Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:44
Nowy Turniej Gomoku (NT)
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-04, 09:54   

Dołączam do zaproszeń, a szczególnie mocno liczę, że także w najbliższe dwie niedziele pojawią się chętni do gry a termin 500-nego turnieju pozostanie niezmieniony. Proszę również o wcześniejsze deklarowanie na jakim nicku chce się zagrać w turnieju jubileuszowym, dotyczy to osób spoza aktualnej listy graczy, zwłaszcza tych, których mogę nie poznać bez problemu.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-04-17, 22:06   

Magda napisał/a:
17 kwietnia 2012 roku we wtorek o godzinie 21.00 odbędzie się 500-setny turniej z cyklu NT. W związku z tym jubileuszem zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu. Parametry będą takie jak zawsze, czyli 9 rund, 3 minuty na gracza, sw2. Liczymy na wysoką frekwencję i udany turniej. Przewidujemy symboliczne nagrody rzeczowe, szczegóły wkrótce.


Oczekuję otrzymać swą symboliczną nagrodę rzeczową :-)
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-17, 22:12   

Mówiłam Ci już żebyś podał adres, to podajesz mi mój :) więc się zdecyduj czego chcesz!
_________________
...
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-17, 22:42   

. . .To numer 500 był dziś we wtorek czy będzie w czwartek?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-17, 22:46   

Będzie w CZWARTEK

Zukole udaje, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem...


Zapraszam serdecznie wszystkich w czwartek na 21.00 :)
_________________
...
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-19, 00:55   

Z przyjemnością prezentuję efekt dotychczasowej pracy wszystkich członków Komisji NT nad kompletną listą nicków osób uczestniczących w cyklu. Nie jest to bezbłędny i w pełni uzupełniony zbiór danych, poprawki będą się pojawiać z czasem. Bazę danych można w tej chwili przeglądać albo na wrzuconym poniżej pliku graficznym albo w pliku excela, który można pobrać z chomika:
http://chomikuj.pl/rankin...,1599357689.xls
Wkrótce, prawdopodobnie po jubileuszowym turnieju, tabela pojawi się również na stronie.

W skrócie o konstrukcji zbioru:
- podzielony na dwie grupy: osoby które rozegrały co najmniej 5 turniejów i te, które uczestniczyły w mniejszej ilości; w drugiej grupie dominują osoby nierozpoznawalne, nierzadko przypadkowe, dlatego pierwsza jest znacznie bardziej interesująca i w niej przytłaczająca większość została prawidłowo zidentyfikowana
- gracze posegregowani malejąco w liczbie rozegranych turniejów
- puste pole w kolumnie nick główny oznacza nieznajomość bądź niepewność, "prog" oznacza oszusta grającego programem - 5 przypadków w ciągu całego cyklu
- kraj wyrażany za pomocą symbolu, sam znak zapytania w tej kolumnie oznacza, iż wiemy (albo przypuszczamy), że gracz jest obcokrajowcem, ale nie wiemy, skąd pochodzi
- inne nicki to kolumna ma spełniać funkcję pomocniczą, została dodana najpóźniej, stąd póki co widać ją w postaci wstępnej, będzie rozwijana z czasem

To tyle o prezentowanej bazie graczy i ich nicków. Nadmienię jeszcze tylko, że w najbliższym czasie będzie można zobaczyć również inne efekty naszych prac, m.in. stworzone przez Magdę statystyki frekwencji z całego cyklu i odtworzone wyniki dla I-ego sezonu oraz zrobiony przez Angsta plik z dokładnymi statystykami indywidualnymi graczy.

 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-04-19, 03:48   

Chciałbym, aby zostało sprecyzowane pojęcie głównego nicka. Czy jest to pierwszy nick gracza, czy może ulubiony, czy może ten na którym najwięcej gra, czy można go dowolnie zmieniać? Przykładowo nick magdula - został założony niedawno, partii rozegranych niezbyt dużo hmm...

Bardzo ciekawa i przydatna będzie kolumna inne nicki, chociaż przy niektórych graczach może zabraknąć miejsca :P . Dziwi trochę brak tych informacji przy nickach organizatorów, przecież mają wiedzę z pierwszej ręki.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-19, 09:12   

Dariusz mój drogi,

Wszyscy którzy powinni wiedzieć, to wiedzą, że od jakiegoś czasu nick magdula jest moim głównym nickiem. Reszta osób, która nie wie to z łatwością może się domyśleć kim jestem patrząc na nicki na których grałam w NT. Ponieważ jest tam podany mój najbardziej głupi nick.

Szkoda tylko, że jak zwykle coś Ci nie pasuje. Miałam nadzieję, że dożyję czasu, kiedy w końcu będziesz z czegoś zadowolony! Ale nie... Powiedz mi co robić, abyś w pełni był usatysfakcjonowany? Spełnię prawie "każdą" Twoją zachciankę, żeby sprawić byś w końcu poczuł w pełni zadowolenie z Naszej pracy, którą odwalaliśmy przez kilka tygodni po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie.

Może chcesz bym znowu Cię przepraszała? :P

Z poważaniem

Magdula
_________________
...
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-19, 09:44   

Nick główny, jak słusznie zauważyłeś, to pojęcie niejasne, dlatego nie potrafię wskazać jednoznacznych kryteriów. Najlepiej jak spełnia kilka z tych przez ciebie wymienionych: jest na nim najwięcej gier, a zarazem jest to najstarszy i najbardziej rozpoznawalny nick gracza. Tak jednak jest tyko w części przypadków. W pozostałych ustalając co wpisać w trzeciej kolumnie próbowaliśmy określić 1) jaki nick dany gracz uważa, za swój główny, nawet jeśli nie ma na nim najwięcej partii czy nie jest on zbyt dawno założony - w ten sposób zaklasyfikowane zostały właśnie m.in. takie osoby jak arczi, magdula czy zukole (tak, czasem podawany jest nawet nick juz skasowany, jeśli to właśnie pod tym pseudonimem osoba jest ewidentnie najlepiej rozpoznawalna) 2) wspomniana tuż powyżej kategoria rozpoznawalności 3) jeśli ciężko było ustalić jaki nick dana osoba uważa za swój główny czy jest na nim najlepiej rozpoznawalna, to wówczas z reguły wpisywany był ten, na którym posiada największą ilość rozegranych partii. To podstawowa ścieżka ustalania głównego nicku, choć możliwe, że były od niej jakieś wyjątki, o których teraz nie pamiętam.

Odrębnego omówienia wymaga kwestia osób nierozpoznawalnych. Wielu uczestników NT, zwłaszcza poziomu zielonego czy słabego żółtego, to ludzie przypadkowi, którzy zagrali raz czy dwa, ale nikt ze znanych graczy ich nie kojarzy. Takim osobom sprawdzaliśmy statystyki i próbowaliśmy jakoś dociekać, kim są, a jeśli nie przynosiło to powodzenia to wówczas w kolumnie nick główny wpisywany był ten, na którym zagrali w NT (zwykle było na nim kilka bądź kilkanaście tysięcy partii).

Ostatnia kolumna z pewnością jest ciekawa, jednak to co obecnie na niej widać, to dopiero zalążek. Dodałem ją najpóźniej i z początku miała pełnić rolę stricte pomocniczą dla nas, organizatorów, przy ustalaniu niektórych osób rozpoznawalnych, dla których mieliśmy problemy z odszukaniem nicków - i po znalezieniu były tam wpisywane (np. tak było z graczami rogerfedererx, ntrange czy 0dd0). Po pewnym czasie uznałem jednak, że warto też dopisywać także nicki innym osobom i zacząłem to robić, jednak jak zaznaczyłem, jest to dopiero początkowe stadium. Nickami organizatorów się nie zająłem bo nie sądziłem, żeby to był akurat dla kogokolwiek najbardziej palący w tej chwili problem :) Owszem, gdyby robić z tego encyklopedię nicków, to wówczas można by dla niektórych wypisywać nawet i po kilkadziesiąt czy ponad 100 pseudonimów, jednak tutaj nie planuję większej ilości niż kilka na osobę, najczęściej pozostanie to 2-3.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-04-19, 10:53   

lol, jestem w top 10. Jak nie wiele trzeba, żeby być w czubie. Choć w swej "karierze" w turnieju niedzielnym grałem góra 5 razy. Świetna robota!
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-19, 12:18   

Zgodnie z zapowiedzią umieszczam poniżej przygotowane przez Magdę statystyki frekwencji dla wszystkich rozegranych dotychczas 499 turniejów z cyklu NT. Konstrukcja tego zbioru danych jest bardzo prosta i czytelna, mamy podział na lata, sezony i miesiące. Na podstawie podanego czasu gry można poznać w jaki dzień tygodnia odbywał się dany turniej. Kto chce może również przeglądać plik excela na chomiku:
http://chomikuj.pl/rankin...,1600005762.xls

 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-04-19, 15:27   

Jakie to czasochłonne. Wiem, że ciężko było by to przenieść teraz do bazy danych, jednak arkusz kalkulacyjny to nie najlepsza baza danych.
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-04-19, 17:04   

Magdo moja droga,

maestro napisał/a:
Nick główny, jak słusznie zauważyłeś, to pojęcie niejasne, dlatego nie potrafię wskazać jednoznacznych kryteriów. Najlepiej jak spełnia kilka z tych przez ciebie wymienionych...

I kto tu jest czepialski... Pobieżnie tylko przejrzałem tabelkę, a że Twój nick jest jednym z pierwszych i raczej większość jako główny dała by Ci inny. Tylko dlatego posłużył mi za przykład.

A przepraszać mnie możesz w każdej swojej wiadomości :wink:

P.S.
Magda napisał/a:
...a nawet kilkanaście godzin dziennie.

Bez przesady :P . Dobra robota :)
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-20, 23:47   

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i przybycie na jubileuszowy turniej NT. 40 osób grających, a wraz z widzami około 60 miłośników gomoku, to całkiem niezły wynik, zwłaszcza uwzględniając nikłe zainteresowanie w ostatnich miesiącach. Uważam poziom i atmosferę tego turnieju za w pełni udane :) Gratuluję wyników czołówce, zgodnie z wcześniejszymi informacjami pierwsza "10" otrzyma pamiątkowe nagrody, nad ich przygotowaniem i wysyłką prace już trwają. Podobnie ze statystykami, zajmuję się aktualizacją tabel, które zostaną opublikowane już wkrótce.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2012-04-21, 09:58   

Co było nagrodą niespodzianką dla zwycięzcy?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group