templar napisał/a:
Chętnie bym zobaczył jak się sprawdzasz w tej roli, żeby móc później powiedzieć "a nie mówiłem?" :D , ale wątpię, żeby kiedykolwiek do tego doszło (jeśli chodzi o kurnik), więc chyba nie ma sensu się sprzeczać.


Też bym chętnie spróbował, żeby powiedzieć "a nie mówiłem?" po wykopaniu w 1-2 dni z gomoku wszystkich programów :] Ale racja, nie ma co sprzeczać się o coś, co nie nastąpi.

templar napisał/a:
Ludzie też byli przyzwyczajeni do telefonów stacjonarnych, gdy wchodziły komórkowe. Byli przyzwyczajeni do Naszej Klasy, gdy na polski rynek wchodził Facebook, itd. itp. Powtarzam: lepszy produkt zawsze wypiera gorszy.


Inaczej: są przyzwyczajeni nie do samych rozwiązań, jakie kurnik oferuje, lecz do społeczności, jakie tu znają. Jeśli pojawi się garstka entuzjastów nowego serwera, znacznie ciekawszego, to wcale jeszcze nie oznacza, że pociągną oni za sobą całą resztę.
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2012-01-16, 16:50   

Wiadomo, że najbardziej popularną muzyką na świecie jest pop. Jest grany w tv, radio więc ma najwięcej słuchaczy. W związku z tym, ta muzyka ma najwięcej słuchaczy. A jeśli ktoś jest kontrowersyjny jak Bieber, Lady Gaga czy Doda to tym bardziej ich oglądalność rośnie na YouTube.
Co oczywiście nie znaczy że z tego powodu mają dobre piosenki. Swoją drogą nie znam ani jednej piosenki Biebera, znam go tylko z kwejka czy z innych tego typu stron.
Ja bym jednak nie porównywał wyboru muzyki do wyboru portalu z grami bo to inne światy.

Jeszcze jedno do templara : Jakie koszty szacunkowe potrzebujesz do wypuszczenia tej strony do neta?
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2012-01-16, 17:28   

bad_mojo napisał/a:
Ja uważam, że problem lepsze/gorsze jest bardziej złożony, i raczej bym się skłaniał ku twierdzeniu, że "muzyka" Biebera to po prostu popularne gówno, i to, że jest takie popularne, nie ma znaczenia w twierdzeniu, czy jest dobre, czy złe.

Co to znaczy "popularne gówno"? Pojęcia "lepsze/gorsze" są subiektywnym odczuciem ludzi. Nie ma w nich żadnego obiektywizmu. Jaką wartość przedstawia sztuka, kiedy ludzie przestają się nią interesować? Albo czemu coś miałoby być gorsze, skoro setki tysięcy ludzi to lubi? To co piszesz jest bez sensu. Nie można obiektywnie stwierdzić co jest lepsze, a co gorsze w sztuce (choć jeśli chodzi o portale internetowe to trochę można, np. jeśli chodzi o wydajność - ale to też w małym stopniu). A jak ktoś chce jeszcze na tym zarobić to w ogóle go to nie obchodzi. Istotne jest tylko co zdobędzie większą popularność, a co mniejszą, jakie są trendy i aktualnie panująca moda.

maestro napisał/a:
Skonstruowanie programu, który będzie grał zupełnie nie do odróżnienia jak człowiek, to zadanie na lata i ogrom pracy, nie przypuszczam, żeby komukolwiek chciało się coś takiego robić.

Uwierz mi, uwzględnienie kilkunastu wariantów, dodanie trochę szumu do gry (nieregularność ruchów) i dodanie bibliotek schematów, to nie jest jakieś wielkie wyzwanie. To jest wręcz banalne. Teraz już się pisze poważne boty do rozmowy na czatach, co jest problemem 100 razy bardziej skomplikowanym od gry w kulki. :)

Choć pewnie masz rację, że nikomu nie będzie się chciało tego robić, bo i po co? To nie jest tak, że ktoś za to zapłaci. :) Chociaż ludzie miewają różne hobby.

maestro napisał/a:
Jeśli pojawi się garstka entuzjastów nowego serwera, znacznie ciekawszego, to wcale jeszcze nie oznacza, że pociągną oni za sobą całą resztę.

Ale też nie oznacza, że nie pociągną. Wiesz, w biznesie jest tak, że nigdy nie można być wszystkiego pewnym. Każdy nowy pomysł jest obarczony mniejszym lub większym ryzykiem. Natomiast w mojej ocenie tutaj ryzyko jest niewielkie.

bbj napisał/a:
Jeszcze jedno do templara : Jakie koszty szacunkowe potrzebujesz do wypuszczenia tej strony do neta?

Koszt postawienia (porządnego, dedykowanego) serwera i utrzymania go powiedzmy przez rok no to są pieniążki rzędu ~5000zł (może mniej, nie miałem specjalnie czasu przejrzeć ofert). Ale do tego przydałoby mi się jeszcze zatrudnić grafika, który by mi ładnie wszystko ostylował - to może być cokolwiek między 1000zł, a 3000zł. W zależności od umiejętności grafika i czasu, jaki by mu to zajęło. Dalej sam projekt jeszcze nie jest gotowy. Koszt pracy programisty z moim doświadczeniem (w małej wiosce pod Toruniem, w której mieszkam :P ) to jest ~4500zł miesięcznie. Niestety muszę pracować, żeby mieć co jeść, co mocno przeszkadza mi w pracy na portalem. Mógłbym być tak miły i sam sobie obniżyć pensje. :P

Więc na sam start liczyłbym te 10.000zł i to raczej pesymistycznie.

Do tego trzeba by doliczyć duuuuuuużą kasę na rozreklamowanie. :] Szczerze powiedziawszy to tej kwestii jeszcze nie mam zbytnio przemyślanej. No i jakieś symboliczne (na start) wynagrodzenie dla administratorów/moderatorów (ale to tylko od momentu, gdy sam już przestałbym wyrabiać). Tak to sobie wyobrażam na chwilę obecną.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group