Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej w Łasku 10-11 maja 2008
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-28, 22:46   Turniej w Łasku 10-11 maja 2008

Zapraszamy wszystkich na Turniej w Łasku 10-11 maja 2008

wielkie podziękowania dla muchy za zorganizowanie sali i noclegów.

miejsce gry w znanej już niektórym szkole (kto nie zna niech zobaczy zdjęcia:))

noclegi 9/10 i 10/11 w internacie ok 20 zł/os/noc

wstępny plan turnieju to

- Turniej Pente PSGRiP /MP w Pente 2008 przeniesione na Bytom początek września?/
- II Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w Gomoku

ponieważ mamy jeszcze czas to jeśli pojawią się jakieś dobre pomysły zmian to możemy je wykorzystać
dlatego serdecznie namawiam do dyskusji

w szczególności: jakie turnieje i jakie parametry
Ostatnio zmieniony przez bmac 2008-05-08, 16:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-29, 01:46   

wyjaśnienie co do pente

1) ostatnio gra więcej osób wiec dobrze by było wykorzystać zainteresowanie
2) ruszyła ILP co tez wzmacnia ten kierunek
3) na renju dobrze jak przyjadą czesi bo wtedy silniejsza obsada - nie mogli do krakowa więc wypada bytom MP renju

ale oczywiście jak duża grupa zagłosuje za renju w Łasku to czemu nie
 
 
ptyl 


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-29, 22:08   

jezeli bedzie w ramach relaxu piłka nożna, pong ping i inne atrakcje to ja sie juz pisze:)
_________________
Albowiem, gdyż i w ogóle, dajmy na to, że tak powiem...
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-29, 22:57   

możliwa jest piłka nożna i być może ping pong, ale musze wiedzieć czy jest aż tyle chętnych ze opłaca mi sie to załatwiać u dyrektora szkoły... więc piszcie, ja zrobie co w mojej mocy zeby tur sie udał
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 01:17   

. . .Korki z fizyki, w ogóle to mógłbym u Ciebie tak z tydzień posiedzieć, urwałbyś się ze szkoły i mnie pouczył co?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-30, 14:14   

Chaosu napisał/a:
. . .Korki z fizyki, w ogóle to mógłbym u Ciebie tak z tydzień posiedzieć, urwałbyś się ze szkoły i mnie pouczył co?

spoko, masz to załatwione ;)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-03-30, 14:16   

Jest ping-pong? Piłka? Jest pente? I'M IN!! :D
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-30, 14:21   

nie wiem co bedzie z tym ping pongiem jeszcze sie zorientuje i dam znać... a ile osob by było chętnych na gre w piłke nożną na hali? hala jest w szkole i sie zastanawiam czy nie załatwic zebysmy mogli sobie pograć w ramach integracji.... ale musze wiedzieć ile osob by było chętny6ch (czy sie opłaca w ogole załatwiać)

więc kto byłby chętny pograć w gałe?;p
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-03-30, 15:33   

Generalnie pograłbym w piłkę - gdyby była wystarczająca ilość chętnych. Do tego trzeba zapewnić jakiś prysznic, więc nie wiem, czy to gra warta świeczki :)

Ping-pong jak zawsze na tak :D

Co do rzeczy kluczowych - przy aktualnych sympatiach dla poszczególnych gier popieram pomysł pente (pamiętam, jak pentaki narzekały w tamtym roku, teraz chyba nie mają powodu).

Renju jest niestety najmniej popularne, więc chyba jeden turniej mistrzowski i jeden zwykły w ciągu roku musi wystarczyć...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-30, 16:35   

A ja sądzę, że jednak została znacząco naruszona równowaga. Szkoda.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-03-30, 17:27   

maestro napisał/a:
A ja sądzę, że jednak została znacząco naruszona równowaga. Szkoda.


Przede wszystkim zależy, co rozumiemy poprzez równowagę. Ja pogodziłem się już z faktem, że nie da się grać z identyczną częstotliwością w każdą z gier. Dlatego za równowagę uważam częste granie w gry najpopularniejsze, przy jednoczesnym pamiętaniu o tej najmniej popularnej (tzn. 2-3 turnieje w roku, przy założeniu, że jeden z nich to MP).
Naruszeniem był zeszły rok i brak MP.

Ostatnio modne jest pente, zatem trzeba organizować turnieje w tę grę. Bardziej mnie zastanawia, czy dobrym pomysłem są MP akurat w Łasku, gdyż generalnie częścią kraju, gdzie króluje ta gra jest jednak Południe i zdecydowanie optowałbym za MP w pente w Bytomiu, a MP w renju np. Warszawa. I tę kwestię proponowałbym poddać pod głębszą rozwagę.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-03-30, 17:33   

W takim razie jakieturnieje widziałbyś w Łasku? i ewentualnie jakie rozplanowanie (obiecałem łaskowianom że turniej gomoku bedzie w sobote)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-03-30, 17:50   

W mojej opinii zaproponowany układ jest ok. Nie robiłbym jednak w Łasku (nie chodzi oczywiście o miasto tylko o jego lokalizację) MP, a zwykły turniej. Chyba, że Południe zadeklaruje swoją obecność, to nie ma sprawy.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-30, 18:28   

Jakoś nie przekonuje mnie argument, że coś jest teraz popularne, modne, to grajmy tylko w to. Ostatni turniej renju z prawdziwego zdarzenia (więcej niż 5 uczestników :) ) miał miejsce ponad 13 miesięcy temu...

W Krakowie nie mieliśmy żadnych mistrzostw (mowa o 3 głównych grach) i jeśli teraz nie zrobi się nic w Łasku, to może istnieć zagrożenie, że i w tym roku nie uda się zrobić turnieju mistrzowskiego w każdą z gier. Dlatego raczej mało prawdopodobne jest zrobienie w Łasku 3 zwykłych turniejów.

Zastanawia mnie także brak rozplanowania turniejów na ten rok. Mamy już koniec marca, a sądziłem, że jeszcze przed pierwszym turniejem będziemy wszyscy wiedzieli nie tylko gdzie mają być one organizowane, ale też jak wyglądają szczegóły terminarza - ile MP oraz które kiedy. Czy mam rozumieć, że to będzie negocjowane tuż przed każdym kolejnym turniejem?
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-30, 18:32   

angst napisał/a:
Ostatnio modne jest pente, zatem trzeba organizować turnieje w tę grę. Bardziej mnie zastanawia, czy dobrym pomysłem są MP akurat w Łasku, gdyż generalnie częścią kraju, gdzie króluje ta gra jest jednak Południe i zdecydowanie optowałbym za MP w pente w Bytomiu, a MP w renju np. Warszawa. I tę kwestię proponowałbym poddać pod głębszą rozwagę.


Popieram w 100%
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group