Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:44
Nowy Turniej Gomoku (NT)
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-07, 22:26   

powiem tak: Jest "paru" graczy (wiadomo kto, po statach, którzy przychodzą bardzo często, jednak do 8mki się nie łapią. Dawniej mieli szansę(powiesz że teraz też mają) "powalczyć" o miejsce w generalnej. a teraz wystarczy że będzie 5ciu takich co zawsze wygrywają turniej, i nigdy na nim się nie spotkali(raz przychodzi jeden, raz drugi, raz 3ci, raz 4ty, raz 5ty) i Tych wszystkich 5ciu zawsze będzie przed "grupą pościgową" która sumiennie gra w każdym NT...
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2009-01-07, 22:29   

Truskawek, Ty chcesz, żeby słabsi mieli równe szanse wygrania cyklu NT jak ci lepsi. Toż to nonsens. To lepsi powinni przodować, właśnie dlatego, że są LEPSI! Za częste chodzenie na turnieje jest nagrodą to, że ma się liczne okazje zdobywania punktów. I to powinno wystarczyć. Nie premiujmy miernoty! Dla maluczkich i tak już jest bonus: punkty za każdą wygraną (i bye'a też).
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-07, 22:30   

Truskawek, Ty piszesz w tym momencie o sobie ( choć nie tylko ) . Może to będzie chamskie z mojej strony, ale czy naprawdę liczyłeś, że jak zbierze się grupa +1500 z oficjali to będziesz z nimi walczył o podium ?
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-07, 22:36   

Ostatni turniej wyglądał tak: najlepsi gracze w większości kończyli czasówkami. Nie no spoko - czas to tez element gry :) :):) Z drugiej strony rozgrywanie partii na bardzo długie czasy nie ma sensu, bo chęć grania w takich rozmiarach czasowych jest funkcją wielu czynników. Nie mówię, że to bardzo źle, ale wciąż brakuje bardziej prestiżowych rozgrywek poza Euroligą. Za słowem prestiż i motywacja kryje się powstawanie naprawdę ciekawych partii, ci wolniej lecz skrupulatniej myślący mają mniejsze szanse zaistnieć w NT, co wcale nie znaczy, że cykl takich rozgrywek traci sens.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-07, 22:45   

Nie zgadzam się. NT jest rozgrywką prestiżową, wystarczy zobaczyć ilu chętnych ( tych, co chcą grać, a nie jacyś przypadkowi ) się zgłosiło. Istotnie brakuje graczy z Estonii, Rosji czy kilku Czechów ( dlatego piszesz że nie są, bądź są mało prestiżowe :P ), co nie zmienia faktu że w porównaniu do oficjali wypadamy bardzo dobrze ( patrząc na to co było w ostatnich latach ). Co do czasu, to po to jest 3,5,7 - żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Granie na minutę na razie nie ma sensu, zaś 10 i dłużej to niestety mało kto miałby czas na maraton. Odnośnie ostatniego turnieju to jeżeli mamy graczy na podobnym poziomie, a czas 3 minut jest dość krótki, więc zwykle nikt nie chce podjąć ryzyka, dlatego gry się kończą "wyścigiem".
Ostatnio zmieniony przez zukole 2009-01-07, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-01-07, 22:47   

Może to chamskie co napisze, ale według mnie po prostu Truskawku szukasz sukcesu dla siebie na siłę :) ja też jakoś tam nie wymiatam i nie łapę się do 8 NT , ale wg punktowanie powinno zostać takie jak jest...

bo skoro słabsi walczą z lepszymi, tym, że są częściej, to po co być lepszym?
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-07, 22:51   

dobrychemik napisał/a:
Truskawek, Ty chcesz, żeby słabsi mieli równe szanse wygrania cyklu NT jak ci lepsi.



chodzi mi tylko o zniesienie możliwości zebrania samą premią tylu punktów, ile niektórzy zdobywają w 3 turnieje, oraz by premia/dodatek nie był większy od puli zasadniczej (9pkt do zdobycia z gry, 10 za 1 miejsce) :|
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-07, 22:55   

Dlatego opłaca się grać w turniejom tym lepszym. Zajmą wyższe miejsce, dostaną więcej punktów. Jeżeli ma być prestiż, o którym pisał ermijo, trzeba jakoś zachęcić do gry tych lepszych, bo o tym, że "stałe grono" będzie przychodzić można było się domyślić.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-01-07, 23:00   

Truskawku, premie są dla najlepszych... 9pkt do zdobycia, jak ktoś zdobędzie 9 pkt to raczej też dostanie premię nie sądzisz? to, że ugrałeś w 3 turniejach mniej niż Attila w jednym nie znaczy, że trzeba zmieniać punktację
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-07, 23:15   

nic nie trzeba :) uważam, że warto rozmawiać. Rozumiem wasz punkt widzenia, miło by mi było gdyby ktoś zrozumiał mój. (nie musi od razu zmienić puntacji, ważne, by wiedział, że nie wszystkim ów system się podoba)
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-01-07, 23:38   

A może każdy kto jest z Lublińca powinien mieć +5 na każdym turnieju? ;)

chodzi mi o coś zupełnie innego...

samo to , ze za każdy ugrany punkt [także bye] jest punktem do klasyfikacji to juz jest duży plus według mnie dla słabszych... Dajmy jako przykład skoki narciarskie - tylko najlepsza 30 dostaje punkty, mozesz skakać 10 lat i ani razu nie dostać się do top30... Dlatego to ma taki prestiż i każdy dąży do tego, żeby być jak najlepszy, a nie każdy dąży do tego, żeby koniecznie przyjść na turniej...

Dla mnie stawianie na polepszanie jakości gier jest ważniejsze od stawiania na to, żeby każdy zawsze rzucał wszystko i przychodził na turniej...

tak mi się wydaję...

Wiem, że teraz będą głosy , ze jakby nie było punktu za kazda ugraną gre to by nie było nowych graczy, słabi by się szybko zniechęcali...

Dlatego uważam, że obecny system jest bardzo dobry

pozdrawiam
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-07, 23:47   

Muchal napisał/a:
A może każdy kto jest z Lublińca powinien mieć +5 na każdym turnieju? ;)



ja mieszkam dla uboczu, więc +2 wystarczy :twisted:


w skokach premie otrzymuje 30 na 50 (ew na 70 bo tylu maksymalnie przystępuje do kwalifikacji)

gdyby nie było punktów za grę, rywalizajca "wciągała" by 12-14 graczy do rywalizowania o ów punkty, z turnieju na turniej zniechęcając słabszych, coraz większy udział by mieli przypadkowi gracze, a chyba nie o to chodzi

Obecny system jest sprawiedliwy i ciekawy, z punktu widzenia góry drabinki zdobywanie punktów jest za łatwe(wygrane w turnieju, bay) a z dołu zdobywanie jest zbyt trudne(premie) a prawda leży po środku. Zresztą nie gramy o złote kamyki do gomoku:)
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-07, 23:50   

truskawek napisał/a:
miło by mi było gdyby ktoś zrozumiał mój


Rozumiemy Cię, co nie znaczy że się z Tobą zgadzamy.
Na pewno wraz z Kotem i Angstem omówimy to.

P.s Czytając Twój post wyżej, odnoszę wrażenie że Ty grasz o złote kamyki :P
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-01-08, 01:02   

Temat punktacji na pewno omówimy na posiedzeniu Komisji NT :)

Postaram się wrócić dziś ze swoimi uwagami, natomiast podstawowa jest taka, że za nami dopiero trzy turnieje, a zatem za wcześnie jest jeszcze na wyciąganie wniosków ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2009-01-08, 13:34   

Muchal napisał/a:
Dla mnie stawianie na polepszanie jakości gier jest ważniejsze od stawiania na to, żeby każdy zawsze rzucał wszystko i przychodził na turniej...


Oczywiście, ze tak, ale co to za "polepszenie jakości" jak tym najlepszym wystarczy wpaść raz na jakiś czas?

Zgadzam się z truskawą. Premie są świetnym pomysłem, ale powinny być troszkę mniejsze.

Jeszcze prośba, abyscie zastanowili sie nad jedna sytuacją: powiedzmy 11 w turnieju zdobył 4 pkt. ale 20 też zdobył 4 pkt. Ten 11 jednak wygrał pierwsze 4 gry i póxniej trafiał na czołówkę, ten 20 natomiast na początku przegrywał i wygrał 4 gry z outsiderami. Czy to uczciwe?
ktoś tu wspomniał o skokach, może warto pomysleć o punktowaniu miejsca w turnieju (kazdego) a nie wygranych partii?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group