Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej gomoku w piątek - propozycja przywrócenia
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-02-18, 20:08   

Skoro już mowa o inicjatywach, to myślę, że warto by było wprowadzić jeszcze jedną nowość: dodawany czas w trakcie rozgrywki. Skoro w szachach to świetnie funcjonuje, to czemu nie w "naszych" grach? Byłoby zdecydowanie mniej głupich przegranych na czas, szczególnie w grach na 1 minutę, gdy nawet nie ma czasu na zaproponowanie remisu. Poziom gier na minutę znacznie by wzrósł, gdyby to zmienić na 1 minutę + 1 s/ruch.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-02-18, 20:11   

nie zamierzam być w stowarzyszeniu które popiera grę na kurniku na którym bezkarnie kradnie się nicki
i chyba w Krakowie będę Was widział ostatni raz
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-18, 20:41   

dobrychemik napisał/a:
dodawany czas w trakcie rozgrywki


Na pente.org takie coś występuje i muszę przyznać, że bardzo mi się to podoba. Wykorzystywana taka możliwość jest tam w każdym turnieju.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-02-18, 21:05   

Dodawany czas to chyba wymysł Fishera. Czy takie super, nie wiem, w szachy grywałem przeważnie na dłuższe czasy a jak blitz to tylko 3 min - w końcu miało być szybko.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-02-18, 23:26   

Proponuję skupić się na temacie, a nie dotyczy on sprawy PSGRiP / Kurnik, natomiast inicjatywa z tematu jest moja - Piotrka-gracza (nie jako członka Stowarzyszenia). Jednakże jako członek Stowarzyszenia mam chyba prawo, aby założyć taki temat i wystąpić z pewną inicjatywą na Forum Stowarzyszenia :roll:

Nie dotyczy ten temat również doliczania lub nie czasu w trakcie gry na Kurniku - proponuję założyć odrębny temat dotyczący tej kwestii :)

Proszę bardzo o pisanie na temat - dotyczy to całego Forum.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-02-18, 23:57   

zawsze byłem za tym,żeby grać, nawet codziennie turnieje ale..
kurnik odpada zdecydowanie ;)
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-02-20, 02:09   

Juz kiedys pisalem do mafa, by dodal taka mozliwosc w Gomoku, za przyklad jednak dalem warcaby, i napisal mniej wiecej tak:

W szachy czas dodawany jest oficjalnie na turniejach (rozgrywanych na zywo), zgodnie z zasadami. Wprowadzenie w Gomoku byloby zmiana podstawowych zasad gomoku.

dragon, zachowujesz sie jak dzecko ktoremu zabrano jedyna zabawke. Wszyscy wiemy, i ubolewamy razem z Toba, iz Kurnik jest zly, bywaja same oszusty, a wlasciciel robi sobie co chce. Kto chcial zmienic zdanie po Twojej wypowiedzi zmienil, reszty nie przekonasz nastepnymi identycznymi postami.

ps. i tak tam kiedys zajrzysz, chociazby z ciekawosci, a juz na pewno zapytasz kogos, czy aby przypadkiem nic sie tam nie zmienilo :S
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-02-20, 13:10   

wicherek napisał/a:

W szachy czas dodawany jest oficjalnie na turniejach (rozgrywanych na zywo), zgodnie z zasadami. Wprowadzenie w Gomoku byloby zmiana podstawowych zasad gomoku.


Kierując się tą logiką (logiką?) istnym gwałtem na zasadach gry jest możliwość włączania/wyłącznia trybu eksperckiego w renju. Który turniej na żywo to oferuje? Jestem też ciekaw gdzie na świecie rozgrywane są turnieje (na żywo!) w gomoku na 1 minutę. Skoro w kurniku jest taka opcja, to w "realu" powinien być odpowiedni turniej.

Wniosek: albo Wicherek dość mocno "zmutował" wypowiedź Mafa (bardzo prawdopodobne), albo Maf po prostu kieruje się logiką typu "nie bo nie" (oby nie).

P.S. Do Administratora/moderatora: tak, wiem, miało być już tylko na temat, ale zlituj się Waćpan i nie kasuj.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-20, 13:46   

profit napisał/a:
nawet 3 min to może być za mało by wykminić najlepszy ruch w danej sytuacji

. . .To ja bym chciał posłuchać propozycji dla tych, dla których nawet 30 minut to może być za mało by wykminić najlepszy ruch w danej sytuacji : )

dobrychemik napisał/a:
Kierując się tą logiką (logiką?) istnym gwałtem na zasadach gry jest możliwość włączania/wyłącznia trybu eksperckiego w renju. Który turniej na żywo to oferuje?

. . .Żaden, i żaden oficjal na kurniku?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-20, 13:56   

dobrychemik napisał/a:
Maf po prostu kieruje się logiką typu "nie bo nie" (oby nie).


Myślę, że trafiłeś w sedno.
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-02-20, 16:33   

Cytat:
W szachy czas dodawany jest oficjalnie na turniejach (rozgrywanych na zywo), zgodnie z zasadami. Wprowadzenie w Gomoku byloby zmiana podstawowych zasad gomoku.


Tu jest jakiś ukryty podtekst? bo jak dla mnie to zakrawa na bełkot.

PS. przednią zabawą jest gra w szachy na żywo na 2-3 min (z budzikiem oczywiście). Na 1 min w gomoku na żywo byłby duży problem, bo o ile bierki w szachach łatwo są chwytalne o tyle kamyki już nie, a już jak komuś się wyślizgnie z paluchów i zmieni ustawienie innych.
PS2. wybacz Piotrku :wink:
PS3. czemu post bada został usunięty? :mrgreen:
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-02-20, 20:42   

Wicherku bo ja jestem małe dziecko i zabrano mi zabawkę którą sie bawiłem od dobrych kilku lat więc tu masz racje
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-02-21, 08:56   

Swoją drogą, nie graliśmy przypadkiem w Wa-wie turnieju na 1 minutę?
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-21, 09:47   

Maf bardzo czesto ucieka sie do pokretnych wytlumaczen vide podkreslenie i dziadek z babcia
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-02-23, 06:57   

Chemik a co ma jedno do drugiego?

Wiadomo, ze na kurniku czas powinien byc stosunkowo mniejszy niz ten rozgrywany na zywo, dlatego ze przychodzi sie tam zabawic, zniszczyc troche czasu, ozluznic sie a nie gapic sie w monitor przez 5minut oczekiwujac na ruch przeciwnika, a na turniej przyjezdza sie po cos zupelnie innego, nie mysli sie ze za godzine trzeba isc do pracy, albo ze woda wlasnie sie zagotowala tylko jedzie sie wygrac jak najwiecej gier.

Pozatym czas nie zmienia zasad gry, a jedynie ogranicza czas na wykonanie wszystkich swoich ruchow.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group