Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BrainKing - czemu nie?
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-03, 18:00   BrainKing - czemu nie?

Na BrainKingu konto założyłem sobie jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero parę dni temu zacząłem tam grać (tu podziękowania dla Profita, za namówienie mnie). I chyba jednak, pomimo początkowych oporów, polubię ten serwer. Jeśli ktoś z Was chciałby tam ze mną zagrać, to zapraszam.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-03, 18:27   

Mówiłem, że Ci się spodoba : )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-28, 19:39   

Przyznaję się - obecnie bardziej już lubię BK niż Kurnik. Bardzo polecam. Dodam, że całkiem nieźle mi nawet tam idzie :)

http://brainking.com/en/Ratings?tp=65&bms=0
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-07-28, 22:15   

Nie robiłbyś sobie ze mną jaj na początku a byłoby jeszcze lepiej ;-)
Dla mnie BK i DSG są lepsze od Kurnika - nawet zaczynam zastanawiać się nad wieżą. Większy wachlarz gier (również rankingów), większa kultura gry.
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-07-28, 22:41   

Ja od kiedy gram na kurniku nie wchodze na inne serwery i nie zamierzam tego zmieniać i grac ja jakimś BK czy gdziekolwiek indziej.
 
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2008-07-28, 23:26   

A ja mam kilka pytań dotyczących BK:
Czy poziom na BK jest wyższy czy też niższy niż na kurniku?
Czy w porównaniu do kurnika gra tam więcej czy też mnie osób?
Ranking jest naliczany w ten sam sposób co na kurniku?
Czy strona ta jest także w języku polskim?
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-07-28, 23:43   

1) Zależy od gry. W szachy wyższy. Co do gomoku to nie wiem, mało gram. Zupełnie inaczej część graczy podchodzi do gry gdy na wykonanie ruchu ma załóżmy 5 dni niż jak ma od 2 sekund do 5 min.
2) Podejrzewam, że mniej. Liczba kont nie świadczy o tym, że są aktywni.
3) Inny, według mnie lepszym bo już po kilku grach można wywindować wysoki ranking (jak i niski).
4) Nie.
Wie ktoś czy jest jakiś poważny powód dla którego nie ma renju na BK?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-07-28, 23:44   

W gomoku niższy.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-28, 23:47   

Kubica10 napisał/a:
Czy poziom na BK jest wyższy czy też niższy niż na kurniku?


Nie chcę być złośliwy, ale skoro chemik jest tam w "10" to łatwo się domyślić jaki jest poziom ;)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-07-28, 23:54   

Odnośnie szachów, nie wiem jaki jest poziom na brainkingu ale na kurniku grają prawie same progi, więc o poziomie nie ma co pisać :|
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-07-28, 23:57   

Odpowiadając na pytanie w temacie - moim zdaniem gra z czasem kilku dni na ruch nieco mija się z celem. Ma oczywiście swoje plusy, np. można toczyć pewnie ze 100 partii jednocześnie, natomiast widzę tu tylko walor analityczny. Nie ma prawdziwej rywalizacji, a jak widziałem nieraz na Kurniku dyskusje, co kto komu zagrał i jak najlepiej na dany ruch odpowiedzieć, to straciłem zaufanie do prawdziwej gry/rywalizacji na tym serwerze.

Krótko mówiąc, nie wiadomo z kim (czym) tak naprawdę gramy...

Jestem zdecydowanym zwolennikiem gry real-time, kiedy można przyjąć, że obaj przeciwnicy mają ten sam czas na grę (tak, na BK również, ale inna jest sytuacja studenta na wakacjach niż zapracowanego ojca np., co przy czasie jednego dnia na ruch może nabrać dużego znaczenia).

Reasumując, BrainKing może być moim zdaniem dobrem komplementarnym Kurnika, ale nie alternatywą (w określonych okolicznościach substytutem).

Można chyba zatem polecić BK w celu rozpracowania jakiegoś opena i temu podobnych analiz.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-07-29, 00:32   

Ja na przykład do gry podchodzę stricte analitycznie. Rywalizacji nie dzielę na prawdziwą i inną (nawet nie widzę takiego podziału). Mnie zależy na dobrej grze. Ja nie mam nic przeciwko, żeby mój przeciwnik korzystał z renlibów, baz gier czy czegoś innego. Ważne dla mnie by gra stała na możliwie najwyższym poziomie. Dla mnie najważniejsze, żebym był zadowolony z mojej gry a to czy po drugiej stronie jest program czy człowiek to mi to lata. Ale to zależy od osoby. Jednemu radość da ranking i top10 a drugiemu satysfakcja ze swojej dobrej gry (często nawet przegrana gra daje powód do zadowolenia, bo jesteśmy mądrzejsi o jakiś trik, który możemy komuś innemu sprezentować). Jeżeli komuś zależy na tym by być jak najlepszym, to nieanalizowanie przede wszystkim gier własnych uznaję za głupotę (link). Pytanie o radę w grze otwartej jest dyskusyjne, bardziej to podchodzi pod moralność.

W szachy trochę ciekawych gier jest. Przykładowo tenuki ma tytuł mistrza międzynarodowego. Z Kurnika sukcesywnie ci co dawniej grali odchodzą. Poza tym jak ktoś gotów jest płacić załóżmy 36 euro na rok to raczej nie będzie grał programem.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 02:20   

. . .Profit, może chcesz spróbować gońca na miesiąć? Za tłumaczenie na polski jestem odpowiedzialny ja, niestety jest tego sporo. Ale trzeba mnie motywować, motywujecie? : )

. . .Gra na bk to 100% analizy i przyjemności z myślenia. Profit zaprezentował do tego najlepsze podejście.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-07-29, 09:49   

Wydaje mi się, że nie ma nic sprzecznego w postach moich i Profita. Pytanie brzmi ewentualnie - czy do analiz pozycji, rozpoczęc, etc. potrzebny jest rzeczywiście przeciwnik?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-07-29, 11:41   

@Chaosu:
Chcesz mnie za sponsorować? (nie odpowiada się pytaniem na pytanie : /)
@Angst:
Niby nie jest, ale jak się gra z najlepszymi to często oni zagrają Ci taki ruch który wysadza z siodła. Już 2 razy zostałem tak zaskoczony i mimo, że analizowałem te otwarcia to takich ruchów nie przewidziałem. Tak samo ucząc się na grach innych zacząłem zauważać, że bardzo często nie gra się możliwie najmocniejszych ruchów - wszystko zależy od przeciwnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group