Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przejmowanie kont na qrniq
Autor Wiadomość
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-07, 12:20   

Wszystko się zgadza bazz, nie ma sensu przejmować haseł, czyli kont, bo i tak nie daje to żadnych uprawnień na serwerze. Jakbyś czytał uważnie, to byś chyba zrozumiał, że właśnie przejmowanie kont uważam ze durne zajęcie, ale taki akurat jest temat. Poczta też raczej jest bezpieczna, więc na chama to głupio, wszystko się zgadza.

Ale np. na serwerach home banking taki numer nie może się udać w ogóle, bo byłoby to niezgodne z ust. o bankowości elektronicznej w zwązku z niedołożeniem starań o zabezpieczenie danych osobowych.

Jeśli z Tobą "polemizuję", to tylko na jeden temat: Ja włam na kurnik jakiegokolwiek typu uważam za bezsens a Ty nie. I kropka. Różni nas podejście do netu; ja nie mam mentalności hackera, i po prostu nie kręci mnie grzebanie w istniejących rzeczach tylko tworzenie nowych rzeczy. Wcale przy tym nie twierdzę, że grzebanie nie jest pożyteczne albo generalnie nieciakawe. Po prostu nie dla mnie.

Mnie w ogóle nie interesują włamy będące skutkiem błędu w budowie systemu. Za to bardzo mnie interesuje łamanie systemów kryptograficznych, bo tego typu działania nie wskazują na niedopatrzenie czy luka w systemie tylko na jego fundamentalną słabość. A że czasami ułatwia to włamy to już inna sprawa.

Mój głos w tym temacie jest następujący:

Uważam, że nie należy bezgranicznie ufać żadnym zabezpieczeniom, ale przejmowanie kont użytkowników kurnika, czy nawet kontroli nad serwerem uważam za nonsens. A na włamach się nie znam, za to na kryptografii się znam.

Jak ktoś chce mnie wspominać w swoich postach, to niech się do tego ustosunkowuje a nie mówi (w moim kierunku), że jest takim skromnym gościem w necie co i tak dużo potrafi (przyjmujemy na wiarę; zna słowa włam, bin, liczbę 3, i wie o uprawnieniach użytkowników) i wielu ludzi zna w środowisku. Lol. (Też mam paru znajomych...)
 
 
bazzz44

Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 4
Wysłany: 2004-08-07, 19:20   

Cytat:
Jak ktoś chce mnie wspominać w swoich postach, to niech się do tego ustosunkowuje a nie mówi (w moim kierunku), że jest takim skromnym gościem w necie co i tak dużo potrafi (przyjmujemy na wiarę; zna słowa włam, bin, liczbę 3, i wie o uprawnieniach użytkowników) i wielu ludzi zna w środowisku. Lol. (Też mam paru znajomych...)

to o mnie... acha... spox. pa.
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-08-08, 11:21   

Cóż za głupia dyskusja, ale cóż jeśli macie znów potrzeba porozmawiać o wszystkim i niczym to prosze bardzo:)))

Wróce do wcześniejszego wątku.
Mi też niedawno ktoś ukradł konto ,,kakarol,, gdzie mam ponad 5000 partii. Na szczęście ten ktoś tylko zmienił hasło mojego konta, a zapomniał zmienić daty urodzenia. Teraz hasło jest bardziej skomplikowane. Jeśli ktoś chce je złamać życze powodzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group