Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
serwis PGDG
Autor Wiadomość
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-22, 11:17   serwis PGDG

ZAPRASZAMY - serwis właśnie zaczęto budować więc wszystkich chętnych proszę o śledzenie postępów :wink:
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-04-22, 11:48   

nie rozumiem dlaczego tworzysz nowy serwis, zamiast wspomoc gomoku.pl ?
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-22, 12:07   

Dlatego, że mam ochotę zrobić nowy serwis a tym samym wspomóc gomoku.pl
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2008-04-22, 13:43   

Mysle, ze nawet pamietne 'żyto' bylo lepsze. No i troche niepowazne jest wrzucanie strony niemalze pustej.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-22, 14:56   

Mówisz o tej swojej śmiesznej stronce?
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2008-04-22, 15:51   

Mi się stronka podoba. Właściwie podoba mi się pomysł na nią, niż faktycznie strona we własnej osobie. Jeżeli będzie więcej wywiadów, artykułów, relacji z wyjazdów czy meczów EL to będzie naprawdę super. Niezła inicjatywa, może to sprawi, że również coś się ruszy na gomoku.pl :)
_________________
Peace&Love
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-22, 16:09   

"RZEZ RACZY LA RACZY" :P

No i tyle linków, ze az ciezko sie zdecydowac, a przeciez pod nimi nic nie ma :) microsoft.com ma mniej :P

Ale inicjatywa... coz, wczoraj chcialem naprawic swiat, ale po chwili namyslu stwiedzilem, ze mi sie nie chce.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-22, 19:34   

. . .Proponuję żeby każdy z nas zadeklarował chęć pomocy, Vilu będzie miał newsów do końca wakacji.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-28, 22:09   

Jako, że solidarnie z moim poleciał post adika radzę śledzić postępy na stronie kontrolując dział archiwum.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-05-13, 00:30   

Galeria turniejowa ruszyła - na razie Łask i foty z mojego fona. Jutro kolejnego autora. I ponad pół godziny filmów trzeba będzie jakoś zmontować do kupy.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-05-13, 07:36   

Artykuły -> Debiut "Hammer"

Chylę nisko czoło za tak długie opracowanie (jeszcze go dokładnie nie przebrnąłem ;) .
Ten debiut nazywany jest "wedge" (który możemy co najwyżej przy pomocy młotka wbić ;) ) i przynajmniej ja tylko z taką nazwą się spotkałem.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-13, 11:31   

. . .Ładnie ładnie tylko mam kilka uwag merytorycznych:
-po pierwsze hammer to była podobna pozycja w klasycznym pente ale to jest najmniejszy problem bo rozgrywka jest bardzo podobna więc przejdźmy do:
-trudno się zgaduje gdzie jest dane pole bez współrzędnych (trzeba to robić 'w odniesieniu'),
-ponadto nigdzie poza kurnikiem (chyba) nie stosuję się zapisu a-s (z i), pente.org, brainking.com, a nawet na stowarzyszeniowych gobanach nie ma i
-hammer to następujących 5 ruchów: j10 k9 m10 m9 j8 (w klasycznym było to j10 k9 j8 k7 l10),
-wedge to: j10 k9 m10 m9 l9
-nie wiem jak z analizą, ruchów bo zbyt trudno mi się to sprawdza ale chyba wszystko się kończyło zwycięstwem czarnych czyli ok ; )

Pozdrawiam,
Filip.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-05-13, 12:08   

I na górze, i na dole jest podpis autora. Może niech wypowie się profit. Zresztą na stronie pojawi się jeszcze nie jeden taki artykuł - będzie ich masa. Tylko czasu trzeba i przede wszystkim rąk do pomocy. Na razie w stałej redakcji jest tylko 3 osoby. Mało.

Słyszne uwagi Chaos. Ja narzekam tylko na brak oznakowania pól. Ale można się domyślić punktu centralnego chodź to się trochę z celem mija.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-13, 13:18   

. . .Jasne że to nie jest skierowane do Ciebie tylko profita. Fajnie że się postarał ale to chyba nie jest zaskakujące że jako początkujący zrobił parę błędów. Ja tu nie chcę nikogo pogrążać tylko poprawić, bo po co ogół ma się źle uczyć.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-05-13, 14:03   

Co do nazwy to bardzo możliwe, że się pomyliłem. Kiedyś z rozmowy zapamiętałem taką nazwę przy takim układzie jaki tam jest przedstawiony (albo ciut innym) więc ją skopiowałem (tytuł wymyślałem na poczekaniu by wszystko miało ręce i nogi - wstępnie nie planowałem w ogóle) i mogłem rzeczywiście się pomylić. Nazwa otwarcia to na szczęście kosmetyka.
Zapis A-S. Tak, taki nie jest używany czy to na pente.org czy bk (gobany stowarzyszeniowe - nie wiem, nie posiadam) ale taki jest w arczilibie i tak mi było łatwiej. Uważam, że zapis jest bez znaczenia bo chyba nie będzie ktoś uczył się na pamięć sekwencji ruchów w takiej notacji a jedynie skojarzy układ kamieni na planszy. Pente pamięciowe nie jest tak popularne jak szachy pamięciowe.
Generalnie, w grach typu renju czy go, nie widziałem jeszcze tego typu notacji, ale w pente jest to nieszczęsne zbijanie kamieni, które gmatwa wszystko więc zapożyczyłem zapis z szachów.
Obrazki. Nie chciało mi się podpisywać (na razie nie zanosi mi się na przypływ chęci). Mogę wrzucić txtka do arcziliba i tam będzie wszystko zawarte.
Co do treści - jak chce wam się to czytać i znajdziecie błędy to napiszcie (celowo nie wszystkie opcje są napisane).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group