Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strona poświęcona gomoku mojego autorstwa
Autor Wiadomość
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-03, 20:24   Strona poświęcona gomoku mojego autorstwa

Witajcie. Od pierwszego dnia świąt powstała nowa stronka o gomoku. www.ermijo.cba.pl
Będę potrzebował pomocy w przyszłości więc założyłem ten wątek (można go przenieść ewentualnie do Hyde Parku).
Aktualnie pracuję nad listą/bazą graczy. Będę potrzebował Waszej zgody na umieszczenie w niej Waszych zdjęć i/lub imienia i nazwiska. Jeśli nie uzyskam pozwolenia - gracze będą identyfikowani jedynie poprzez nicki. To już od Was zależy, czy chcecie by wasze zdjęcie oraz imię i nazwisko istniało na "obcej" stronie internetowej.
Ewentualne zgody proszę przesyłać na PW/tego forum lub maila ermijo@op.pl wraz ze zdjęciem które będzie waszą wizytówką.

Dziękuję,
pozdrawiam Leszek.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-01-05, 09:03   

Chyba lepiej zaangażować się w rozwój istniejącej już strony -> www.gomoku.pl niż tworzyć nową.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-05, 14:30   

Jak wyżej :)
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2009-01-05, 21:33   

Niekoniecznie. Zawsze chętniej się pracuje nad swoją stroną, a być może z czasem część treści będzie mogła być skopiowana i na stronę Stowarzyszenia. Każda inicjatywa jest lepsza niż brak inicjatywy.
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-05, 22:14   

Gdyby Alice kiedyś łaskawie postawił MediaWiki, jak to zgłaszał bodaj jopq, to każdy by mógł sobie robić swoją własną stronkę, a jednak w ramach Stowarzyszenia. W chwili obecnej "ubijanie" niezależnych inicjatyw i wskazywanie gomoku.pl jako alternatywy brzmi jak bardzo kiepski żart.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-05, 22:25   

myślałem nad przejściem na joomle żeby nie było za dużo roboty

nikt nie ubija innych inicjatyw

nie raz prosiłem o pomoc i współpracę przy stronie ale odzewu nie ma
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-05, 23:18   

z zalozenia joomla i mediawiki to zupelnie inne rzeczy.

joomla wymaga normalnej pracy nad strona, po prostu daje mozliwosc postawienia swojej strony komus, kto nie umie sam sobie napisac strony.

a mediawiki daje wielkie mozliwosci zebrania typowej encyklopedycznej wiedzy na dany temat, tak jak np tutaj:
http://www.hexwiki.org/index.php?title=Main_Page

to jest wiki o hexie. przeciez cos podobnego mozna stworzyc o naszych grach, a nawet dorzucic i do tego connect6. kazdy czlonek stowarzyszenia moglby to uzupelniac, chocby napisac dwa slowa o sobie, mozna dodac przeciez rankingi, opisy kazdego z turniejow, opisy poszczegolnych gier, otwarc, whatevah, mozliwosci sa spore, a wszystko w czytelnym i popularnym systemie wikipedii.

"nie raz prosiłem o pomoc i współpracę przy stronie ale odzewu nie ma"

no bo w sumie nikt tak naprawde nie wie, czego na tej stronie brakuje - nie traktuj tego jako oskarzenia, tak po prostu jest, ze chyba malo kto wyobraza sobie jakby to nasze gomoku.pl mialo wygladac, zebysmy byli zadowoleni. postawienie strony na joomli nie rozwiaze tego problemu. a postawienie na stronie (niekoniecznie zamiast strony, ale jako waznego do niej dodatku) oprogramowania wikipedii pozwoli kazdemu napisac artykuly w temacie, w ktorym sie zna, czy to bedzie historia pente, czy tez lista nickow, ktore wygraly turnieje oficjalne, czy tez rozpiska regul renju (o ktore niedawno zreszta ktos pytal)...
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-05, 23:33   

No tak... moja strona jest na rdzeniu Joomla, bardzo mi się podoba ten cms, na prawdą ma wiele możliwości, wiele modułów do zainstalowania i co ważne - każdy mógłby redagować osobno artykuły a nad tym wszystkim czuwałby super admin. Jednak z drugiej strony współpraca w tworzeniu jednej strony wymaga wzajemnego zrozumienia, zaufania i podstaw edycji Joomla.
Można by spróbować Alice ! Wiem, że samodzielne prowadzenie dużej strony wymaga wiele czasu, cierpliwości, poświęcenia i można liczyć niemal wyłącznie na siebie.
Jeśli oficjalna strona gomoku.pl była by w "szablonie" Joomla, zamiast tworzyć nową(swoją) służyłbym pomocą w jej rozwijaniu.

P.S. Cms`y bardzo obciążają serwer więc to nie to samo co "normalnie" napisana stronka
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-06, 14:47   

Szkic listy graczy z Polski gotowy!
http://ermijo.cba.pl/inde...id=26&Itemid=43

Zastanawiam się na takimi kwestami:
1. Proszę o Was pomoc w tworzeniu listy graczy, gdyż moja wiedza nie jest aż tak szeroka w tym zakresie czyli: kogo brakuje na liście, czy jakieś osoby się powtarzają(bo mają inne nazwy nicków choć to ta sama osoba).
2. Jeśli ktoś ma specjalne życzenie aby umieścić w bazie graczy jego Imię i/lub Nazwisko i/lub zdjęcie - proszę o potwierdzenie takiego życzenia mailowo ermijo@op.pl z takimi informacjami. Inne formy zgody nie wchodzą w grę.
3. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby jeśli ktoś samemu o sobie napisze kilka słówek, w tym celu jestem gotów dać uprawnienia do modyfikacji jego profilu(login i hasło ja podam każdemu). Póki co sprawdzam taka możliwość rozwiązania.
EDYTOWANIA WIADOMOŚĆ: ad.3 za dużo z tym zabawy.

Dziękuję
Ermijo
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
Ostatnio zmieniony przez ermijo 2009-01-06, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-06, 15:04   

No wiesz... zapomniałeś o najbardziej kontrowersyjnej parze gomoku :P ale ponieważ już praktycznie nie gramy, nie mamy o to żalu :P
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-06, 15:32   

Droga Szarlotko:) Miło że się upomniałaś:) Już robię korekty, a takich korekt będzie na pewno dużo. Lista powstała w oparciu o Bazę Vilumiśka i nie zawiera wszystkich tam wymienionych graczy poniewaz nie mam pewności czy jest sens ich umieszczania.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-01-06, 15:57   

Ja zrobiłem galerie graczy i dałem Alisowi - on miał inną koncepcje bo chciał duże i sobie miniaturki porobić czy jakoś tak i powiedział, że tego na gomoku.pl nie da i żebym zrobił kolejne. Zawsze ciężko się dogadać z innymi natomiast wiadomo kto się starał i jeśli strona zasłuży na uznanie to i wiadomo kto będzie mógł się tym pochwalić.
 
 
 
casbah

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-01-06, 17:16   

Cash bah ? - czyli skończyła się nam gotówka ? :)
_________________
http://www.forum.gomoku.p...t=1174&start=90
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-01-06, 17:48   

Swoją drogą powinieneś się znajdować w bazie pod swoim pierwotnym nick'iem z odpowiednią ilością "zzzzzz":-). Długo nikt nie wiedział kto to ten Casbah.

Wracając do tematu, każda taka inicjatywa jest potrzebna, tym bardziej, że strona Ermijo wygląda na ambitny i ciekawy projekt.
Natomiast baza graczy ze zdjęciami i danymi osobowymi napotyka na przeszkody prawne. Bez wyraźnej zgody przedstawianych, nie można takich danych publikować. Może dobrym pomysłem jest rozesłanie do graczy mejli, z zapytaniem o zgodę i prośbą o kilka słów o sobie (kiedy zacząłeś grać, ulubiony open, gomoku mentor:-), największe osiągnięcie itp.)

P.s. Ta strona HexWiki rzeczywiście bardzo fajnie się prezentuje.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-01-06, 18:15   

NO to zaczynamy od Vince :) napisz Vince coś o sobie w kontekście gomoku a może nie tylko... z przyczyn wymienionych przeze mnie wyżej na ermijo@op.pl

P.S. Czyli w końcu casbah ?czy cashbah
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group