Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 20:44
Szkółka Gomoku
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-21, 13:30   

[akapit]Panowie, trener jest już wybrany i nick już jest założony : ) Angstowi mogę natomiast powiedzieć że owszem, chodzi o naukę początkujących : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-21, 15:20   

Ja bym powiedział że gdyby było wiecej trenerów poziom gry byłby znacznie lepszy bo jak wiadomo każdy ma swoje sposoby. Jeden trener to tak srednio to widze ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-21, 19:38   

[akapit]Panowie, podkreślam, nie wiemy czego mamy się spodzeiwać! Być może ludzie dla zabawy będą skutecznie uniemożliwiać naukę lub nie będzie chętnych, nie będziemy zajmować ludziom na zapas czasu - jak wiemy wielnu narzeka na jego brak. Poza tym, szkółka na razie ma wprowadzać w tajniki gry graczy początkujących, nie ma doszkalać np. z 1600 na 1700.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Marcin 

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-21, 20:41   

no ja słaby jestem. Nie mozna np na 18-19 ?
_________________
"Cała Polska widziała ?!
Warszawa nie zapomniała !!!"
W góre ręce, kto jest z nami ! ! !
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-09-22, 15:09   

Jeżeli o wyższy poziom nauki gry, to myślę, że już można indywidualnie dogadywać się z najlepszymi na kurniku. Myślę, że przynajmniej członkowie Stowarzyszenia nie będą odmawiać gry ze słabszymi kolegami.
Dużo może dać już sama obserwacja gry najlepszych.

Pozdrawiam
aaru / Arek
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-22, 19:56   

Zarząd postanowił umiejscowić szkółkę w pokoju NAŚWITY ponieważ dobrocin jest zazwyczaj zajety a chodzi o dostęp słabszych (jeszcze) graczy do szkółki.
Podsumowując: Środa 21-22 Naświty.
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-09-24, 14:00   

Czy ktoś może mnie oświecić, jak to wyszło? Padł mi net w domu i nie mogłem się stawić, ale chętnie bym się czegoś dowiedział...

A tu cisza.
 
 
 
bellerofont

Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 7
Wysłany: 2004-09-26, 21:16   

pozdrawiam wszystkich doceniam inicjatywe i pomysł tej pomocy w grze.
oczywiście uczeń nie może być lepszy od trenera ale wymiana zdań czemu nie...cały czas każdemu to pisze że to CWANIACKA gra
te wszystkie warianty trzeba widzieć a ja też jestem nieraz ślepy .ale pomysl super bay
 
 
cienki 

Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 1
Skąd: konin
Wysłany: 2004-10-01, 15:43   

Przepraszam ale jestem tu nowy i chciałem sie zapytac czy odbyła sie ta szkółka a jesli nie to czy by było mozna zmienic termin zamiast w środy to w soboty
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-10-02, 19:47   

Byłem na tych lekcjach, popatrzyłem nawet zagrałem.
Teraz kilka uwag:

1. Godzina: zaczęło się o 21. wiekszosc młodych i początkujących graczy o tej godzinie juz je kolacje i szykuje się do spania. Rozumiem, wszystko zalezy od trenerów, no ale jak się chce uczyć początkujących to trzeba coś zmienić

2. Trenerzy często ignorują uwagi publiki, tzn, jesli pytaja, kto jak by zagrał, odpowiadam, że np g, oni nie wyjaśniają co by było złego w tym zagraniu.

3. Czas: ustawiony na 30 minut, chyba po to, żeby trener objaśniał co się dzieje na planszy, gry kończą się po kilku minutach.

4. Nieco złe podejście trenerów: Tłumaczenie,że SW jest najlepszym zagraniem jakie mozna zrobic, niby nie mija się z prawda, ale niszczy tą gre. Nowy gracz dowiadując sie, że i tak nie wygra, bo stare wygi znaja Sw traci chęc do gry. Nowi musza wiedzieć, ze SW istnieje, ale muszą mieć świadomość, że praktycznie nikt tego nie umie (taka jest prawda, rozpracowane jest tylko kilka SW). Inaczej zrezygnują z gry w której nie mają szans, (ja bym tak zobił)


Oczywiście pochwalę też:

Naprawde genialni gracze są trenerami (nie wiem kto to, choć się domyślam)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-10-02, 23:00   

termin napisał/a:
Nieco złe podejście trenerów: Tłumaczenie, że SW jest najlepszym zagraniem jakie mozna zrobic, niby nie mija się z prawda, ale niszczy tą gre. Nowy gracz dowiadując sie, że i tak nie wygra, bo stare wygi znaja Sw traci chęc do gry. Nowi musza wiedzieć, ze SW istnieje, ale muszą mieć świadomość, że praktycznie nikt tego nie umie (taka jest prawda, rozpracowane jest tylko kilka SW). Inaczej zrezygnują z gry w której nie mają szans, (ja bym tak zobił)


Na miejscu trenerów zaproponowalbym od razu granie swap, a uczyl od podstaw. Po nauce przykladowych SW nikt by nie zrezygnowal wiedzac, ze przy swapie te roznice mozna jakos zniwelowac...

termin napisał/a:
Naprawde genialni gracze są trenerami (nie wiem kto to, choć się domyślam)


Przynajmniej wiadomo od razu kto nie jest :cry:

Pozdrawiam

Angst

[ Dodano: 2004-10-06, 23:26 ]
Dzisiaj pojawilem sie na lekcji Internetowej Szkolki Gomoku. Przypatrujac sie poczynaniom trenerow i uczniow poczynilem kilka spostrzezen:

Zalety:

- wysoki poziom gry i kultury trenerow,
- ciekawe partie i dialogi poczas nich,

Wady:

- slaba informacja o lekcjach (forum odwiedzaja raczej lepsi niz poczatkujacy gracze)
- dosc przypadkowy dobor przeciwnikow dla trenera oraz "sluchaczy" (w ostatniej partii nie pokazano zwyciestwa, bo prawie cala plansza byla pelna - na stole usiadl zbyt silny przeciwnik). Moim zdaniem lekcje powinny byc prowadzone dla chetnych, ktorzy na nie by sie zapisywali wczesniej. Pozwoliloby to uniknac niezrecznych sytuacji, jak pojawienie sie na stole jakiegos lobuza, ktorego trzeba wypraszac, badz zwyklych "zgrywusow", ktorzy utrudniaja prowadzenie lekcji
- dwoch trenerow - poniewaz gry toczone sa w czasie rzeczywistym, moze sie zdarzyc, ze trenerzy zaproponuja skrajne warianty, badz inaczej zinterpretuja pewna sytuacje. Sugerowalbym wprowadzenie podzialu na 3 trenerow:
1. Mentora - prowadzi gre i tlumaczy,
2. Doradcy - pomaga Mentorowi podczas gry, udzielajac mu sugestii poprzez priv,
3. Nadzorcy - usuwa zbedne osoby ze stolu i dba o spokoj podczas treningu

Ostatnia rzecz - kontrowersyjna - tylko trenerzy wiedza kim sa. Z jednej strony to dobrze - nie musza sie wstydzic swoich "nauk", nikt im nie zawraca glowy na normalnych nickach itp. Z drugiej jednak - tworzy sie pewna grupa zamknieta - zaciera odpowiedzialnosc. Moze lepiej by bylo reklamowac to np. "dzis uczy Zakon", niz "dzis zajecia prowadzi trener_gomoku_x". Chcialbym pomagac poczatkujacym, ale spytany np. przez Minute, czy prowadzilem dzis zajecia na nicku trener_gomoku_21 nie potrafilbym powiedziec, ze nie...

Generalnie idea jest szczytna i mysle, ze sa spore szanse na stworzenie solidnej szkolki. Jesli tylko trenerom nie zabraknie czasu i entuzjazmu - bedzie dobrze :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Moze to zwykle przeoczenie, ale nie zauwazylem, aby ktorykolwiek z trenerow polecal poczatkujacym przeznaczony dla nich "Poradnik", ktory moga znalezc wlasnie na tym forum :evil:
 
 
 
Ciap 
Śląski Klub GRiP


Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 138
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2004-10-08, 00:48   

Witam wszystkich na tym forum :D
Pomysł przedni z prowadzeniem szkółki.
pozdrawiam
_________________
Ciap
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-10-08, 16:04   

jest jakas granica rankingowa graczy ktorzy moga sie zapisac do szkolki?
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-10-08, 16:07   

No wlasnie z tego, co zaobserwowalem, nie ma zadnych zapisow. Po prostu chetni przychodza w okreslonym terminie na "stol szkoleniowy" i obserwuja partie toczone przez trenera, ktory wraz ze wspolpracownikiem je komentuje...


Pozdrawiam

Angst

P.S. Marzy mi sie cos w rodzaju Renjuclass :roll:
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-10-08, 17:08   

hehehe
mnie mozecie pouczyc ;) i mowie calkiem serio
ale ja jestem w drugiej kolejnosci, wpierw niebiescy ;)
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group