Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-06-27, 14:31
nowy pokój na kurniku - psgrip
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-12, 20:53   kurnik - pokój Stowarzyszenia

co sądzicie o pomyśle pokoju tylko dla członków stowarzyszenia , w którym można by grać tylko 1 swoim nickiem?
albo jakaś modyfikacja tego pomysłu?
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-12, 21:54   

Gdy jest mowa o pokojach i zmianach to przypomina mi się pewien pomysł, który już kiedyś pojawił się na forum - mianowicie zrobienie po 1-2 pokoje do renju i pente obok pokojów do gomoku. Czy to jest realne? Może w ten sposób nieco więcej osób zaczęłoby poznawać te gry. Póki co mamy po kilka pokojów i do renju, i do pente, a trudno nie zauważyć, że raczej rzadko są one wypełnione po brzegi graczami...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-09-12, 22:53   Re: kurnik - pokój Stowarzyszenia

alicecooper napisał/a:
co sądzicie o pomyśle pokoju tylko dla członków stowarzyszenia , w którym można by grać tylko 1 swoim nickiem?
albo jakaś modyfikacja tego pomysłu?


Sądzę, że to nie jest zły pomysł - wiadomo z kim grasz, nikt Cię nie zwyzywa, nie ma programów - istny raj :)

Niestety, odmiennego zdania jest Maf. Oczywiście jest on otwarty na propozycje, więc jeśli bylibyśmy przekonani do słuszności takiego pomysłu, można spróbować go namówić.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-09-12, 23:08   

Jesli chodzi o Renju i Pente to popularyzacji tych gier nie pomoze nawet reklama w telewizji, wg Mafa - co oczywiscie jest nieprawda, bo [i to bede powtarzal do zludzenia] wiele osob ktore zdolalem naciagnac na poznawanie taktyk nadal nie wie, jak wejsc na pokoju z tymi grami...

Pomysl z pokojem dla stowarzyszenia predzej wejdzie w zycie, tylko ze w takim pokoju powinny byc dostepny wszystkie 3 gry zwazajac na to, ze Rennju i Pente to nieodlaczne gry jakimi zajmuje sie PSGRiP - co rowniez byloby jakas pewna promocja tych gier.

Dobry pomysl, ale raczej nierealny.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
Ostatnio zmieniony przez bmac 2007-09-13, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-13, 00:03   oczywiście, trzy razy TAK....

jest to "mój" pomysł prosto z serca, czyli planów do zrobienia w PSGRiP !! Ale jest to jeszcze za Pierwszego Zarządu myśl, już nie pamiętam kogo, chyba właśnie Alica, przyznawać się staruchy do grzechu popełnienia )). Jestem za, bowiem w sposób naturalny zwiększy to ilość nowych, zapisywanych z netu, członków PSGRiP, wrzucam to w najbliższe plany Zarządu i zaraz wysyłamy delegację jednoosobową do MAF-a. Pomyślcie, pokój bez "chamstwa i buractwa" to jedno, ale możliwość turniejów PSGRiP elektronicznych! jakież to możliwości, jak to powiedział Alice, jeden zarządzający np., i wchodzimy JEDNYMI NICKAMI, tio idea fix, moja od lat, a kołacząca się w niejednej głowie tutaj, /mam nadzieję/ ale na to założę osobny temat, piszcie na forum, piszcie tu, piszcie za... albowiem nie ma innej możliwości działania PRO, a im większy Wasz odzew, tym szybciej i wyżej sprawa będzie postawiona na Zarząd i tym szybciej załatwiona ostatecznie.... i Wicherku więcej optymizmu, hihi to nie wichry wojny, to idzie Nowe, to widać, słychać i czuć.... i oby tak zostało

bmac
Ostatnio zmieniony przez bmac 2007-09-16, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2007-09-13, 07:34   

Jeżeli byłbyby taki pokój z przyjemnością zacząłbym się pojawiać ponownie na kurniku.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-13, 07:43   

Szczytny cel ale raczej nie wypali. A ilosc pojawiajacych sie tam osob to max 10 po chwilowym okresie podniecenia. No i do tego dochodzi sprawa czy Mafowi bedzie sie chcialo grzebac w kodzie dla kilku - kilkunastu osob. A jak ktos nie lubi chamstwa to jest taka opcja jak wypros, stol prywatny itp.
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-13, 21:50   

. . .Nie, nie, i jeszcze raz nie! MAF jest przeciw izolacji więc odpowiedzcie sobie sami czy to by nie była izolacja.

. . .Natomiast pokoje w formie 'rankingowy, gomoku, dla zaawansowanych' a niżej 'rankingowy, pente, dla początkujacych' to lepsze opcja (tak by mogło być) od zmiany zasad gomoku/renju/pente na stole.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bałtyk_gdynia 
Ostrzeżeń: | 1/3/4

Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 170
Skąd: 18°32E 54°32N
Wysłany: 2007-09-16, 23:24   

Sam pomysł jest dobry: brak anonimowości i zapewne liczba członków stowarzyszenia, by troszkę wzrosła ... ale o ile dobrze pamiętam podobny temat był poruszany już kiedyś i skończyło sie na tym, że kurnik to serwer bezpłatny, a wstąpienie do stowarzyszenia, a co za tym idzie możliwość gry w tym specjalnym pokoju byłaby w pewnym sensie płatna.
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-17, 00:03   Blanty, marynarzu wód słonych... ))

... wszystko zależy od kierunku i wyboru spojrzenia na problem... można byłoby powiedzieć, tak samo jak Ty powyżej, ale innym spojrzeniem...... to przywilej całkowicie bezpłatny, to propagowanie samych dobrych obyczajów, zresztą w końcu najpierw zostaje się Członkiem Stowarzyszenia, a potem zgodnie ze Statutem, promuje Gomoku.... o a`propos troszkę, czyżbyś jeszcze nie był Członkiem PSGRiP? Wierzyć mi się nie chce, to jak się pojawisz na Naszym ostatnim w tym roku Turnieju, z Szarlott pod rękę ale bez legitki w kieszeni? ))
Do miłego zobaczenia...

bmac
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2007-09-17, 06:16   

Mi ten pomysł wydaje się nietrafiony. I to będzie rzeczywiście namiastka płatnego serwisu a raczej do tego jak na razie kurnik nie zmierza. W ogóle to ile jest członków stowarzyszenia (jak można wiedzieć)? - w znaczeniu czy to jest garstka ludzi czy nie, bo nie wiem.
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-17, 07:36   będzie to namiastką normalności ...

... o którą tak trudno w necie z zasady, będzie Naszą reprezentacją na Kurniku jakby, a Członków PSGRiP jest jeszcze paru... ostatnio podczas Nadzwyczajnego Walnego kworum nie było, poczytaj troszkę.... rozumiem, że pośród nich Ciebie nie ma ....?

bmac
 
 
 
Karol G. 

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 403
Skąd: Cambridge
Wysłany: 2007-09-17, 11:50   

Nie jestem członkiem. Jak podasz jakieś argumenty które mnie mogą przekonać to może będę. Bo na razie takich nie widzę, a 10 pln mniej za wejściówkę na turniej to mnie nie rusza, bo nie jeżdżę na turnieje (raz byłem). Traktuje to raczej jako rozrywkę.
Tak samo jak nie ma (a przynajmniej ja takowego nie widziałem) kalendarza turniejowego gdzie np z dobrym miesięcznym jak nie większym wyprzedzeniem pisze kiedy będą gdzie i jakie turnieje tak jak to np. robi stowarzyszenie Go (go.art.pl - czy coś takiego). W sumie to z punktu widzenia obserwatora, który nie bawi się w organizację niczego to ja widzę chaos. Chyba, że zakłada sie, że chętni potrafią czytać w myślach kierownictwa to jak tak sprytny nie jestem. Na chwilę obecną ograniczam się od czasu do czasu do gry towarzyskiej ze znajomymi przy kuflu.
//Jak będzie turniej dla debiutantów w pente za free to może pojadę :P albo gomoku ze swapem 2.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-17, 17:36   

kalendarz turniejowy na następny rok w trakcie opracowania, jest już wstępna propozycja szykuj sie na przyjazdy :)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-09-23, 14:30   

Pokój dla PSGRiP? Do wyboru jest pokój, gdzie można pograć z kilkudziesięcioma graczami, często najlepszymi, obcokrajowcami. I pokój, w którym poza nami jest 20 naszych znajomych ze Stowarzyszenia.

Nie widzę sensu tworzenia takiego pokoju, własnego serwera etc. Jak się staniemy wielkim super hiper mega stowarzyszeniem, elitą świata Gomoku, Renju i Pente, to jest sens o tym myśleć.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group