Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kryzys turniejów oficjalnych?
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-31, 17:39   

zukole napisał/a:
Walić punkty.


. . .A jednak ich nie walisz bo z troską o ego żółtków, którzy wchodzili na 1200 Ty szedłeś ich drogą.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-31, 19:23   

Chaosu, czekam na przykłady :mrgreen: . Dalej, nie mieszaj tematów, co ja robiłem to wiem, jednakże to przeszłość, choć widzę że dla niektórych nic się nie zmieniło i dalej będą posługiwać się tamtymi wydarzeniami :]

Nie liczę, więc mogę wyśmiewać :P
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-31, 19:48   

zukole napisał/a:
Chaosu, czekam na przykłady :mrgreen: . Dalej, nie mieszaj tematów, co ja robiłem to wiem, jednakże to przeszłość, choć widzę że dla niektórych nic się nie zmieniło i dalej będą posługiwać się tamtymi wydarzeniami :]

Nie liczę, więc mogę wyśmiewać :P


. . .Gratuluję poprawy postawy. Przyznaję, nie wiedziałem że w Twojej karierze nastąpił etyczny przełom. Ludzie nie przestaną powoływać się na przeszłość, bo historia nie ginie stając się historią ale jeśli się poprawiłeś to faktycznie mój komentarz był nietrafiony, przepraszam.

. . .Niestety nie mogę dać przykładów na wp ale weźmy cronix (było tylko gomoku klasyczne), Angst Ci powie że tam był niższy poziom od kurnika. Cronix stał się płatny i wszyscy poszli na kurnik, jestem pewien że kilka osób od razu wbiło silny żółty (na pewno wart zdecydowanie więcej niż dzisiejszy pomarańczowy). Chciałem to trzymać ogólnie, bo trudno podać jakiś nick, a chodzi o zasadę. Każdy zaczyna na pewnym poziomie, inni będą zaczynać na 1200 i się uczyć, a inni mogą w kilkanaście gier skumać poziom żółty czy pomarańczowy (a być może jakiś legendarny gracz wskoczył od ręki na czerwony i wszystkich klepał). Ale skoro wymuszasz, podaję nick (strzelam ale mam nadzieję że trafię): minuta.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-31, 19:54   

Z cronixem się zgodzę, tylko że rozumiem iż wtedy była fala przejściowa stamtąd na kurnik. Moje czasy to nie były, więc zapytam się o rok tego przejścia, 2003? wcześniej ? No to do "czasów obecnych" ma to się trochę nijak :P
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-31, 19:54   

Nie wiem, jak było kiedyś, może łatwiej, ale dziś osiągnięcie w gomoku poma startując od zera w 500 gier to wyczyn, którym może się poszczycić zapewne bardzo nieliczna grupa (o ile ktokolwiek...) Natomiast ugranie reda w mniej niż 1000 gier to bujda :]
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-31, 20:17   

maestro napisał/a:
Natomiast ugranie reda w mniej niż 1000 gier to bujd


wszystko zależy czy grasz uczciwie z każdym kto przyjdzie :)
jak sobie dobierzesz specjalnie ciut słabszych przeciwników to można dowolnie manipulować
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-31, 20:25   

Nie miałem na myśli ciułania po punkciku z serią + 150 ;)
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2009-01-31, 20:45   

maestro napisał/a:
Nie wiem, jak było kiedyś, może łatwiej, ale dziś osiągnięcie w gomoku poma startując od zera w 500 gier to wyczyn, którym może się poszczycić zapewne bardzo nieliczna grupa (o ile ktokolwiek...) Natomiast ugranie reda w mniej niż 1000 gier to bujda :]
Śmiem twierdzić, że dyrdymały piszesz. Znam ludzi, co dopiero na olimpiadzie widzieli jakieś zadanie, nie znając zupełnie tej dziedziny, brali książkę do ręki i czytali o tym (olimpiada z fizyki jest typu open books) i rozwalali zadanie nie mając wcześniej pojęcia czego ono dotyczy i jak się za nie ugryźć. Więc podejrzewam, że nie jednemu udałoby się zrobić z buta "poma" w 500 gier czy "reda" w 1000 grając oczywiście uczciwie. A co do manipulacji co Alis wspomina, to jest racja, ale jak założysz stół i siada kto chce to jeśli jesteś niezły, to gra z osobami prezentującymi o wiele mniejszy wachlarz możliwości niż ty staje się nudna na dłuższą metę.

~Karol
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-31, 21:28   

zukole napisał/a:
Z cronixem się zgodzę, tylko że rozumiem iż wtedy była fala przejściowa stamtąd na kurnik. Moje czasy to nie były, więc zapytam się o rok tego przejścia, 2003? wcześniej ? No to do "czasów obecnych" ma to się trochę nijak :P


. . .Po pierwsze przykład spełnia zacytowane warunki. Po drugie, czyżbym znów o czymś nie wiedział i nagle zmalała liczba redów i pomów? I trudniej zdobywać punkty?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-31, 21:33   

Jak już piszesz o szczegółach, to nie spełnia, wp to nie cronix :P . Chodzi mi o to, że gracze stamtąd się przenieśli na kurnik
i grają - ten sam poziom ( jak dla mnie, zakładam że grono z cronixa, a później doszli obcokrajowcy ), zaś przejście wp - kurnik
( w czasach obecnych ) jest zupełnie czymś innym ze względu na poziom graczy.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-31, 21:45   

zukole napisał/a:
Jak już piszesz o szczegółach, to nie spełnia, wp to nie cronix :P. Chodzi mi o to, że gracze stamtąd się przenieśli na kurnik
i grają - ten sam poziom ( jak dla mnie, zakładam że grono z cronixa, a później doszli obcokrajowcy ), zaś przejście wp - kurnik
( w czasach obecnych ) jest zupełnie czymś innym ze względu na poziom graczy.


. . .Nic nie wiesz o tym na jakim poziomie grał ów gracz na wp, a technicznie miał te same możliwości (brak pro). Na jakiej podstawie oceniasz poziom cronixa (którego nie znasz) i na jakiej podstawie wykluczasz że na wp nie można dobrze grać.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-31, 21:49   

Na takiej, że wiem kto gra na wp i jakie osiąga wyniki ( czasem gram, więc wiem ). Ponadto jak ów gracz o którym pisałem robi poma w 3 dni, nawalając swap to jak dla mnie jest bajka że nie grał na kurniku. Wydaje mi się ( pewnie dobrze), że rzadko wpadasz, bo Twoje niektóre stwierdzenia są po prostu śmieszne :P Różnica między serwerami jest ogromna i to chyba nie podlega dyskusji :twisted:

PS Posty bezpośrednio nad się cytuje ? :) Z.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-31, 22:13   

. . .Na pewno nie zaszkodzi cytować zwłaszcza przechodząc na następną stronę : ) Tak, zaglądam na kurnik rzadko i pouczony muszę się czasem wycofać z wcześniej napisanych rzeczy (już się zdarzyło w tym temacie). Cóż, dopiero dopisujesz że gracz grał swap (nie pomyślałem o tym) co zmienia moje podejście ale fakt faktem, że (moim zdaniem) odnosisz się do możliwości że ktoś w lepszym otoczeniu zaczyna szybko grać znacznie lepiej ze zbyt dużą ignorancją. A fakt że tak wiele rzeczy Cię śmieszy, a część na dodatek wyśmiewasz wcale nie świadczy o tym że przechodzisz przez życie z radośnie i z humorem.

. . .Kocie, rozwiń swoje poglądy na temat gier. Red w 1000 to bujda, a w 2000? a w 3000? (proszę odpowiedz)

PS. Zukol widzę, że wciąż nic nie wiesz o poziomie gry na cronixie kiedyś (przed wprowadzeniem opłat) więc na jakiej podstawie porównujesz te serwery?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-31, 22:21   

Zakładałem z góry że wiesz o co mi chodzi, rzadko kto +1800 gra standard bądź pro. Śmieszy mnie to, że piszesz a później się wycofujesz bo fakty są trochę inne :P . Granie z lepszymi od siebie na pewno szybciej czegoś nauczy danego gracza, gorzej jak nikogo takiego nie ma, na pewno nie wierzę w poma w 3 dni - :lol: . Nie napisałem że przechodzę radośnie i z humorem :wink: .

Chaosu, nie grałem wówczas, więc nie wiem. Staram się nie pisać o cronie przed opłatami ( dziwne by było jakbym się rozpisywał skoro nie mam pojęcia )
Moje porównanie z postu nad Twoim dotyczy już tylko porównania między wp a kurnikiem ( oba obecnie ).
Ostatnio zmieniony przez zukole 2009-01-31, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-31, 22:26   

profit napisał/a:
Więc podejrzewam, że nie jednemu udałoby się zrobić z buta "poma" w 500 gier czy "reda" w 1000 grając oczywiście uczciwie.


Kto wie, może faktycznie jakiś geniusz raz na 10 czy 20 tysięcy przypadków się trafi. Ale ja patrzę z perspektywy doświadczenia - dużo przez ostatnie 4 lata spędziłem na kurniku, rozwój bardzo wielu osób obserwowałem a nie zdarzyło mi się spotkać choćby z jednym przypadkiem, kiedy ktoś dochozi do poziomu 2100 w 2 tysiące gier, nie mówiąc o mniejszej liczbie. Takiej możliwości nie mogę wykluczyć, ale statystycznie jest bardzo, bardzo mało prawdopodobna...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group