Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Polski w Gomoku 2023
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-11-20, 16:39   Mistrzostwa Polski w Gomoku 2023

W dniach 9-10 grudnia odbędą się w Warszawie Mistrzostwa Polski w Gomoku.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-12-13, 16:27   

Wyniki.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-13, 23:27   

. . .Uprzedzę Angsta i pierwszy opiszę swoje wrażenia. Choć zanim to zrobię chcę Piotrkowi bardzo podziękować za namówienie mnie na wzięcie udziału.

. . .Gdy w piątek wspominałem poprzednie turnieje to miałem przed oczami obraz zmęczenia, późną porę i spędzanie w jednym gronie caaałego dnia. W rzeczywistości nic z tego nie miało miejsca. Mimo aż pięciu rund jednego dnia czułem się świeżo. Na grze czas mijał szybko, a przerwa obiadowa była wystarczająca. Sam turniej było dobrze zorganizowany. Sala odpowiednia, duże stoły i jasne światło. Całość przebiegła w miłej atmosferze i bez przykrych niespodzianek. Z tego co widziałem, niedzielny turniej blitza również się udał.

. . .Przejdę teraz do najbliższego mi tematu czyli transmisji turnieju. Z różnych powodów nie przygotowałem sprzętu do transmisji, choć miałem doświadczenie zdobyte w Płocku. Ku mojemu zaskoczeniu transmisja była przygotowana przez Boneslasha. Pokazał jak banalne jest uruchomienie transmisji wideo bez żadnych dodatków. W przerwie obiadowej zamiast na pizzę pojechałem do sklepu po statyw i długi kabel do ładowania telefonu. Od trzeciej rundy transmitowaliśmy dwa stoły z trzech czyli mieliśmy rekordowe pokrycie 66% turnieju! Trudno będzie pobić ten rezultat.

. . .Niestety działania na ostatnią chwilę nie pozwoliły na rozreklamowanie tego wydarzenia, choć z tego co widziałem (nie mam konta na FB) Zoli aktywnie działał i umieszczał informacje. Załączam podsumowanie transmisji z naszego kanału. Przypuszczam że Boneslash miał znacznie lepsze wyniki. https://imgur.com/a/lEN0vve

. . .W temacie o MP 2022 była krótka dyskusja o sensie organizowania MP przy niskiej frekwencji. Dodatkowo temat był poruszony na walnym. Wiadomo że chodzi o popularyzację, której aspektów jest kilka. Uważam że internet poszedł do przodu na tyle że materiały wideo, w tym na żywo, są już standardem. Dlatego proszę Was o krótki komentarz na ten temat. Jakie jest Wasz stosunek do transmisji z MP2023? Pytanie kieruję również do tych którzy nie oglądali/nie wiedzieli. Osobiście z wypiekami na twarzy śledziłem zmagania na MŚ. Mimo bardzo słabej jakości transmisji (zgaduję że przez słaby internet lokalu turnieju) miło było popatrzeć na znajome twarze i „uczestniczyć” przynajmniej w ten sposób.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-12-19, 21:09   

Nie oglądałem transmisji live z turnieju, ale jakość jest bardzo dobra. Szkoda, że upływające na zegarze sekundy są mało widoczne.

Moim zdaniem lepiej śledzić grę z bliskiego planu (przykład), tak aby widoczne były przede wszystkim kamienie na planszy i czas na zegarze. W celu identyfikacji graczy można postawić kartki z nazwiskiem. Chciałbym aby kiedyś była transmisja gomoku na wzór przykład2 z użyciem aplikacji/strony do nanoszenia ruchów oraz komentarza ;)
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2023-12-19, 21:27   

Popieram zukole. Najważniejszy jest goban i zegar.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-20, 01:05   

. . .Jak się kiedyś uda zorganizować transmisję nie na ostatnią chwilę to i kamerę, i zegar będzie czas ustawić dobrze. Teraz pokonało nas światło (równo nad stołami) i poniekąd sami gracze. Ustawialiśmy zegary pod kątem żeby się światło nie odbijało ale gracze odruchowo je poprawiali. Odległość zależała od naładowania telefonu i kabla do ładowarki.

. . .Natomiast jak w szachach to prędko nie będzie. Szachy mają technologię od ponad 20 lat (nawet już wygasł patent). Pobieżnie przejrzałem inne gry (go, othello) i nie widzę żeby ktokolwiek się choćby zbliżył do tego standardu transmisji. Trzeba się raczej nastawić na stopniowe kroki, a taka technologia zostaje na razie w sferze marzeń.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group