Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-03-07, 11:25
Nowy turniej piątkowy
Autor Wiadomość
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-03-20, 00:00   

Termin nie ma innego nicka jak terminek (i nigdy nie będzie miał)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-03-20, 00:07   

Dzień zależy od godziny... Jeśli po 18:00, ale przed 21:00, to czwartek, a po 21:00 piątek.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-20, 11:44   

ermijo napisał/a:
Nie lubie turniejów prywatnych, to żaden prestiż mało ludzi do pogadania i w ogóle do dupy :/


1. Nowy Turniej będzie turniejem prywatnym tylko formalnie. Już choćby z uwagi na fakt, że nie będzie to turniej dla ludzi z łapanki, nabierze on niezwykłego charakteru.

2. Prestiż każdego turnieju zależy wyłącznie od tego z jakim nastawieniem podchodzą do niego gracze. Jeśli będziemy chcieli, żeby Nowy Turniej był prestiżowy, to taki będzie. Wystarczy tylko chcieć. Wystarczy, że te paręnaście/parędziesiąt ludzi grających w nim uzna go za wartościowy, ciekawy i godny poświęcenia mu odrobiny czasu.

3. "Mało ludzi do pogadania". Też mi argument. Jakież to rozmowy masz podczas oficjali? Czat ogólny to zwykle rynsztok, a rozmowy prywatne i tak pewnie prowadzisz niemal wyłącznie z ludźmi, którzy chętnie wezmą udział w Nowym Turnieju. Nic zatem nie tracisz.

------------------------------------

Do osób planujących grać na nowych nickach:

Załóżcie je sobie czym prędzej i zacznijcie je "wysiadywać", żeby jak najszybciej uzyskać kolor (będziecie mogli wypowiadać się na czacie ogólnym podczas Turnieju).
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-03-20, 19:57   

nigdy nie miałem nicka Dragon_katowice
ale na dragon_katowice chętnie zagram :) mi jest wszystko jedno w jaki dzień
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-20, 20:11   

dragon_katowice napisał/a:
nigdy nie miałem nicka Dragon_katowice
ale na dragon_katowice chętnie zagram :) mi jest wszystko jedno w jaki dzień


Ależ masz! Tyle, że na forum...
Mam nadzieję, że jednak zdecydujesz się na grę. W końcu niechęć do Mafa nie musi iść w parze z niechęcią do Kurnika.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-21, 11:15   

Dalsze propozycje w kwestii organizacji i punktacji Turniejów:

- Turnieje rozgrywane będą co tydzień, w każdy piątek o godz. 21:00 (jeszcze do ustalenia)
- pierwszych pięć miejsc w Turnieju będzie premiowanych punktami pucharowymi (I-25, II-15, III-10, IV-6, V-3)
- za każde zwycięstwo w Turnieju przyznawany będzie jeden punkt pucharowy, za remis - pół punktu ("bye" nie daje punktów pucharowych)
- punkty pucharowe sumowane będą w cyklu kwartalnym; zdobywca największej ich ilości zostanie mistrzem danego sezonu.
- sezony: WIOSNA (kwiecień-czerwiec), LATO (lipiec-wrzesień), JESIEŃ (październik-grudzień), ZIMA (styczeń-marzec)

Proponuję, aby w przyszłym tygodniu rozegrać turniej "zapoznawczy", natomiast punktowane rozgrywki zacząć już od początku kwietnia (za dwa tygodnie). Do tego czasu na pewno uda nam się zebrać całkiem pokaźną grupę graczy (w chwili obecnej mamy 11 chętnych).
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-03-21, 13:57   

Podoba mi się ta inicjatywa. Chociaż punktacja promująca grających regularnie ma swoje wady, w tym konkretnym przypadku będzie na plus - zachęci do gry w maksymalnej możliwej ilości turniejów.

Przemyślałbym jeszcze tylko skalę - 25 pkt. za zwycięstwo to naprawdę sporo i chyba czasami dany sezon szybko by się rozstrzygał... Ale może to akurat nie jest problem.

Zastanawiam się nad brakiem punktu pucharowego za "bye". Osobiście przyznawałbym go normalnie, podobnie jak za zwycięstwo z powodu ucieczki przeciwnika. Ułatwi to choćby podsumowanie punktacji.

Czekam jeszcze na finalne podsumowania, ale jeśli wiele się nie zmieni będę brał pod uwagę wyniki tych turniejów przy powołaniach do IRP (tak, wiem, że ostatnio nie graliśmy, ale wkrótce wracamy do tematu i to może z precedensowym wydarzeniem :) ).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-21, 16:10   

angst napisał/a:
przy powołaniach do IRP


Czyżby szykował się jakiś mecz?
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-21, 17:24   

angst napisał/a:
z precedensowym wydarzeniem :) ).


Z żadną kadrą wiekową nie gracie, więc znowu nic ciekawego :)
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-21, 18:49   

angst napisał/a:
Podoba mi się ta inicjatywa. Chociaż punktacja promująca grających regularnie ma swoje wady, w tym konkretnym przypadku będzie na plus - zachęci do gry w maksymalnej możliwej ilości turniejów.


Punkty pucharowe za zwycięstwa zaproponowałem z jednego zasadniczego powodu:
umożliwią rywalizację pucharową również słabszym graczom, mającym niewielkie szanse na zajęcie miejsca premiowanego.

angst napisał/a:

Przemyślałbym jeszcze tylko skalę - 25 pkt. za zwycięstwo to naprawdę sporo i chyba czasami dany sezon szybko by się rozstrzygał... Ale może to akurat nie jest problem.


Angst, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie jest istotne ile punktów dostanie zwycięzca turnieju, a jedynie jaki procent dostaną kolejne premiowane miejsca. Moja propozycja daje: II - 60%, III - 40%, IV - 24% i V - 12%. Za punkt turniejowy przypada 4% nagrody głównej - wartość zauważalna, ale nie powodująca, że zostanie się mistrzem jedynie za frekwencję.
Wydaje mi się to całkiem dobrze zbalansowane, ale oczywiście nie zamierzam krzyczeć "Moje procenty albo śmierć!" :)

angst napisał/a:

Zastanawiam się nad brakiem punktu pucharowego za "bye". Osobiście przyznawałbym go normalnie, podobnie jak za zwycięstwo z powodu ucieczki przeciwnika. Ułatwi to choćby podsumowanie punktacji.


Owszem, nagradzanie "bye" ułatwiłoby podsumowania, ale nie wydaje mi się ani sprawiedliwe, ani wychowawcze :) . "Bye" to żadne osiągnięcie, nie wiąże się z jakimkolwiek wysiłkiem, więc czemu go nagradzać? Oczywiście nie będzie "bez bye albo śmierć"...

Aha, zapomniałem dodać: Nowy Turniej ma już "błogosławieństwo" ze strony władz PSGRiP. Mam nadzieję, że wpłynie to jego rangę i popularność.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
Ostatnio zmieniony przez dobrychemik 2008-03-21, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-21, 19:14   

według mnie bye powinien być nagradzany, w końcu jakby nie patrzeć , czemu winna jest osoba która w pierwszej rundzie dostanie bya? gdyby bye nie był liczony, osoba taka przez swojego pecha traci mozliwość zdobycia punktu..
dlatego według mnie bye powinine być liczony, jako taki dodatek, taka nagroda dla tych słabszych za uczestniczenie

to tylko moje zdanie

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-21, 19:20   

Krótko i na temat: nagradzanie za bye = absurd. Nie naliczamy bye'ów do rankingu Stowarzyszenia i nie słyszałem by gdzie indziej dostawało się nagrodę za nic.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-21, 19:38   

maestro napisał/a:
Krótko i na temat: nagradzanie za bye = absurd. Nie naliczamy bye'ów do rankingu Stowarzyszenia i nie słyszałem by gdzie indziej dostawało się nagrodę za nic.

nie chodzi mi o to żeby dostawać nagrodę za nic... chodzi mi o to , żeby nie byli pokrzywdzeni ci co dostali bya... w rankingu stow nie ma to w ogóle znaczenia bo liczy sie ranking, a według propozycji Chemika zliczane by były też cząstkowe punkty z poszczególnych turniejów... i w tym momencie pojawia sie sytuacja... załózmy ze jest ostatni turniej sezonu, po tym turnieju 1 osoba wyprzedza drugą tylko o punkt... 1 osoba załóżmy nie gra w ostatnim turnieju, druga osoba zaś gra, ale nie zdobyła tego jednego cholernego punkta mimo zdobycia 9:0 bo w pierwszej rundzie trafił jej sie bye...

nie wiem czy ktokolwiek cokolwiek zrozumiał z tego o co mi chodzi, ale trudno

pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-03-21, 20:05   

Ja nie zrozumiałem, ale nie przejmuj się - są rzeczy, których nawet chemik nie zrozumie :) .

Od siebie dodam jeszcze, że "bye" sam w sobie jest już nagrodą: darmowy punkt turniejowy ułatwiający zajęcie wyższej pozycji w turnieju. Nie ma zatem potrzeby dawania kolejnej nagrody - punktu pucharowego.

W sprawie bye'a czekamy na inne głosy. Na razie jest 2:2.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-03-21, 20:35   

Dopisz i mnie. Nick: kantpie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group