Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-06-27, 15:31
nowy pokój na kurniku - psgrip
Autor Wiadomość
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-09-25, 15:53   

Cytat:
.Natomiast pokoje w formie 'rankingowy, gomoku, dla zaawansowanych' a niżej 'rankingowy, pente, dla początkujacych' to lepsze opcja (tak by mogło być) od zmiany zasad gomoku/renju/pente na stole.


mysle ze pomysl z pokojem z pente na stronie z gomoku jest b dobry, nie ukrywam ze od dawna wole pograc w pente niz w gomoku, a taki pokoj moglby pomoc spopularyzowac ta gre, w ktora jestesmy na prawde dobrzy...
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2007-10-04, 04:43   

Aby spopularyzować pente i renju nie nalezy tworzyć pokoju do tych gier w miejscu przeznaczonym dla gomoku, tylko potraktować te gry jak odmiany (wersje, czy jak kto sobie to nazwie) gomoku. To oczywiście nie jest prawda, ale gdyby przekonac do takiego podejścia Mafa, może udało by się namówić go, aby w ustawieniach gry, oprócz swapp, swapp2 pojawiło się renju i pente.

Kilka lat temu rozmawiałem z nim na tem temat, stwierdził, ze to niemożliwe. Ale myślę , że gdyby znalazł czas i chęci, no i oczywiście PSGRiP ponaciskało troszkę to może...

Nie czytam forum na bierząco, więc jeśli już podoby wątek był poruszany to wybaczcie, tak sobie po prostu napisałem.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-10-04, 12:36   

Argumentem przeciw zawsze było to, że wtedy byłby jeden ranking. Chociaż ja nie widzę innej możliwości na spopularyzowanie tych odmian na kurniku.
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2007-10-04, 13:28   

spoko Jurek, tym bardziej, że w statucie PSGRiP jest napisane, że celem stowarzyszenia jest promowanie wszystkich trzech gier, a nie ma nic mowy o rpromowaniu rankingu na jednym z wielu serwerów do gier.
Zdaję sobie sprawę, że PSGRiP oraz ranking na kurniku są w mniejszym czy wiekszym stopniu powiązane, jednak należy się zastanowić (a może Ci do góry muszą się zastanowić, pozdro bmac) co jest dla nas istotniejsze.

Pozdrawiam
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-04, 14:36   

Jeśli obecnie jest jeden ranking i do standardu i swap2, to argument o trzymaniu jednego rankingu dla gomoku staje się pozbawiony sensu, bo nie ma jednego gomoku, tylko bodaj 4 wersje. Dołożenie renju i pente byłoby ciekawym eksperymentem i nikomu poważnemu krzywdy rankingowej nie zrobi (choćby dlatego kurnikowy ranking od dawna nie jest poważny), a nabijacze czy inni niezainteresowani po prostu nie będą w to grać.
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-04, 15:01   Problem jest rozległy...

...a decyzje długofalowe, gorzej, że skutki niegwarantowane /pozdro Marcinku, trzymam Cie za słowo, Ty wiesz.../
w tej chwili trudno nawet wyobrazić sobie wyidealizowany obraz skutecznej PSGRiP za dwa, trzy lata, ale tak być musi... no way... musimy być skuteczniejsi...
współpraca z Kurnikiem patrz: Mafem też być musi, Kurnik to nasze zaplecze, baza w pewnym sensie, osobiście uważam, że sporo ludzi nawet nie wie co to Pro, o Swapie tylko słyszy i koniec pieśni.
A więc nasza "propaganda" jest słabiutko propagowana, tak naprawdę jej nie ma, jeśli jest to bierna, a rank mógłby być wspólny, czemu nie?
Wiele rzeczy by trzeba zmienić, i sporo zadziałać, zęby naturalny mechanizm przechodzenia z zawansowanego gomoku do początku renju i pente przyspieszyć, ja nie mam pomysłu, a myśleć? trochę myślę, skutek będzie.... jakiś, maybe yes, maybe no, mayby baby, I don`t know, temat do kontynuacji...

bmac
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2007-10-04, 16:18   

:) Ano wiem prezesie. Jak swierdzę, że wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku to spełnie obietnicę. Mówiąc o dobrym kierunku myślę o renju. To Wasza przyszłość.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-19, 19:24   nowy pokój na kurniku - psgrip

mamy nowy pokój na kurniku - psgrip - z możliwością administrowania
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-19, 19:33   

Nie udało mi się do niego wejść.
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-04-19, 19:44   

wchodzi się podmieniając nick

np na chwalecienie zminia się w linku "chwalecin" na psgrip
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-04-19, 19:49   

:lol:
klikasz w pokój i zagraj online :wink:
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-04-19, 22:45   

a kto ma admina na psgrip? widzicie to tak że przenosimy się z bieniasz na psgrip, tam gramy, panoszymy się, a progi i chamów wywalamy? jak chcecie tam NT grać? jest taka opcja?
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-21, 00:13   

bardzo proszę o pomysły jakie byście widzieli funkcje w tym pokoju?
admina na początek mam ja i angst

na razie są np takie opcje:
- ustawienie pokoju dostępnego dla wszystkich/ dla zapisanych członków
- zablokowanie użytkownikowi możliwości logowania w tym pokoju (i tylko w tym)
- ustawienie automatycznych turniejów w tym pokoju
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-21, 00:36   

Nie no porazka, nie dosc ze ma admina na ogle, to jeszcze na psgrip :P Mnie tam generalnie rybka kto bedzi emial funkcje, byle bym mogl wejsc do pokoju ;-D
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-04-21, 07:20   

muszę się głęboko zastanowić - po co ten nowy pokój
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group