Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:52
Nowy Turniej Gomoku (NT) - Regulamin
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-04-30, 14:48   Nowy Turniej Gomoku (NT) - Regulamin

Regulamin Nowego Turnieju (NT)

Celem NT jest umożliwienie uczciwej i kulturalnej rywalizacji entuzjastów gomoku.

1. Nowy Turniej (dalej nazywany NT) jest turniejem gomoku rozgrywanym cotygodniowo na serwerze www.kurnik.pl.

2. Terminy rozgrywania NT: każdy piątek, godz. 21:00.

3. Parametry NT: swap2, 5 minut na gracza, 9 rund (system szwajcarski).

4. NT rozgrywane i podsumowywane są w cyklach trzymiesięcznych, zwanych sezonami: wiosennym (kwiecień-czerwiec), letnim (lipiec-wrzesień), jesiennym (październik-grudzień) i zimowym (styczeń-marzec).

5. Na koniec każdego sezonu przyznawany jest tytuł Mistrza Sezonu graczowi, który zdobędzie największą ilość punktów pucharowych. Punkty pucharowe przyznawane są za:

a) zdobycie czołowego miejsca w turnieju wg następującego klucza: I miejsce - 10 pkt., II-8, III-6, IV-5, V-4, VI-3, VII-2, VIII-1

b) zdobyte punkty turniejowe (1 punkt turniejowy = 1 punkt pucharowy)

6. Do gry w NT nie są dopuszczani następujący gracze:

a) znani z nieuczciwej gry

b) znani z nieprzestrzegania elementarnych norm kultury

c) grający na "szarych" nickach

7. Poziom umiejętności gracza nie ma wpływu na jego dopuszczenie do NT.

8. Gracze upoważnieni do pełnienia funkcji organizatora NT: angst/piotrek401, dobrychemik, maestro, spavacz.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
Ostatnio zmieniony przez dobrychemik 2008-07-05, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-04-30, 15:30   

Brakuje odniesienia do osób, które niespełniają warunków uczestnictwa. Jest osoba x, która u jednej osoby cieszy się dobrą opinią a u innych już nie. Ile negatywów (i kogo) wystarczy by danego uczestnika wykluczyć lub niedopuścić do zabawy.
Co do uczestników jeśli mają być znani z imienia i z nazwiska, to niech będzie jakaś lista, przynajmniej jak kto ma na imie. Szczerze głupio byłoby mi się do kogoś zwracać llgomoku13 (z góry przepraszam osobę która gra na tym nicku).
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-23, 21:55   

W związku z opracowywaną przez Komisję NT (Maestro, Dredd i ja) nową formułą turnieju NT, poniżej możecie znaleźć propozycję Regulaminu NT, który w takiej (lub bardzo zbliżonej) formie określa nowe zasady NT.

Czekamy na Wasze spostrzeżenia/uwagi/komentarze, które mogą wpłynąć na ewentualne zmiany w tym regulaminie.

Jesli macie jakieś pytania również je zadawajcie - nie zostało nam dużo czasu, gdyż 1 stycznia odbędzie się pierwszy turniej według nowej formuły :D A jeszcze trzeba NT najpierw wypromować :) Przy okazji prosimy bardzo o informację, jeśli ma ktoś jakiś pomysł, który moglibyśmy wykorzystać w celu reaktywacji strony NT :!:

Pozdrawiam

Angst

Cytat:
Regulamin Nowego Turnieju Gomoku (NT)
1. Informacje ogólne
1.1. NT to cykl turniejów prywatnych gomoku organizowanych regularnie na serwerze www.kurnik.pl (Kurnik), zwanych dalej Turniejami NT.
1.2. Celem NT jest promocja gomoku oraz umożliwienie uczciwej i kulturalnej rywalizacji entuzjastów tej gry.
1.3. O wszelkich kwestiach nie objętych niniejszym Regulaminem decydują Organizatorzy NT, którzy tworzą Komisję NT.
2. Lista Graczy NT
2.1. Do gry w Turniejach NT dopuszczani są przez Organizatorów gracze znajdujący się na specjalnie w tym celu utworzonej liście graczy, zwanej Listą Graczy NT.
2.2. Lista Graczy NT aktualizowana jest na bieżąco, z wyłączeniem okresu rozpoczynającego się na godzinę przed danym Turniejem NT i kończącego się wraz z końcem tego Turnieju NT.
2.3. O dopuszczeniu na Listę Graczy NT decydują Organizatorzy.
2.4. Do udziału w NT może zgłosić się każda osoba, spełniająca co najmniej jeden z poniższych warunków:
a) jest członkiem jednej z drużyn uczestniczących w bieżącym sezonie w rozgrywkach Euroligi Gomoku (EL), przy czym w przypadku przerwy w rozgrywkach za bieżący uznaje się ostatni zakończony sezon EL
b) przynajmniej raz wystartowała w dowolnym turnieju organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente (PSGRiP)
c) posiada na Kurniku nick o większej niż 500 ilości rozegranych partii, przy jednoczesnej ilości ucieczek poniżej 15% rozegranych partii (Nick Zgłoszeniowy, przy czym uznaje się za taki nick również identyfikator używany na stronie EL, w przypadku spełnienia warunku określonego w podpunkcie a) powyżej) oraz zostanie zarekomendowana do udziału w NT przez jednego z Organizatorów lub przez Kapitana dowolnej z drużyn EL (Rekomendujący).
2.5. W celu przystąpienia do rozgrywek NT należy nadesłać zgłoszenie poprzez:
a) Forum EL (www.euroleague.cz/php/forums.php)
b) Forum PSGRiP (forum.gomoku.pl)
c) wiadomość prywatną nadesłaną do użytkownika newtournament lub jednego z Organizatorów na stronie Kurnika.
2.6. Zgłoszenie powinno być określone jako „Zgłoszenie NT” i zawierać:
- Nick Zgłoszeniowy
- nick przeznaczony do gry w NT (Nick NT)– dowolny nick na stronie Kurnika, z wyłączeniem szarych nicków
- określenie Rekomendującego (w przypadku spełnienia warunku określonego w pkt. 2.4.c))
2.7. Nadesłane zgłoszenie powinno być potwierdzone poprzez prywatną wiadomość na stronie Kurnika na konto newtournament przesłaną przez:
a) osobę zgłaszającą się do NT (z Nicka Zgłoszeniowego)
b) Rekomendującego (w przypadku spełnienie warunku określonego w pkt. 2.4.c), z wyjątkiem sytuacji, gdy Rekomendującym jest Organizator NT)
2.8. W NT można grać wyłącznie na Nicku NT, którego zmiana możliwa jest jedynie za zgodą Komisji NT w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach.
2.9. Nadesłanie zgłoszenia traktowane jest przez Organizatorów jako jednoznaczne z potwierdzeniem zrozumienia zasad NT i akceptacją niniejszego Regulaminu, a zgłoszenie to jest wiążące na cały czas trwania NT.
2.10. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość skreślenia gracza z Listy Graczy NT w przypadku naruszenia niniejszego Regulaminu, w szczególności w zakresie punktu 5 Regulaminu.
3. Czas rozgrywania i parametry NT
3.1. Turnieje NT odbywają się regularnie, trzy razy w tygodniu i każdorazowo organizowane są przez jednego z Organizatorów NT na nicku newtournament, w określonych poniżej dniach i zgodnie z następującymi parametrami:
- wtorek, godz. 21:00: 9 rund, swap2, 3 minuty na gracza, system szwajcarski
- czwartek, godz. 21:00: 9 rund, swap2, 5 minut na gracza, system szwajcarski
- niedziela, godz. 17:00: 9 rund, swap2, 7 minut na gracza, system szwajcarski.
3.2. W przypadku poważnych problemów organizacyjnych Turniej NT może zostać założony w tym samym dniu, jednak nie później niż 30 minut po godzinie określonej w punkcie 3.1.
3.3. Jeżeli Turniej NT nie odbędzie się w terminie określonym w punkcie 3.1. lub 3.2., wówczas taki Turniej NT zostaje uznany za anulowany.
3.4. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne niezaakceptowanie w danym Turnieju NT graczy, którzy nie będą obecni w pokoju turniejowym na 5 minut przed rozpoczęciem tego Turnieju NT.
4. Klasyfikacje NT
4.1. Na koniec każdego miesiąca przyznawany jest tytuł Gracza Miesiąca uczestnikowi NT, który zdobędzie największą ilość punktów pucharowych. Punkty pucharowe przyznawane są po każdym Turnieju NT za:
a) zdobycie jednego z pierwszych ośmiu miejsc w Turnieju NT, według następującego klucza: I miejsce - 10 pkt., II-8, III-6, IV-5, V-4, VI-3, VII-2, VIII-1,
b) zdobyte punkty turniejowe (1 punkt zdobyty w Turnieju NT = 1 punkt pucharowy).
4.2. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja półroczna, w której punktacja przyznawana jest analogicznie jak w punkcie 4.1.a) za miejsce uzyskane w danym miesiącu półrocza i zostaje powiększona o 10% sumy punktów turniejowych zdobytych w tym półroczu.
4.3. W przypadku uzyskania przez dwóch lub większą liczbę graczy takiej samej ilości punktów w danym okresie klasyfikacyjnym (miesięcznym lub półrocznym) decyduje większa ilość uzyskanych pierwszych miejsc w ramach danego cyklu. Jeśli nie jest to wystarczające do rozstrzygnięcia, decyduje kolejno większa ilość drugich, trzecich, itd. miejsc w danym cyklu.
4.4. Jeżeli zasady opisane w punkcie 4.3. nie pozwalają na rozstrzygnięcie kwestii zajęcia miejsc przy równej ilości uzyskanych punktów, gracze klasyfikowani są ex aequo.
4.5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji klasyfikacji NT (np. w przypadku skreślenia gracza z Listy Graczy), jednak najpóźniej w ciągu tygodnia od zakończeniu edycji miesięcznej NT. Po tym czasie dana klasyfikacja NT uważana jest za ostateczną.
5. Fair-play
5.1. Naczelną regułą obowiązującą w NT jest konieczność przestrzegania zasad fair-play.
5.2. Jako zachowanie niezgodne z zasadami fair-play rozumiane są między innymi:
- częsta zmiana koloru („miganie”) nicka w trakcie gry,
- wspieranie się w trakcie gry programem do gry lub wskazówkami innych osób,
- przeklinanie, wyśmiewanie się z innych graczy, używanie słów obraźliwych,
- wszelkie inne zachowania niezgodne z powszechnie akceptowalnymi zasadami podstawowej kultury osobistej.
5.3. Zachowania niezgodne z zasadami fair-play nie będą tolerowane, a osoby nie przestrzegające Regulaminu mogą zostać skreślone (czasowo lub dożywotnio) z Listy Graczy NT.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-12-24, 00:54   

Mam taką uwagę, że nawet jak ktoś nowy będzie chciał w tym zagrać, to za pierwszym razem nie zostanie zaakceptowany do turnieju, wkurzy się i już więcej nie przyjdzie.

Nie śledziłem tematu NT, ale czy był pomysł, żeby stworzyć po prostu turnieje prywatne dokładnie odwzorowujące świętej pamięci oficjalne? Do tego akceptując wszystkich zgłaszających się? A napisanie skryptu liczącego na piechotę po każdym turnieju "rankingi oficjalne" dla każdego nicku nie powinno sprawić informatykowi problemu. Na piechotę rozumiem, że sam aplet pobierałby z Kurnika wyniki poszczególnych gier - bez ręcznego wpisywania.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-12-24, 09:36   

OK. Jeśli turniej ten ma być "oficjalnym" zastępstwem prawdziwych turniejów oficjalnych, to jest powód, dla którego wezmę od czasu do czasu w nim udział. Jednak zastrzegam, że żadne statystyki, tytuły mistrza roku, półrocza, kwartału, punkty, bonusy i inne gadżety mnie nie interesują. Jeśli (a mam taka nadzieję) turniej zbierze żniwo w postaci wysokiej frekwencji najlepszych graczy "z czołówki" w stosunku do graczy średnich i gorszych, to wydaje się to przedsięwzięcie bardzo fajne. Chodzi mi o to, żebym w każdej rundzie trafiał na mocnego rywala, nie wygrywał "za darmo", trochę pogłówkował podczas gier.
angst napisał/a:
1. Informacje ogólne

Tutaj dodałbym jeszcze , że turniej ma charakter zastępstwa turniejów oficjalnych, co może lecz nie musi przyciągnąć potencjalnych uczestników.

@Odnośnie rejestracji nicków:
Może się mylę, ale lepiej było by założyć konto pocztowe np. newtour@gmail.com, chyba że wolicie mieć bałagan w postaci, że jeden wysyła smsa że chce brać udział, inny gadu gadu, jeszcze inny(obcokrajowiec) szuka przez godzinę na naszym forum gdzie jest poprawny wątek do rejestracji.

Jeśli pierwsze turnieje udały by się, warto zrobić specjalny wątek na naszym forum(to zamiast strony internetowej), ale z linkiem na głównej stronie tego forum w języku polskim i angielskim. Najważniejsze posty organizatorów, powinny być tłumaczone na język angielski.

P.S. 1. Promowanie powinno sie odbywać jak najszybciej, we wszystkich możliwych językach obcych (szkoda, że translate.google nie posiada węgierskiego:/)

P.S. 2. Treść tego regulaminu brzmi bardzo "urzędniczo". Nie lubię sformułowań typu "...zwany dalej...", "zasady ogólne". Lepiej bym to widział w postaci, prostego logicznego wypunktowania:
1. co to jest za turniej
2. kto bierze udział
3. kiedy się odbywa
4. zasady.
Wiem że to wszystko znajduje się w tej formułce, co Angst przedstawił, ale jakoś to wszystko zaplątane i te podpunkty 1.2. ta numeracja mnie zniechęca równie dobrze jak w przypadku regulaminu euroligi.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-24, 10:34   

bad_mojo napisał/a:
Mam taką uwagę, że nawet jak ktoś nowy będzie chciał w tym zagrać, to za pierwszym razem nie zostanie zaakceptowany do turnieju, wkurzy się i już więcej nie przyjdzie.

Nie śledziłem tematu NT, ale czy był pomysł, żeby stworzyć po prostu turnieje prywatne dokładnie odwzorowujące świętej pamięci oficjalne? Do tego akceptując wszystkich zgłaszających się?

Mamy świadomość, że ktoś zupełnie nowy straci (swój) pierwszy turniej. Ale następny będzie miał dwa/trzy dni później...

Natomiast prawdopodobnie przeoczyłeś, iż NT ma się zasadniczo różnić od turniejów oficjalnych, zwłaszcza pod względem zachowania graczy. Chcemy uniknąć programistów i ludzi zachowujących się niekulturalnie, na tyle, na ile to będzie możliwe. A dopuszczenie do NT każdego, bez żadnej weryfikacji i choćby minimum wkładu od tej osoby, uniemożliwi nam realizację tei idei...

ermijo napisał/a:
OK. Jeśli turniej ten ma być "oficjalnym" zastępstwem prawdziwych turniejów oficjalnych

Bardziej nieoficjalnym :)

ermijo napisał/a:
Chodzi mi o to, żebym w każdej rundzie trafiał na mocnego rywala, nie wygrywał "za darmo", trochę pogłówkował podczas gier.

Tego Ci nie zagwarantujemy :)

ermijo napisał/a:
@Odnośnie rejestracji nicków:
Może się mylę, ale lepiej było by założyć konto pocztowe np. newtour@gmail.com, chyba że wolicie mieć bałagan w postaci, że jeden wysyła smsa że chce brać udział, inny gadu gadu, jeszcze inny(obcokrajowiec) szuka przez godzinę na naszym forum gdzie jest poprawny wątek do rejestracji.

Chcemy jak najbardziej ułatwić rejestrację, jednocześnie utrudniając próbę obejścia Regulaminu.

ermijo napisał/a:
Treść tego regulaminu brzmi bardzo "urzędniczo". Nie lubię sformułowań typu "...zwany dalej...", "zasady ogólne". Lepiej bym to widział w postaci, prostego logicznego wypunktowania:
1. co to jest za turniej
2. kto bierze udział
3. kiedy się odbywa
4. zasady.
Wiem że to wszystko znajduje się w tej formułce, co Angst przedstawił, ale jakoś to wszystko zaplątane i te podpunkty 1.2. ta numeracja mnie zniechęca równie dobrze jak w przypadku regulaminu euroligi.

Rzeczywiście Regulamin może sprawiać takie wrażenie. Natomiast taka już jest natura regulaminów. W EL jest również długi regulamin i nikomu nie sprawia problemu (oprócz osób, które nie przeczytały go ze zrozumieniem albo co gorsza w ogóle), a w EL gra mimo to dużo osób... Zaglądam do tamtego regulaminu tylko, gdy chcę coś sprawdzić, czy sie upewnić. A i tak robię to pewnie częściej od innych, gdyż jestem w Komisji EL. Na dobrą sprawę jest tam tylko kilka punktów dla graczy, którzy nie są kapitanami drużyn (wtedy kilka dodatkowych).

Z Regulaminem NT jest podobnie. Jak już się dostaniesz na Listę Graczy zostanie niecała połowa do przestrzegania :) Grasz fair, przychodzisz 5 minut przed turniejem i generalnie nic więcej Cię nie obchodzi :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-24, 12:16   

ermijo napisał/a:
OK. Jeśli turniej ten ma być "oficjalnym" zastępstwem prawdziwych turniejów oficjalnych, to jest powód, dla którego wezmę od czasu do czasu w nim udział. Jednak zastrzegam, że żadne statystyki, tytuły mistrza roku, półrocza, kwartału, punkty, bonusy i inne gadżety mnie nie interesują. Jeśli (a mam taka nadzieję) turniej zbierze żniwo w postaci wysokiej frekwencji najlepszych graczy "z czołówki" w stosunku do graczy średnich i gorszych, to wydaje się to przedsięwzięcie bardzo fajne. Chodzi mi o to, żebym w każdej rundzie trafiał na mocnego rywala, nie wygrywał "za darmo", trochę pogłówkował podczas gier.


Myślę, że dopiero z czasem NT przerodzi się w "nowe oficjale", kiedy zdołamy przyciągnąć szersze grono stałych bywalców. Na razie podstawą jest stworzenie zasad dla uczciwej rywalizacji, mam nadzieję, że dlatego wielu mocnych graczy dzięki temu zdecyduje się brać udział w NT.

bad_mojo napisał/a:
Do tego akceptując wszystkich zgłaszających się?


Reformując NT postanowiliśmy nie zmieniać wszystkich założeń. Podstawowymi, dzięki którym ta idea w ogóle się rozpowszechniła, były: dopuszczanie jedynie uczciwych i kulturalnych graczy. Akceptując wszystkich znów turnieje staną się areną popisów programowców oraz prostaków rzucających mięsem. A na to nie możemy pozwolić. W trakcie dyskusji w Komisji starły się różne stanowiska: od jak najszerszej metody przyjmowania, po warunki najbardziej restrykcyjne. Cieszę się, że ostateczna decyzja jest czymś pomiędzy, udało się osiągnąć kompromis. Zgłoszenie poprzez rekomendację kapitanów EL czy organizatorów wydaje się proste i bezproblemowe.

ermijo napisał/a:
Może się mylę, ale lepiej było by założyć konto pocztowe np. newtour@gmail.com, chyba że wolicie mieć bałagan w postaci, że jeden wysyła smsa że chce brać udział, inny gadu gadu, jeszcze inny(obcokrajowiec) szuka przez godzinę na naszym forum gdzie jest poprawny wątek do rejestracji.


Regulamin musi pojawić się na stronie, w dwóch wersjach językowych. Chętnemu wystarczy wówczas wrzucić link, przeczyta sobie i się zgłosi:
- albo poprzez PW na kurniku
- albo poprzez priv na kurniku, np. do mnie, czy pozostałych organizatorów, czy któregoś kapitana

Poza tym pomysł maili pojawił się w Komisji na samym początku, ale uznaliśmy, że jest najbardziej zrażający potencjalnych kandydatów (nawet na tury live mało komu chce się wysyłać zgłoszenia mailem :] ).

angst napisał/a:
W EL jest również długi regulamin i nikomu nie sprawia problemu (oprócz osób, które nie przeczytały go ze zrozumieniem albo co gorsza w ogóle),


Większość pewnie nie przeczytała w ogóle ;) Co z drugiej strony większości zwykłych uczestników nie przeszkadza w braniu udziału w rozgrywkach - regulaminów nie trzeba znać na pamięć. Wystarczy wiedzieć jak się zgłaszać do rozgrywek, a później grać uczciwie. I tyle.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-24, 13:01   

maestro napisał/a:
Myślę, że dopiero z czasem NT przerodzi się w "nowe oficjale",


Nigdy się w niego nie przerodzi. W sumie przydałoby się jakieś wielkie ogłoszenie co do ich godzin trwania bo ja nigdy nie wiem kiedy są :]
 
 
 
dev 


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 124
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-12-24, 13:20   

Mi się pomysł podoba , tylko że nie mam czasu grać 3ech turniejów w tygodniu :) max 2 więc zobaczymy jak to wypali , ale na pewno będe próbował uczestniczyć w tym jak najczęściej :) pozdrawiam !

Popieram też vila , tak sobie myśle może gdyby ten mistrz sezonu mial w nagrode np czarny kwadracik na kurniku dopuki nie zakończy sie nastepny sezon ? Wiem , że to nierealne maf się raczej nie zgodzi ... ale fajne by to było :) no i nic nie kosztuje a jaka frajda:P
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-12-24, 14:45   

sam juz nie wiem gdzie te zgłoszenie dać:/ dam tu
Zgłoszenie NT
nick zgłaszający - ptyl
nick grający - ntptyl
nick rekomendujacy - brak
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-12-24, 15:24   

Ja będę grał na nicku "ermijo".
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-24, 22:57   

członkowie PSGRiP-u i kapitanowie (gracze) EL powinni chyba mieć możliwosć gry na rozpoznawalnych nickach bez dodatkowych ceregieli
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-25, 02:02   

Regulamin NT jeszcze nie jest zatwiedzony. Damy znać kiedy i jak najlepiej nadsyłać zgłoszenia.

truskawek napisał/a:
członkowie PSGRiP-u i kapitanowie (gracze) EL powinni chyba mieć możliwosć gry na rozpoznawalnych nickach bez dodatkowych ceregieli

Jak zdefiniujesz "rozpoznawalny nick" i "dodatkowe ceregiele"? :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
fo_lou

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 134
Skąd: Łuków
Wysłany: 2008-12-25, 12:27   

Rozumiem, że regulamin jest tylko po to, żeby było nad czym dyskutować i ewentualnie rozwiązywać spory?

Żaden przeciętny gracz, który będzie chciał zagrać w NT nie przeczyta regulaminu (tak samo jak np. przy zakładaniu mejla).
_________________
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość. - Michał Anioł
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-25, 13:19   

rozpoznawalny nick-założony jakiś czas temu, a nie 3 dni przed turem, ledwo z kolorem, nick którym ktoś się przedstawia (np Dredd znany jest również jako Zukole, Ermijo jako avsermijo, a alicecooper jako alicecooper, to samo dotyczy wszystkich eurogomoków, vascich i kaoszów, osoby powszechnie znane, robiące turnieje, grające w nich, bedące codziennie na kurniku)

ceregiele-udziwnione "procedury" w posctaci latania za jakimś kapitanem EL w celu zapisania się do EL czy pisanie zgłoszenia na forum(obcokrajowcy musieliby zakładać dodatkowo konto na forum) czy też wysyłanie maila, mase osób jest za leniwych by tego dokonać
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group