Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-09-23, 20:48
Mistrzostwa Świata Renju i Gomoku
Autor Wiadomość
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-05-10, 13:42   

Generalnie zainteresowany jestem wyłącznie renju. Chciałbym zagrać w QT i oczywiście top 5 w AT:) W przypadku odpadnięcia z QTrenju, raczej zagram w BT niż w GQT.

Podstawowe pytanie, ile będziemy mieli miejsc w QT... ale wydaje mi się, że nasz kochany zarząd wreszcie dokona tego na co czekamy od kilku lat i wprowadzi nas do RIF-u przed MŚ. Jeżeli tak się stanie mamy 3 miejsca. Myślę, że miejsca można rozdzielić tak:
- Mistrz i vicemistrz Polski w nadchodzących mistrzostwach renju (ewentualnie brązowy medalista w przypadku rezygnacji kogoś z pierwszej dwójki).
- Osoba najwyżej sklasyfikowana w rankingu PSGRiP.
- W przypadku rezygnacji 2 lub więcej medalistów MP do powołania kolejnych zawodników posłużyłbym się miejscami Polaków w rankingu RIF albo PSGRiP.
_________________
Peace&Love
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-05-10, 21:18   

Dzisiaj na stronie RIF-u opublikowana została informacja, że wszystkie federacje muszą podać swoje nominacje dotyczące reprezentantów na MŚ Renju przed 20 maja....

Co teraz? :)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-10, 21:38   

. . .O tydzień można ich ugadać na pewno, przecież turnieju nie przełożymy, bardziej martwiłbym się wstąpieniem : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-05-10, 21:40   

Dzisiaj nie prima aprillis ziom albo słabo z angielskim maturzysto :P

Deadline jest jakoś 15 Czerwca. Zresztą zostanie przedłużony dla sąsiadów - czyli dla nas :)

Edit/ Widzę że chaosu się wkręcił, więc tylko dopisze, że notka dotyczy nominacji do europarlamentu renju.
_________________
Peace&Love
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-05-10, 22:19   

Faktycznie, mój błąd ;-) nie zauważyłem słowa Comitee ;) pozdro
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2009-05-11, 00:47   

Europarlament renju. :]
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-11, 20:23   

list do prezydenta rif wysłałem 09.05.2009 o 4 rano ale dalej nie ma odpowiedzi ;/
co do kryteriów na MŚ nie należy zapominać że jeśli PSGRiP zapłaci za członkostwo w RIF to i wyśle swoich członków, a innych to chyba w drodze wyjątku
w każdym razie kwestia nie jest tak oczywista
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-05-11, 22:00   

1. Czy mógłbyś troche rozszerzyć pojęcie "PSGRiP wyśle swoich członków"? Zapłaci za transport, zakwaterowanie, opłatę startową etc.?

2. Myślę, że przesadzasz troche Marku. PSGRiP ma zgłosić Polaków, którzy będę jak najlepiej reprezentowali swój kraj, RIF nie będzie się interesował czy dany zawodnik płaci składki w terminie w rodzimym stowarzyszeniu.
Wiadomo, że chodzi tutaj głównie o kwalifikacje renju gdzie miejsca są ograniczone. Stąd ta "nieoczywista kwestia" i podświadoma chęc dominacji samca alfa na swoim terytorium ( żartuję Marku). Nie wyobrażam sobie sytuacji w której przyjeżdzam do Czech, ale nie mogę reprezentować Polski w QTgomoku (bez limitu miejsc dla krajów), bo nie jestem członkiem PSGRiP.

Chciałbym, żeby zarząd ogłosił klarowną metodę kwalifikacji, po co nam jakieś ciśnienia i nieporozumienia.

Wstępnie zapytałem naszych graczy renju i gomoku o ich planach turniejowych (przepraszam, jeszcze nie zwracałem uwagę na ich przynależność członkowską).
Póki co swoje zainteresowanie QTrenju wyrazili: peaceman, utratos oraz adifek.
Myślę jednak, że osoby zainteresowane same powinny się zgłosić.
_________________
Peace&Love
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-05-11, 22:05   

Podstawowe pytanie jest takie, czy będzie w ogóle więcej niż 3 chętnych, żeby zagrać w MŚ Renju. To jednak spory koszt finansowy i sporo czasu wycięte z życiorysu.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-05-11, 22:18   

Piotrze, myślę, że nie trzeba się tym zanadto martwić. Lepiej się po prostu przygotować na 5-ciu chętnych ustalając konkretne zasady kwalifikacji, niż tydzień przed wyjazdem urządzać "tajne głosowania".
Mistrzostwa Świata jest najpoważniejszą impreza RIF-u, więc tak samo ją potraktujmy.
_________________
Peace&Love
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-11, 22:43   

. . .Peace, chyba Alice miał na myśli to, że dofinansowanie będzie dotyczyć przede wszystkim startujących (kandydatów do tytułu), a pozostałych jadących na Mistrzostwa raczej nie. Ale z drugiej strony przeczytałem to drugi raz i faktycznie może chodzi o członków PSGRiP?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2009-05-11, 22:51   

Peaceman napisał/a:
Póki co swoje zainteresowanie QTrenju wyrazili: peaceman, utratos oraz adifek.

Rozumiem, że w takim razie stawią się oni na mp renju w Wawie, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, że utratos czy adifek reprezentują Polskę na MŚ a ktoś kto zdobył mp ( np.yoss albo dein) nie.
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-11, 23:12   

cóż peace zostałbyś w stowarzyszeniu płacąc w zeszłym roku te 20zł składki i nie robiłbyś teraz takich wydziwiań

co do kryteriów to moją intencją było zwrócenie uwagi że nie ma jedynych słusznych (tych co peace podałeś) ale jest (ja przynajmniej widzę) kilka wariantów

mało tego ludzie ci mają reprezentować Polskę i PSGRiP nie tylko jako gracze ale także osoby i to też chyba czasem jest nieobojętne dla polecania :)
Ostatnio zmieniony przez alicecooper 2009-05-11, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-05-11, 23:21   

Może Leo powinien powoływać Late, bo jest jedynym Polakiem który zdobył króla strzelców na MŚ? Myślę, że nie powinniśmy patrzeć na zasługi i tytułu, które zostały osiągnięte kiedyś. Zresztą, większe osiągnięcia w renju mają adifek i utratos (MP2006) niż wymieniona przez Ciebie dwójka. (moja ocena)
MP majowe jak wspominasz powinno być głównym punktem kwalifikacji, pokażą obecną siłę zawodników w Polsce. Jednak sądze też, że wyciąganie zbyt dużych wniosków po jednym turnieju ( +nowa zasada) było by nie na miejscu.
Do vice i mistrza dokooptowałbym osobę z najwyższym polskim rankingiem czyli w tej chwili utratos albo adifek ( Licząc już, że mistrz oraz vice mogą przeskoczyć ich w rankingu).

Nie sądze, żeby chodziło Markowi o dofinansowanie, bo taka kwestia nie była w ogóle tutaj poruszana. Zresztą w ogóle mi taka myśl nie przeszła :)
_________________
Peace&Love
 
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2009-05-11, 23:24   

alicecooper napisał/a:
co do kryteriów to moją intencją było zwrócenie uwagi że nie ma jedynych słusznych (tych co peace podałeś) ale jest (ja przynajmniej widzę) kilka wariantów


Bardzo dobrze, chodzi przecież o to żeby zrobić burze mózgów. Zarząd ogłosił, że szuka pomysłów jak rozwiązać sprawę więc ja podałem swoje, tyle.

Edit...
Jeszcze co do postu muszki. Nawet nie miałbym nic przeciwko temu żeby zarząd ogłosił, że do QT powołani zostaną tylko mistrzowie polski. Może niespecjalnie byłoby to fair, no ale w porządku - decyzja zarządu. O to właśnie mi chodzi, żeby wreszcie zostały podane jasne reguły kwalifikacji reprezentantów do turnieju.
_________________
Peace&Love
Ostatnio zmieniony przez Peaceman 2009-05-11, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group