Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka (znowu...)
Autor Wiadomość
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-19, 09:56   

A kto chodzi do dentysty dopiero jak nie moze wytrzymac z bolu? Gdybys chodzil regularnie na kontrole, refundowana przez NFZ (tutaj nie przeszkadza miesieczny termin) to raczej nie dopuscilbys do stanu, w ktorym musisz isc do dentysty natychmiast ;-) Dodam, ze raczej branie jedynie tego co refinansuje NFZ w przypadku uslug dentystycznych raczej mija sie z celem. Co do kolejek i terminow to tutaj problemem nie jest czesto mala liczba pacjentow przyjmowanych z puli NFZ (zeby wiecej przeznaczyc na dochodowych prywatnie przyjmowanych) lecz limity narzucane odgornie przez fundusz. Ogolnie troche sie orientuje jak wygladaja rozliczenia dajmy na to szpitala z NFZ i zapewniam Cie, ze to dopiero jest przekret :D

Co do przymusu prywatyzacji, to ja nie widze w tym nic zlego. Nie widze zadnego racjonalnego uzasadnienia tezy, ze szpital musi byc panstwowy jesli nie przynosi strat. Byc moze jest dalej zle zarzadzany bo moglby przynosic spore zyski. A jesli sie nie uda, to koszty poniesie wlasciciel a nie panstwo ;-)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-19, 10:44   

soul_reaper napisał/a:
A jesli sie nie uda, to koszty poniesie wlasciciel a nie panstwo ;-)

jeśli wierzysz ze prywatni właściciele będą ponosić koszty w niedochodowym interesie to wierzysz w cuda donkeya

(a taka jest specyfika szpitali że niestety dużo jest i będzie niedochodowa)
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-19, 12:05   

alicecooper napisał/a:
jeśli wierzysz ze prywatni właściciele będą ponosić koszty w niedochodowym interesie to wierzysz w cuda donkeya


To chyba kaczyzm jakiś nie wierzyć w ściągalność systemową - może Ci z PiSu tak mają :wink:
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2008-11-19, 12:38   

marku, za każdym razem kiedy wdam się z toba w jakąś polemikę polityczną przypominam sobie że to nie ma sensu, ty jesteś takim kaczkowym betonem :twisted: , tak bardzo jesteś w nich zapatrzony, że nie przyjmujesz żadnych logicznych argumentów przemawiających przeciwko nim :P

już sam nie potrafie sobie wyobrazić, co takiego musieliby zrobić, żebyś się do nich zraził, jest coś takiego wogóle :wow:

zresztą nieważne, właśnie leci w radio Guano Apes, kończe......
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-19, 13:22   

beton to widzę po stronie PO

czy już zapomnieliście że miała być ofensywa październikowa ??
jak zapowiadało PO ile to ustaw nowych wprowadzi
i co im wyszło?

a przed wyborami jak skamłali że mają mnóstwo projektów ustaw tylko pis im nie daje wprowadzić
gdzie one są?

a rezultaty działania komisji Palikota? 0 (zero) poprawionych ustaw po roku rządów !

powtórzę PO nic kompletnie nie robi, trzeba mieć klapki na oczach żeby temu zaprzeczać

właśnie dlatego uważam pis za mniejsze zło
natomiast jestem jak najdalszy od wielu ich poglądów, ale trzeba być konsekwentnym i zwalczać gorsze :)
 
 
Truskawka 

Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 33
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-19, 14:34   

Heh... w sferze polityki nigdy nie dojdziecie do porozumienia
Jak dla mnie powinien powstać POPIS i wszyscy byliby zadowoleni... Tylko Kaczki i Donaldy musiałyby najpierw znaleźć kompromis, co pewnie nigdy nie nastąpi... ;]

Ps. Na wszystkich forach dyskusyjnych, jakie miałam okazję odwiedzać, dyskusje na temat polityki ZAWSZE kończyły się kłótnią.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-19, 16:22   

alicecooper napisał/a:
ale trzeba być konsekwentnym i zwalczać gorsze :)


Zatem zwalczajmy chamstwo, tolerancje dla przestępców, buraczyzm, popolizm, kościół w polityce, afery i niewiarygodnego prezydenta.

PS. Prezydent odpowiedział dziennikarzowi zagranicznemu na pytanie w języku angielskim!! Szok.
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-19, 16:45   

Apropo angielskiego to dwa filmiki w tym języku, już niestety trochę nie na czasie, ale ciągle śmieszne :)

http://www.youtube.com/watch?v=i_zCG-qLeRo

http://www.youtube.com/watch?v=4_XP8FK5460
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-19, 20:38   

alicecooper napisał/a:
jak wygląda np prywatny dentysta blisko mnie

czy można za pieniądze? - można tego samego dnia i wszystko:)

czy można w ramach ubezpieczenia?
można - najbliższy termin za miesiąc czy dwa i tylko zabiegi zakontraktowane przez NFZ typu borowanie czy opatrunek itd

na papierze to ładnie wygląda jak PO mówi ze w spółkach będą zabiegi normalne zakontraktowane , tylko kto wytrzyma miesiąc z zębem


Dokładnie tak jest, tylko czy radykalna różnica pomiędzy leczeniem prywatnym a państwowym jest tu argumentem za pozostawieniem tego drugiego? Dla mnie wręcz przeciwnie, to najlepszy dowód, jak niewydolna jest państwowa służba zdrowia i do jakich patologii prowadzi (jak wszechobecna korupcja...). Sprywatyzować i niech konkurencja zadecyduje o cenach oraz o przyciąganiu klientów, a nie jakieś urzędnicze decyzje.

alicecooper napisał/a:
natomiast jestem jak najdalszy od wielu ich poglądów


Brzmi interesująco, acz uwzględniając wszystko to co pisałeś w wielu postach, ciężko uwierzyć ;)

Truskawka napisał/a:
Jak dla mnie powinien powstać POPIS i wszyscy byliby zadowoleni...


Tak, powinien powstać POPiS. I później niechby POPiS dostał solidnego kopa w kaczy kuper i dopiero wszyscy byliby zadowoleni. Bo po powstaniu i zadomowieniu się na stołkach rządowych zadowoleni pozostaliby jedynie nieliczni beneficjenci związani z obiema partiami.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-19, 21:14   

kaczki wysłać na dłuuuugie wczasy na jakąś węgierską wieś, a koalicje powienien zawiązać Dorn(PiS, wiem że wydalony, ale chyba jedyny który się nie kompromituje) i Komorowski(wiele lepszy od Tuska, szkoda że nieraz brak mu odwagi)
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-20, 02:09   

Swoją drogą ciekawe czemu Jurek, Dorn i wielu innych posłów odeszło z tej partii a dziś nie powiedzą ani jednego dobrego zdania na temat jej kierownictwa? Stawiam, że następny będzie Gosiu.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2008-11-20, 15:59   

nie powiedzą ani jednego zdania dobrego bo takie zdanie nie istnieje(zakładając że miało by być ono prawdziwe)

Co do PiS to Gosiewski, Cymański i Pit Bull są nie do ruszenia
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-11-27, 00:21   

Coś czuje, że pakiet zdrowotny pójdzie w PIS....u przez prezydenta :P W sumie całkiem racjonalne wydają się spółki handlowe działające w ramach państwa.
Ostatnio zmieniony przez bmac 2008-11-27, 09:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-27, 00:59   

coś czuję że niektórzy nie rozumieją że tu nie chodzi o żadne spółki w ramach państwa:)

może szerzej że nie chodzi tu wcale o pytanie czy prywatyzować czy nie
bo w tym temacie to jestem liberałem kompletnym i uważam że państwowe powinno być wojsko i policja ewentualnie niektóre strategiczne firmy czy tez obiekty
a reszta z edukacją lecznictwem itd prywatna

ale słowo o historii której młodsi nie znają i nie kumają

Narodowy Fundusz Inwestycyjny – fundusz inwestycyjny typu zamkniętego, w formie założonej przez skarb państwa spółki akcyjnej


w latach 90tych w Polsce powstał Program Powszechnej Prywatyzacji
10% majątku pozostałego po PRL, państwowego! zostało przekazane do NFI (Narodowe Fundusze Inwestycyjne), przekazane oczywiście za darmo, Fundusze te były zarządzane przez "niezależnych", "profesjonalnych" managerów (często zagranicznych) mało tego Fundusze te zostały zwolnione z wielu podatków itp
"podobno" zamysł był taki żeby te Fundusze popchnęły do przodu rozwój Polski

rezultat? majątek (olbrzymi !!) został kompletnie roztrwoniony (do dziś błąkają się te NFI po giełdzie - są nic nie znaczące), co się stało z tym majątkiem zapytacie? 1) trafił w ręce zarządzających, 2) trafił w ręce tych którym zarządzający opylili co lepsze spółki

NFI to był największy przekręt gospodarczy w Polsce ! (i długo nic go nie pobije, afera FOZZ to przy tym zabawy w piaskownicy)

autor tej rewelacyjnej operacji?
Janusz Lewandowski - bliski współpracownik Donalda Tuska

współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego (wraz z Tuskiem ich pierwsza partia) (nazywana w latach 90 tych w skrócie Kongresem aferałów)
następnie w Unii Wolności (do której przeszedł razem z Donaldem)
a potem w PO (jest we władzach krajowych)

powtórzę NFI – spółki akcyjne skarbu państwa

brzmi znajomo? prawda że dobry patent? muszę przyznać że w 1 "wspaniały" - bo nie ma winnych - oni chcieli dobrze tylko im nie wyszło - tak się tłumaczą

vilumisiek napisał/a:
W sumie całkiem racjonalne wydają się spółki handlowe działające w ramach państwa.

tak Vilu uważam ze to dobry pomysł
pod 1 warunkiem
że nie będą tego robili ludzie z PO

PS najlepsze jest to że Lewandowski się jeszcze chwali PPP i NFI - największymi gospodarczymi porażkami kilku stuleci w Polsce

PS2 młodszych kolegów gorąco zachęcam do zapoznania się z podstawami historii najnowszej naszego kraju

PS3 powtarzam nie jestem przeciw prywatyzacji szpitali, ale powierzenie tej sprawy PO to tak jak powierzenie lisowi pilnowania kurnika, a wilkowi owieczek

PS4 najlepszy komentarz co do "sukcesu" NFI to: ....
Projekt uchylający ustawę o NFI (od 1.1.2009)
http://www.pb.pl/Default2...de-0baf7a1cac1e
(wreszcie, szkoda że tak późno)
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-29, 13:20   

jaki masz zysk w poświęcaniu tyle czasu na pisanie takich wiadomości? :)

lepiej zamiast zajmować się magicznym "ONI" zająć się sobą, żyć proaktywnie, a nie rozgrzebywac przeszłość unikając odpowiedzialności za swoje własne życie i decyzje... ciągle tylko negatywne aspekty, których tak naprawdę na ogólną skalę jest mało i często nie mają większego wpływy na całość.

i tak nikogo nie przekonasz, nawet nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto doczyta do końca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group