Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 19:44
Szkółka Gomoku
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-29, 19:06   Szkółka Gomoku

Skoro jest Federacja, skoro będą członkowie, skoro nie tylko ci najlepsi, to może jakaś szkółka ?

Skoro włączył się Zakon, Kashon, Utratos, Ece, Gondzio, i wszyscy inni, to chyba można uczyć tych, co mają chociażby 1500. Byłoby, że każdy członek federacji, może pobierać darmowe lekcje, tak jak na Renju Class... Reszta musi z góry zapłacić za takie coś, chociaż wydaje mi się, że to drugie nie przejdzie.

Co ci najlepsi o tym sądzą ?
Starczy wam czasu, czy też nie da rady ?

Ja bym chętnie pomógł, ale chyba to mnie można uczyć, a nie ja innych...

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-04-29, 21:37   

Ja też należe do średniakiem i podpisuje się obok adika. SAm potrzebuje lekcji :P .
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 11:09   

ADIK masz dar do robienia chaosu!Szkola gomoku w dziale forum technicznym kiedy jest juz zrobiony dzial gomoku???Jesli chodzi o szkole to musi posiadac: nauczycieli, uczniow, program nauczania, plan zajec , materialy szkoleniowe, klasowki(egzaminy) oceniajace poziom i stopien postepu. Tak wiec narazie nic nie ma:)W sumie najtrudniejsze jest stworzenie programu.Potrzeba do tego osob ktore sie znaja na gomo i potrafilyby stworzyc odpowiedni dydaktycznie plan:)Sam widzisz ze to nie takieproste jak sie wydaje...melodia daleeekiej przyszlosci
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-30, 17:27   

Jak robię chaos ?

Faktycznie, ale problem, że musiałeś sobie wejść do Forum Technicznego, itd... - nie miałem pewności gdzie to umieścić, już nawet nie pamiętam.

A te plany nie są takie trudne, reszta też nie, nawet ja mógłbym zrobić. To raczej brak chęci, niż możliwości ;]

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-01, 01:18   

prawde mowia wcale sie nie dziwie, ze brak checi ze strony innych do ciagniecia tego pomyslu... z wlasnego doswiadczenia /z pente/ wiem, ze ludzie prosza, zeby ich poduczyc, dac jakies wskazowki, po czym jak probuje cos tlumaczyc to maja to gleboko gdzies albo zupelnie zapominaja co bylo kilka minut wczesniej, czy nawet maja pretensje (!), ze im za malo mowie. i tutaj na 100% byloby tak samo z wiekszoscia 'uczniow'. a poza tym od pewnego poziomu (gomoku) juz wiecej sie nie nauczysz, musisz po prostu miec wieksza wyobraznie niz przeciwnik.
 
 
 
qua 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 7
Skąd: Łódź / Gdynia
Wysłany: 2004-05-01, 13:19   skoro 1500 ma być wyróżnikiem

to się nawet łapię :) )
 
 
kewes 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-01, 23:39   

Dlatego po niektórych graczach widac ze bardzo sie rozwineli.Tacy jak Matt,Martin pamietam jak martin byl niebieski a juz zólty skubaniec ;-)
_________________
Go-moku ;-)
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-02, 07:09   

ja tez raczej w tej " szkole" bym sie uczył od innych jak np: od utratosa a nie był nauczycielem .Jeszcze długa droga przede mną. Wprawdzie jeszcze mi brakuje do "p0omaranczki" ok 50pkt ale jest juz całkiem niezle.Najbardziej mi pomogły chyba gry z Heliosem za co mu dziękuje.
 
 
 
oriental_wind
Gość
Wysłany: 2004-05-03, 18:31   

Wydaje mi sie ze szkola gomoku to taki sobie pomysl jesli chodzi o aspekt ze bedzie nauczyciel i uczen ale bardzo dobrym pomyslem dla poczatkujacych bylo by zrobienie poradnika zeby zalapali podstawy reszta przyjdzie sama jak beda duzo grac.
Najlepiej to samemu rozpracowywac rozne debiuty.
Powodzenia
 
 
Horikawa 

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 7
Skąd: Z Zionu
Wysłany: 2004-05-04, 11:21   

Moim zdaniem każdy powinien dochodzić do wszytskiego sam. Sam być dla siebie mistrzem. Mi nikt nigdy ani jedenej wskazówki nie dał, uważam, że zasaday Gomu są zrozumiałe i każdy załapie. Oczywiście pod wodzem Genjalnego gracza uczeń wyrośnie na jego następce, ale jedank więkasz saytsfakcja jest w łąsnych doknań.
_________________
Dokąd to prowadzi?
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-05, 16:53   

oriental_wind napisał/a:
bardzo dobrym pomyslem dla poczatkujacych bylo by zrobienie poradnika zeby zalapali podstawy

Nie wiem, czy o to chodzi, ale coś takiego już napisałem...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 17:30   

Ehh... Ale wy jesteście dziwni.

"Lepiej, żeby sami do tego dochodzili", "Lepiej, żeby każdy doszedł do tego sam".

To wy nie chodzicie do szkół ? Siedzicie w domu i sami uczycie się, zamiast chodzić na lekcję ? Kiedy czegoś nie umiecie, sami do tego dochodzicie, czy może łatwiej zapytać nauczyciela, i mieć problem z głowy i zaoszczędzić czas stracony na marne ?

Ta szkoła nie byłaby obowiązkowa, co jest jasne. Każdy członek federacji, który uważa, że może się czegoś nauczyć, mógłby się tam zapisać. Ale oczywiście lepiej dochodzić samemu, jak się pisze "a" niż uważnie przeglądać i analizować elementarz w I klasie.

Zastanówcie się co wy gadacie w ogóle, bo się to czyta, to się na śmiech zbiera.

Prosiłbym o nieodpowiadanie, że moje posty też nie są za mądre, ale ja przynajmniej o tym wiem.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-05, 20:32   

adik napisał/a:
Ehh... Ale wy jesteście dziwni.

"Lepiej, żeby sami do tego dochodzili", "Lepiej, żeby każdy doszedł do tego sam".

To wy nie chodzicie do szkół ? Siedzicie w domu i sami uczycie się, zamiast chodzić na lekcję ? Kiedy czegoś nie umiecie, sami do tego dochodzicie, czy może łatwiej zapytać nauczyciela, i mieć problem z głowy i zaoszczędzić czas stracony na marne ?

Ta szkoła nie byłaby obowiązkowa, co jest jasne. Każdy członek federacji, który uważa, że może się czegoś nauczyć, mógłby się tam zapisać. Ale oczywiście lepiej dochodzić samemu, jak się pisze "a" niż uważnie przeglądać i analizować elementarz w I klasie.

Zastanówcie się co wy gadacie w ogóle, bo się to czyta, to się na śmiech zbiera.
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania na ten temat- Ty rowniez. Niemniej jednak nikt nie pisze, ze smiac mu sie chce jak czyta woje propozycje- to przestaje byc krytyka, a staje sie wysmiewaniem.
Konstruktywna krytyka jak najbardziej- uwazasz ze lepiej z nauczycielami, to tak napisze, darujac sobie docinki dotyczace wypowiedzi innych.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 20:36   

Dobra Ece, wypowiedziałeś się tak jak powinien Administrator. A teraz tak na logikę... No wyobrażasz sobie swoją dotychczasową edukację samemu, z małą pomocą rodziców, i potem szukanie wykształcenia na studiach, z jakimiś podstawami abecadła i matematyki ?

Tak samo z Gomoku, ktoś chce, to się nauczy. To byłaby taka atrakcja w ramach federacji, bo co daje członkowstwo w federacji, oprócz tego, że można uczestniczyć w turniejach w "realu", które i tak są w Warszawie, i i tak są na nich tylko dorośli, albo temtejsi.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-05, 21:40   

Według mnie Adik masz rację (...). Argumenty strony przeciwnej są nędzne.

Potencjalni nauczyciele mówią, że im się nie chce, bo za dużo roboty albo uczniowie do dupy. (To po co siedzę do nocy ze studentami debilami, powtarzając w kółko jakieś banały, jak oni i tak nic nie kumają i nikt mi za to nie płaci. Dzięki chłopaki ulżyliście mi.)

Buddyści twierdzą, że trzeba wejrzeć wgłąb siebie i tam odnależć mistrzostwo w gomoku.

Jest też specjalista od debiutów. Z mojego pobieżnego przeglądu debiutów wynika, że do rozpracowania większości debiutów do piątego ruchu potrzeba rozpracować jakieś (z gruba szacując rząd wielkości) 10000-100000 posunięć (Chętnie podzielę się swoją malutką biblioteką (RenLib) debiutów graczy z kurnika, na razie 5000 ruchów tylko i pojęcia nie mam, które dobre są). Oczywiście jeśli pominiemy większość mniej popularnych zagrań. Wyzwaniem jest klasyfikacja debiutów. Każdy dobry gracz ma kilka ulubionych z wariantami i mógłby się nimi z resztą graczy podzielić.

Zaraz ktoś powie, że gra dobrze, bo taki zdolny, i sam nie wie jak to robi; to jak mógłby uczyć? Wszyscy chyba, poza mną, twierdzą, że w gomoku się dużo myśli. Ja myślenie mam w robocie, a w gomoku gram na oko. A i tak coś tam zauważyłem oprócz debilnego konika. A Kartezjusz nas uczy, że kto jasno myśli, ten jasno mówi. Zatem jak tak dużo myślicie, to pomóżcie, powiedzcie. Nie wszyscy są genialni. A np. taki Gauss, Poincare, Einstein, Nietsche, czy Goethe byli genialni ale mnie dość łatwo przychodzi zrozumienie ich prac, bo się nauczyłem. Po to są szkoły, jak to adik dobrze ujął, żeby się uczyć, bo nie wszystko można sobie samemu wykombiować. Spróbujcie sobie wymyślić, dlaczego Ziemia jest kulista i powiedzcie mi ten argument a pewnie go obalę (ale błagam, nie piszcie takich argumentów, żebym potem nie musiał jakiś smutnych dysput znowu prowadzić).

Zapał Adika jest zdumiewający, przypomina mi nieco ten u ludzi zza oceanu. Mam ochotę postukać się w głowę, bo tak jest po naszemu ale ... czy gadaliście kiedyś z ludżmi, którzy naprawdę czegoś wielkiego dokonali?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group