Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:22
List do Mafa, pana Marka Futregi
Autor Wiadomość
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-13, 09:59   

Nie chcę nic mówić, ale jeśli Maf nie współpracuje z PSGRiP to nagle z RIF-em też nie zacznie.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
BlueMan 


Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 224
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: 2008-06-13, 18:58   

niech k....... ta pita maf odda kase wszystkim co sie skladali na serwer wraz z odsetkami za ten czas ....
Ostatnio zmieniony przez bmac 2008-06-13, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-06-13, 23:36   

angst napisał/a:
No to jesteśmy uratowani :) Attila ma spróbować skontaktować się z Mafem i przekonać go do przywrócenia gier :]


A kimże jest Attila, żeby w odruchu swej łaskawości wstawiać się za nami? Czy posiada taki wpływ na właściciela polskiego serwera, że ten nie słuchając setek Polaków posłucha madziara? Maf to taki polski Webb co daje i odbiera... MTD
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-13, 23:51   

A moim zdaniem głos obcokrajowców i organizacji ponadnarodowej mógłby sie liczyć bardziej niż zdanie PSGRiP-u. Chociaż wątpię, że to coś zmieni.
 
 
fo_lou

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 134
Skąd: Łuków
Wysłany: 2008-06-14, 08:34   

vilumisiek napisał/a:
Maf to taki polski Webb co daje i odbiera...


Ja rozumiem Mafa. Zlikwidował gry, w które rzadko ktokolwiek grywał. Kurnik to nie tylko serwer z gomoku, renju i pente. Zauważcie, że jest masa innych gier, które cieszą się większym powodzeniem. Po co zaśmiecać miejsce czymś, co nie jest używane?
_________________
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość. - Michał Anioł
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-06-14, 08:39   

Moim zdaniem głos PSGRiP nic nie znaczy, skoro samo Stowarzyszenie przyznaje w liście, że jest tylko grupką "dzieciaków". Myślę, że czeka nas poważna dyskusja na temat czym jest i czym powinno być Stowarzyszenie. Ale to już nie w tym temacie.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-14, 09:12   cóż mam powiedzieć...

.... jeśli naprawdę do tego tylko sprowadzasz problem, to odczuwasz to w charakterystyczny sposób. Największym dzieciakiem jestem Ja, to oświadczam publicznie...., a cztery lata temu, gdy Stowarzyszenie powstawało wszyscy byliśmy o 4 latka młodsi (oooooO, jakie piękne czasy!) a dobrej energii i nadziei też było chyba więcej. Poruszenie aspektu "dzieciaków" miało na celu zupełnie coś innego....
W sumie najgorsze w tym wszystkim jest to, że Maf uczynił likwidację zupełnie bez konsultacji ze Stowarzyszeniem, ja przynajmniej nic o tym nie wiem. Tym samym, to w zasadzie przekreśla dotychczasowy, wysoki poziom współpracy i nie jest to dobry prognostyk na przyszłość. Postaramy się odbudować wzajemne zaufanie i spokojnie, jeszcze raz doprowadzić Nasze wzajemne stosunki do dobrego, przyjacielskiego poziomu.... Jak to zrobimy? Życie pokaże....

bmac

PS.: a temat Stowarzyszenia jest nadal i nieustająco aktualny, chcesz go poruszyć? do boju, będę Ci kibicował, a także pozytywnie energizował, czemu nie....
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-06-14, 12:14   

A może by zaproponowac chociaż Mafowi żeby renju i pente były jako odmiany gomoku ? w sensie ze jeden ranking i w ogóle? co o tym sądzicie, żeby to już na stołach ggracze uzgadniali w co grają - gomoku, renju czy pente? może jest to też sposob na popularyzacje tych gier?
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-14, 12:16   

Hmm, to chyba jednak kiepski pomysł. Wg mnie można by zrobić taki system jaki jest na DSG - jeden pokój i są tam dostępne wszystkie gry.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-06-14, 13:00   

Skoro w renju, pente ilość osób grających spada, to czemu takie warcaby ( tajskie, włoskie, 12x12, amerykańskie i czeskie )
w które rzadko kto gra pozostały ?
Tłumaczenie mafa jest śmieszne.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-14, 17:33   

spavacz napisał/a:
jeden pokój i są tam dostępne wszystkie gry

proponowałem Mu to juz jakis czas temu,
niestety to co się dzieje na kurniku wygląda mi na pewne celowe działania ;/
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2008-06-14, 21:48   

Jak dla mnie to maf albo szykuje kurnik do sprzedaży albo co bardziej prawdopodobne dawno to zrobił a on sam robi za pozoranta . Pod pozorem nieopłacalności albo innych bzdur likwiduje się to co jest śmietanką na torcie zwanym kurnikiem i będzie sie dalej likwidowało więc sie zukol nie martw że to niesprawiedliwe. Zmiany będą powolne bo kurnik to jednak pewna tradycja ale nadejdzie dzień że wszystkie dodatki powrócą a nawet więcej jednak tylko po zapłaceniu pewnej daniny na konto konsorcjum zwanym play ok. Jak napisał maf o kresce Obecne zasady -- dopuszczanie tylko znaków i cyfr -- są de facto standardem w serwisach internetowych. tak napisze i potem Obecne zasady -- opłaty za dodatkowe możliwości -- są de facto standardem w serwisach internetowych. :cry: Obym sie mylił bo grę w kółko i krzyżyk :D i gry karciane lobie na kurniku bo był zawsze najlepszy i oby taki pozostał.
ktoś na tym forum gdzieś napisał ze byłby czas na własny serwer z grami i zamiast pisać listy do mafa zacznijcie dyskusje na ten temat. jeśli realizacja takiego pomysłu trwała by dwa albo i trzy lata to ten czas kiedyś minie a programy zostaną na zawsze.
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-06-14, 22:41   

Jeżeli zależy wam na przywróceniu tych gier na kurniku to uważam, że wasze działania mogłyby być trochę bardziej przemyślane. Według mnie lepszym pomysłem byłoby wcześniejsze skonsultowanie się na przykład z Czechami, Estończykami, Szwedami, Rosjanami i napisanie takiego listu takiej petycji pod którą wszyscy by się podpisali. Czyli, że podpisują się pod listem np. PSGRiP czeska federacja gomo i renju, do tego załóżmy Ants, który w światku renju coś znaczy, paru danowców z Rosji (taki Francass, Beerliker czy ktoś z Tiumenu sądzę, że by poparli taką inicjatywę a przez fora można się z nimi kontaktować). I do tego jeszcze RIF mógłby się ustosunkować. Sądzę, że to miałoby dużo większy wydźwięk - tak to wygląda, że ta zmiana poruszyła jedynie garstkę (max 50 osób), więc z taką grupą można się nie liczyć :-) a mieszanka międzynarodowa, to już nie taka prosta sprawa zwłaszcza jak są zorganizowani w jakieś stowarzyszenia, które współpracują ze sobą.

Co do formy listu to jest on trochę takim bełkotem i już na pewno jest za długi. Jedna prośba a prawie książkę napisaliście. Mi ton wypowiedzi trochę się też nie podoba.

Co do argumentów to w moim odczuciu zabrakło np. takiego, że mnogość gier pochodnych i trudniejszych od najpopularniejszych przyciąga dobrych graczy. A zawsze jest lepiej jak jest wyższy poziom, bo jest to z pożytkiem dla wszystkich: dobrzy gracze konkurują ze sobą i jednocześnie ciągną innych do góry. Przykładowo Rosjan czy Skandynawów za bardzo nie jara gomoku. Oni grają w renju, w które gra cały świat. Gomo jest przez nich nazywane 'free renju' i służy do nauki podstawowych chwytów. Racja, organizują turnieje gomoku ale nie mają one rangi porównywalnej z turniejami w renju. Odcięcie dostępu do renju i pente stwarza duże szanse na odpływ tych graczy, bo siłą rzeczy grali też w gomoku. Dla najlepszych gomoku nie jest atrakcją, która ich przyciągnie.

A pente na kurze było tak na prawdę wylęgarnią dobrych graczy. Bo przede wszystkim mieli dobry grunt do nauki co owocuje tym, że Polacy są wysoko notowani. Ale tu zagraniczniaków było jak na lekarstwo.

Dla mnie największą stratą jest to, że nie ma statystyk po tych grach. Niektóre gry miałem ciekawe i czasami warto byłoby do nich wrócić w celu analizy. W końcu to nasz wkład był.

Gry typu gomoku, renju, pente czy go nie są zakorzenione w polskiej tradycji. One do nas trafiły dosyć niedawno (lata 70-80?). Jak się powie warcaby czy szachy, to każdy wie o co chodzi. Jak się jednak okazuje, największą popularność na świecie ma go (chyba z 60 mln ludzi na świecie w to gra). Może w polskich realiach jeśli chce się zdobyć popularność dla tych gier trzeba dać im złapać drugi oddech. Ludzie z krajów byłego demoludu chętnie grają w gry logiczne więc jest do dobry grunt do popularyzacji.

No i jeżeli PSGR&P jest aż tak mocno związane z kurnikiem, to może warto się zapytać o przyszłość by nie obudzić się z ręką w nocniku jak np zniknie swap. Nikt chyba nie umie czytać w myślach i nie wie, co adminowi chodzi po głowie. Chyba w takich wypadkach stabilność i przewidywalność jest mile widziana.

Mnie na przywróceniu tych gier już nie zależy, bo nie cenię sobie serwisów, które są nieprzewidywalne i nie informują swoich użytkowników o planowanych zmianach. Gomoku i jego przyszłość na kurniku jest mi obojętne bo mnie ta gra już nie jara a zadomowiłem się już na innym serwerze.

@amiga_500:
Większym problemem od sklepania programu są chyba sprawy finansowe a mianowicie serwer i łącze, które trzeba opłacać niestety co miesiąc. Maf robiąc kurnik podjął ryzyko, wywalił chyba trochę kasy na starcie z własnej kieszeni. Teraz mu się to zwróci, bo kurnik na chwilę obecną jest wart krocie.
 
 
alfons 


Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 97
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-14, 22:51   

Może nie mam racji, ale wydaje mi się, że Wasze starania nie mają sensu. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, moim zdaniem pokażecie tylko, że jest was wielu. A Pente i Renju zniknęło na zawsze, oby nie było tak z gomoku a obawiam się może być.
_________________
Doświadczenie - nazwa jaką nadajemy naszym błędom.
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-06-14, 22:56   

Gomoku na pewno nie zniknie, bo zawsze tam są gracze, a w porywach bywa ich i ponad 400 jednocześnie. To sporo.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group