Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej Bytom wrzesień 2008

kiedy możesz/chcesz/wolisz przyjechać na turniej do Bytomia
13-14 września 2008
10%
 10%  [ 2 ]
20-21 września 2008
36%
 36%  [ 7 ]
wszystko jedno
36%
 36%  [ 7 ]
jeszcze nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-06, 17:36   

Na turnieju postaram się pojawić. Zagram w renju i pente. Równoległy turniej gomoku jest moim zdaniem zbędny ale rzeczywiście może zwiększyć frekwencję. Tak naprawdę robienie dwóch turniejów mistrzowskich w jeden weekend to chyba trochę zbyt dużo. Z powodu braku czasu w pente gramy blitza co mi średnio odpowiada.
_________________
wzgw
 
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-07, 21:38   

Jeśli przyjadę na turniej to jedynie na pente. Z tego co widzę, to w rozpisce są aż 4 turnieje w ciągu dwóch dni - czy to nie przesada? Do tej pory graliśmy (o ile się nie mylę) maksymalnie 3 turnieje w trakcie weekendu. Co prawda renju i pente nie cieszą się popularnością ale propozycja, aby zagrać oba MP jednocześnie jest dziwna - są gracze, którzy są nieźli i w renju i w pente.

Ogólnie mówiąc to sam fakt rozgrywania dwóch turniejów mistrzowskich podczas jednego weekendu jest absurdem...
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2008-09-07, 22:04   

W mojej ocenie terminarz jest przeładowany, uważam, że lepiej zrobić jedne mistrzostwa ale porządne, bo co jak co, ale 15 min na zawodnika w pente uznaję za może i wystarczająco by rozegrać dobrą partię ale 20-25 (bo co jak co, ale to są warunki polowe a nie cichy pokój gdzie siedzimy w wygodnym fotelu i popijamy kawusię z kubasa) bardziej wydaje się uzasadnione. Pente ma ten feler, że trzeba rozegrać mecz z rewanżem. Jeżeli trudno jest rozgrywać MP co roku to może rozwiązaniem będzie granie ich co dwa lata, np w parzyste lata wyłaniany jest mistrz renju a w nieparzyste pente a w gomoku z racji przytłaczającej popularności w stosunku do innych gier co roku.

A jak ktoś chce grać w 2 turniejach jednocześnie, to skakanie od planszy do planszy jest niepoważne. Symultany jak są grane to są one na zasadzie takiej, że zaprasza się do klubu czy przy okazji jakiegoś memoriału jakąś "gwiazdę" i ona leje średniaków i juniorów - nigdy nie słyszałem by ktokolwiek grał turniej o mistrzostwo kraju i dodatkowo jakiś inny pokrewny.

Ja się poważnie zastanawiam czy przyjechać, jeżeli już to tylko pente jestem zainteresowany - w renju za mało umiem by stawać w szranki z resztą. Dzień dowolny i też chciałbym wrócić o przyzwoitej godzinie do domu a nie grubo po północy.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-09-07, 22:14   

Dwa turnieje MP w jeden weekend mają też swoje plusy - łatwiej jest je zorganizować, można obniżyć koszty (jeden wyjazd zamiast dwóch), potrzebny jest do znalezienia tylko jeden dogodny termin.

Wiążą się też z tym oczywiście i minusy (głównie teoretycznie krótszy czas na grę i mniejsza ilość rund). Ja np. z tego względu stracę dwa MP (bo na 99% mnie nie będzie w Bytomiu) zamiast jednego...

Teraz trzeba się skupić na jak najlepszym doborze parametrów i ustaleniu optymalnego harmonogramu.

Przeprowadziłbym błyskawicznie ankietę, kto przyjeżdża i na jakie gry, a potem gomoku zrobiłbym równolegle z mniej popularną grą, a blitz w sobotę wieczorem...

Nie ma chyba potrzeby rezygnowania z corocznych MP. Po prostu trzeba je wcześniej lepiej zaplanować i organizować w odpowiednich odstępach czasowych. Niezbędne minimum to dla mnie trzy turnieje w ciągu roku (MP w każdą z gier), z ewentualnym gomoku (lub gomoku blitz) jako turniejem towarzyszącym przy MP renju i pente.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-07, 22:27   

-pierwotnie MP Pente miały być w Krakowie, ponieważ opóźniła się sala to wypadły

-potem miały być w czerwcu ale nie było zainteresowanych turniejem

pytanie - lepiej zrobić 2 MP czy jedne olać? uważam ze zrobić

4 turnieje ale równolegle , wiec wybierasz te 2 które wolisz np pente i gomoku

od następnego roku mam nadzieje wszystko będzie dograne wcześniej

jak mam nadzieję zauważyliście czasy są na razie propozycją
dopiero po zgłoszeniach ustalimy najlepsze proporcje
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-09-07, 23:56   

Postaram się być przynajmniej na pente. (na razie weekend zajęty :( )
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-08, 00:05   

. . .Ale po co blitz na dokładkę w niedzielę, do tej pory było tak że w niedzielę i tak część się rozjeżdżała i gra o pietruszkę raczej nikogo nie powstrzyma (a już na pewno rozleniwionych miejscowych notabene niezależnie od miasta). Popieram Angsta, gomoku z mniej popularną (i ją dać w sobotę) a blitza w zależności od humoru gawiedzi w sobotę wieczorkiem.

. . .Mnie interesuje pente ale w renju też chętnie zagram bo jest szansa na przypadkowy dobry ruch ; ) a za wielu to nas na pewno nie będzie. Gomoku też bym chciał ale równolegle chyba nie zagram.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-08, 14:34   

Ja niestety nie wpadnę.

Pzdr :)
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2008-09-08, 20:00   

No ja niestety też już wiem na 100%, że mnie nie będzie. Przykro mi. :(

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-09, 15:40   

Nas raczej również nie będzie. (Tzn. Krzycha i mnie:))
 
 
wicherek 


Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-09-10, 13:26   

Bede prawdopodobnie tylko na pente.

Rozgrywanie 2 turniejow rownoczenie rowniez uwazam za absurd.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-09-11, 03:30   

Nawet Michael Phelps nie pływał ośmiu wyścigów jednocześnie :) P
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-11, 19:43   

Niestety mnie nie będzie.

Btw. top 3 w pente wg mnie:
1. 7
2. Arczi
3. Chaosu
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-09-11, 19:50   

Myślałem, że mnie spav umieścisz na tej liście jako czarnego konia :P :P
 
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-09-11, 22:01   

Przeglądałem właśnie listę chętnych na turniej i widzę, że świeci ona pustkami. Nikt sie narazie nie zgłosił czy nie jest ona w ogóle aktualizowana?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group