Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Edytowanie postów cd. a może poczatek?
Autor Wiadomość
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-27, 11:25   

A moim zdaniem powinien zostać zniesiony idiotyzm jakim jest możliwość edytowania własnych postów tylko przez 2 godziny.

angst napisał/a:
gościem usuwającym posty

Minuta?
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-27, 12:02   

profit napisał/a:
A moim zdaniem powinien zostać zniesiony idiotyzm jakim jest możliwość edytowania własnych postów tylko przez 2 godziny.


Zawsze go możesz skasować i napisać od nowa : P

A tak na serio to popieram Twoją opinię.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-27, 12:34   

profit napisał/a:
A moim zdaniem powinien zostać zniesiony idiotyzm jakim jest możliwość edytowania własnych postów tylko przez 2 godziny.


Całkowicie popieram!

spavacz napisał/a:
Zawsze go możesz skasować i napisać od nowa : P


Bezsensowana jest dla mnie sytuacja np wieczorem kasowac posta, który się napisało rano, po to, by w nim poprawić jakiś błąd, kiedy w ciągu dnia pod nim wywiązała się dyskusja...
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-27, 15:38   

Co do modów - nie moje małpy nie mój cyrk, dla mnie modem może być nawet każdy poza mną, byle moich wiadomości nie ruszano. Zamykanie tematów uznaję za nierozsądne.

Ale jako, że admini są aktywni w tym temacie i ten temat nie został jeszcze zamknięty to mam do nich pytanie, dlaczego nie zostanie zmieniona opcja, by móc edytować swoje posty kiedy się tylko chce, a nie jak jest obecnie przez 2 godziny? Ja nie wiem, czemu ma służy taka "dogodność" , no chyba, że admini chcą by było więcej postów na forum (co jest równoznaczne z większym burdelem - posty typu lista uczestników jakiegoś wydarzenia, tak samo nie ma opcji poprawienia błędu natury językowej we własnej wypowiedzi, który wychodzi dopiero później na jaw).

Jako użytkownik uznaję taki stan rzeczy za dziwny (delikatnie to określając) i utrudniający korzystanie - jedyne forum na którym jestem na którym nie mogę edytować własnych wypowiedzi po dłuższej chwili.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-27, 15:54   

. . .Odpowiedź na pytanie Profita: Ece nie chce tu drugiego pro_fecionala który wykropkował wszystkie swoje posty, bo poczuł się urażony (słusznie lub nie, nie wnikaj) i więcej nikt go nie widział.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-04-27, 16:09   

Generalnie ma to duży związek z tym, o czym pisze Chaosu. Post można spokojnie sprawdzić po przeczytaniu. Potem wywiązuje się dyskusja, ktoś edytuje posta i nie wiadomo o co chodzi... Nie byłoby takiej potrzeby, gdybyśmy żyli w świecie samych ludzi odpowiedzialnych, ale każdy wie, jak jest. Jeśli chodzi o błąd ortograficzny czy jakiś inny, to zawsze można poprosić (jeśli jest to rzeczywiście takie istotne) admina lub moda (jeśli będzie ich wystarczająco :P ) o zmianę.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-27, 16:14   

maestro napisał/a:
Bezsensowana jest dla mnie sytuacja np wieczorem kasowac posta, który się napisało rano, po to, by w nim poprawić jakiś błąd, kiedy w ciągu dnia pod nim wywiązała się dyskusja...


To była czysta ironia : )

adik napisał/a:
Z rozumowania Angsta wynika, ze niedlugo bedziemy mieli w Polsce 16 premierów, bo przydaloby sie, zeby kazde wojewodztwo mialo swojego. No bo co szkodzi, zeby ich tylu bylo?


W wielu krajach np. USA czy Szwajcaria każdy (odpowiednio stan i kanton) mają swoją oddzielną władzę.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-27, 18:11   

No to mamy taką sytuację, palnę jakiś głupi błąd (dajmy na to ortograficzny), poproszę admina/moda o poprawienie on to zrobi, a potem będzie widnieć info na dole, że post został zmieniony przez X. I następni czytający skąd mają wiedzieć, czy post został zmieniony jeśli chodzi o treść czy to była korekta? Do postów zmienianych nie przez autora nie ma co się odnosić.
Mówicie, że ktoś wykropkował. Nie chciał by były tu zamieszczone jego wiadomości to je na swój sposób usunął (słusznie, nie słusznie?). Gdzieś na forum bluks chyba pisał, że prosi o usunięcie konta a jakoś jego konto jest ...
Wg mnie osoby korzystające z tego forum są na tyle odpowiedzialne, że takich "numerów" wam nie wytną.

Tak więc nie kupuję twojej (angstowej) argumentacji i dalej ten zakaz uznaję za idiotyczny.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-27, 18:34   

. . .Angst tylko bronił argumentacji Ece, która jak wiemy nie od dziś jest niewiele bardziej podatna na sugestie od MAFowej : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-04-28, 07:43   

profit napisał/a:
No to mamy taką sytuację, palnę jakiś głupi błąd (dajmy na to ortograficzny), poproszę admina/moda o poprawienie on to zrobi, a potem będzie widnieć info na dole, że post został zmieniony przez X.

Taka sama sytuacja jest wtedy, kiedy Ty edytujesz swój post. Też nie wiadomo, co zmieniłeś.

Dla przykładu na forum EL w ogóle nie można edytować (i usuwać) postów. Według mnie jest to przesada, a zastosowane u nas rozwiązanie umożliwia zmianę, aczkolwiek w ograniczonym czasie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-28, 14:34   

To już nie ma sensu, nie rozumiemy się i tyle.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-28, 14:53   

[OT] Tu niestety musze sie zgodzic z angstem. Czas edycji postu powinien byc ograniczony a co do tego czy bedzie to 2h, 4h czy 10h to juz sprawa dyskusyjna. Taki ustalony czas edycji postu w pewnym sensie pozwala adminom/modom lepiej kontrolowac niesforne malpki.
[/OT]
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-28, 19:10   

Zamknąć to mało - gdybym mógł to bym go skasował. 4 strony pisania o niczym to przesada.

Jedyny ciekawy wątek jaki się pojawił to kwestia możliwości edytowania własnych postów i do tego jeszcze się odniosę.

dusksky napisał/a:
Tu niestety musze sie zgodzic z angstem. Czas edycji postu powinien byc ograniczony a co do tego czy bedzie to 2h, 4h czy 10h to juz sprawa dyskusyjna. Taki ustalony czas edycji postu w pewnym sensie pozwala adminom/modom lepiej kontrolowac niesforne malpki.


Jeśli już musi to być czas ograniczony to niech będzie przynajmniej w rozsądny sposób - proponowałbym 24 h. Każdy ma dzień na dokonanie poprawek i nie będzie problemów, że nie może zmienić niczego np po obudzeniu się (w przypadku postów pisanych późniejszą porą) czy po powrocie ze szkoły/pracy (w przypadku postów psianych tuż przed wyjściem).
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-28, 22:20   

Ja chcę edytować swoje posty 23 h po napisaniu i zachęcam do masowego spamowania w tym temacie słowami poparcia tej inicjatywy :twisted: A tak w ogóle to brak tej możliwości edytowania kiedy się chce wcale mnie nie przekonuje:
1) istnieje wiele forów, gdzie można tak robić i jakoś one trwają, a nikt tam nie narzeka;
2) jeśli ktoś bardzo chce usunąc napisane przez siebie treści - i tak to uczyni! jak nie wykropkuje, to kliknie iksa i po poście. Czemu zatem tak kurczowo bronić edytowania postów, skoro tak naprawdę niemożliwość wpłynięcia na nie po dłuższym okresie, choćby poprzez kasację, jest fikcją?
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-29, 06:33   

. . .Ece wspomniał, że to jest tak błacha sprawa żeby ukryć swoją zatwardziałość umysłową (w tym temacie) : ) My chcemy mieć możliwość edytowania swoich postów znacznie dłużej niż dwie godziny!
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group