Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas z tym skończyć!
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-03-06, 19:59   

dragon_katowice napisał/a:
każdy ma swoje zdanie i dupa, nikt nikogo nie przekona do swoich racji

Co nie znaczy, że nie warto próbować :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-06, 21:21   

Może też zacznijcie grać programami, bo mam wrażenie, że większość z Was nie ma zielonego pojęcia ile to rzeczywiście daje. Jak ktoś gra lepiej, a druga osoba gra programem z mojego doświadczenia wiem, że mimo wszystko nie ma szans. Tak było kiedyś, pewnie i dziś.

Czy kiedykolwiek graliście z programami na poważnie? Zazwyczaj wystarczy odpowiednio zbalansować grę, gdzie program nie ma szans wyprowadzić ataku, możliwości podobnych jest dużo - ciężko mu odrzucać ruchy - i gracz traci szas - generalnie programem nie wygra. Z programem trzeba umieć grać, trzeba czuć jakie sytuacje na planszy są dla niego słabością. Programy są słabe, głupie. Kiedyś na forum pokazywałem dosyć proste układy w których gubił się Piskv, program sprawdzający się w wielu innych pozycjach, wg. mnie bardzo dobry.

To, że ktoś gra programem całą grę nie jest dla mnie najmniejszą przeszkodą. Problem jak się nim umiejętnie wspiera - tutaj mogę dać kilka rad :P - co nie jest do wykrycia oraz _znacznie_ zwiększa jego siłę. Przed tym nie da się uchronić, chociaż znów - co w tym złego? Gramy sobie treningowo z graczem, który gra bardzo precyzyjnie, nie przegrywa przez zagapienie, itd., uczymy się od niego, gdyż bardzo skutecznie punktuje na naszych błędach - więcej ich nie popełniamy. Tak samo gracz używający programu weryfikuje swoje ruchy, doskonali swoją grę. Porównywalny zysk dla obu. Ranking jest wirtualny i bardzo podatny na mikro-oszustwa.

Może jak nie można pokonać, to trzeba się przyłączyć? :)
Umiejętnie korzystając z programów podczas gry uczymy się jej szybciej, robimy większe postępy. Sam kiedyś używając programu, z którym zawsze wygrywałem, grałem znacznie lepiej. Z czasem nauczyłem się stylu gry programu, nie był mi już potrzebny, ale trochę zostało.

Pozdrawiam :P
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-03-07, 01:07   

1. Nie widzę nic złego w obrażaniu satanistów, więc nie wiem w czym problem dusk. :)

2. Myślę, że już dawno dawno operatorem jak nie administratorem na kurniku powinien zostać zukole - możliwe, że o rankingu i graczach wie więcej niż maf. Tutaj powinien się wykazać alice i go poprzeć, skończyłoby się szybko granie nie fair na turniejach oficjalnych, a i sądy mam nadzieje wydawałby sensowne. Podobnie Angst, którego też na admina popieram.

3. Ciężko jest udowodnić w 100%, że ktoś gra programem, zwłaszcza, gdy robi to na drugim kompie i nie miga. Jak miga - najlepiej poprosić go o niemiganie, gdy nadal miga co ruch - jest duże p-o, że gra progiem :)

4. Długie posty piszecie, i nie chciało mi się ich czytać.

5. Turnieje, nawet te oficjalne, nie mają wielkiego znaczenia, więc po co się denerwować, Frankie Says Relax.

6. Potwierdzenia tworzenia nicków smsem lub mailem raczej nie przejdą, chociaż nie wiem dlaczego - wszędzie jednak są, i jak już maf aspiruje do "innych tego typu serwosów", tworząc nowe reguły tworzenia nazw nicków, to może zrobił by to także w przypadku rejestracji?

7. Więcej wkrótce, jeżeli temat będzie nadal otwarty. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-07, 07:46   

Mnie osobiscie wali kto bedzie adminem, opem kurnik tak zeszedl na psy, ze nikt go z tego bagna nie wyciagnie bez dobrej woli mafa.
Co do gry progiem to uwazam, ze jesli ktos potrafi nim grac to jest nie do wykrycia.
Problem w tym ze progiem graja zolci co nie maja zielonego pojecia jak nim grac stad latwo ich wyweszyc.
Doswiadczony gracz + dobry prog i jest masakra :]
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-03-07, 10:09   

Masakra to będzie jak Bin Laden znajdzie wreszcie na mapie Polskę.
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-07, 12:54   

W turnieju oficjalnym tylko raz udało mi się zdobyć 8 pkt. Byłem dumny z siebie. Jedyne co mnie wtedy wkurzyło, to pewien "nowy", który zaczynając z 1200 wygrał ten turniej, a przy okazji mocno mi obniżył ranking, bo chyba w drugiej partii trafiłem właśnie na niego.

Ten wredny "nowy" to był ogc_zukole. Całe szczęście, że nikt nie proponuje go na stanowisko admina ;)
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-10, 16:07   Re: prywatne pokoje...

bmac napisał/a:

PS pogadamy w Kraku


Ustaliliście coś ?
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-10, 18:46   

Nic nie ustaliliśmy. Wiesz, było tyle spraw że o takim czymś po prostu zapomnieliśmy : )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 19:05   w sumie

....pogaduchy były, ale w ograniczonym zakresie. Być może temat był poruszany, ja przyjechałem w nocy z piątku na sobotę przed 4 rano, w zasadzie po....

moje zdanie jest proste i chyba najbardziej zbliżone do reali kurnikowych ostatnich czasów. Ustalenie, czy ktoś gra progiem na 100%, czy też nie, jest zbyt czasochłonne, pracochłonne i nie ma kto tego robić
.... obecne uprawnienia OP-ów są śmiesznie niewystarczające, ale chyba największym problemem jest brak zainteresowania Mafa tego typu problemami i tu chyba leży problem....

szansa na zmianę tego stanu rzeczy jest delikatnie nazywając, nikła, a PSGRiP nie jest stroną w tym zamieszaniu. Z mojego punktu widzenia jedynym rozwiązaniem jest real i podniesienie rangi turniejów pod auspicjami PSGRiP, czy także w internecie? być może jest to możliwe, dlatego słucham co macie do powiedzenia w temacie....
ale póki co jedyna możliwością jest prywatny pokój PSGRiP z wchodzeniem pod oficjalnymi, "swoimi" pojedynczymi nickami, czy to by coś dało? trudno powiedzieć..... dopóki znajdują się ludzie zainteresowani wygrywaniem za wszelką cenę itd itp....

bmac
Ostatnio zmieniony przez bmac 2008-03-10, 19:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 19:06   

. . .Spavz, nie mów że nic bo bMac przeprowadzał wywiad środowiskowy i prowadził rozmowy na różne tematy (związane z PSGRiP) także musiałeś mieć pecha : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-10, 19:15   

Prezes to w większości się pytał czy ktoś pije kawę czy nie ; ) Ale jeżeli rozmawiał to możliwe że spałem wtedy
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-10, 19:23   Re: w sumie

bmac napisał/a:
Ustalenie, czy ktoś gra progiem na 100%, czy też nie, jest zbyt czasochłonne, pracochłonne i nie ma kto tego robić
.... obecne uprawnienia OP-ów są śmiesznie niewystarczające, ale chyba największym problemem jest brak zainteresowania Mafa tego typu problemami i tu chyba leży problem....


Kilka osób na pewno by się znalazło ( jak nie, to przynajmniej ja się zgłaszam :mrgreen: )

Śmiesznie niewystarczające ? Mógłbyś rozwinąć :?:
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 19:26   

. . .Zukole chyba właśnie straciłeś wszystkie szanse : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-10, 19:30   

Trudno, ja przynajmniej chcę coś zmienić, nie to nie :wink:
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 19:32   

. . .To pa.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group