Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:44
NT - Przewodnik (FAQ)
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-29, 01:25   NT - Przewodnik (FAQ)

NT – Przewodnik

Co to jest NT?

NT (Nowy Turniej Gomoku) to regularnie organizowane turnieje gomoku, gdzie naczelna zasada to przestrzeganie fair-play.

Kiedy się odbywają i jakie są parametry turniejów NT?

Turnieje NT odbywają się regularnie 3 razy w tygodniu i zakładane są zawsze na nicku „newtournament”. Rozgrywane są w systemie szwajcarskim, są 9-rundowe, grana jest odmiana swap2.

Terminy turniejów i czas gry:

- każdy wtorek, godz. 21:00, 3 minuty na gracza,
- każdy czwartek, godz. 21:00, 5 minut na gracza,
- każda niedziela, godz. 17:00, 7 minut na gracza.

Kto może grać w NT?

W NT może grać każdy uczestnik aktualnych rozgrywek EL oraz każda inna osoba, która posiada nick z rozegranymi co najmniej 500 partiami, przy nie większej niż 15% rozegranych gier liczbie ucieczek, a także zostanie zarekomendowana przez dowolnego kapitana drużyny EL. Koniecznym warunkiem dopuszczenia do NT jest nadesłanie zgłoszenia do organizatorów NT . Zaakceptowani gracze znajdą się na liście graczy dopuszczonych do gry w NT (lista kontaktów na Nicku „newtournament”).

Jak można zgłosić się do NT? Jakie informacje powinny być zawarte w zgłoszeniu?

Do NT zgłasza się poprzez zgłoszenie w formie: wiadomości na stronie EL, wiadomości na stronie forum.gomoku.pl lub wiadomości prywatnej na Kurniku wysłanej na konto „newtournament” lub do jednego z organizatorów.
Zgłoszenie powinno zawierać wskazanie nicka do gry w NT oraz osoby rekomendującej (jeśli konieczne).
Po nadesłaniu zgłoszenia trzeba je potwierdzić prywatną wiadomością z nicka, którym zgłasza się do gry, na konto „newtournament”.

Kim są organizatorzy NT?

Organizatorami NT są polscy gracze: Angst, Maestro i Zukole.

Czy prowadzona jest jakaś klasyfikacja w NT? W jaki sposób?

W NT gracze klasyfikowani są w cyklu miesięcznym i półrocznym. W miesięcznym sumowane są uzyskane przez nich w poszczególnych turniejach tego miesiąca punkty plus punkty bonusowe (za zajęcie miejsc od 1 do 8, odpowiednio: I miejsce - 10 pkt., II-8, III-6, IV-5, V-4, VI-3, VII-2, VIII-1).
W półrocznym punkty sumuje się punkty bonusowe za miejsca zajęte na koniec miesięcy tego półrocza plus 10% wszystkich punktów zdobytych w turniejach rozegranych w tym półroczu.

Czy można zostać skreślonym z listy graczy?

Tak, w przypadku łamania regulaminu, np. przeklinanie, używanie programu do gry, itp.

Czy nick do gry w NT podlega jakimś ograniczeniom?

Nick do gry w NT nie może być jedynie szary.

Czym NT różni się od turniejów oficjalnych?

Główna różnica dotyczy graczy. Zachowania niekulturalne i nieuczciwe nie są tolerowane. Ponadto każdy gracz może używać tylko jednego nicka.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-29, 14:42   

ilość kontaktów jest ograniczona(chyba 250) :)
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-29, 15:18   

256. Nikt z nas nie był takim optymistą, aby uznać to za problem.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-12-29, 17:53   

Mam gorącą prośbę, aby jak powstanie lista uczestników, dać mi znać kto kim jest...
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 108
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2008-12-30, 16:11   

Jak ma się zapisać normalny szary gracz taki jak ja?. Ma biegać po ludziach i błagać jakiegoś kapitana o rekomendacje?. Mali gracze nawet nie wiedzą że jest coś takiego jak EL a co dopiero kto tam jest kapitanem i co najlepsze na jakim Nicku akurat wisi . Jeśli jest tak jak to zrozumiałem to Będzie to następny turniej o którym będzie się mówiło ze sobie elity grają.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-12-30, 16:22   

prosze dodać Kolibra ^^:P
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-30, 16:26   

amiga_500 napisał/a:
Jak ma się zapisać normalny szary gracz taki jak ja?. Ma biegać po ludziach i błagać jakiegoś kapitana o rekomendacje?

Niestety, w celu minimalizacji ryzyka niepożądanych zachowań musieliśmy wprowadzić pewne warunki przyjmowania graczy.

Jeżeli nie grasz w EL, to potrzebujesz nicka z 500 rozegranymi partiami (i mniej niż 15% ucieczek) oraz rekomendacji jednego z kapitanów EL lub organizatorów NT. Mogę to być zatem ja, maestro lub zukole, a także kilku kapitanów polskich (oczywiście zagranicznych również) drużyn. Prawie do wszystkich można wysłać prywatną wiadomość na Forum w tym celu (a na pewno do graczy: an_24, alicecooper, sosnowieec, morpheusz, noelcia i vilumisiek).

Moim zdaniem, jeśli ktoś rzeczywiście chce zagrać w NT (a nie szukać po prostu dziury w całym :evil: ), to zagra :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-30, 16:37   

Jak słusznie napisał Angst, musimy minimalizować ryzyko - jeśli chodzi o ludzi zupełnie nierozpoznawalnych, mających mało gier, ciężko stwierdzić czy to po prostu ktoś nowy, grający od niedawna, czy też ktoś dobrze znany ale ukryty na nowym nicku... A takich praktyk chcemy uniknąć.

Jeśli chodzi o utrudnienia w procesie przyjmowania: ze swojej strony mogę dodać, że chcę jak najmniej skomplikowanej procedury dla osób które znam, które grywały w NT i wobec których nie mam podejrzeń o granie progiem/brak kultury. Od takich osób przyjmuję zgłoszenia w najprostszy możliwy sposób - jeśli tylko jestem na kurniku, czy to na "newtournament" czy to na moim głównym nicku, wystarczy odezwać się do mnie na priv i zadeklarować nick który będzie używany w turniejach NT. I tyle. Ja siedziałem na newtournament wczoraj, dzisiaj, a jutro i pojutrze również się pojawię i będę odbierał zgłoszenia, dlatego zachęcam do zapisów, w takiej formie trwa to mniej niz 10 sekund.
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 108
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2008-12-30, 16:37   

Tak bardziej nie chodziło to o mnie bo ja bym sobie poradził. Truskawa kiedy ty zostałeś kapitanem (głos nieważny). Będzie mało nowych i tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group