Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka (znowu...)
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-17, 23:37   

a co mogą robić jak im prezydent wiąże ręce???
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-17, 23:54   

truskawek proszę...

o ile pamiętam liczba ustaw przyjętych za kadencji PO to 106 (może teraz już więcej)
a liczba wet Prezydenta: 4

bądź poważny
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-18, 00:04   

a żadna z nich znacząca (np.zmiana mandatu za przejście na czerwonym z 250 na 100)

czekam na odpowiedź w sprawie ile ważnych ustaw zawetował prezydent??? a pozatym czy logiczne jest tracenie sił na ustawę, której grozi Veto(zapowiedź prezydenta) Co do sprawowania włądzy wystarczy porównać rozwuj dróg , za PiSu może więcej oddano w ciągu roku, ale ja bym patrzył na podpisane umowy, kontrakty, przetargi...
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-18, 10:14   

WY DO RESZTY JUŻ ZDURNIELIŚCIE O POLITYCE W LINKACH ROZMAWIAĆ. :P
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2008-11-18, 10:32   

alicecooper napisał/a:
a dlaczegóż to nie po mojej myśli ma być odpowiedź ze należy coś zrobić??


Bo to PO coś próbuje zrobić (nie oceniam czy wyjdzie dobrze, czy źle)

alicecooper napisał/a:
2) poza tym ustosunkowywanie się do pytań typu : czy należy coś robić ? (podobnie jak czy należy jeść , pracować, żyć itd) uwłaczało by mojej inteligencji:)


Brak odpowiedzi na jakiekowiek pytanie oznacza tylko i wyłącznie brak szacunku do osoby zadającej to pytanie. A u osoby nadwyraz inteligentnej (z Twoich postów jednoznacznie wynika, że za taka się uważasz- i ja tego nie neguję) tak nie powinno być.

truskawek napisał/a:
fikołek to może nie, bo szelki by się mogły odpiąć;p Ew. przysiad:D a tak całkiem serio nie mówie że PO jest ok, są po prostu mniej be:P


Niestety i jedni i drudzy są tak samo be.
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-18, 14:29   

Alis, a zastanawiales sie moze dlaczego wiekszosc z dotychczas sprywatyzowanych szpitali radzi sobie dobrze i do tego ich pacjenci tez sa raczej zadowoleni? Wiekszosz przychodni rowniez nie jest juz panstwowa, lecz prywatna. Nie przeszkadza to ludziom nie placic w nich za badania, ktore sa realizowane na podstawie kontraktow z NFZ. Nie widze nic zlego w tym, ze ktos kto sie na tym zna, ma przejac zadluzony po uszy szpital za zlotowke, zrestrukturyzowac go a pozniej na nim zarabiac. Lepiej brac od niego podatki od dochodu niz dokladac do darmozjadow zadluzajacych sie za nasze pieniadze.
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2008-11-18, 15:02   

alice napisał:
Cytat:
1) nie prezydent ale ówczesny premier


marku, truskawek mógł sie pomylić, przecież jak się tak samo zaczeszą to kto oprócz alika ich rozrózni :P

- agencja się pomyliła i wybrała niewłaściwe zdjęcie, oni sa niewinni, ok
- informator wprowadził Kurskiego w bład z Wermachtem, oni sa niewinni, ok
- premier się pomylił i zaufał lepperowi, oni są nie winni, ok
- lipcowi się podwineła noga ale dobrze mu z oczu patrzyło, oni są nie winni, ok
mógłbym tak godzinami pisać, zawaliłbym kilkadziesiąt stron takich przypadków, tylko po co? nie uważasz że coś za często się mylą? (w doborze informacji, współpracowników, itp)

za PO też nie jest kolorowo, są kolesie, nepotyzm, opierdalactwo, ale uwierz mi tak źle jak prze rok rządów kaczorów nie było, nie jest i zakładam że nie będzie (chyba że wrócą do władzy, byle nie :P ), nawet najgorszy rząd w 1000 letniej naszej historii - Olszewskiego nie zrobił tyle zła dla narodu co oni, ale w sumie analogia jest właściwa, przecież kaczory wtedy właśnie wypłynęły na powierzchnię
Ostatnio zmieniony przez lutalek 2008-11-18, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-18, 15:10   

Ponieważ jest to temat pt. Linki, to najwyższy czas wywalić stąd tą dyskusję i wstawić link do niej... Czy jest tu jakiś Admin?
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-18, 17:01   

co do prywatyzacji opieki zdrowotnej powem na swoim przykładzie

w 2 lata 5 razy skręcilem kolana (2x prawe, 3x lewe) i dopiero jutro mam badania (płyn torebkowy+ rezonans magnetyczny) na które czekałem od końca czerwca, bede musiał zapłacić pomimo że wykonane zostaną w szpitalu państwowym, do tego nie ukrywam że idę i tak wcześniej bo lekarz-znajomy znalazł wcześniej termin, wcześnije było mówione ,że na luty. Jest mi obojętne komu płacę za badania, czy prywaciarzą czy NFZ, dla mnie liczy się że będe zdrowy... albo przynajmniej dowiem sie co mi jest
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-11-18, 17:20   

truskawek napisał/a:

w 2 lata 5 razy skręcilem kolana (2x prawe, 3x lewe)


Może powinieneś raczej iść do okulisty?
:)
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-18, 17:26   

truskawek napisał/a:
albo przynajmniej dowiem sie co mi jest


Ja bym Ci powiedział co Ci jest ale by mi posta usunięto :twisted: Nie wiem kim trzeba być żeby sobie kolana poskręcać tyle razy.

A ja tam nie narzekam na prywatne przychodnie - jedną z nich prowadzi moja ciotka i często tam wpadając po zwolnienia lekarskie widzę co się dzieje - a dzieje się naprawdę dobrze. Dlatego mam nadzieję, że PO te szpitale przepcha tak jak kilka innych ustaw, których poprzedni rząd bał się dotykać ze względu na słupki poparcia (które de facto i tak były na żenująco niskim poziomie).
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-18, 19:08   

ktoś jak podzieli temat, to i tak od pewnego miejsca, więc nie widze powodu by się wstrzymywać

jakbym bał się rywalizacji, nie chciał grać w nogę i się próbował oszczędzać, też bym załatwiał sobie zwolnienia lekarskie, ale jestem dziecinny i lubie bawić sie w "piłkę nożną"


Co do ryzykowania poparcia to zgodzę się z przedmówcą, warto zaryzykować pare-parenaście prosent poparcia by zrobić coś dobrego dla kraju, bo po to są u władzy :D
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-18, 20:40   

soul ależ ja jestem za prywatnymi szpitalami i za płatną opieką medyczną
ale proste pytanie - czy dziś wszystkie szpitale są deficytowe? i prosta odpowiedź - nie
to dlaczego PO chce żeby zostały one spółkami prawa handlowego w ciągu roku wszystkie bez wyjątku i odwołania?(a jeśli tego nie zrobią to kary itp) przecież to śmierdzi przekrętem jak stąd do księżyca
ja po prostu zostawił bym wybór szpitalom
Cytat:
- informator wprowadził Kurskiego w bład z Wermachtem, oni sa niewinni, ok
przecież jest nawet potwierdzenie z niemieckich archiwów wojennych, Kurski powiedział czystą prawdę
Cytat:
Bo to PO coś próbuje zrobić (nie oceniam czy wyjdzie dobrze, czy źle)

jedyne co widzę co robi PO to PR
Cytat:
- premier się pomylił i zaufał lepperowi, oni są nie winni, ok

nie zaufał po prostu tylko taki "koalicjant" był do dyspozycji
a jak chciało PIS wtedy nowych wyborów to przecież PO powiedziało nie
wiec była albo koalicja z lepperem albo rząd mniejszości , cóż mniejsze zło
lutalek napisał/a:
lipcowi się podwineła noga ale dobrze mu z oczu patrzyło, oni są nie winni, ok
sądzę lipec jest winny

tak możesz tak godzinami cytować (część prawdziwie cześć jak widać nie)
jednak moim zdaniem PIS zrobił sporo dobrego a w porównaniu z PO które nie robi nic to chyba mówi samo za siebie
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2008-11-18, 23:00   

Niestety czytam codziennie gazety i muszę się zgodzić z alicem, że co by ludzie z PO nie zrobili, to piszą o nich po prostu mniej. I wygląda na to, że nie dlatego mniej, że mniej robią, tylko z innych, nieznanych mi powodów.

Co do prywatnych szpitali to nie bardzo mam zdanie, bo mało wiem.
- Czy państwowe szpitale muszą przyjmować pacjentów, za których będzie płacił tylko NFZ?
- Czy prywatne muszą przyjmować takich pacjentów i jak to jest wtedy z braniem za nich kasy z NFZ?
Bo jeżeli miałbym wybór, iść do państwowego i prywatnego, i za oba nie płacić, to poszedłbym, coś takiego, do prywatnego.
Natomiast jeżeli państwowe muszą, a prywatne nie muszą, i przyjmują tylko tych płacących za siebie, to nic dziwnego, że sobie lepiej radzą.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-18, 23:32   

jak wygląda np prywatny dentysta blisko mnie

czy można za pieniądze? - można tego samego dnia i wszystko:)

czy można w ramach ubezpieczenia?
można - najbliższy termin za miesiąc czy dwa i tylko zabiegi zakontraktowane przez NFZ typu borowanie czy opatrunek itd

na papierze to ładnie wygląda jak PO mówi ze w spółkach będą zabiegi normalne zakontraktowane , tylko kto wytrzyma miesiąc z zębem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group