Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyzwanie
Autor Wiadomość
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-12-07, 13:19   

Czarnymi nadal walczą:

Puholek(10), Minuta(8), Angst(14), Alicecooper(6), 100per(6)

Białymi:

Vilumisiek(8), Dein(5)

Bad_mojo poddał już swoją partię, a Chaosu jest na wykończeniu. Z obecnych partii najgorzej dla mnie wygląda gra z Anstem. W pozostałych stan jest raczej wyrównany.
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-12-11, 22:48   

Na wypadek, gdyby ktoś z grających niepokoił się brakiem wiadomości ode mnie: wszelkie zaległości postaram się nadrobić w weekend. Dużo pracy mam ostatnio i jeszcze ten nowy teleskop...
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-12, 10:17   

Ten na który wydałeś górę pieniędzy i o którym wspomnisz jeszcze co najmniej ze 3 razy? :P
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-22, 20:54   

dobrychemik napisał/a:
Z obecnych partii najgorzej dla mnie wygląda gra z Anstem

Czy brak Twojego ruchu przez prawie dwa tygodnie oznacza, że wygrałem walkowerem? :twisted: Rozumiem, że pozycja jest ciężka (Twoim zdaniem ;) ), ale bez przesady :)

Moja pierwsza w życiu gra turn-based (czy jak się to tam nazywa) utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności unikania tego typu "rozrywki" :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
dein 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 123
Wysłany: 2008-12-22, 20:56   

Podobna sytuacja jest na BK, gdzie chemik wszystkie gry ze mna przegrywa na czas.
To chyba ten teleskop.... :-)
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-22, 21:59   

angst napisał/a:
Moja pierwsza w życiu gra turn-based (czy jak się to tam nazywa) utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności unikania tego typu "rozrywki" :roll:


Zależy z kim grasz, są tacy którzy specjalnie ruszają tuż przed końcem czasu (nie będę wymieniał) - w zasadzie to jest dobra taktyka żeby zirytować rywala. Jednak większość graczy stara się wykonywać ruchy w miarę szybko.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-12-22, 22:40   

Panowie, nie marudźcie. Niektórzy z Was (konkretnie czterech), Wyzwańców, są jeszcze wolniejsi ode mnie. Właściwie tylko Angst gra tu szybko. Inna rzecz, że gry ruszaliśmy z Wyzwaniem miałem o niebo więcej wolnego czasu.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-12-23, 15:43   

To można być wolniejszym niż dwa tygodnie? :D
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-12-30, 21:29   

Stan rywalizacji:

CZARNI:
Muchal - poddał partię już dawno temu
Puholek - właśnie odkrył, że przegrał :)
Minuta - od ponad 2 tygodni czekam na jego dziewiąty ruch
Angst - najszybszy gracz czekający teraz na mój szesnasty ruch
Bad_mojo - poddał już dość dawno
Alicecooper - od ponad 2 tygodni czekam na jego siódmy ruch
100per - od ponad 2 tygodni czekam na jego siódmy ruch

BIALI:
Vilumisiek - dzielnie walczy (12-ty ruch)
Dein - walczy dzielnie, acz powolutku (siódmy ruch)
Chaosu - już dawno poległ
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2008-12-30, 22:25   

Chemiku, powiedz lepiej jakim progiem gracz lub czy w ogóle używasz jakiegoś softu. To nie wstyd jeśli nawet byś używał. Mam pytanie odnośnie partii z deinem, czy jest ona wyrównana i jakimi on gra kamieniami? Ewentualnie jakby Ci się chciało wstaw tutaj ruchy z tej gry.
Dziękuję
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-12-30, 22:37   

Nie gram programem, ale intensywnie używam RenLiba. To chyba oczywiste - trudno, żebym każdorazowo od początku układał sobie kamyczki na gobanie i nad nim ślęczał.

Z programów dysponuję Fiverem i Piskvorky, ale oba grają na overline, więc i tak są do bani.

Oto zamówiona partia z Deinem. Ja gram czarnymi i jest jeszcze trochę za wcześnie, by coś wyrokować na temat przebiegu.

1. D3-G5
2. E3-E5
3. D4-D6
4. F5-F4
5. G3-F3
6. C5 -B6
7. C2

Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na głupi pomysł, by zamieścić tu jakieś podpowiedzi dla którejkolwiek ze stron.
Ostatnio zmieniony przez dobrychemik 2008-12-30, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-30, 22:37   

Mam nadzieję, że gry nie są toczone w oparciu na renlibie, programach itd. bo to kompletny bezsens by był :roll:

P.S Fajnie chemik o_O

P.S 2 ( 23:12)
Co innego renlib jako miejsce do przechowywania gier niż renlib z bazą ruchów.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-30, 23:51   

dobrychemik napisał/a:
Angst - najszybszy gracz czekający teraz na mój szesnasty ruch

Gdybyś grał równie szybko, byłaby już jakaś 15 gra :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Grałem sobie to wcześniej trochę z Fiverem, jak widzę ruch Chemika od razu sobie gram różne warianty, ale najczęściej stawiam pierwszy ruch, który przychodzi mi do głowy :roll:
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2009-01-01, 16:16   

zukole napisał/a:
Mam nadzieję, że gry nie są toczone w oparciu na renlibie, programach itd. bo to kompletny bezsens by był :roll:
...
Co innego renlib jako miejsce do przechowywania gier niż renlib z bazą ruchów.
Nie do końca chyba rozumiem, przykładowo jeżeli grałbym partię i przed wykonaniem ruchu na sucho w Renlibie spróbował sam ze sobą grając kilku wariantów i dopiero po tym podjął ostateczną decyzję jaki ruch wykonam - to to jest według Ciebie kompletnym bezsensem, takie rozgrywanie gry czy posiłkowanie się programem w tym sensie, że to on sugeruje Ci posunięcia?

-Karol
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-01, 16:21   

Bezsensem jest dla mnie sytuacja, w której gracz opracowuje sobie open z kilkoma programami, robiąc bibliotekę ruchów granych przez program w renlibie, a następnie robienie konkursu, w którym to uczestnik konkursu gra przeciwko tej bazie ruchów.

Chemik napisał, że korzysta z renliba, jako żeby nie grać każdej gry od początku - przechowuje sobie gry. Do tego nie mam zastrzeżeń. Co innego jak ma w renlibie open konkursowy z biblioteką ruchów opracowanych na grach z programem ( pierwsza część mojego posta ) i z niej korzysta w czasie gry. W takim przypadku uczestnicy nie grają z chemikiem, tylko z programem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group