Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomysł na popularyzację gomoku w moim województwie
Autor Wiadomość
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2008-11-14, 21:26   

ok fajnie mi się to podoba trzeba tak nakłaniac graczy, ale czy ta osoba na pewno przyjedzie i czy to jest skuteczne? popularyzujesz gomoku czy picie w dobrym towarzystwie? :) wg mnie trzeba raczej właśnie docierać do tych, którym bardziej zależy na grze...
ale to tylko moje zdanie... chciałbym tez jakieś opinie na temat mojego pomysłu, jakies propozycje jak to ulepszyć, jakieś propozycje pomocy w rekrutacji graczy... ?

myślę , że każdy członek powininen robić to co potrafi zeby popularyzować tee gry, jeśli najlepszym pomysłem jest podrywanie niech będzie jesli da kobietę więcej na turnieju ;)

pozdr
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-14, 21:49   

Jest chyba oczywiste, że w miarę możliwości argumenty trzeba dobierać do konkretnej osoby. Co innego zachęci piętnastolatka, a co innego czterdziestolatka. Ja trafiłem tutaj, ponieważ niejaki flash_of_horizont (Mikołaj z Wejherowa jeśli dobrze pamiętam) powiedział mi, że istnieje to forum, a przy okazji dał mi lekcję swapa i wytłumaczył czym są schematy (i poznałem otwarcie Deina).
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-14, 22:05   

Dziś mnie coś naszło i zapytałem kilka osób (nie będe wklejał tutaj dialogów) czy wiedzą że istnieje Stowarzyszenie. Żadna z tych osób nie wiedziała i jednocześnie reagowała promieniście na na taką informację. Z drugiej strony jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ktos przyjechał tylko dlatego, że jakis koleś z kurnika zapraszał na turniej i pisał że będzie tam fajnie. Chyba trzeba więcej rozmawiać i poznawać ludzi.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-14, 23:06   

I proponuję promować werbowników: każdego nowego członka Stowarzyszenia zapytać kto go zachęcił do wstąpienia. Takiemu skutecznemu werbownikowi można by dać jakiś rabat przy opłacaniu składki lub w jakikolwiek inny sposób mu podziękować.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-14, 23:14   

tak naprawdę to potencjalnych członków stowarzyszenia jest co najmniej tylu, ilu graczy można spotkać na kurniku w pokojach do gry w gomoku. tylko co daje bycie członkiem ? Moze po prostu inni traktują kółko krzyżyk jak zabawę anonimowo i nie czuja potrzeby jeżdzenia na turnieje - wola zacisze swojego domku i nic więcej im do szczęścia nie potrzebne.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-15, 00:52   Re: pomysł na popularyzację gomoku w moim województwie

Muchal napisał/a:
Wpadłem dzisiaj na pomysł utworzenia czegoś w rodzaju internetowej ligi wojewódzkiej gomoku (jeszcze myślę nad nazwą).


My już graliśmy. Nazywała się RLG.

ermijo napisał/a:
A mi się wydaje, że fajnym pomysłem było by zorganizowanie turnieju na kurniku o kasę jak to kiedyś zrobił joking


Nie wygrałeś i nie wygrasz więc po co Ci to mój Drogi Leszku :D

truskawek napisał/a:
system lig jak najbardziej:P 3-4 ligi po 15 uczestników, 3 awansuje, 3 spada e.t.c., to by było Ciekawe:D


Brawo za pomysł!
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-15, 15:40   

gdziesz czytałem o wyłonieniu naszych nicków z tłumu(link do tematu gdzies wklejał Chemik) może dało by się pogadać z mafem by pozmienial nasze głóne nicki( tak by nie było trzeba robić nowych) na psgripalice psgriptruskawek, psgripmuchal, psgripmaestro

była by to świetna reklama, tymbardziej że mieli by ją gracze głównie pomaranczowi i czerwoni(choć żółci jak ja-też)

pamietam jak mialem z paroma osobami ll_nick-i, ludzie pytali co to, chętnie zapisywali się do klanu, może i to by pomogło.

Mój pomysł:
-zapytać mafa czy przerobiłby nasze nicki
-po uzyskaniu zgody zrobić listę nicków do przerobienia
-wysłać mafowi na nk prezent za 2 zł(np kwiaty od związku)
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-15, 15:52   

chyba łatwiej samemu założyć takie nicki bo nie wierzę że MAF owi będzie się chciało - to raczej nierealny pomysł, ale np. można by zrobić tak, żeby kazdy miał w opisie stronkę www.gomoku.pl
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-11-15, 15:56   

Maf by się pewnie strasznie ucieszył z tych kwiatów na NK :P :P :P
_________________
"Better to reign in hell than serve in heaven"
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-15, 16:01   

nie mam nawyku patrzeć "w osobie". Samemu zakładać nick-zrezygnuje ktoś z was z niku na któwrym jest rozpoznawalny, ma znajomych i xy000 parti??
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-15, 16:44   

Ja niedawno zmieniłem sobie opis dobregochemika na kurniku. Jak ktoś zajrzy, to się dowie o Stowarzyszeniu.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-15, 17:11   

MAF chyba nie ma konta na NK
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-15, 17:16   

to damy mu 10tki (każdy) na fotce.pl :P
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-15, 17:37   

Ja nie mam konta na fotka.pl :(
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-11-15, 17:39   

za to ja mam i zapraszam
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group