Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy TW Bolek to Lech Wałęsa ?

Czy TW Bolek to Lech Wałęsa ?
Tak
40%
 40%  [ 11 ]
Nie
33%
 33%  [ 9 ]
Nie mam zdania na ten temat
25%
 25%  [ 7 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-17, 23:37   

czy jeszcze ktoś z was wierzy że Bolek wytoczy ten proces co to "obiecywał" i udowodni ze książka nieprawdziwa?

i czy dalej byście w ankiecie pisali "nie"


ciekawi mnie czy prawda jest w stanie trafić
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-09-18, 12:58   

Uważam, że nic nie wytoczy chyba że spod siebie...
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2008-09-18, 15:51   

myśle, że agenci i donosicielstwo nie jest takie czarno białe jak się wam niektórym wydaje

czym innym jest kablowanie "ketmana" maleszki na pyjasa za kase, pozycje i błędne poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec narodu

natomiast czym innym jest "kablowanie" (w przenośni, głównie chodzi mi o podawanie nieistotnych lub zmyślontch faktów) kiedy jakiegoś delikwenta podstawiono pod ścianą (straszono że dzieci chodzą ciemną i ruchliwą drogą do szkoły gdzie są wypadki itp), tzn chodzi mi o tych którzy zostali złamani "na rodzine", a mimo wszytko donosili bzdury i dyrdymały, a teraz chce się im dokopać bo mieli pozakładane teczki

nie można takich ludzi wrzucać do jednego worka, a dekomunizacja propagowana przez Macierewicza, PiS i spółke do tego się sprowadza, nie dajmy sie zmanipulować i nie akceptujmy takich pomysłów

ps: nie donosiłem na nikogo przed 1989 rokiem, nie donosiłem też i po '89, nie napisałem tego żeby sie samemu wybielić :]
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-18, 18:19   

wcale sie do tego nie sprowadza i nikt nie wrzuca do jednego worka

mało tego ustawa lustracyjna nie nakłada na nikogo żadnych ale to żadnych kar czy niedogodności jeśli ktoś był agentem i się przyznał

dopiero jeśli skłamał w oświadczeniu (na niektóre stanowiska jest wymagane) to wtedy są sankcje

wiec mówienie o tej "okropnej" lustracji to jest g.. prawda
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-18, 18:36   

. . .Ale, ale. Może państwo żadnych kar nie przewiduje ale media robią swoje i wrzucają wszystko do jednego worka.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-18, 21:12   

prosta i krótka piłka

na kogo była większa nagonka

na Bolka czy na Cenkiewicza i Gontarczyka?


chyba naprawdę pamiętasz nie?
i przecież tak jest ze wszystkimi sprawami u nas że większa nagonka w załganych mediach jest na tych co ujawnią a nie na kapusiów

a o TW to w kółko
- był zmuszony
- tylko podpisał
- nikomu nie szkodził
ciekawe nie?
tylu agentów komuchy trzymały chyba dla jaj? bo co który to "prawie" niewinny
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2008-09-19, 16:08   

Alice, a zapoznales sie z tym przyczynkiem do biografii, ze wydajesz takie osady?

Jakos nie sadze, ze przeczytales 629 stron tekstu i jeszcze w jakis sposob je zweryfikowales.

Zreszta nie sadze, ze LW takze to przeczytal...
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-20, 17:53   

ano zapoznałem i mogę ci nawet dosłać (tak się składa ze w wakacje czytałem średnio 1 książkę na 2 dni)

co do weryfikacji to rzecz jest tu akurat prosta, na końcu książki są kserokopie dokumentów
jeśli któryś z nich byłby fałszywy to nie wątpię że znalazło by się mnóstwo takich co by to wytknęli autorom (a Bolek skorzystał i wytoczył proces o fałsz:) )

a 600 stron to jest nic, kiedyś przeczytałem Trylogię w weekend (6 tomów)(oczywiście beletrystykę czyta się szybciej)

PS zrób więc coś ze swoimi sądami :)
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2008-09-21, 22:42   

teraz już rozumiem skąd te poglądy, 600 str prania mózgu w jeden dzień zmusza wyłącznie do pobieżnej i wybiórczej lektury :mrgreen:
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-22, 00:44   

lutalku specjalnie zaznaczyłem że beletrystykę czyta się szybciej
więc bez trudu powinieneś wyciągnąć wniosek że naukowe wolniej :)
w inkryminowanej sprawie nie 1 dzień w związku z tym o pobieżności i wybiórczości możesz mówić tylko w kontekście swojej wypowiedzi :P
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-08, 16:21   

Bolek juz oficjalnie

z przyjemnością informuję (bo być może niektórzy nie zauważyli)

w 2005 Krzysztof Wyszkowski stwierdził że Wałęsa to agent SB "Bolek" (i brał za to pieniądze).
Lech Wałesa pozwał go do sądu.
Sąd wydał wyrok 17.08.2010 (ciekawe ze ogłoszenie wyroku odłożono do 31.08.2010 (czyli dzień po uroczystościach rocznicowych Solidarności))

Wygrał Wyszkowski
Sąd oddalił pozew :)
i jeszcze Wałesa musi zapłacic koszty procesu.

PS ciekawostka: w telegazecie TVP była o tym informacja
a w TVN i Polsacie nie , widocznie mało ważna dla nich sprawa
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-09-08, 17:18   

http://www.fakt.pl/Walesa-przegral-w-sprawie-quot-Bolka-quot-,artykuly,81067,1.html napisał/a:
Przedstawicielka byłego prezydenta już zapowiedziała odwołanie od tego wyroku. Czy sąd orzekł, że Wałęsa był współpracownikiem bezpieki? Nie. Orzekł zaś, że twierdzenia Wyszkowskiego w świetle badań historycznych można uznać za dopuszczalne. Ten bowiem opierał swoje wypowiedzi na wiarygodnych źródłach, a jego wypowiedzi należy uznać za rzetelne.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8318242,Pozew_Walesy_przeciwko_Wyszkowskiemu_oddalony.html napisał/a:
Sąd Okręgowy w Gdańsku, oddalając powództwo cywilne Lecha Wałęsy przeciwko b. działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowskiemu, nie rozstrzygał, czy zarzut o agenturalnej przeszłości b. prezydenta jest prawdziwy.
Sędzia Urszula Malak w uzasadnieniu wyroku powołała się na orzeczenie Sądu Najwyższego z listopada 2000 r., uznające, że rolą sądów nie jest ustalanie faktów historycznych.

Czytanie ze zrozumieniem alice!
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-08, 17:35   

bad a może tak się chwile zastanów?
gdyby sąd miał jakąkolwiek możliwość skazać Wyszkowskiego za zniesławienie
to w obecnych czasach by to zrobił

tyle ze Wyszkowski przedstawił za dużo dowodów i sąd nie miał wyjścia (i widocznie minimum uczciwości) , oddalił pozew a żeby się nie narażać umył ręce że to niby nie może wyrokować o agenturalnej przeszłości

być może nie pamiętasz jak było w PRL, ukazywał się jakiś komunikat w prasie czy TV i czytać ze zrozumieniem znaczyło znaleźć PRAWDZIWĄ przyczynę

dziś jest jeszcze gorzej bo prasa i TV jeszcze lepiej manipuluje (a także sądy prokuratury itp)

PS i tak ten sąd pokazał klasę w porównaniu do sądu ze sprawy Jurczyka
tam zachowało się własnoręczne zobowiązanie do współpracy i pokwitowania za pieniądze a wyrok? - orzekli że nie był TW (kuriozalna sprawa)

jeszcze raz apel do Ciebie bad nie czytaj tylko wyborczej:)
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-09-08, 18:45   

Łoł... porażające. Są tacy, co jakby sam Wałęsa się przyznał publicznie, to i tak by nie uwierzyli. Dla mnie osobiście te oświadczenia sądowe nie mają większego znaczenia... i tak byłem i jestem o tym przekonany od lat.

Śmieszny, medialny spektakl zrobiono z tej rozprawy. Używa się słówek, półsłówek, niedomówień i niedopowiedzeń, tylko po to, żeby jeszcze trochę podtrzymać "legendę".

Nie ma co dalej tego komentować.

templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-09-08, 21:16   

Ja się tylko przyczepiam do tego, że wcale nie oficjalnie :) Też raczej skłaniam sie ku temu, że wziął kase i był TW, ale jeżeli dobrze pamiętam było to w 1977? Bez większego znaczenia dla tego, co stało się w 1981 czy 1989. Niech udowodnią, że SB przywiozło Wałęsę do stoczni motorówką, że okrągły stół to jedna wielka farsa komunistów, to będę pod wrażeniem. Jeżeli dotąd to nie wyszło, mimo, że Kaczyński miał dostęp do wszelkich akt, to już raczej się dużo nie zrobi - znaczy, że nic takiego nie było.

Swoją drogą, jestem ciekaw alice Twoich teorii spiskowych na to wszystko, tylko w paru zdaniach - na okrągły stół, kradzieże, obecnych polityków, przekręty, afery, Solorza :) Bardzo się pokrywają z tym, co pisze (hm, pisała?) polonica.net? :) Co się stało z tym portalem? :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group