Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bmac
2010-02-26, 11:44
Nowy Turniej Gomoku (NT)
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2008-12-29, 01:18   Nowy Turniej Gomoku (NT)

1 stycznia startuje Nowy Turniej Gomoku (NT) w zmienionej formule. W odpowiednich tematach możecie znaleźć Regulamin NT oraz krótki Przewodnik NT w formie pytań i odpowiedzi, który będzie regularnie poszerzany na podstawie zadawanych przez Was pytań :)

Od tej chwili przyjmujemy zgłoszenia, proszę wszystkich chętnych o zapoznanie się z Regulaminem i zapraszam serdecznie do uczestnictwa w imieniu swoim i pozostałych Organizatorów (Maestro i Zukole) :!: :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
fagda 

Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 31
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 2009-01-02, 17:37   

brawo Ptyl !!!!
buziaki za to, ze sie w koncu odwazyles!!!!

gratulacje dla tych co na pudle :-) )
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-01-03, 05:39   

Przedluzacz, b5er7, s60? Nie znam tych Panów/Pań. Może jak bym zagrał to by się grzecznie przedstawili, co jednak nie zmienia faktu, że gracze mieli być rozpoznawalni ;)
_________________
Peace&Love
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-03, 09:32   

Dokładnie ! Mi tez się to nie podoba i od razu widać kto lubi być nierozpoznawalny, z biegiem czasu mam nadzieję poznamy wszystkich a ryzyko błędów(oszustw) będzie zmniejszone do minimum. Czyli do 0.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-01-03, 09:57   

Peaceman napisał/a:
Przedluzacz, b5er7, s60? Nie znam tych Panów/Pań. Może jak bym zagrał to by się grzecznie przedstawili, co jednak nie zmienia faktu, że gracze mieli być rozpoznawalni ;)

Przedluzacz - Marcin133
B5er7 - Protiz
S60 - Swist4k (nie znam innych nicków, na s60 ma ponad 1000 gier, przyjęty z rekomendacji Maestro).

Pracujemy nad kompletną listą graczy, a zaraz po jej ukończeniu umieścimy ją na Forum.

Anonimowości nigdy nie wyeliminujemy w 100%, bo musielibyśmy wtedy odrzucać (w zasadzie bez konkretnego powodu) sporo graczy, których akurat nie znamy/nie znacie...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-06, 22:11   

NT, a przynajmniej jego początek odniósł sukces jakim jest niewątpliwie wysoka frekwencja oraz wysoki poziom. Myślę jednak, że system nagród/premi jest troche niesprawiedliwy. Otórz, z mego punktu widzenia dalsza rywalizacja nie ma sensu, tak samo jak staranie się o bycie na każdym turnieju, by w generalnej być "wyżej". Premia za pierwsze miejsce jest wyższa niż ilość punktów do zdobycia bez premi(a premia sama w sobie jest dodatkiem). Gracz z 1 miejsca otrzymuje AŻ 10 pkt czyli więcej niż mi, przeciętnemu hobbyście udało zebrać w 3 turniejach. Wiem że nie zmienia się zasad w trakcie gry, dlatego postuluje by premie turniejowe były mniejsze o połowę(5, 4, 3, 2.5, 2, 1.5,1 , 0.5). Wydaje mi się że takie rozwiązanie naciskać będzie na lepiej grających, by Ci częsciej przychodzili, a słabiej grajacym, ambitnym-da szansę przesoczyć leniwych zdolnych :P
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-06, 22:23   

Kwestię przyznawania punktów ustaliliśmy po dość długich negocjacjach. Na razie nie będziemy nic zmieniać ( jakby co, to na kota się zwali :P )
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-07, 20:27   

Właściwie należałoby to poważnie przedyskutować - po pierwszych turniejach miałem bardzo podobne wnioski jak truskawek. Punktację omawialiśmy długo, ale zarazem niezwykle krótko i pobieżnie, jeśli patrzeć np. w kontekście dyskusji w Komisji Rankingowej turniejów na żywo. Dlatego brałem pod uwagę możliwość, że to co ustaliliśmy nie będzie wolne od wad. Dziś widać, że ta punktacja jest zawodna i wiem dlaczego - nie wzięliśmy pod uwagę różnicy poziomów: średni poziom turniejów NT przed reformą był o kilka stopni niższy niż teraz, stąd ci średniej klasy gracze, którzy niegdyś mieli okazję przynajmniej od czasu do czasu zdobyć premię, teraz mają na to znikome szanse. Uważam, że Komisja powinna jak najszybciej omówić ten problem.
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-07, 20:59   

Jakoś w starym NT też tak było i o ile się nie mylę w niczym to nie przeszkadzało nikomu.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-07, 21:08   

Napisałem jaka jest różnica pomiędzy starym a nowym NT. Jak kto nie wierzy, może spojrzeć na klasyfikacje. Uważam, że premie powinny pozostać, ale na rozsądnym poziomie. Głosy zniechęcenia przez jeden szczegół nie wyjdą NT na dobre.
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-01-07, 21:31   

wg mnie jest dobrze jak jest... wygranie tura jest duuuużo ważniejsze od zajęcia np 4 razy 15 miejsca... jeśli zostaną zmienione premie to lepszym graczom nie ebdzie sie chcialo przychodzic bo wyprzedzac ich beda i tak ci ktorzy po prostu są częsciej
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-07, 21:49   

rozumiem, turniej dla Vipów, którzy zagrają z łaski raz na dwa tygodnie
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-07, 21:56   

Nie chodzi o żaden turniej dla vipów, chociaż ciągle ktoś o tym wspomina - totalna bujda. Kot podziela Twoje zdanie co do zmniejszania bonusów truskaw, ja tam jednak bym obecny system pozostawił, jak się zbierzemy ( zapewne jutro w godzinach turnieju ) to przedyskutujemy.

Według mnie, cykl NT powstał po to, żeby zgromadzić jak najwięcej graczy, którzy w dość miłej atmosferze graliby na kurniku. Wiadomo, że samym chodzeniem na tur za wiele się nie osiągnie, ale chodzi głównie o dobrą zabawę. Jednakże ktoś musi wygrać, więc niech "ci lepsi" się biją.

P.S Mam za sobą jeden turniej, więc wysoko nie jestem ( żeby nie było iż patrzę pod siebie )
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-07, 22:03   

Wydaje mi się, że jest to turniej dla ludzi "wtajemniczonych", tj. takich któzy złapali bakcyla, osiągneli już pewien poziom, mają podstawy już zakorzenione, chcą grać z osobami o podobnych "walorach", unikając przy tym "dzieciniady". Chodzi chyba też o to by zbierała się całkiem spora ekipa, i założe się, że większość graczy jest 1600-1900 niż 1901-2200, dlatego system powinien dawać szanse licznijszym :)

Kot, powalcz trochę:D
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-07, 22:08   

Jakby zgłosili się sami początkujący - 1200 bez wielkiego doświadczenia, to mielibyśmy im dorzucać pkt gratis ? Byłoby ich najwięcej, a także mieliby najmniejsze szanse na wywalczenie dobrej pozycji, więc ten argument z liczebnością ma się nijak do tego :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group