Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualizacja rankingów
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-26, 22:52   

Mamy już aktualne rankingi graczy we wszystkie gry !!

W imieniu Zarządu, PSGRiP a także swoim chciałem podziękować Pawłowi i całej Komisji Rankingowej za dobrą robotę :)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-27, 00:44   

Miło mi i cieszę się, że w końcu osiągnięty został stan oczekiwany już nie od miesięcy, a od lat... Pracy było sporo i sam bym temu wszystkiemu nie podołał. Dlatego chciałbym w tym miejscu podziękować kolegom z Komisji za merytoryczną pomoc, Alice'owi za przerabienie działu na stronie oraz wszystkim tym, którzy po drodze służyli mi jakimiś radami/wskazówkami.

Dodać też muszę, że nie jest to jeszcze oczywiście koniec prac związanych z rankingami: wciąż będę tworzył listy rankingowe, aż dział na stronie stanie się pełny, zaś Komisja zabierze się za skonstruowanie klasyfikację kyu/dan - to są zadania na najbliższe tygodnie.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-04-27, 10:25   

Tak trzymać Panowie! Dobra robota :)

Wydaje mi się, że system kyu/dan wymaga spokojnej refleksji i dyskusji w gronie Stowarzyszenia (i nie tylko), a prawdopodobnie także konsultacji na szczeblu międzynarodowym (RIF, Czesi, etc.) :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-27, 11:01   

nie moge znaleść informacji o liczbie gier z graczami 'ustalonymi' i liczbie pkt uzyskanych w tych grach. w/g pkt 11. takie informacje na liscie zawodników z rankingiem tymczasowym powinny sie pojawić. Chyba, że coś źle szukam:)
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-27, 12:49   

ptyl napisał/a:
w/g pkt 11. takie informacje na liscie zawodników z rankingiem tymczasowym powinny sie pojawić.


Ekhm... Właśnie tu się zaczyna problem :) Otóż jest w trakcie tworzenia nowy tekst określający Zasady Rankingów i dopiero zastanawiam się nad pozostowieniem tego punktu. Niektóre zmiany zajdą na pewno (jak choćby wskazanie poprzedniego miejsca na liście), ta zaś nie jest jeszcze przesądzona.

Póki co można oczywiście odnaleźć te dane w "dużych" plikach excela z całościami rankingów, wystarczy wejść w arkusz turnieju, w którym ostatnio się brało udział, i w prawo od niebieskiej kolumny z rankingami osiągniętymi po tym turnieju znajdują się kolejno kolumny z ustaleniem, średnią rywali i wreszcie dane o grach z ustalonymi dla tymczasowych: 4 kolumny czyli ilość zwycięstw, remisów, porażek oraz suma tych gier.

W Twoim przypadku widać w arkuszu "Kraków_III_08", że dane te to 2,5/11 - czyli wystarczy już co najmniej 1 remis w następnym turnieju by sobie ustalić :)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-27, 16:06   

angst napisał/a:
Tak trzymać Panowie! Dobra robota :)

Wydaje mi się, że system kyu/dan wymaga spokojnej refleksji i dyskusji w gronie Stowarzyszenia (i nie tylko), a prawdopodobnie także konsultacji na szczeblu międzynarodowym (RIF, Czesi, etc.) :)

Pozdrawiam

Angst


. . .Co prawda spokesmanem jest Kot ale to mogę powiedzieć ja. Grono stowarzyszenia niestety mało wie na ten temat dlatego (jak już przygotujemy) przedstawimy propozycję i wyjaśnimy jak to tak naprawdę wygląda.

. . .Nie wiem co rozumiesz poprzez etc. ale poważne konsultacje mamy już za sobą : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-28, 15:07   

dzięki maestro :) nie ukrywam że kciałbym być po turnieju w Łasku ustalonym:)
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-23, 15:59   

Na chomiku jest już dostępna aktualizacja pliku z rankingami gomoku po turnieju w Łasku. Na razie jest to tylko główny plik, listy rankingowe zamierzam przedstawić za jakiś czas, wraz z poprawionymi (uzupełnionymi) listami, które już zostały opublikowane.

Uwaga!

W związku ze zmianami, jakie zaszły na chomikuj.pl postanowiłem nieco zmodyfikować chomika ranking. Teraz nie można już ściągać plików większych niż 1 MB nie będąc zalogowanym. W związku z tym ustawiłem hasło dla folderu z rankingami i wolny transfer przez moje konto dla wszystkich, którzy chcą ściągać pliki z rankingami. Dlatego teraz po wejściu na adres:

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking

należy kliknąć na podfolder "Rankingi", obok którego umieszczona jest kłódka, po czym wpisać hasło, które brzmi:

psgriptur

I można już ściągać.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-02, 20:53   

Aktualizacja rankingów po meczu w Cieszynie już na:

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking

w podfolderze "Rankingi", przypominam hasło: psgriptur


Jak na razie jest to tylko duży plik główny wraz ze statystykami, listy (tą i zaległą) być może zrobię w najbliższych dniach. Poza tym na pewno przed turniejami w Warszawie zrobię jeszcze zaległe rankingi z pente po Łasku.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-07, 04:27   

Aktualizacja pente już gotowa:

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-21, 23:25   

Aktualizacja gomoku po Mistrzostwach Polski:

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking

W tej chwili tworzę oraz poprawiam listy rankingowe, kilka ostatnich wrzucę już wkrótce.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-24, 20:35   

Właśnie umieściłem listy rankingowe gomoku z ostatnich pięciu turniejów (od MP 2007 po MP 2008), spakowane RAR-em:

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking

Listy przyjęły ostateczny kształt po dodaniu kolumn z liczbą punktów oraz gier uzyskanych na graczach ustalonych dla osób z rankingami tymczasowymi.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-11-24, 21:12   

Ile musi wynosić przerwa, żeby gracz stawał się nieaktywnym ?
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-24, 21:54   

. . .To zależy od dyscypliny.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-11-24, 21:59   

maestro napisał/a:
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ranking

Czy tylko ja ich nie mogę pobrać? Wyświetla mi się komunikat, iż nie ma żadnych plików w folderze.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group