Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja Federacji
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-08-11, 10:39   Rejestracja Federacji

Kochani,

z prawdziwą przyjemnością informuję Was, że:
Cytat:

Na podstawie art. 7a ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (tekst jednolity: Dz.U. z 2001r. nr 81, poz. 889 z późn. zm.), ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. – Prawo o stowarzyszeniach (tekst jednolity: Dz.U. z 2001r. nr 79, poz. 855 z późn. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U, z 2000r. nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) orzekam wpisać stowarzyszenie sportowe pod nazwą:
Polskie Stowarzyszenie "Gomoku, Renju i Pente"
z siedzibą w Łodzi, do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Łodzi, pod numerem: "49".

podpisano:
Z up. Prezydenta Miasta
Mieczysław Nowicki
p. o. Dyrektora
Wydziału Sportu
Urzędu Miasta Łodzi

Chciałbym w tym miejscu gorąco podziękować wszystkim osobom, które nawet w najdrobniejszym stopniu przyczyniły się do tego, że rejestracja stała się faktem – przede wszystkim mojej kochanej żonie Agatce za wsparcie i wyrozumiałość, Piotrkowi (Angstowi) i Andrzejowi (Zakonowi) za pełne odpowiedzialności deklaracje pomocy, Przemkowi (Baddabowi) za pomoc w sprawach formalnych, wszystkim uczestnikom spotkania założycielskiego z Łodzi - za poświęcowny czas i wkład w dyskusje,
Marcie (Johance), Michałowi (Tramwajowi) i Karolowi (Kaka) za tłumaczenia, Maćkowi (Utratosowi) za setki pomysłów i inicjatywę na forum, Jurkowi (Ece) za zajęcie się sprawami forum i domeny, Maćkowi (Bmac'owi) za wiele cennych uwag i sugestii, Markowi (AliceCooperowi) i Darkowi (Dragonowi) za działania w Zarządzie, wszystkim obecnym na turnieju w Warszawie (szczególnie Ewie (Despair) za pomoc przy dyplomach i znowu Markowi (AliceCooperowi) za załatwienie lokalu oraz Maćkowi (Bmac'owi) za zorganizowanie grilla), Darkowi (Lonewolfowi) za konsultacje i podpowiedzi, wszystkim użytkownikom forum, których wypowiedzi pchały naszą sprawę do przodu i wszystkim innym osobom, które nas wspierały.
Przepraszam, jeśli kogoś szczególnie zasłużonego ominąłem, na pewno ktoś mnie poprawi...

Wyznam, że jestem bardzo szczęśliwy, że w tej kwestii dobrnęliśmy do szczęśliwego finału - mam przy tym świadomość, że to dopiero pierwszy krok na wcale niełatwej drodze.

PS. Decyzja jest z dnia 5 sierpnia - przepraszam za opóźnienie w jej ogłoszeniu, ale chciałem mieć ją wcześniej w ręku, żeby być pewnym na 100%.
Ostatnio zmieniony przez 100per 2004-09-17, 09:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-08-11, 10:58   

super:)))
bardzo milo nas wszystkich zaskoczyles, myslalam ze to sie troche przeciagnie ale jest lux :D z dnia na dzien taka wiadomosc, bez zadnej zapowiedzi;) jestem pod wrazeniem, myslalam ze to wszystko sie troche przedluzy.
pierwszy krok za nami, teraz, kiedy juz mozna startowac wszyscy z pewnoscia beda sie bardziej angazowac.
-----
obiecuje pomoc Wam ze strona (o ile potrzebujecie jeszcze jakiegos grafika amatora;)) ale dopiero we wrzesniu bo caly czas mam urwanie glowy ;) zobacze moze cos sie zmieni ale nic nie moge obiecac jezeli chodzi o wczesniejszy termin.
skoro jest juz federacja i mozna sie zajac strona to od razu bede kombinowala z logiem, moze cos z tego wyjdzie, tzn mam nadzieje;) ... musi wyjsc;p :>
jeszcze raz gratuluje 100perq :D
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-11, 11:20   

Super fajnie i w ogole :D

Miloszku drogi, jak bedziesz mogl, to wrzuc skan dokumentu, daj ostateczna tresc statutu, liste czlonkow, osoby w zarzadzie i komisji rewizyjnej.

Mysle rowniez, ze mozna dac wzor tekstu/pisma, jakie nalezy wyslac w celu uzyskania czlonkostwa.

Oczywiscie trzeba wyrobic pieczatke i zalozyc konto w banku.

Wiem, marudze, malo mi i wymagam, ale fajnie jest :mrgreen:
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-08-11, 11:38   

Ece napisał/a:
Miloszku drogi, jak bedziesz mogl, to wrzuc skan dokumentu, daj ostateczna tresc statutu, liste czlonkow, osoby w zarzadzie i komisji rewizyjnej.
Skan - zobaczę, co da się zrobić, statut - zaraz będzie, Zarząd i Komisja wymagają formalnej akceptacji na Pierwszym Walnym Zgromadzeniu Członków, które odbędzie się na najbliższym turnieju. Podobnie z listą członków - najpierw musimy przyjąć zgłoszenia, zresztą nie jestem pewien, czy jest potrzeba jej upubliczniania - zastanowimy się w szerszym gronie.

Ece napisał/a:
Mysle rowniez, ze mozna dac wzor tekstu/pisma, jakie nalezy wyslac w celu uzyskania czlonkostwa.
Jasne, sprawdzę, czy zakończyliśmy już opracowywanie ostatecznego wzoru i podeślę Ci do umieszczenia na forum.

Ece napisał/a:
Oczywiscie trzeba wyrobic pieczatke i zalozyc konto w banku.
Z tym akurat nie będzie tak różowo, jako, że nasza polska biurokracja jest piekna... Czekają mnie jeszcze wizyty w Urzędzie Skarbowym w celu uzyskania NIPu oraz uregulowania wszystkich formalności w związku z działalnością gospodarczą, której nie prowadzimy, a także w Urzędzie Statystycznym, żeby dostać REGON. O ile do pieczątki "numerki" nie będą niezbędne, to konta w banku bez nich nie założymy.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-11, 11:42   

Mialem dopisac, ale juz odpowiedziales, wiec nowy post z pytaniem:
Dlaczego "stowarzyszenie", a nie "federacja" ?
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-08-11, 12:27   

Ece napisał/a:
Dlaczego "stowarzyszenie", a nie "federacja" ?
Był to jeden błędów, jakie nam wytknięto w pierwszym wniosku... Poniżej cytat z tamtego pisma:

Cytat:
(...) Zgodnie z podręcznym słownikiem Języka Polskiego PWN z 1996 r., określenie "federacja" oznacza związek stowarzyszeń lub organizacji, czyli osób prawnych. Założycielami Stowarzyszenia są osoby fizyczne, co wyklucza użycie w jego nazwie określenia "federacja". (...)
 
 
 
Gość

Wysłany: 2004-08-11, 13:42   

Hmm...czuję się dumna :D
Za wiele nie robiłam, złożyłam raptem 2 podpisy, ale i tak po części czuję sie matką tego stowarzyszenia :-)
Już nie jesteśmy bandą zapaleńców...Teraz jesteśmy bandą zapaleńców z papierem :-)
Wnioskuję, aby na kolejnym turnieju (no może tuż po ;-) ) należycie uczcić tę niebywałą okazję :-) Może Jussi wpadnie z prezentem, albo jacyś Czesi.... 8)
Pozdrawiam!
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-08-11, 13:59   

Powiem krótko

GRATULACJE !!!
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-08-11, 14:49   

Jestem dumny z Tego co udało nam się osiągnąć. Za szczególnie dobrą decyzje uważam wybór odpowiedniej osoby Prezesa i członków zarządu. Nie do końca rozumiem funkcje komisji, zasady jej funkcjonowania i kto wchodzi w jej skład. Jeśli nie jest on ustalony z największą przyjemnością poświęce swój wolny czas na rzecz naszego stowarzyszenia.

Co do samej nazwy określenie ,,federacja,, uważam za zasadne gdyż chodzi o 3 gry: GRiP. Nasze stowarzyszenie mogłoby się nazywać ,,PFGRiP,,. Choć jeśli nie jest to możliwe w związku z tym co napisał prazes, doskonale to rozumiem.

Za najważniejsze nasz zadanie uważam popularyzacje gier GRiP. Należałoby się nad tym na poważnie zastanowić poprzez utwozenie odpowiedniego tematu (licze na konkretne posty, konkretne propozycję, odrzucająć destruktywną polemike). Jeśli chodzi o mnie to mógłbym na ten cel poświęcić część swoich drobniutkich zasobów finansowych. Jeśli gry te staną się popuralniejsze ławiej byłoby nam o pozyskanie sponsorów. Uważam, że głowny nas cel powinien być dość ambitny, żebyśmy mieli do czego dążyć. Naszym celem powinna być:
-popurarność gier GRiP porównywalna z popularność gry w szachy.
Teraz prawie nikt nie wie w Polsce czym jest Gomoku... nie mówiąc o Renju i Pente.
Naszym głównym zadaniem na najbliższą przyszłość powinno być zastanowienie się jak to zmienić, a później przejść do dzaiłania.
Nie będe pisał więcej gdyż nie jest to w tej chwili odpowiedni temat. Myślę, że niedługo takie powstaną.

Wierzę w ludzi, którzy zajmują się budowaniem naszego stowarzyszenia, zman ich wartość i jestem pewnien, że osiągniemy sukces. Mam nadzieję że nie przesadziłem z optymizmem :P

Karol

P.S. Grali dobrze, ale niestety przeciwnik nie pozbył się wcześniej Morientesa. Ironia.
Ostatnio zmieniony przez kaka 2004-08-11, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2004-08-11, 17:00   

100per napisał/a:
Ece napisał/a:
Dlaczego "stowarzyszenie", a nie "federacja" ?
Był to jeden błędów, jakie nam wytknięto w pierwszym wniosku... Poniżej cytat z tamtego pisma:

Cytat:
(...) Zgodnie z podręcznym słownikiem Języka Polskiego PWN z 1996 r., określenie "federacja" oznacza związek stowarzyszeń lub organizacji, czyli osób prawnych. Założycielami Stowarzyszenia są osoby fizyczne, co wyklucza użycie w jego nazwie określenia "federacja". (...)


heheh... az mi sie przypomina dyskusja z Lodzi na ten temat:)

Ale moje gratulacje dla wszystkich, ktorzy mieli udzial w tworzeniu Stowarzyszenia.Dziekuje Wam!

Prezesie - komisja rewizyjna Ci tego nie zapomni:P

serdecznie pozdrawiam,
Kamil
 
 
 
Ixchel 


Dołączyła: 30 Kwi 2004
Posty: 38
Skąd: Białystok
Wysłany: 2004-08-11, 22:45   

no w końcu się udało : :mrgreen:
teraz tylko czekam aż będę mogła zasilić szeregi stowarzyszenia swoją skromną osóbką :wink:
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-08-11, 23:56   

GRATULACJE dla nas wszystkich, wszyscy tego chcielismy. A podziękowania dla prezesa i zarządu za sprawienie, że NASZE marzenia stały się faktem.
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-08-12, 10:03   

Gratuluje wam :) )

Dziękuje za to, że zrobiliście coś dla polskiego gomoku. :wink:

DZIĘKUJE.

Mam jeszcze pytanie. Czy teraz jak Stowarzyszenie jest zarejestrowane to jest adres na który moge wysłać pozwolenie rodziców?
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-08-12, 10:24   

jacol91 napisał/a:
Czy teraz jak Stowarzyszenie jest zarejestrowane to jest adres na który moge wysłać pozwolenie rodziców?
Tak, postaram się dziś lub jutro przesłać Jurkowi deklarację członkowską, a on ją udostępni na forum, wraz z adresem, na który trzeba będzie ją przesłać. Oczywiście możliwe jest dostarczenie deklaracji osobiście, np. na turnieju, zapewne będzie to najbardziej populrna opcja.
 
 
 
baddab 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2004-08-12, 11:28   

Witam,

Jako konstruktor statutu nie mogę oprzeć się pokusie, aby wypowiedzieć się na temat zakwestionowania przez prawicowy Urząd Miasta Łodzi użytej nazwy federacja. Otóż wg mnie i wielu moich znajomych prawników nazwę mogę określić jaką tylko mi się poodoba ( wykluczając oczywiście terminy wskazujące na działania, które są sprzeczne z konstytucją e.g. faszyzm, komunizm, mordercy etc. ). Przy konstruowaniu statutu na samym początku umieszcza się artykuł: "Tworzy się Stowarzyszenie o nazwie.......". W miejsce wielokropka można wstawić wymyśloną przez siebie nazwę. Dla zainteresowanych tą tematyką polecam szczegółowe przeszukanie zasobów internetu - na pewno okaże się, że istnieje wiele stowarzyszeń, które w nazwie mają słowo federacja, związek itp. W moim odczuciu biurokratom z Urzędu pomyliły się pojęcia: potraktowali bowiem użyte w nazwie słowo federacja - nie jako element nazwy, ale jako określenie typu naszej organizacji ( choć w uzasadnieniu, które wkleił Prezes, argumentują to w nieco inny sposób ).

To tyle tytułem wyjaśnienia. Sorki jeśli kogoś znudziłem moimi wypocinami. Najważniejsze, że sprawa jest już zakończona.
Pozdrowienia i gratulacje dla Zarządu oraz Prezesa i jego Żony :-)

BadDab
_________________
S.F.W.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group